Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síelésünk kivesézése

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síelésünk kivesézése
2015.04.14. 14:10
Szia!

Nekem elsőre három szó jutott eszembe: pedál, pedál és pedál. :-)
Ez persze azért nem ilyen egyszerű.

Szóval amit hozzá lehetne (kellene) tenni, az a "belső oldal" munkája, vagy pedál, vagy nevezzük akárhogy.

Most külsőről-külsőre síelsz, azzal élezel, onnan nyomod be magad a kanyarba.

Klasszikusan minden ív előtt bedugod a belsőt nagy hokéba, ez is mutatja, hogy nem a belső fog irányítani, itt bizony nem lesz pedálhúzás, hanem a külsővel készülsz beélezni. Az a ku... izé fránya hoké ráadásul kifordítja a csípőt a völgybe, ahelyett, hogy maradna a frontál helyzet.

Érdemes még megfigyelni azt is, amikor csak úgy ereszkedsz, és abból húzol egy ívet. (kb. 00:57-01:10 rész) Rátöröd a külső térdedet, úgy kezded a kanyart, a belső nem is hagy nyomot. (még olyan is van, amikor mellécsúsztatsz a belsővel) Tudom, ez csak "csúsztunk lefelé, semmi komoly sízés, ne azt nézd", de én azért csak néztem :-), mert ez is rengeteget elárul. (van egy nagyon jól látható 00.40-42-nél is)

Én a helyedben erre rászánnék pár napot, és meggyőződésem, hogy csodát lehetne tenni a síeléseddel. Egy ilyen tudású sízőnek, mint te, nem lenne egy komoly feladat ráérezni azokra, amikről írok. Szerintem pár nap alatt (vagy akár pár óra alatt?) kategóriákat tudnál előrelépni stílusban és élményben.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.