Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

kissünöcske által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (46)Időben csökkenő Időben csökkenő
kissünöcske
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
Topik: Dobogókő
2018.02.24. 11:10
Most, vagy soha! Sielők vagyunk, vagy punnyadók, ez a kérdés válasszatok! Csak egy jó választás lehetséges, vagy még ma, esetleg holnap behajigálni a sícuccokat az autóba, és irány "kosi" azaz Dobogókő. Enyhe minuszban, csodálatos napsütésben, 95 %-ban ratrakolt pályán lehet száguldozni. A pályarendszer 2006 óta nem volt ilyen jó állapotban. Egy-két óra múlva csatolok képeket, de most rohanok vissza csúszni, tudjátok ketyeg a síbérlet.
IMG-20180224-120712.jpg
IMG-20180224-120725.jpg
IMG-20180224-120722.jpg
kissünöcske
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2017.04.21. 12:10
Kérlek írjatok a felmeneteli lehetőségekről. Kösz!
Hajrá globális felmelegedés!
Előzmény: (skioutlet 195444)
kissünöcske
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2017.02.21. 13:37
Priviben küldöm a választ!
Előzmény: (Meedea 194434)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
kissünöcske
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
Topik: Dobogókő
2017.01.30. 22:03
Ha német lennék, azt mondanám: gute idee! így csak annyit mondok, küldök 15-20 cm friss havat csütörtök reggelig amit majd jól megdolgozunk, remélem többedmagammal!!! Hajrá Dobogókő!!!
kissünöcske
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
Topik: Donovaly
2015.03.17. 16:03
Ez azért így nem igaz, mivel én többedmagammal voltam kint 2015.03.16-án hétfőn Donovalyn, Dóvalon és az 5 órás jegyért 19 EU-t fizettem, a senior 5 órás jegy pedig 15 Eu-t kóstált. Vagy is holnaptól azaz 2015.03.17. 08.30-tól lesz majd 10 EU/nap a tarifa. Ezt csak azért kívántam megjegyezni, mivel a sílifteket is percre pontosan akkor állítják le, ami ki van írva nem egy nappal előbb vagy később. Különben rengeteg pozitív és néhány negatív élménnyel lettem gazdagabb tegnap, amit legkésőbb holnap beírok ha lesz elég időm.
Előzmény: (admin3 182175)
kissünöcske
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
Topik: Normafa
2013.09.23. 14:28
Friss, ropogós hír. http://index.hu/belfold/2013/09/18/nepszavazast_ir_ki_a_normafarol_pokorni/
Úgy néz ki még is sokan szeretnék ,ha rendeznék egy kicsit a Normafa környékét.
kissünöcske
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2013.03.27. 10:44
Az elmúlt hetek alatt tapasztalt időjárási érdekességek megerősítik bennem az előző két évben beírt latolgatásaimat.
Egyre inkább körvonalazódnak a hosszan tartó hideg és vagy havas telek esélyei. 2013.03.27. (Március 14-16 regionális ám de totális hókáosz, majd rákövetkezően két héttel később több napos országos havazással, és jó pár helyen hóban szezonrekorddal. És diplomatikusan mondom,a történetnek ebben a szezonban még NINCSEN VÉGE! Valószínüleg még lehet egy két vaskos meglepetés a magyarországi áprilisi húsvéti síelésen kívül is.)

At alábbi két hasábot tavaly és tavalyelőtt írtam be a a fórum különböző helyeire. Örülnék ha ez a folyamat továbbra is folytatódna, persze a társadalom igen nagy része ezt egészen másképp látja. Mi síelők csak a természettől várhatunk támogatást, jelenleg ez a sportág még a futottak még kategóriában sincsen a pénzügyi támogatásokat illetően, sajnos.

Offtopic: Ez a hozzászólás nem tartozik szorosan a topik témájához
Kedves Marky! Kissé off, de nagyon érint mindannyiunkat, milyenek lehetnek az elkövetkező éveink telei? A nyáron az időjárás fórumban írtam egy latolgatást, amit az elmúlt hetek farkasordító hideg napjainak tudatában úgy érzem továbbra is aktuálisak. Nem túl sokon múlott, hogy pl. nem járt dél Magyarország így! http://www.federicobarattini.com/?p=1115 Urbino, ez egy kisváros Olaszországban San Marino közelében 450m tengerszint fölött.
Akkor jöjjön a nyári hozzászólásom, remélem némileg meg tudtalak nyugtatni!


Az igazság az, nagyon régóta tanulmányozom a meteorológia tudományát. Most eljött az idő, hogy megosszam a sielő társadalommal is a tudomány viszonylag új előrejelzéseit.
http://hirek.csillagaszat.hu/nap/20110623-25-napciklus.html
Arra kérek mindenkit, ne az én személyem és az általam felvetett téma támadásával legyen elfoglalva, hanem fogadja el, lehet hogy nem a globális felmelegedés fogja meghatározni az elkövetkező évek teleit. Mindenkinek jó telet kívánok, mától csökken a nappalok hossza, azaz közeledik a tél!
Előzmény: (- Marky - 134596)
kissünöcske
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
Topik: Dobogókő
2013.03.13. 14:50
Jó lenne még egy utolsót Kosin (dobogokosi.hu) csúszni az idén. Van rá némi sansz, hogy 15-én, esetleg 16-án lehet még forogni a porhóban. Sajnos annyira vizes mély a pálya alapja, hogy ratrakkal esetleg 15-én este csak akkor lehetne rámenni,ha legalább 45 cm hó esne. Ilyen talán utoljára akkor volt, amikor a Pilisben az az emlékezetes hóvihar volt, amikor az a helikopter lezuhant http://www.origo.hu/itthon/20010226valoszinuleg.html Szóval tippem 15-30 cm hó pénteken délutánig, de ami biztató remélhetőleg itt nem lesz túl nagy szél. Tehát szurkoljunk a cm-nek! Jani Bá is készüljön! Sajnos akkoriban nem voltak még annyira elterjedve a digitális fotómasinák, pedig akkor volt fönt a hegyen hókáosz, lehetett volna jó képeket készíteni, hátha lesz ilyen újra?
kissünöcske
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
Topik: Lachtal
2013.03.13. 12:51
Sziasztok, jó havat és pályákat kívánok nektek. Nekem múlt hét végig napsütést és meleget hozott, itt majd hideg és hó jön. http://www.yr.no/sted/%C3%98sterrike/Steiermark/Lachtal/langtidsvarsel.html Természetesen, ahogyan időben távolodunk nem kell az ábrán mindent kp-nek venni, de szó ami szó, jól néz ki! Ui: azért írtam le,hogy mit művel a meleg és az eső a hóval, hogy megértsétek, hogy miért működik a 40 km-ből 26.
Előzmény: (patirobi 157164)
kissünöcske
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
Topik: Lachtal
2013.03.13. 12:21
Sajnos az a logikus amit a lachtali sítársaság folytat, azaz a meredekebb pályákat állagmegóvás szempontjából, a lehülés kezdetéig, ami ott vélhetően ebben az órákban kezdődik, lezárták. Én márc 2-tól 10. estig folyamatosan kint sieltem ebben a régióban, (Kreischbergen, Turracher Höhén),úgy hogy pontosan tudom a napsütés, eső és a hőmérséklet menetét ebben az intervallumban. Vasárnap délután az 1500-es magasságokban is eső és havas eső váltogatta egymást +2-+3 °C hőmérsékleten, gyakorlatilag élvezhetetlenné vált a síelés. Higgyétek el, valamennyire a helyi lifttársaságok is értenek ahhoz, hogyan kell pályarendszereket üzemeltetni. Off: Hétvégén, ha lesz időm egy kreischbergi videót tolok föl, csak meg kell vágnom, abból el lehet dönteni, hogy értenek-e arrafelé az üzemeltetéshez. Egyet úgy látom nehezen értenek meg az emberek, a sok napig tartó bivaly erős délnyugati légáramlások, a vakítóan sütő nap és a hosszan tartó áztató esők ellen nincs semerre sem megoldás.
A mostani lehűlés és havazás, ami remélhetőleg itthon is jön pontosan ennek a múlt hét közepe óta tartó időjárásnak az egyenes következménye.
kissünöcske
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2013.03.12. 16:45
Hát az időjárás már csak ilyen, vannak könnyebben és nehezebben előrejelezhető helyzetek. Azok a modellek amikből ezeket a prognózisokat készítik, globál modellek. Sok napra előre ellátnak, de mikrorégióra lebontva nem elég pontosak. Gondolj bele, ha a csütörtökre előre jelzett csapadék zöme 300 km-rel keletebbre hullik le, akkor Eplény, Dobogókő dörzsöli a markát. Ezeknél a modelleknél 200-300 km kb. 1-2%-os eltérést jelent. Az időjárás egy olyan bonyolult soktényezős rendszer, ami jelenleg ekkora pontosságot tesz lehetővé. Na de pénteken a bergfex.at-n megnézzük mi is lett a valóság. Jó csúszást!
kissünöcske
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
Topik: Dobogókő
2013.02.23. 10:17
Eszméletlen ami itt ma Dobogókőn van. Porhó,porhó,porhó, mindenütt, alatta pedig szuperül megratrakolt pálya. Szakad a hó ezerrel jelenleg is, kőkemény mediciklonos havazás van. 2 percenként kell törölgetnem a síszemüvegem, a tányéros lift tányérjai lejtmenetben több helyen elakadnak ,szóltam most lapátolják ki mélyebbre itt a havat. Azt hogy mi lesz néhány óra múlva időjárásügyileg sajnos nem tudom megmondani, de ha a jelenlegi állapot marad akkor mindenki azonnal vágja autóba magát és toljon2-3-4 órát még ma, nem tudok ma jobb szabadtéri programot kitalálni ,mint itt száguldozni. Hajrá Dobogókő, hajrá sielők!
Előzmény: (Dr_Syrex 155825)
kissünöcske
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
Topik: Dobogókő
2013.02.19. 09:36
Most jelenleg úgy tűnik, hogy szombaton reggelre, esetleg szerencsés esetben vasárnap reggelre egyre vastagodó hótakaró fogja fogadni a síelni vágyókat. A mennyiséget nem érdemes egyenlőre elkiabálni, de egyszer lehetne már igazán szerencséje annyi év után Dobogókőnek is! Szóval mindenkinek ajánlott egy kis laza mozgás a hétvégén, míg be nem ütnek a tavaszi melegek!
kissünöcske
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2013.02.07. 21:33
Szerintem felesleges ekézni bármelyik magyar síterületet. Különben létezik olyan helyzet a hóviszonyokban hogy tömörödés, szublimáció. Más a helyzet, ha északi, déli, keleti vagy nyugati oldalt nézünk, és még nem is említettem meg hogy olvadni is szokott a hó ha plussz fokok vannak. Szerintem MSZI és Eplény is egyfomán kiváló hely, a mostani gyakori áramszünetek gyanúsan korrelálnak egy teljesen más dologgal, és lehet hogy a jövöben gyakoribbak lesznek, persze ez már nem a sielés tárgyköre.
kissünöcske
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
Topik: Hóvadász
2013.02.06. 16:28
Boldog szülinapot neked Chopoker, azt hiszem ennél nem is köszönthetett volna meg szebben TÉL Tábornok! Pihenj, folytasd tovább!
Előzmény: (Chopoker 153943)
kissünöcske
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
Topik: Dobogókő
2013.02.05. 17:18
A holnapi napra azért nagyon kíváncsi vagyok, mit alakít az időjárás, van esély arra, hogy nagy darálás(érts:hószakadás) legyen fönt a sípálya környékén)az esti órákban. Reméljük a legjobbakat! Jó lenne ha a webkamera alatti reflektor be lenne kapcsolva!
Szerk: Kiderült, hogy a reflektor csak akkor tud világítani, ha működik a hóágyú is, sajna ma este nem láthatjuk mi fog történni!
kissünöcske
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2013.01.09. 19:36
Aki tud az ragadja meg az alkalmat még ma, marmint a szombati apartmant 2 főre, én sajnos nem tudok menni, pedig nagyon jó az ár.
Beszéltem a hölggyel a megadott telefonszámon, teljesen korrektnek tűnik az ajánlat, de még ma kellenek az adatok, mivel holnap elsőbbséggel el kell küldeni postai úton levélben az úgymond vouchert. E-mailben nem fogadja el a kreischbergi szállás. Jó havat annak aki megy.
Előzmény: (KavicsF 149925)
kissünöcske
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
Topik: Präbichl
2012.12.31. 22:13
Ha nyugalomra vágytok, akkor a hotelpraebichlhof.at -,t javaslom ha az életet akarod élvezni akkor Hotel bahnhof a te helyed!
kissünöcske
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2012.12.05. 14:08
Pénteken este Schwechatra kell kiugornom. Nagyon szuper lenne a pénteki nyitás, már majdnem megőrülök azért hogy száguldozhassak egy kicsit! Praebichl és Hochkar is pénteken nyit, de most kivételesen nem feltétlenül utaznék +100 km-eket.
kissünöcske
49 élménybeszámolót írt
49
15 éve tag
2012.12.03. 22:51
Ahogy a jelenlegi és az elkövetkező 10 napi időjárási helyzetet előrelátom, eszméletlen nagy durranás lehet a Magyar hegyekben hó szempontjából. Oszt majd jól meglátjuk!!
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.