Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Tátralomnic
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Grandhotel Praha**** - modern wellness szálloda Tátralomnicon
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
KKy
117 élménybeszámolót írt
117
8 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Tátralomnic
2018.01.28. 22:39
Először is köszönöm szépen.

A fényképek nem adják vissza a pálya lejtését. Próbáltam többféle képet készíteni, többféle helyről, különböző látószögekkel nem lett igazán szemléletes. A profillapomon több albumot is találsz. Ugyanaz a helyzet, mint amikor egy versenyautóban ülsz és kívülről a videó közel sem adja vissza a valós sebességet. Ha fent vagy először levegőt kell venni, DE nyugodtan próbáld meg közepes sítudással is, én sem vagyok profi és mindig síelünk itt. Természetesen a profiknak ez nem kihívás (gondolom). Amit lényegesnek tartok, hogy figyelj a sebességedre. Itt, ha előtted van valaki és nem tudsz elfordulni miatta oldalra pillanatok és pár méter alatt rendkívül fel tudsz gyorsulni, és utána már nehéz megfogni. Persze nem mindegy, hogy mennyire jeges és milyen buckás a pálya, de ebben az évben nekünk mindig jó volt. A szezonban eddig öt napot síeltünk Lomnicon. Arra figyelj, ha köd van nagyon nehéz tájékozódni, mert minden fehér és nincs viszonyítási pont. A fiammal -aki nálam lényegesen jobban, stabilabban és gyorsabban síel- futottunk bele egy olyan "tejföl" időbe, amikor gyakorlatilag semmit sem láttunk. A probléma az volt, hogy elvesztettük a "térérzékelésünket" és amikor azt gondoltam, hogy oldalra fordulok belefordultam a lejtőbe, mire észleltem a helyzetet már nagyon felgyorsultam. Egyébként pontosan pár napja láttunk olyat a liftben ülve, hogy esés után valaki 100-150 métert csúszott lefelé. Ha a nyereg nem lenne lényegesen kevesebbet járnánk ide.

KKy
Előzmény: (Kis Kovi 198743)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.