Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Románia
Madarasi Hargita
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Súgó Panzió - Székelyudvarhely - Erdély - Madarasi Hargita
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
aattila
1 élménybeszámolót írt
1
15 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Madarasi Hargita
2009.01.15. 21:08
Sziasztok,
Most jöttünk haza egy 5 napos környékbeli kirándulásról. Repülő + Lada Niva kombinációval voltunk, ez így Pestről háztól házig kb. 6 óra. Az elmúlt napokban volt -17 fok is, de +7 is. Ma már Ivóban olvadt, latyakos volt minden. Fent a Hargitán konstans a hómennyiség (10-20 cm). Az út gyönyörűen le van aszfaltozva egészen az ivói leágazásig, onnan viszont a régi (kavicsos, hepehupás, meredek, szakadékos). Hétvégenként sötétedésig fizetni is kell 7 lejt az úthasználatáért. Nem tudom miért, mert havas és életveszélyes az út, takarítva nincs. CSAK 4x4 és téli gumival vagy sima autó+téli gumi+hólánccal abszolválható a feljutás. Egy kocsi fér el az úton, ha jön szembe egy másik akkor kb. 10-el lehet elhaladni egymás mellett. Pozitívum, hogy mosolygó fejekkel jelzik, hogy hány km van még hátra. A 10. km-nél még szomorú a fej, a 0.-nál meg már nagyon mosolyog! :-) A hóhelyzetről nem tudok beszámolni, mert nem sízek, de a helyiek is azt mondják amit ezen a fórumon olvastam: köves a pálya. Mondjuk sízni síznek sokan és a felvonók is mennek. A szálláslehetőségek igen széleskörűek: Madarasi Menedékház (Bandiék), Súgó Panzió és a frissen megnyílt Pető. A csúcsra egy kellemes sétával érdemes felmenni (én nem tettem, de a párom igen), ha szép idő van, akkor káprázatos a panoráma (amikor mi voltunk -01.11 - éppen gyönyörű szikrázó napsütéses idő volt).

Attila
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.