Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Meska által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (146)Időben csökkenő Időben csökkenő
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2023.12.17. 18:03
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Vajon sícuccot bárhol lehet bérelni? Úgy értem, nem feltételen a pályán, mert az biztos drágább, hanem a közeli településeken. Mennyire lehetnek azok jók, kényelmesek, modernek?
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2023.12.15. 15:45
Mivel ketten vagyunk és nincs útitárs, elkezdtem tervezgetni, hogy - autó helyett - repülővel mennénk.
Amit néztem: Debrecen-Róma ill. Budapest-Milánó.
Debrecen közel van, Rómától viszont 3 órát kell vonatozni.
Bp. reptér messze van, viszont Milánó-Bergamo közelében van pálya. Nem olcsóbb így, de legalább gyorsabb az utazás. Viszont cuccot bérelni kell, helyben közlekedni kell...Kinek mi a véleménye, tapasztalata?
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
Topik: Bánkút
2018.02.16. 17:49
Én is Miskolc felől javasolnám. Mályinka felől kacskaringós, havas, néhol erősen kátyús úton tudsz menni. Múlt héten lent sehol nem volt hó, de az út második fele igencsak havas volt. Nekem tetszett, de haladni nem igazán lehet rajta:) Lillafüred felé viszont teljesen tiszta volt.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
Topik: Bánkút
2018.02.11. 17:54
Egy kis helyzetjelentés szombatról: a hó valóban jó, a felvonók pedig valóban ugyanúgy vacakok:( az egyik gidres-gödrös, hogy vasmarokkal kell szorítani, a másik akkorát ránt, hogy már fenn is vagy a pályán.
Nem voltak sokan, kivéve a büfét, aminek finom a kínálata, és a tömeghez képest hamar ki is szolgáltak.
Az út menti étterem viszont botrányosan lassú és közel sem azt kaptuk, amit kértünk.Elhiszem, hogy (mint a közutasok) "nem voltak felkészülve a hirtelen jött télre", de hogy pl. a kinti fa pavilonban egy hot-dogot, forró csokit, teát ne tudjanak adni....:(
Ezt leszámítva, egy kis csúszkálásra megéri elmenni annak, akinek közel van.
Még mindig azt mondom: nagyon jó kis pálya lehetne, jó adottságokkal, csak megfelelő beruházás, hozzáállás kellene.
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2018.02.05. 20:17
Köszönöm! :)
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2018.02.02. 17:54
Szia!
Végre egy friss beszámoló, köszi!
Mennyire voltak sokan a felvonóknál? Úgy olvastam, hogy a regionális síszünetek január közepétől február végéig tartanak. Tavaly feb. közepén 2 óra alatt kettőt tudtunk a 4-esen csúszni, olyan sor volt a beülősnél.Bár az is igaz, hogy a pályarendszer 3/4-e le volt zárva (erről csak a kasszánál értesültünk).
Előzmény: (Roni1975 198826)
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2017.02.22. 21:01
Szia Peti! Mi már szinte visszatérők vagyunk Lengyelországba, de ezt még nem próbáltuk. Valahogy túl soknak találjuk a költséget, ráadásul nem is igazán lehet eligazodni köztük.
Holnap újra megyünk pár napra (szállás Zakopaneban), a mi kedvencünk Male Ciche és Bialky. Nem nézitek meg azokat inkább?:) Nehogy rossz élménnyel induljon az első lengyelországi napotok:)
Előzmény: (petibp 194455)
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2017.01.25. 18:14
Szia!

Lehet, h már későn válaszolok, de csak most láttam a kérdést. Azért hátha segít:)

Zakopane és környékén több kisebb síterep van. A környék 2-5-10 km-t jelent. Szóval, mindig autóba kell ülni a pályákhoz jutáshoz. Szinte mindenhol van zöld, tanuló pálya, oktatók is. Az oktatás nem olcsó, bár van csoportos is, kedvezőbb áron. Bankkártyás fizetésről nem nagyon tudok nyilatkozni: nem azzal fizettünk, viszont nem is láttunk mást, aki így tett volna. Ami jó dolog, hogy tudtok venni 2-4 órás jegyeket is az egész napos helyett. Szállást hol érdemes? Mi Male Ciche-re jártunk (Zakopanétól, szállásunktól 5-7 km-re), valamint Bialka Tátrára (17 km). Ez utóbbi a leges legjobb terep. Igaz, sokan vannak, de remek pályákat találtok! Mi inkább Zakóból ingáztunk ide-oda, mert minden este a városban vacsoráztunk és így az volt közelebb.
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2017.01.15. 21:21
Kis kedvencem ebben az évben is meglátogattuk. Volt szikrázó napsütés és volt hóviharban ringatózó felvonózásban is részünk:) Amikor megérkezünk, itt melegítünk be, de egyikünk az egyéni oktatást is igénybe vette. Nem voltak sokan, a pálya jól kezelt, felül volt egy-két jégfolt. Itt is pár órás jegyet vettünk, elegendőnek is bizonyult. Ja igen! Bialka és Male között valahol olyan pizzát ettünk, hogy még életemben nem találkoztam ilyen finommal:)
IMG-20170110-153526.jpg
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2017.01.15. 21:17
Akkor én is megírom az ez évi beszámolóm Bialkáról.
Amivel kezdem: mindenhol, de mindenhol hó végre! Ment az összes felvonó, síelhető volt az összes pálya. Én rámerészkedtem a 7-esre, de bár ne tettem volna:) Igaz, másodjára már a felvonó mellől, dombról, nagy lendülettel indultam, így alig kellett gyalogolni. Viszont 4.nap már inkább az előtte lévő 8-as pirosat választottam. Ha én lementem rajta, bárki lemegy és sokkal jobban jár, mint körbe a 7-es tetején. Inkább a hátsó (8,9, 10) pályákat preferáltuk, ott valamivel kisebb sor volt, mint a 4-es beülősénél. A pályák mindenhol szélesek, kezeltek, csak a 4-es alja volt a "szokásos helyen" buckás.Minimális jégfolt néhol. Rengetegen voltak, 5-8 perc várakozás minden felvonónál volt, de a pályákon jól el lehetett férni. Mi továbbra is csak 4 órás jegyeket vettünk, nekünk annyi elég is volt egy napra.
Előzmény: (Meska 192091)
IMG-20170111-103430.jpg
IMG-20170113-120923.jpg
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2017.01.06. 08:02
Köszönöm! Azokat azért nem láthattam tavaly, mert nem volt még műhó sem arra, így nem voltak megnyitva a pályák.
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2017.01.05. 19:42
Szia tsrt!

Köszi a beszámolót, napok óta lesem a fórumot friss infóért. Mi 10-én indulunk.
Amit kérdezni szeretnék: hol van a bubis beülős??? Tavaly egy-két helyen (legalábbis úgy rémlett) azt olvastam, hogy van. Ehhez képest "nem találtam", mikor ott voltunk. Itt, a sielők.hu-n sem jelzik. Szóval azt hittem olyan, mint a fizetésemelés: mondták, mondták, de nem találkoztam vele. Nem volt jeges a terep? Tavaly 8 fokban síeltünk....most -8-ban fogunk:)
Előzmény: (tsrt 192018)
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2016.12.19. 21:39
De miért kell vajon erre pár évet várni?:( Elég régóta haldoklik a terep, pedig látható, hogy jó adottságai vannak. 16 km sípálya? Ejha! És a közelben! Ilyen - valamirevaló síterep - nemigen érhető el, csak több száz km után.
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2016.12.18. 09:03
Semmi uj infot nem talaltam. Sem a honlapjuk,sem az applikaciojuk,sem a facebook-juk nem frissul. Itt is kerdeztunk, de ide sem kaptunk valaszt.Aki irt itt a Kekesteto neveben par napja, vajon nem tud erre szanni egy percet? A megadott telefont nem veszik fel. Igy mar biztos nem indulunk el lutrira:( en ugyan nem tudom, hany napig, hany hoagyunak kell mennie, de a beharangozasbol ugy gondoltam az a cel, h mar e hetvegen hasznalhassuk a palyat. Nem hetkoznap, nem karacsonykor.:(
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2016.12.17. 11:24
Mi a helyzet erre?:) a hoagyukat latom uzemelni, de mar mukodnek a palyak? Az app-on sem olvasok friss infot:(
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2016.01.25. 20:46
Hurrá! De vajon hány pálya üzemel majd? Én az 1-est akarom:)
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2016.01.18. 21:47
Erre a hosszúra gondoltam, amit te is írtál, köszi az infót:) és örülök, ha használható (lesz)!
Előzmény: (Sanci532 185812)
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2016.01.16. 17:00
A hét elején voltunk két napot Bialkán.Csodaszép idő, műhó. Nekünk elég volt (bőven) a 4 órás jegy és főleg a 6-os beülőssel mentünk, Kotelnicán. Néha a jobb oldali kéken vagy annak az elágazásán csúsztunk le, így onnan egy másik beülőssel jutottunk fel újra a csúcsra. Ezek viszont olyan lassúak, hogy - hiába többen voltak a 6-osnál, inkább oda igyekeztünk vissza. A várakozás egyébként pár percnél egyszer sem vett többet igénybe, bár szerdán már sokan voltak. Haladt a sor, aztán dél, egy körül el is tűntek az emberek. A pálya teteje nyilván zsúfolt volt, és délutánra elég buckás is:( Bíztunk benne, hogy a - Bania - 7-es pálya fog üzemelni, de nem. Hiába azt írták, hogy 17 km pálya üzemben, ez nem fedte a valóságot:( Ettől függetlenül 1-2 napos síelésre tökéletes volt! Ja, a lenti hüttében akkora kebabot kaptunk, hogy a felét sem bírtuk megenni:))
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2016.01.11. 21:02
Ma ezt a Zakopane környéki síterepet látogattuk meg és nem csalódtunk. Bár sokan voltak, folyamatosan lehetett haladni a liftnél. Az idő remek volt: 8 fok, napsütés. Igaz, hogy itt is műhó, de nagyon jókat lehetett csúszni. A pálya felétől fel lehet menni egy másik beülőssel, de jobb volt a lentihez lecsúszni, mert azért mégiscsak jóval hosszabb így. Mi egy 5 órás jegyet vettünk, de bőven elég volt. A kilátás valóban csodálatos.
Meska
151 élménybeszámolót írt
151
15 éve tag
2016.01.11. 20:55
Sziasztok!
Mi tegnap voltunk Zakopane-Harendán. Sajnos, a weboldalukon nem jelezték, hogy nem megy a kék pálya, így csak a piros és a zöld üzemelt. A weblappal ellentétben nincs 15 órától jegy, de -miután megtudtuk, hogy a kék nem megy - elegendő volt a pontos kártya is. Persze, csakis műhó.Őszintén szólva, nekem nem jött be ez a pálya (a kék híján): a piros felért egy feketével, a zöld viszont rövid. Pozitívum, hogy van beülős és a tárcsás sem ránt.
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.