Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Minimum mennyi hó kell a jó síeléshez?

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Minimum mennyi hó kell a jó síeléshez?
2011.01.23. 22:13
Gondolkodtam. Néha ez sajátom.
Van valaki aki kérdez (én is voltam így), s akkor jön a szakértő, s felborul minden.
Példával próbálom illusztrálni.
Mennyi benzin kell egy jó autózáshoz?
Ki tudja? Ha fiatal vagyok sportkocsival megyek, s kinyomom a fényszóróig a pedált a sztrádán. Ha nő vagyok a belvárosban teszek egy kört, s kielégít a barátnőim irigykedő tekintete. Ha én vagyok én a hegyen nyomom a gázt, s kipörgő kerekekkel csúsztatom az autót a hegyi úton. Ha kihívásokkal küszködő vagyok a terepjárómmal dagonyázom a sárban, s élvezem, hogy minél jobban beragadok.
Akkor mennyi benzin is kell? S milyen autó? Milyen út? Milyen vezető?
Van aki kérdez, s van aki ért hozzá.
Aki kérdez az annyit tud, hogy 30 cm körül a hó már általában jó. (én például nem megyek olyan terepre ahol nincs ennyi)
Aki válaszol az túlbonyolítja a témát. időjárás, alsó tömörített hó, előző napok, fekvés, lejtés, síelők száma, stb., stb. Azért bonyolít, mert ért hozzá, s számára a kérdés nem egyértelmű.
Ha valaki megkérdezte milyen sílécet vegyen ugyan ez volt a válasz. A kérdés mindenkinek mást jelent, s mindenki saját jószándéka szerint válaszol rá. Ha valaki nem érti meg a kérdésére adandó 30 cm jelentését, akkor kerekedik egy olyan vita ami nem szolgál a fórum díszére.
A válaszoló mondja meg mire válaszol, s a kérdező fogadja el, hogy kérdése kiegészítésre szorul.
Csabor
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.