Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Certovica
síterep infó oldal
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
brumi1
3 élménybeszámolót írt
3
18 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Certovica
2006.02.21. 10:34
Szia Editke !

Ha a kezdőlapon Szlovákia címszó alatt rámész a certovica linkre, kiadja a sípályák térképét. A leírás egy kicsit bővebb, többet ír, mint a térképen látható. Ezt az elátkozott Stiv panziót láthatod a térkép tetején, jobbra. Mi a ház alatti pályákat használtuk, nekem nagyon megfeleltek.( 5 napos felnőtt síbérlet 1.750 Sk ) A hegyre ( baloldalt ) menő tányéros felvonóval vigyázni kell, mert akkorát ránt, hogy felemelkedsz a levegőbe.... Felülről gyönyörú a kilátás, az egyetlen baj az, hogy a pályák olyan meredekek, hogy többszöri megállással, kinézegetéssel tudod csak megállapítani, hogy most melyiknél is vagy.. Fent egy viszonylag széles pályaszakasz után csak egy kb 3 méter ,, széles ,, erdei úton tudod elérni a lefelé menő pályákat ( balra hegy, jobbra a szakadék... ) nekem még egy kicsit munkás volt... A felvonótol jobbra indulva az első pálya egy vékony és keskeny katlan, amiben vagy elereszted középen magad, vagy jobbra - balra ereszkedsz. A második pályának nagyon dimbes dombos a felső 2/3-a, nekem nem jött be, ott még a lengyel lesikló síiskolások is szakaszokban ereszkedtek le.. Ezt a kettőt a gerincről lehet megközelíteni. A harmadik is meredek, de oda már felmegy a ratrack - ezt a pályaszakaszt már a keskeny hegyiútról éred el.Nekem ez jött be a legjobban. Ha továbbmész a hegyi úton, akkor az levisz a hosszú nagypálya elejére. Ugyanide tudsz eljutni, ha végigmész a gerincen, ott is le lehet jönni, de amikor mi ott voltunk, akkor egy merő jég volt a felső pályaszakasz, volt, aki lecsatolt, fenékre ült és úgy evickélt le. Én nem próbáltam ki. A Stiv panizó felett az út másik oldalán is van egy tányéros felvonó, ahol egy viszonylag meredek, de nem túl hosszó egyenes pályát és egy kanyargós, úgynevezett tanuló pályát találsz.Ide külön kell jegyet venni, mert az nem a Stiv panzióhoz tartozó pálya. Barátom jött le az egyenes szakaszon snowboarddal - lelkendezett, hogy nagyon jó. Egy baj van - a pályának nincs kifutó, lassító szakasza. Teljes lendülettel jössz lefelé és ha elvéted a fékezést, akkor van esély arra, hogy felkenődsz a pálya alján lévő vendéglőnek a falára:((( Szerencsére ilyen nem történ azon a héten, amíg ott voltunk. Remélem, segítettem.
Szia - Gábor
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.