Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Rax - Raxalpe - Schneeberg
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Rax - Raxalpe - Schneeberg
2011.09.24. 23:08
Hát, megelőztél, de valljuk be, ez nem volt nehéz! :-)
Valóban szép nap volt és a hely is nagyon jó. Nem is értem, hogy miért nem jártunk itt korában, pedig a Raxtól már csak egy kőhajításnyira van, közelebb mint a Veitsch. Ha "csal" az ember, ahogy mi is tettük, a fennsík szinte egésze bebarangolhatóvá válik. Lehet, hogy nem is jó a fennsík kifejezés, talán inkább masszívumot kellene mondani, mert tagoltabb mint a szomszédai.
A parkolótól az tat követve egy kis katlanszerű helyre jutottunk, ami engem kissé Obertauernre emlékeztetett. Jó hótartó helynek tűnik, talán nem is véletlenül hívják Schneealmnak. Persze annak rendje-módja szerint megihletett minket és berendeztük felvonókkal meg pályákkal. Egyelőre csak elméletben, de egy tavaszi sítúrát biztosan megér.
A hegytetőn aztán meglepően szép látvány tárut elénk. Nem csak a számtalan hegycsúcs látványa lenyűgöző, de a Schneealpe is megér egy misét. Kitérőt eredetileg a Wildklammra terveztem, de ott eléggé le kellett volna menni, aztán újra fel, de a Mitterbergwand sziklacsúcsa és a hozzá vezető gerinc abszolút jó választás volt.
A visszatérés tényleg esélyes, érdemes lenne a völgyből felvivő utakat is kipróbálni, fentről elég impozánsnak tűntek.
Gondoltam legalább képeket én rakok fel előbb, de valamiért megszakadt a feltöltés. Akkor azt majd holnap...
Előzmény: (Stani 121034)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.