Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

rebka által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (48)Időben csökkenő Időben csökkenő
rebka
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
Topik: Donovaly
2016.01.14. 10:02
Sziasztok,
Donovaly-ba tudtok esetleg Mastercard-os vagy egyéb bérlet kedvezményt? Szombaton mennénk, 6 fős családunkban már a gyerek bérlet árat mindenki kinőtte, úgyhogy nagyon húzós még 1 nap is.
rebka
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
2011.12.29. 22:43
Mi még 23-án voltunk,nagyon jókor, alig voltak, sorbanállás semmi.Néhány pozitiv és negatív dolgot szeretnék leírni.
A gyerekeink lógtak éppen a facebook-on amikor olvasták, hogy megy a sípálya.Fél perc alatt döntöttük el, hogy akkor lehozzuk a léceket, bakancsokat a padlásról és megyünk. A férjemnek nem tartozik a kedvenc terepe közé(mert legutóbb kb.25-30 perceket álltunk a sorban)de 5 nővel él együtt,és ő a síléc felkötözőnk, bakancs csatolónk,továbbá az út alig több mint 1 óra így jönnie kellett. Végül nagyon jó sízés sikeredett, igaz csak a felső kis rész volt nyitva, ami fél perces csúszást és 5-10 perces felvonózást jelentett.
Nekem kedvencem, mert nem kell hozzá órákat utazni, 2 év óta kezdő szinten elsielgetek,4 gyerekkel bárhol sielnénk, az egy vagyon, de itt a két kisebb 2000ft-ért kifejezetten jó áron van.
A hüttét viszont nem gyakran látogatjuk. 550ft egy kis száraz rizsköretért, 850ft egy(nem is finom) káposztalevesért nekem túlzásnak tűnik.
rebka
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
Topik: Skalka
2011.12.29. 22:00
A környező síterepeken milyen a hó?
A következő hétvége nekünk nem is lenne rossz, de valószinűleg csütörtöktől nem megy a dolog.Még utána kell néznem az útvonaltervezőben, hogy munka után lezavarható-e az út péntek délután Egerből?
A házban szobák vagy apartmanok vannak? Mi egy 6 fős család vagyunk 4 lányunkkal. Mennyibe kerül a szállás?
A két nagyobb snowboardozni is tanulna, olvastam, hogy van rá lehetőség.
rebka
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
2011.03.10. 07:07
A hosszú hétvégén készülünk Jasnára. +2+3 fokot ír. Milyen volt előtte a hó, jó lesz még a terep?
Jól tudom, hogy Jasna is parksnow-os bérlettel működik. Donovalyn 16-tól már csak 9 euró lesz a bérlet. Elkézelhető, hogy itt is? Bár ilyet nem látok a honlapon csak 19 eurót.
Nekünk is 4 óra kinlódás az út, sok apró falun, büntető rendőrökkel. Ezért is nem voltunk még az idén. Én kezdő vagyok,úgysem csúszok a szép, hosszú pályákon, de a férjem nagyon szereti Jasnát.
rebka
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
Topik: Donovaly
2011.01.04. 12:56
Sajnos mi nem akartunk hinni eléggé az időjáráselőrejelzésnek és 22-24-ig kimentünk. 4 gyerekkel, 6-an kifizettünk 2 éjszaka szállást, 6 bérletet. 23-án még jót lehetet sielni, a nap végére sem volt rossz a pálya, de a +6 fok esővel másnapra sajnos olyan brutális volt, hogy beindították ugyan a pályát, de 24-én senki nem sielt(gondolom más sem akart szarrá ázni)Mi most így jártunk, de azért még nem szidom Donovalyt.Minden évben kimegyünk 2-3szor. Tőlünk 200km, 3 óra.Szerintem az utóbbi években igenis sokat változott a hozzáállás. Nekünk 4 kicsivel sosem volt egyszerű téma a sielés és valóban zokon vettem, amikor a sok lecsúszó szlovák lendületből kilökte őket a sorból és ment előre, amikor még anélkül is imbalyogtak a lécen.Úgy két éve tapasztalom, hogy a 4 ülésesnél segítik őket, nem tolakodnak.
Próbálkoztam már Semmeringgel is.Innen az ország másik végéről min. 5 óra, a bérlet tényleg nem sokkal drágább, de minden más velejáró(tea, forró csoki, étlelek) drágább.
rebka
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
2010.12.15. 11:37
Hétvégén nyit a Kubinska Hola síterep. A sízés INGYENES a hétvégén. A nyitás napján, szombaton 1 euro egy tányér gulyás. Új ülőliftről is ír,gondolom a 4 üléses helyén(remélhetőleg gyorsabb, mert egyszer odafagytam, amíg felért)
Sajnos nem tudunk menni, mert szombaton este céges vacsora, vasárnap egy napra meg messze van.
Azért aki ráér, annak Hajrá!
rebka
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
Topik: Donovaly
2010.12.15. 10:55
Kedves Botond!
Jövő héten szerdától-péntekig szeretnénk sielni, de nem tudunk dönteni Jasna és Donovaly között. Én az utóbbit nagyon szeretem, egész nap elcsúszkálgatok a kisebb pályákon, de férjem csak akkor hajlandó ha nyit a Nova Hola. Kevés rajta a hó,lefújta a tetjéről a szél vagy mi az oka, hogy még hétvégén is csak esetleges a nyitás?
Nem egészen így akartuk a menetelt, de kiderült, hogy mégiscsak dolgozni kell és a gyerekeknek is suli keddig, így az utolsó nap már Karácsony estéje, 24-e. Aznap rövidített nyitvatartás van a pályán?
Köszi.
Margó
rebka
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
2010.12.11. 16:58
Ez még nem rossz ár, de a 29-et már soknak tartom. Nem tudom, hogy Donovaly vagy Jasna lenne-e jobb? Ausztriába indultunk volna, de rá kellett jönnünk, hogy észak-kelet Magyarországról még a legközelebbi terep is min. 5-6 óra.Nem beszélve arról, hogy egy 2éjszakás kiruccanás is 6 fős családunknak igen húzós. Donovaly melett szól egy 10 eurós szállás(félpanzióval 20)+ 50% kedvezmény a síbérletből. Ezt ismerjük, többször aludtunk itt. Túristaház a Nova Hola indulásánál.
Jasnán esetleg van valakinek olcsó, bejáratott szállása vagy jó ötlete?
rebka
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
2010.12.09. 10:53
Sziasztok!
A téli szünet kezdetén dec. 20-23-ig szeretnénk viszonylag közeli síterepre ellátogatni 6 fős családunkkal.Semmeringre gondoltam, mert itt mindenki talál magának pályát és úgy 5,5 óra utazásból megúszható. Szállást keresnék a környéken. Egyszer voltam a 4 gyerekkel az Alpenhof hotelban. Szép volt, jó, de 6 főre nagyon drága még 2-3 napra is.Félpanziónk volt, de a gyerekek persze sose akkor voltak éhesek.
Én 15-18 euro körüli magánszállást keresek. Tudtok ilyet?
rebka
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
Topik: Donovaly
2010.03.17. 20:50
93 eurót fizettem 5 db. 2 napos bérletért, amiből 25-öt visszadott az automata, tehát az 5 bérlet 2 napra 68 euró volt. 58 euró 4 felnőtt(valami miatt junior kategóriát nem adtak a 14 és 16 éves lányunknak) +egy 9 éves gyerekbérlet 10 euró volt.
Az biztos, hogy 14-én és 15-én zárásig mentünk vele.
rebka
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
Topik: Donovaly
2010.03.16. 20:26
A hétvégén szinte folyamatosan havazott, hétfőre rengeteg friss hó leesett. Sajnos néha óriási széllel, ami nem volt kellemes, de kárpótolt érte tegnap a gyönyörű napsütés.
Most már tényleg nagyon jó árban van Donovaly. 5 főre 67 euró volt a pályaszállás és 50%kedvezményt adtak a bérletből aki itt alszik, így a felnőtt 2 napos 14.50, a gyerek 10 euró volt.
rebka
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
Topik: Donovaly
2010.03.13. 08:33
Sajnos nem találom Botond leírását arról, hogyan kell kikerülni a fizetős szakaszt.
Segítsetek!
rebka
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
Topik: Csorba-tó
2010.02.28. 19:19
Nagyon köszönöm. Egyenlőre a kivárásra játszunk, mert az unokatesóm jött haza Lengyelolszágból és azt mondja, hogy iszonyatosan olvdt a Tátrában is, +5-6 fok volt. Na de állítólag most jön a fekete leves, meg a hó.
rebka
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
Topik: Csorba-tó
2010.02.26. 17:00
robin!
Sajna nem megy a szlovák. Hol van ez a panzió? Milyen messze a sípályától? Itt kajáltatok? 50 euro az tényleg jó ár,bár nekünk nem elég 1 szoba Most kaptam egy 178 eurós árajánlatot 1 éjszakára reggelivel, igaz szállodában.6-an vagyunk és kénytelenek vagyunk a 4 kislányunkat is mi finanszírozni, és még a bérletekről nem is beszéltem.
rebka
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
Topik: Csorba-tó
2010.02.22. 12:31
Sziasztok!
Ha lesz még hó, a márc.13-15-i hétvégén szeretnénk kimenni a Csorbára.Írták többen a Hotel Risy-t szállásnak. Érdekelne, hogy mennyibe kerül egy éjszaka?
A síbérlet 6 főre nem kevés, ezért vacilálunk még Semmering vagy e között. Én és az egyik gyerek inkább kezdők vagyunk(ha meglátok egy meredekebb szakaszt, rögtön lecsatolok)3 gyerekünk és a párom pedig szeretnének már egy 500m-től hosszabb pályán is csúszni.Én voltam Stuhleken a gyerekekkel, az nagyon jó volt, de azért szálással 28 eurós bérlettel együtt elég húzósra sikeredett.
rebka
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
2010.01.30. 12:47
Le vagyok döbbenve, hogy ez a dolog milyen kifakadásokat váltott ki.Akkor most én is utólag rosszul érezhetem magam. Amíg nekem csak csúszkálgattak a gyerekek akkor mindig 1 bérletet vettem és azzal csúsztak felváltva. Mi ebben a rossz? Addig a másik nem használta a felvonót, nem koptatta a sípályát. Viszont egy lejövetel után elfáradt és ment a másik. Vagy ahogy korábban írták, sokáig én is csak felváltva tudtam menni a férjemmel, mert 4 gyerekünk van, a nagyobbak még csak 2 éve csúszhatnak egyedül, a két kicsire pedig mindig vigyázni kellett valakinek a pálya alján.
Most már persze mindannyian együtt mentünk és perkáltam naponta a 150 eurót a bérletekért.
rebka
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
2010.01.21. 14:06
Hirschenkogelen van olyan 44.50-ért, gyereknek 21.5-ért, hogy este+másnap. Ez így nyílván sokkal jobb, mint 28 euróért este, aztán másnap +31.50-ért.
Nem tudom a szánkó, hogy van, de nekünk azt mondta a pénztáros, hogy nyugodtan vegyünk el egyet a kb. 20 közül, ami a bárnál volt kitámasztva(piros festékkel meg is van jelölve). Vasárnap este alig páran szánkóztak. A szánkózás ára nagyon dúrva 26 euro/4 csúszás, 47 euro/8 csúszás. Én ezt a dolgot belevettem a gyerekeknek a 13.50-es síbérletbe. Volt amikor lecsatoltak és szánkóztak egy fél órát. Kérdeztem is tőlük, hogy ez biztosan OK. így? sehol nem kértek valami mást?Én úgyanis nem voltam fenn velük, mert először nem találták azt a kék pályát, amiről feltételezték, hogy az anyjuk is le bír jönni.
rebka
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
2010.01.20. 20:30
Vasárnap értem ki fél 2-re Semmeringre. ettől kezdve folyamatosan esett a hó.Este mentünk át a Zauberg-re sielni és alig tudtam lehajtani és vissza a szállodától, úgyhogy rendes mennyiség esett. Én ezt olyan meredeknek találtam, hogy inkább kihagytam, de a 4 gyerekemnek nagyon tetszett és este tényleg gyönyörű volt. Csütörtöktől-vasárnapig 10-ig, vasárnaptól pedig 6-9-ig lehet sielni.
Hétfőn egész napos bérletet vettünk Stuhlekre. A pályákat tényleg nem kezelték vagy fél 10-re már teljesen összetúrta a tömeg. Nekem rém borzalom volt, tiszta jég, nem bírtam lejönni még az 1A családinak titulált pályán sem.Így az 5-ösön csúszkálgattam a gyerekek pedig együtt maradtak a piros pályákon.
Keddre olyan szinten izomlázam lett és még haza is kellett vezetnem 480km-t, hogy már csak a Schmoll nevezetű óvodás pályára kivánkoztam. Nekem bejött, főleg, hogy egy gyönyörűen leratrakolt pályán egész délelőtt a két kisebb lányommal csúszkáltam. A nagyokat átvittem a Hirschenkogelre, azt mondták, hogy sokkal-sokkal jobb volt mint Stuhlek, alig pár ember.
rebka
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
2010.01.16. 15:28
Iskolai sítáborral tegnap érkeztek haza és azt mondják, hogy nagyon jók voltak Stuhlek-en a pályák. Én már kifizettem Last Minute akcióban a szállást az Alpenhof hotelban, úgyhogy 4 lányommal holnap reggel indulok.Felnőtt ár: 76 euro/2éjszaka félpanzióval, gyerekár: 38euro/2éj.
Érdeklődni szeretnék, aki szokott Stuhlek-re járni, hogy van-e valamilyen családi bérlet, illetve mennyire ellenőrzik a gyerekek korát? A legnagyobb lányom éppen 16, ő még elmehetne jugendlich-nek, van még egy 13 és két 10 évesem.
A másik kérdésem, hogy én csak 1 éve, 39 évesen kezdtem sielni és nagyon béna vagyok. találok-e nekem való "bébi" pályát is? A lányok már önállóan mennek,a beülő lifteknél azonban vigyázni kell a kicsikkel, mert csak 130cm-esek és ha gyors a lift,nem könnyen érik el az ülőkét és nehezen tudnak beüllni.
rebka
48 élménybeszámolót írt
48
16 éve tag
Topik: Telgárt
2010.01.09. 16:46
A holidayinfo szerint Telgart hóviszonyok a nagyon jó kategória, de valószinüleg ez hülyeség.
A 6 léc, bakancs már itt áll a nappaliban. Nekünk Mátraháza 50 perc, 4 órakor még az esti sízés is megfordult a fejünkben, de hívtam őket és egész nap esett az eső.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.