Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Hova? Mikor? Mire kell figyelni? - Tanácsok síterepválasztáshoz

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2018.08.24. 11:22
Tuti, hogy évtizedekkel ezelőtt 200/1 volt a szám a suliban:)
Amúgy a neten is sok verzió kering 100/0,6 is visszatérő.

A tavaszi tapasztalataim alapján nekem úgy tűnt, hogy a magasság csak nagy különbségnél számít, mert verőfényes napsütéses hosszabb időszakok esetében a pálya tájolása "többet hozott a konyhára".
Két évvel ezelőtt Vinschgau térségben elég magas - nem gleccser pályákon voltunk - március közepén és a verőfényes napsütötte napokon - kb. 2.000 métertől kezdődött érződni, hogy a magasság valamit már kompenzál. Ott még nem is voltak sokan a pályákon, szóval jó kiinduló pont volt a magasság.
Egyszer szintén egy hasonló márciusi időszakban (völgyben 15-20 c és és napok óta tartó verőfényes napsütés) Schladmingban jártunk és egy péntek délelőtt igen kevesen voltak a pályákon (Planai), így egész jó viszonyok között tudtuk síelni pár órán keresztül kb. 1200 - 1800 méter közötti tartományban, amit én az északi fekvésnek tudtam be. Az emlékeim szerint kb. hasonlóak voltak a pályaviszonyok Vinschgauhoz képest, de úgy 4-500 méter szintkülönbséggel.

Nektek mi a tapasztalatotok e téren?
Előzmény: (gaboca 201268)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.