Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síkötés topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2010.12.17. 14:12
Helló SSdude!

Rájöttem mi volt a furcsa: jiányzik a Piston dugattyúd műanyag háza.
Cserébe megoszthatnád velem honnan jött a dezinfód.

Köszi:
Bartus Péter - Slalom Sport
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.12.08. 20:38
A PISTONos motyót én megpróbálnám átrakni, de így képről én sem tudok segíteni, élőben lehet, hogy menne.
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2010.12.08. 20:31
Megnéztem a Völkl "szekciómat" a pincében:), az újabbikon (racetiger GS) egy Marker IPT kötés van (igaz, ránézésre olyan, mint a te Motion AT-éd:))- ezt a lécet 3 szezonon át viszonylag sokat és minden körülmények között nyűttem, a kötéssel (se) volt soha semmi gondom. Én azt mondom nem érdemes 1 DIN miatt nyűglődni, az új az új, és még lehet az is, hogy a régi nem passzol a sínre. Persze, biztosat csak élőben látván tudnék mondani.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2010.12.08. 19:02
Mindenesetre a régi egy klasszissal jobb volt, én megpróbálnám megmenteni, már csak az anyaga miatt is.
supersport dude
243 élménybeszámolót írt
243
18 éve tag
2010.12.08. 18:33
Sziasztok;

Több kérdésem is lenne kötés ügyben a T. hozzáértő sporikhoz..

Vettem egy lécet (Völkl), amihez a kötés kevésbé jó minőségű, mint a régebbi (2007/2008-as) lécemen ami volt (a léc eltört, a kötés megmaradt). Azon gondolkoztam, hogy a régi kötést szereljem e fel a hozzá tartozó rezgéscsillapítóval, vagy maradjak az újnál és ne bolygassam a dolgot. Ezzel kapcsolatosan lenne kérdésem az ilyen műszaki ügyekben jártasabb fórumtársaktól.

1. Érdemes e a 4 éves, de jobb minőségű (magnézium, titánium, acél, twincam heel, egy DIN-nel több) kötésen gondolkoznom, vagy nem érdemes, mert az új az új, ez meg 4 éves, fém ide fém oda. Tehát új Golf, vagy régi Passat jellegű a kérdés.

2. Amennyiben igen, lehetséges e a Marker kötéseket úgy szétszerelni, hogy a különböző platformok műanyag rácsúsztató sablonjára rá lehessen tenni (csavarozni tkp.) egy eredetileg másik platformra szerelt kötést (az új léc IPT rendszerű, a régi Motion AT). Nekem úgy tűnik, hogy igen, de én már gyerekkoromban is csak szétszedni tudtam a játékaimat, összeszerelni nem, úgyhogy a fényképeken láthatónál nem is szereltem jobban szét. A hátsó részével próbálkoztam, de a csavarok kiszedése után nem tudtam kicsúsztatni a műanyag foglalatból magát a kötést.


3. A rezgéscsillapító felszerelése kapcsán: mennyire kell, hogy kihúzva legyen amikor az ember felszereli (a nyomás-csillapítás az, ami lényegében működteti a mechanizmust)? Létezik hozzá sablon? Hogyan kell feltenni, csak becsavarozza az ember és kész? Valakinek van ezzel tapasztalat?

Próbáltam lefotózgatni, hogy lehessen látni miről is dadogok itt. A segítséget előre is köszönöm.

Üdv mindenkinek.
a-hatso-a-lenyeg.jpg
a-nagyobb-jobb-vajon.jpg
ami-gyarilag-jart-hozza.jpg
fem.jpg
fent-a-regi-lent-az-ipt.jpg
IMG-6362.jpg
ipt-platform.jpg
kosar.jpg
lebontva.jpg
szedszedve-jobban.jpg
szinbe-nem-az-igazi.jpg
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.