Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
RENDBEN
Menü ≡
ROVATOK    HÍREK    HÓJELENTÉS    WEBKAMERÁK
TÉLI SPORTOK    FELSZERELÉS    GALÉRIA
JÁTÉK    AKCIÓK    FÓRUM    SZAKÉRTŐK

Lackenhof am Ötscher síterep leírás szállás cikk fotóalbum videó oktató síiskola értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
laponként: összesen 1, rendezés:
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Lackenhof am Ötscher
Üzenet szövege
Feladó:  carpeteFérfiHaladó síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2018.01.31. 11:55
(Üzenetazonosító: 198845)
carpete Hozzászólások: 6
Regisztrált: 2014.12.09.
12 síterepet értékelt

A szerkesztőség ezt a hozzászólást kiemelte, és megjeleníti a síterepről írt élménybeszámolók között.
Sziasztok!
Jan. 26-30. között jártam a síterepen, 3 napot csúszkáltam 3 kezdővel. Korábban már jártam itt egyszer, de akkor rendkívül kedvezőtlen volt a hóhelyzet (a Nagyöcsi nyitva sem volt, és a fuchswaldi rész sem üzemelt), most azonban remek hóviszonyok fogadtak. A 3 nap síelésből 2 a hétvégére esett, ennek ellenére sorbanállás gyakorlatilag nulla volt. Vasárnap a Kisöcsi tetejére vezető négyüléses liftet a nagy szél miatt 1-2 órára le kellett állítani, de ettől eltekintve minden pálya és felvonó működött.
A pályák megfelelően jelzettek és reggelre jól előkészítettek voltak, bár 2 éjszaka sem tudtak rendesen kifagyni. A Kisöcsi kék pályái tökéletesen megfelelnek a kezdőknek, 1-2 apróbb, de simán túlélhető széles "letöréstől" eltekintve kiválóan alkalmasak a mozgás elsajátítására, haladóknak pedig a technika tökéletesítésre. A Nagyöcsi piros pályája (mely a felétől inkább lankás kékes) jól és lendületesen síelhető, ugyanakkor itt-ott elég keskeny. A fekete pályákat most nem próbáltam, mikorra oda jutottam volna, a napközbeni meleg miatt (+8-10 fok) már erősen szétcsapottak és buckásak voltak. Vasárnap és hétfőn a tűző napsütés és a meleg miatt a pályák alsó felén már délelőtt is tapadt a hó, és a keskenyebb részeken olykor komolyabb buckák is keletkeztek.
A síterepen rengeteg a magyar üzemeltetésű szálláshely és ennek megfelelően a vendég, hétfőn szinte csak a honfitársainkat hallottuk a pályán és a hütték környékén. A falucska központjában lévő kisboltban mindent lehet kapni, viszonylag mérsékelt árakkal dolgoznak, ha valaki ott szeretne bevásárolni, de a hütték árai sem vészesek.
A szállásunk Eibenkogl lifttől 5 perc sétára (kb. 300 m) a Zur Postban volt: kedves magyar üzemeltetők és személyzet, barátságos árak, magyaros kaják, ár-érték arányban szerintem teljesen megállja a helyét, de luxusra ne számítson senki!
A bérleteket szintén mérsékelt áron "mérik", 3 napra mindössze 99 ojrót fizettünk fejente.
Összességében jól éreztük magunkat, a kezdők, újrakezdők tanítgatására tökéletes a hely, nem síelőknek pedig remek gyalogos túraútvonalak állnak rendelkezésre.
Bergfex szerint hétvégétől komolyabb lehűlés és egy kis friss hó is várható, így a most indulókat remek körülmények várják majd!
CP

laponként: összesen 1, rendezés:
h i r d e t é s
IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Szeretném megkapni a síelők.hu friss híreit és síelőknek szóló aktuális ajánlatait.
Elfogadom az adatvédelmi elveket.
Hírlevél archívum »
UTASBIZTOSÍTÁS -10%
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 34 vendég és 0 regisztrált felhasználó látogatja.
Asztali nézet
A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk. Elfogadom. Több infó...