Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Splitboard

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Splitboard
2017.03.23. 13:04
Teljes mértékben egyetértek. Már én is leszámoltam azzal az illúzióval, hogy azért túrázzak, hogy majd egy jót csúszhassak lefelé. Hát nem! A túra -legalábbis nekem- eddig mindig a feljutásról szólt, a lejövetel teljesen másodlagos volt a fáradság miatt és időben is csak töredéke a mászásnak. Tehát számomra kettévált a dolog: vagy túra, vagy csúszás, és akkor azt már inkább a kedvenc (tömör) lapomon.

A splitboard lefelé való alkalmassága nekem olyan 80%-os, de ez nagyban függ attól is, hogy a lap karakterisztikája mennyire áll közel a megszokott tömör lapoméhoz (nem nagyon). Ma már lehetne akár ugyanazt venni splitben is, mert van választék, régebben nem volt, megvettem az elsőt, amit találtam.

A másik dolog, hogy a hagyományos kötés + adapter elhagyásával és egy splitboard-kötés használatával jelentősen csökkent a súly és nőtt a torziós merevség, így lett csak 80%-os, előtte a 30-at is alig érte el és majdnem minden kedvemet elvette.

A síként való használatról nem tudok nyilatkozni, mert sosem síeltem. De csetlek-botlok vele rendesen.
Előzmény: (Bélapó 195104)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.