Nem mondhatni, hogy nem készülnek a síterepek az idei szezonra. Bár a koronavírus miatt vannak bizonytalan pontok, de az látszik, hogy a sí ipar minden szereplője próbál mindent megtenni, hogy a lehető legjobban felkészüljön a szezonra.
Graubünden Svájc legnagyobb és legkeletibb kantonja, közvetlenül az osztrák határon található. A kanton vezetői megbíztak egy ismert svájci vállalkozást azzal, hogy különleges védőfelszerelést gyártson le számukra, amellyel a régió síterepeit fogják ellátni. A sálmaszk vagy csőmaszk (németül Maskenschal) egyfajta keresztezése a már ismert csősálnak és a mostanában egyre többet használt maszkoknak.
A csősál rész továbbra is melegen tartja a nyakat, azonban a maszk most vizsgázott a svájci Covid Operatív Törzs ellenőrzésén. Az eredeti prototípus átment az egészségügyi hatóság tesztjein, amely után a gyártók változtattak a dizájnon, de szerintünk ennek a tesztjével sem lesz probléma.
Ahogy eddig, úgy ősztől is elfogadják a síterepek a csősálat. Ehhez képest az újonnan kifejlesztett csőmaszk hatékonyabban szűri ki az apró vírusokat szállító cseppeket.
A pihekönnyű és bukósisak alá is könnyen felvehető csőmaszkot a gyártók közösségi maszk néven hozzák forgalomba, amely arra utal, hogy használója azzal csökkenti a megfertőződés veszélyét a környezetében, hogy saját cseppjeit jobban megszűri.
A gyártóknak nem volt túl sok idejük, a tervekhez képest kis késésben is vannak, de az érdeklődés már most jelentős a termék iránt.
Idén arra készüljünk, hogy a síterepeken a közösségi helyeken arcunkat és orrunkat el kell takarni erre alkalmas eszközökkel. Számos síterep már előre betárazott maszkokból. Az ausztriai
Ischgl például 600 ezer maszkot rendelt a szezonra, amelyet ingyen adnak a bérlet mellé.