Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Mátraszentistván Sípark
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Mantara Vendégház - 6 hálószobás üdülőház a Mátraszentistván Sípark közvetlen közelében
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
bertazs
107 élménybeszámolót írt
107
11 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Mátraszentistván Sípark
2021.01.13. 19:07
Tegnap végre megnyitott Mátraszentistván. Egy ismerősöm viszont megsúgta hogy inkább ma menjek, mert mára a 3-as pályát is megnyitják. Szerencsére nem tévedett. Reggel 8 előtt néhány perccel indultam a IV. kerületből és Pásztó felé, 1 óra 10 perc alatt ott voltam. A felső parkolóban 9 óra után pár perccel már szép számmal voltak kocsik, de a pénztárnál még nem volt hosszú a sor, így gyorsan megvettem a bérletet és csak utána öltöztem be. A pénztár ugyan 9-kor nyit, de a felvonók sajnos csak 9.30-kor indulnak, így volt időm nyugodtan készülődni. Mivel délután dolgom volt csak fél napos jegyet vettem, ez 9.30-tól 13 óráig, 3 és fél óra időtartamra 7000 ft + 1000 ft a kaució, amit csak kp-vel lehet rendezni. Sajnos 4 órás jegy nincs, csak 3 órás 6500-ért. A délutáni (13-16.30) szintén csak 3,5 órára jogosít. Viszont minden jegynél van tíz perc türelmi idő, ha valaki mondjuk 13.01-re ér a felvonóhoz. Jó ötlet volt a jegyvásárlással kezdeni mert mire elkészültem már méretes sor kígyózott a pénztárnál. Én viszont indulhattam a pályára.
A pálya: na az tökéletes volt! A frissen ratrakolt és nem annyira keményre kifagyott és letömörített (mint Eplényben) műhó alapra az éjjel néhány centi porhó hullott! -4 fok szikrázó napsütés és kis szelecske, ami még nem zavaró, szóval álomszerű körülmények fogadtak. Mindkét nyitva lévő pálya tökéletes volt és a fél nap során sem romlottak jelentősen, csak az ülős felvonó aljához vezető utolsó szűk kanyar jegesedett ki hamar, jobb oldalán pedig méretes bucka alakult ki. Ez az utolsó rész a felvonó előtt sajnos nincs jól kitalálva. Majd' minden pálya oda érkezik, sokan elég nagy tempóval, a kezdők meg próbálnak túl élni. Most szerencsére a pályákon eloszlott a nép és nem alakultak ki veszélyes szituációk. A liftnél sem kellett várni, ahogy megérkeztem lendületből csúszhattam is be a kapun. Mondjuk 11 után már időnként kialakult 1-2 perces sor, de míg ott voltam ennél hosszabban nem kellett várakozni egy esetet kivéve amikor valami miatt mintegy 5 percre megállt az ülős felvonó. Egyébként nem csak a 4-es ülős járt, hanem ment az 5-ös pálya (4-es felső része) melletti csákányos és a kis tányéros (a hüttétől induló). Apropó hütte: csak elvitelre működik, de én nem vettem igénybe erre a rövid időre. Gondolom nem sokáig lesz ez az áldásos állapot, mert egy lift kezelő mondta, hogy már tegnaphoz képest is dupla annyian vannak, de ez még szerencsére nem ment a síelés rovására. Ma 3 és fél óra alatt 26 kört tudtam csúszni, 40 percet síeltem, majdnem két órát felvonóztam (27 menet), és 1 óra 25 percet várakoztam, így egy kör 270 Ft-ba került. A hétfői eplényi túrához képest ez most jóval kedvezőbbre jött ki. De ne nagyon reménykedjünk, hogy ez sokáig így marad.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.