Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Saalbach - Hinterglemm topikból

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
pepe67
43 élménybeszámolót írt
43
14 éve tag
2010.03.27. 08:45
Hali,

szerintem Tibornak nem az volt a "fő gondja, kérdése" hogy Ti nem tudtok pihenni, hanem hogy nem érzik-e az ünnepekre érzékeny osztrákok , hogy "megszentségtelenítik" a síelők a húsvétot azzal, hogy nem "húsvétolnak", hanem síelnek?
SzentesKatalin
161 élménybeszámolót írt
161
15 éve tag
2010.03.26. 22:44
Jo hir a most erkezoknek, a volgyben 1.4 fok, es eso, 1200 m felett -4 fok, es szakad a ho.
Kicsit hul meg az ejjel, es havat lapatolhatunk itt a volgyben is reggel.

Nagyon jo kilatasok a maradek ket es fel hetre!

Husvetrol, unnepekrol:nem nagy gond, mert cserebe evente van ket szezon kozti idoszak,aprilis 12-majus 20 kozott pihenunk,aztan nyari szezon, majd oktober vegetol december elejeig van pihi, igy osszessegeben tobb szabadsag van az evben.
Plusz azert nyaron is el lehet szabadulni par hetre.

Viszont egesz szezonban sielhetunk, nyaron turazhatunk, a szezonok kozott meg johet a nagyvilag.

Osszessegeben elmondhato, hogy egesz evben nyaralunk!
Előzmény: (tibor76 88279)
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2010.03.26. 16:37
Nem nevetek, :I . Látod? Misére lehet kint is menni nem? Körmenet is lesz....
Előzmény: (tibor76 88279)
Suttyko
27 élménybeszámolót írt
27
14 éve tag
2010.03.26. 16:12
Szia Tibor!

Igaz, én nem Saalbachban dolgozom, de szintén sógoréknál a vendéglátóiparban. Ők ebből élnek. A tulajdonos biztos örül neked/nektek. De nyugodt szívvel mondthatom, hogy akik nem kapnak jattot, azok mindig utálják a vendégeket! :) De mindenki tudja, hogy miattuk kapunk fizetést, és belőlük lehet megélni. És ha vendégek nem jönnének, akkor éhenhalnak, legyen az ünnepnap, vagy hétköznap. Szóval ne féljél, kedvesek lesznek veled/veletek. Ha pedig mégsem, akkor az nem azért lesz, mert ünnep van.
És jó síelést!
Előzmény: (tibor76 88279)
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2010.03.26. 15:42
:D Jaja....éreztem én hogy kinevettek majd :D
Na, de lakni csak kell valahol, vagy végül is azt is meg lehet oldani sátorban :-)
Na, majd egyszer kipróbálom a húsvéti "light" síelést :-)
Előzmény: (Szab 88278)
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2010.03.26. 15:36
Ajánlom a túraléceket, eldugott helyeken is lehet síelni, gyalogolni felfelé, lelkiismeret furdalás nélkül.....hátizsákkal, házi falnivalóval. :)
Előzmény: (tibor76 88262)
pepe67
43 élménybeszámolót írt
43
14 éve tag
2010.03.26. 14:43
Na ja, ilyenek vannak, mi meg márc. 15-én síeltünk Lackenhofban, míg mások meg itthon ünnepeltek.
Előzmény: (tibor76 88262)
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2010.03.26. 10:04
Kedves SzentesKatalin!
Lenne egy kicsit OFF kérdésem. Ahogy olvasom Te életvitelszerűen élsz ott kint. Had kérdezzem, meg, hogy az emberek hogy viszonyulnak ott ahhoz, hogy a nagy ünnepekkor, (karácsony, Húsvét) van a legtöbb túrista. Mármint hogy Ausztria legnagyobb részt katolikus ország, és ezek a legnagyobb katolikus ünnepek. Gondolom a vendéglátásban dolgozó alkalmazottak között is jócskán akad olyan akinek ez nemcsak azért ünnep, mert mindenkinek az. Nincsen ebből feszültség vagy tiltakozás? Csak azért kérdezem, mert náluk kicsit másképp mennek a dolgok, hétvégére és ünnepekre gyakorlatilag bezár az ország, kivéve a vendéglátást és azért ott a szakszervezetek is erősebbek.
Lehet kicsit összevissza volt a fogalmazás, de biztos érted mire gondolok :-)
Szerk:
Ez csak azért jutott eszembe, mert én is megyek most Húsvétkor pár napra síelni, és megmondom őszintén kicsit lelkiismeretfurdalásom van, hogy ünnepekkor ott olyan emberek fognak kiszolgálni, akiknek szintén ünneo lenne.
Lehet nevetségesen hangzik, de én már csak ilyan vagyok, ilyenek is eszembe jutnak.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.