Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Utazási irodák vagyoni biztosítéka

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
kelea
6 élménybeszámolót írt
6
12 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Utazási irodák vagyoni biztosítéka
2017.10.30. 11:57
Kicsit off, de Daddy hozzászólásán ledöbbentem.
Már most bocsánat a kifakadásért!

Szóval akkor az nem baj, sőt akár normális is, hogy esetleg vki adót csal? Ráadásul nem is kis mértékben?
No, ezért (is) tart a kis országunk ott ahol: ügyeskedjen mindenki, hisz a magyar a jég hátán is megél, és az a f*sza gyerek, aki ott csippent magának egy kicsit, ahol tud!?

Az ugye világos, hogy
- a befizetett adóból működik az állam, a hivatalok, az iskolák, az úthálózat..., abból történnek beruházások...? (abba most ne menjünk bele, hogy hogyan költik el a lóvét a közös kasszából)
- aki adót csal, az jogtalanul komoly versenyelőnybe kerül, ami erősen torzítja a piacot?

Nem utaztam a megszólított irodával, nem tudok róluk semmit. Igyekszem nem ítélkezni, de ha a felvetések nem állják meg a helyüket, egy korrekt magyarázattal lezárhatnák az "ügyet".

Az dicséretes, hogy jól dolgoznak, és eddig állták a szerződéseikben ígérteket. Azt hiszem, ez lenne az alap!!!

De ha emellett áfát (ezzel egyidejűleg a forgalmi adatok miatt iparűzési- és társaságiadót) csalnak, esetleg ügyeskednek a járulékkal, akkor azért én nem esnék hanyatt tőlük.
Ha az ebbéli költségeik egy (jelentős) részét "megússzák", akkor a konkurenseiknél könnyebben "ugrálnak".

Ráadásul ha etikailag és morálisan nem nézem, akkor meg kb. 15-20%-kal olcsóbban kellene utakat szervezniük a többi irodához képest, mivel olcsósítanak.
Ha nem így van, akkor Daddy eddig a befizetésekor jóhiszeműen kifizetett minden adót tisztességgel, amit egyszerűen lenyúltak.
Nem szoktam számla nélkül vásárolni, de ha azt mondják, hogy számla nélkül 27%-kal kevesebb, akkor azt értem. De ha számla nélkül ugyanaz az ár, akkor az még csak nem is deal a vevőnek.
Előzmény: (Daddy 196089)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.