Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

RM által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (850)Időben csökkenő Időben csökkenő
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2024.03.04. 20:14
Stara Planina / februar vegi sieles Szerbiaban

Egy rövid "siszünetet" tartottunk itt februar vegen. Vonzott a "balkani" sieles varazsa ezert gondoltam, hogy kiprobalom. :-)

Nis (eddig van autopalya)-töl meg kb 1,5 ora (90km) kocsival. A völgyben nem nagyon biztam a sielesben (15+ fok) aztan kb. 20-30 km tavolsagbol feltunt egy havas hegycsucs. A sipalyahoz erve meglepodtem, hogy a palyakat milyen jol rendbe tudtak tartani.

A kabinos aljanal van egy nagy parkolo (inygenes, kb 100m seta a lift alja). A völgyallomasnal vannak kolcsonzok, siiskola, etterem, büfe. Siberles (lec, bot, bakancs) napi kb. 3000Ft-tol kezdodott. (VIP dragabb.) Napijegy 10 ezer forint körül. Sioktatas 1 fonek kb. 12eFt/ora ...

A hegyen van egy palyaszallas "luxus hotel". Meg par haz, de mivel nemzeti park teruleten letesitettek 10+ eve igy korlatozottan lehet csak epitkezni. Kb. 10 km-rel lejjebb van par falu maganszallsaokkal. Most kezd kiepulni, meg vannak elhanyagoltabb hazak is, de mar megjelent par jo kinezetü apartman.

A sipalyak:
A kabinos aljan van egy bebi palya a teljesen kezdoknek (erre lehet 3000Ft korul kulon napijegyet venni.)
A kabinos tetejerol kozvetlenul kek es piros palyak jonnek le. A kek palyaban (7-es) van egy kis letores.
Az oktatok a kezdoket a kabinos tetejerol a 6-os siutan at majd a 6-os tolokaros szeru lifttel vittek fel es a 7-es siuton jottek veluk vissza. Az az egesz egy kellemes lanka.
Az 5-ös ülöslift mellett egy kellemes kek palya van.
Aztan a kezdobbeknek kb. eddig tart a "vilag". A masik oldalon a csakanyos (2-es) mellett egy fekete palya van. A volgybe vivo ulos mellett pedig egy kemenyebb piros. Azon az oldalon korlatozottan lehet parkolni csak, kassza van, de pl. etterem lent mar nem volt nyitva.

Ami szuper a vendeglatas. :-) Fent a csakanyos volgyallomasa fölött van egy panorama hütte. Azt en nem probaltam. De a kabinos aljanal levo helyet (1 db van, nem lehet elteveszteni) annal inkabb. Balkani husetelek, jo levesek, kedvezö ar ... Pl. 200gr hussal "balkani" burger (csevab, sultkolbasz, ...) kb. 1200Ft-ert ... :-) Szenzacios.

Ami meg meglepett, hogy mindenki milyen kozvetlen es baratsagos (egesz Szerbiaban ). Meg Belgradban is el lehetett beszelgetni a szemelyzettel hosszabban a kisebb vendeglato helyeken. Egyebkent a magyarokat szeretik. Ugy gondoljak, hogy mi "velük vagyunk".

Iden mar ne induljatok utnak, de jovore januar vegen, februarban erdemes elnezni erre. :-) Nagyon kellemes kis palyarendszer. A teljesen kezdok es a jobban sielok is megtalalhatjak itt a szamitasukat (utobbiak inkabb csak par napra ...).
IMG-20240227-110141.jpg
IMG-20240226-104153.jpg
IMG-20240225-194143.jpg
IMG-20240226-094707.jpg
IMG-20240226-094655.jpg
IMG-20240225-152352.jpg
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2024.02.09. 16:25
Rakerestem, a "boszorkanyos hütte" Bellamonteben 2021-ben leeget. :-( Azert zarhattak be a 8-as palya mellett ...
https://www.lavocedeltrentino.it/2021/04/01/prende-fuoco-baita-ciamp-dele-strie-sullalpe-lusia-gravi-danni-alla-struttura/

Nekem a 6-os palya melletti hüttevel van egy vicces emlekem. Az istennek nem akartak nekem egy husetelt polentaval hozni. Mondtak, hogy a kulfoldiek csak a sultkrumlit szeretik. Vegul hoztak egy kis polenta kostolot es miutan izlett vegre felvettek a poelntas rendelest. :-)
Előzmény: (csabor 220712)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2024.02.07. 19:23
Hat, Budapestrol 1 napos csuszkalasra mi is Matraszentisvanra, Eplenybe esetleg Selmecbanyara megyunk. De Zalaegerszegrol azert Monichkirchen, Maribor, esetleg Rogla vagy Weinebene ... sincs messze. Erdemes kiprobalni Szloveniat is jo hoviszonyok eseten.
Előzmény: (WéberF 220697)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2024.02.06. 22:12
Nekünk twintip sin a siker-ben csereltek hofeket. A raktarban talaltak mar nem hasznalhato lecen hasonlo kotest ... Esetleg meg lehet kerdezni. ( https://sikolcsonzo.hu/kapcsolat/angyalfoeld, XIII. Petneházy utca 44)
Előzmény: (pakesbar 220689)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
Topik: Niederalpl
2023.12.09. 20:56
Ma ismet szuperet sieltunk termeszetes havon Niederalpl-on. Felfele meg elvben holancot is kellett volna raknom az utolso par kilometerre, de szerencsere felment lanc nelkul is az auto. :-) Delelott a szalingozo hoesesben porhoban csusztunk, delutanra mar enyhen firnes lett a ho. Mindezt 1 felnott es 2 14 eves gyerek 44EU-ert osszesen. (Szulovel a gyerek ingyeen csuszik 15 eves korig.) Erdemes nezni a hojelentest, eleg keves a hoagyu, foleg termeszetes hoval uzemel ... Jovo heten hetvegen nyitva vannak, aztan csak dec. 22-tol.

(Elozo nap Hirschenkogelen a 2db 2009-es gyerekkel 137 EU-t fizettunk a berletert egy napra. 2 junior jegy + 1 felnott ... Egyebkent Hirsschenkogel is jo volt. Sok a termeszetes ho a kornyeken.)
NA1.jpg
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2023.11.08. 22:48
December elejen nem lesz sehol tomeg szerintem (bar dec 8-10 hosszu hetvege Ausztriaban). Szerintem indulas elott par nappa dontsetek el hova mentek, ha mar latjatok az idojaras elorejelzest az adott idoszakra es a ho adatokat ... Oda menjetek ahol sok a friss ho es sut majd a nap. ;-) Szallast par nappal elotte is fogtok talalni.
Előzmény: (doki060 219063)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2023.01.08. 17:39
Nézegettem az UNION biztosító "Hóbarát" csomagját. Lehet választani pályán kívüli síelésre is érvényes opciót (kb. 1,5 szeres ár). De aki ilyet csinál (freeride nem versenyszerűen, versenyzés pályán), annak lehet megéri ...

https://utasbiztositas.union.hu/ ( Extrém téli sportolással)

Ilyen opciót régebben máshol itthon nem nagyon láttam ...
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2023.01.08. 16:22
Nézegettem már a helyet, de a "jelentéktelen" gyerek kedvezmény elvette a kedvem (3 gyerek van). Tényleg 165 PLN a felnőtt napijegy és 155 PLN a kedvezményes (gyerek 6-16-éves korig)?
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2022.12.27. 11:02
Ha a kabinos alján parkolsz, akkor fel kell jutni valahogy a hegyre. Itt vannak angolul az árak, ha jól értem 16EU(felnőtt)/13EU(gyerek)-ért van olyan jegy, amivel fel tudsz menni a kabinossal és tudod használni pl. szánkózásra a varásszőnyeget.
https://www.visitpohorje.si/wp-content/uploads/2022/12/dnevne-en.pdf

Ha felmész a hegyre kocsival és találsz lejtőt hóval (nem sípálya), ott szerintem kedvedre szánkózhatsz ingyen is. :-)

Ha jól értem csak a varásszőnyegeket (kezdő terület) 10EU-ért lehet használno fent / nap / fő ...
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2022.12.19. 10:17
Ismét síeltünk 2 napot Mariborban. Szombaton át lehetett Síelni ide-oda Areh és Bolfenek (kabinos teteje) között. Sajnos a régi 2 ülős vasárnapra elromlott így akkor Bolfenek (kabinos teteje) -> Areh utat busszal kellett megtennünk. Visszafelé lehetett síelni. Vasárnap szép idő volt, Szlovéniában a boltok zárva, így elég sokan voltak. Csákányos alján Areh-en sor is kialakult. Szombaton nagyon jót síeltünk.

Borddal ha ki vannak fagyva a pályák az Areh->Bolfenek irány átcsúszható. Másik irányba több a botozás, séta. Ott lehet jobb a busz bordosoknak.

Állapotok (hátulról):

Pisker, Ruska, Areh :
Szépen behóágyúzták. Érdemes a 6-os ülős mellett kezdeni, mert ha sokan vannak azt nap végére lesíelik (jegesedik a letörésnél). Ruska és Areh hóágyúzott pályái még nap végén is szuperek voltak. De itt csákányozni kell.

Partizanka, Videc, Stolp:
Ezek nem hóágyúzottak. De most van elég természetes hó, használhatok. Ha inkább hideg és hó jön mint meleg ez talán így is marad egy darabig ... Partizanka tetején van egy jópofa "adakozós" büfé. Azt érdemes kipróbálni. A helyi síklub üzemelteti. Kiraknak teát, forraltbort, sört, üdítőt, ... Ha iszol valami, akkor "támogatást" dobhatsz be a helyi klubbnak. (Ilyet én máshol még nem láttam.)

Bolfenek oldalon csak az 1-es teteje ment a 2 ülős lift mellett, ami egy kellemes kék pálya. Jövőre nézve bíztató, hogy intenzíven hóágyúzták az alsó részt. 1, 4, 5a páylaákat hamarosan nyitják. ;-)

Megközelíthetőség:
Kabinos alján van fizetős parkoló. 3EU/nap kb. a távolabbi fizető autómatás.
Fent Areh-néál ingyenes a parkolás, de az 15km hegyi út. (Jól takarított, buszok is járnak rajta.)
Bolfenek (kabinos) tetején kevés a parkoló, de aki időben megy ott is meg tud állni ingyen.

Szánkozni lehet (varázsszönyeggel): a kabinos teteje mellett (Bolfenek).

Sífutó nyom volt Areh-nél. Láttunk is sífutókat.

Sítúrázok mindenfele voltak ...
Maribor.png
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
Topik: Niederalpl
2022.12.06. 21:40
Családosok figyelem! 15 év alatti gyerek(ek) ingyen síel(nek) ha egy szülő, nagyszülő is vesz jegyet Niederalpl-on. 2022/23-as szezonra is megmarad ez a szuper kedvezmény ... ;-)

https://www.niederalpl.at/
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2022.10.18. 15:42
Tavaly (COVID előtt sok évig) még Göstlingben (Hochkar) szilveszterezetünk több családdal, de idén már nem vállaltam be. A gyerekkedvezmények szépen kikoptak. 2 felnőttnek és három gyereknek már milliós tétel lenne a kiutazás, szállás és síbérlet 6 éjszakára 5 nap síeléssel.

Idén teszek egy próbát egyéniben Briancon-nal. (164e volt 6 nap síelés + busz + szállás. Ha jól látom SkiAmadeban csak a síbérlet 288EU 6 napra. ami 121eFt 420Ft-os árfolyamon.)

Családdal lehet inkább Szlovénia esetleg Szlovákia felé nézünk majd el. Szlovákiába az út is rövidebb (ha a kilométert nézem) és ez a mostani benzinárak mellett azért nem mind1 ... Tavaly Maribor nagyon jó volt a sok természetes hónak hála. Ha megint "behavazódik" az egész, tuti megnézzük.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2022.09.19. 16:28
Sziasztok! Nem nagyon hallottam a témáról, de az energia árak emelkedése, gáz takarékosság ... milyen következményekkel lehet a síterepek működésére? A hógyártáshoz emlékeim szerint sok áram kell. (+Víz, ami az aszály után megint csak kérdés, hogy mennyi van.)

Ehhez jön még az orosz (háború miatti szankciók) és ázsiai (COVID) turisták hiánya. Magas benzinár ... Infláció.

Több kisebb osztrák terep pl. Lackenhof már így is csak tartományi mentőövvel tudott túlélni. Esetleg van valakinek infója, mi várható? Kapnak kormányzati segítséget a síterepek a túléléshez? ...
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2022.09.16. 15:42
Ha kis családias síterepben gondolkodtok nem túl messze, akkor pl. Niederalpl aranyos. Tavaly még 15 éves korig a gyerekek ingyen síeltek szülővel/nagyszülővel. Van mellette egy pályaszállás apartmanhotel.:
https://www.niederalpl.at/?page_id=77

Azt nézem a COVID jól eltűntetett gyerekkedvezményeket. Régen Hochkar/Hinterstoder/ ... https://skisport.com/ síterepein 10 éves korig jelképes összegért síelhettek a gyerekek szülővel. Most pl. ezeket a kedvezményeket nem látom.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2022.09.05. 13:56
Szia! Szerintem a hotel Bellauve mellett lehetett szánkózni. Ha jól látom itt lehet bérelni szánkót: https://www.enjoyment.si/en/rent/ .
Előzmény: (renta 216118)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2022.02.27. 08:33
Lift zárás:

Emlékeim szerint a lifteknél ki volt írva mikor megy az utolsó síelőket is szállító. (Ez nem mindenhol egyezett meg a pálya zárással, mert van ahonnan csak további liftekkel lehetett kijutni az úthoz. Pályarendszer közepére gondolok, de az szerintem most nem megy.)

Areh-en amikor mi volt, akkor emlékeim szeint jelezték, mutatták is nekünk a kezelők, hogy már ne menjünk többet, amikor beszálltunk ...

Szóval nekünk ezzel nem voltak negatív tapasztalataink decemberben.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
Topik: Krvavec
2022.01.12. 08:44
A kabinos alján QR kódolvasóval (mobil+app) nézték + személyi.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2021.12.30. 10:27
Areh jól megközelíthető, van fent parkoló. Maribori lehajtók után kell lemenni az autópályáról. Hotel Areh-et ismeri a google maps. mi azt állítottuk be.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2021.12.19. 07:04
Tegnap síelünk Mariborban. Egyedül a kasszánál volt sor, COVID igazolást ellenőrzik, azért lassabb. Pályák kémények, de jól sielhetok. Kellemes hideg volt, napsütéssel. Hó napközben sem olvadt. Sajnos a kabinos aljába nem lehet lesìelni, de fent az egész rendszer atsielheto, ami egy kellemes napos program.

Közepén van egy önkiszolgáló becsuletkasszas "hüte" jópofa ...
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
Topik: Rogla
2021.12.13. 19:23
Ma itt csusztunk. Szuper a hó. Mivel a hegy másik oldaláról (nem az autópálya felől) mentünk meg hólánc is kellet. Az autópálya irányából minden ok, tiszta az út.

Jegyvasarlashoz, étterem itt is EU-s COVID igazlas kell. Appal ellenőrzik. Az étteremben itt szigorúbbak voltak mint tegnap. Vászon maszkot nem fogadták el, adtak orvosi egyszer használatost. (Elvben a nem élelmiszer üzletekben is ilyen maszk + védettségi kötelező ...)

Pályák szuperek. Sok a hó, kevés az ember. Jövő hétvégére talán a hiányzó részt is megnyitják.
IMG-20211213-152730.jpg
IMG-20211213-152434.jpg
IMG-20211213-130102.jpg
IMG-20211213-102946.jpg
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.