Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Stefi05 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (61)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2010.01.10. 19:25
Hello!

Hát ma csak 1-2 cm hó esett, igazán nem számottevő.
A "tömeg" jól eloszlott a pályákon, sorbánállás egyáltalán nem volt.
A pályák viszont csak reggel voltak jó állapotúak, már ebéd előtt rettenetesen össze volt túrva, hatalmas buckák voltak, ahol nem, ott meg jég volt. Sok helyen a fű is kikandikált... szóval az emberek jól legyalázták...
kék 3-as pálya le volt zárva, a szórakoztató park sem ment.

Hétközben - főleg hétfőn sokkal jobb állapot fog fogadni
biztos, hogy jót fogtok síelni.


jó síelést:

S.
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.12.05. 18:43
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
--

lejtmenetben minden más :)
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.12.05. 16:06
Köszi a gyors választ

Stefi
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.12.05. 13:02
Szia Szab!

Ha nincs befagyva a tó, akkor az átjárhatóság a két pálya között nincs is? Vagy hogy működik?
12-től 19-ig leszünk, szerinted befagyhat addig?

Köszi





lejtmenetben minden más :)
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.12.05. 06:02
Hello,

dobnál egy üzenetet a jövő héten ha lesz neted, hogy mi a helyzet? Mi szombat este érkezünk.

Az időjárás előrejelzés tényleg bíztató, meg hogy kinnyitott még 3 lift. Sajna tó még nincs befagyva.
Obertauern jól hangzik, de 70 km-re van azt egy kicsit sokallom.

Köszi az infot jó csúszást csütörtöktől!



lejtmenetben minden más :)
Előzmény: (karidoki70 75444)
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.12.04. 16:47
Hello,

ha valaki kinnt van TH-n, írna pár sort, a jövő hétvégén megyünk.

Nyitnak még új pályákat??

Köszi
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.10.15. 06:24
Bélapó és Többiek!

Nekem sok ismerősöm van, aki 30-as de alapból nem bírná 9-től délutánig. Úgyhogy Bélapó ez a hanyatlás :) nagyon is tiszteletreméltó.
Nyáron túrázás közben egy csomó nyugdíjas megelőzött - lehet így is élni és szeritem így lehet nagyon sokáig élni.
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.09.23. 17:19
Gratula FZ- szép kis összesítés.

Rám máris hatással volt, mint lelkes topik olvasó Sölden lett a kiválasztott telep, amire a leginkább el szeretnék menni, elolvastam egy csomó cikket, rengeteg képet megnéztem, katalógust rendeltem meg minden...
Ha ebben a szezonban nem is, de jövőre nagyon remélem, hogy összejön.

S.
-
lejtmenetben minden más :)
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.09.18. 15:07
köszi, írok nekik --
lejtmenetben minden más :)
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.09.14. 16:21
Szia Buboka!

A szobák tágasak és pótágyazhatóak. Minden szobában van szekrény el tudsz pakolni. Az egész ház jól felszerelt, kényelmes.
A házak közel vannak egymáshoz, de felesleges lenne külön foglalni (mi is pótágyazunk)
Közös parkoló van a házak előtt - a távolság attól függ, hogy melyik házat veszitek ki. Ha lehetőség van rá próbáljátok a főépülethez közel fekvőt választani.
Haladók le tudnak csúszni a pályákhoz, kezdők meg mehetnek síbusszal vagy saját kocsival.
Csak térkép alapján szerintem superek a pályák - már alig várom, hogy ott legyünk TH-ról mindenki csak jót ír!!!

Mikorra foglaltatok?

Üdv: S.

(mi még csak nyáron voltunk túrázni, de idén télen is ide megyünk)
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.09.09. 20:16
Sziasztok,

tudnátok írni vmi Pansio címet Kaprunba, (reggeli, és ha lenne wlan- nagyon jó lenne)-
mert ahol akartam foglalni sajna már nem lehet.

Köszi

lejtmenetben minden más :)
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
Topik: Mosoly
2009.09.08. 17:01
:))))))))))))))))))

Ez überolhatatlan (Huligán)



Kezdőként amikor még problémás volt a ki-beszállás a felvonóból:
egy mitsem sejtő síelő beült közém és a fiam közé középre a felvonóba, (direkt helyet hagytunk hogy ne menjünk egymásba) akartam neki szólni, hogy meneküljön, amint tud, de nem beszélt németül -
nos a kiszállást el lehet képzelni: a fiam elindult felém, aláment a síelőnek ő rám fordult, én meg próbáltam menteni a gyereket -

Sajnos ezzel sem öregbítettük a boardos-ok jó hírét

-a további körökben nagyívben kikerültek bennünket

lejtmenetben minden más :)
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
Topik: Hochkar
2009.08.26. 21:05
Egy-két kép az augusztusi Hochkar-ról:
Hochkar-2009.-aug.-1.jpg
Hochkar-2009.-aug.-3..jpg
Hochkar-2009.-aug.-4..jpg
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.08.16. 20:18
Még egy szállás: 30 ajró reggelivel + 15% kedvezmény az aqua dome- belépőből :)

http://www.aulon.at/de/wellness.htm
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.08.14. 17:32
Kedves Andrea!

Dec. 12-19-ig TH-n leszünk, sajnos megint nem tudunk elmenni :(((

De márciusra NEM FOGLALOK SEMMIT és várom az újabb időpontot.

Köszi Stefi

lejtmenetben minden más :)
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.08.13. 05:24
Szia,

http://www.fewo-direkt.de/soelden/s/3091/fa/find.squery

vagy az e-bay-en. Bár ez egy last min. ajánlat, ugyanennyiért lehet licitálni 1 éven belüli foglalás esetén - és az ár/érték arány önmagáért beszél.

http://cgi.ebay.at/wizzTrip-5-Tage-4-Alpenaussicht-Otztal-Last-Minute_W0QQitemZ200368585602QQcmdZViewItemQQptZWellness_Reisen?hash=item2ea6e5fb82&_trksid=p3286.c0.m14--

lejtmenetben minden más :)
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.04.05. 20:34
Kedves Andrea!

Én is nagyon sajnálom, hogy nem tudtunk csatlakozni a sítáborhoz, nagyon tetszettek a fotók és a beszámoló is.
Viszont egy novemberi, vagy decemberi besíző táborban szívesen részt vennénk.
Ez ügyben tudnál valami biztatót írni?
Szerintem sokan a fórumról (mint mi is) azért nem tudtak eljönni, mert már volt máshová márciusi foglalásuk. De, ha tudnánk vmit a jövőről....

Köszi Stefi
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.03.20. 15:56
Bár ez nem fapados sízés...

Most olvstam a Lauda Air ajánlatát:

99.- Euro 1 napos síelés Hochzillerthal-ban inkl. transfer, síbérlet, sícucc bérlés, egy ital a bárban :)
indulás Bécsből (heti 3-szor) 7h30-kor, 8h30-kor érkezés Insbruck-ba, este 19h 30-kor irány Bécs.
Az idei szezon dec-április 2-ig, már betelt, viszont a restplatz- re fel lehet még iratkozni. A 2009/2010-es szezonról infot küldenek, ha feliratkozol a hírlevélre.

https://www.flugzumschnee.at
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.03.19. 19:44
Három napot töltöttünk Hauser-Planai-Hochwurzen-ben.

1. nap Hauser -
Pályaszállásunk volt a Seilbahn mellett, (ez a falu közepén található) így 1-2 perc alatt már a felvonónál voltunk. A seilbahn a faluközepén a legrégebbi felvonó, már-már muzeális értéket képvisel. A felvonókezelő kívülről ránk zárja az ajtót, és mint a régi kalauzok csengetéssel indít - igazán kalandos :)
Viszont előnye, hogy röpke 12-14 perc alatt felvisz a Hauser tetejére.
Szép hosszú pályák, kezdőknek és haladóknak is egyaránt ajánlanám. Gyönyörűek az erdős, fenyves részek. Du 3-kor még úgy döntöttünk csúszunk egyett a Hauser legszebb pályáján, ez a kék hatos, ez visz át Planai-ra. 3 boardos, egy síelő - a látvány csodás volt DE, a pályának semmi lejtése nincs!!! Majdnem kinyiffantunk az állandó rollerozástól, egy véget nem érő borzalomnak tűnt, a pálya vége egy meredélybe torkollott .... nagy nehezen lekecmeregtünk 3h58-kor elértük az utolsó felvonót - DE IGAZ EZ A HAUSER LEGSZEBB PÁLYÁJA :)
Mivel nem vagyunk profik a csúszásainkat meglehetősen megkeserítette a totál összetúrt pálya - bár nem boldogít, de elmondhatom, hogy legalább megtanultam dombokon, ugratókon boardozni.

2. NAP
Mivel erre az átcsúszásra (6-os pálya) nem vágytunk átmentünk kocsival Planaira. 8 fok volt a Mittelstation-on és gyönyörű napsütés. Planai teljesen lenyűgözött - rengeteg pálya, erdei utak (amit már nem mertünk kipróbálni - board-dal). Nagyon tetszett a zenés pálya, a 3-as a 4-es lemerészkedtünk a pálya végére is - természetesen lent esett, de nem volt vészes.
A 6-os és a 12-es pályán teljes magányban csúsztam, csak a pálya végén találkoztam síelőkkel. Innét már a felvonókkal mentem át Hochwurzenre, ami kissé hosszadalmasnak tűnt ugyanis a szánkópályára kellett átjutnom a hegy másik oldalára - itt síbuszos átkelésre is van lehetőség - a család többi tagjához.
A szánkópálya használata a napijeggyel ingyenes, a szánkó bérlése 5 ajró - természetesen sajáttal is lehet csúszni. Mivel a férjem inkább túrázik és a pici fiam 4 éves tökéletes megoldás volt a szánkópálya, párhuzamosan csúsztunk a szánkópálya alján pedig találkoztunk. A szánkópálya 3 helyen ment keresztül a sípályán- ez nagyobb tömeg esetén gázos lehet, de most abszolút nem voltak sokan.
Bár az időjárás túl "jó" volt, olvadt a hó, tapadt, lent meg esett, azért jól éreztük magunkat. A táj, a kilátás itt is gyönyörű volt, a hoo ruck hüttében nagyon fini gyümölcs snapszok voltak, bár mi csak 2 cl-ig merészkedtünk azt megállapítottuk, hogy az osztrákok CSAK alkohollal tudnak síelni :)
A 3. napunk ismét Planai-Hochwurzen volt.

Mindenesetre két tanulságot levontam, ha több pályát ki akar vki próbálni totál felesleges a pályaszállás.
Nem értettem, hogy tapasztalt síelők, sok esetben miért az utolsó pillanatban döntenek, hogy hová mennek - most már tudom - a továbbiakban én sem fogok előre szállást foglalni, hanem oda megyek ahol az időjárás megfelelő. (természetesen ezen a héten már -6 fok van a körényeken)

Ez a 3 nap, igazán nagy rohanás volt- első felvonótól az utolsóig, az olvadó hó jól kiszívta az energiánkat, úgyhogy mindenképpen visszajövünk, hogy megfelelő időben is csúszhassunk.

A galáriámba is felraktam pár képet.

üdv.: Stefi
2009.-marcius-Schladming-062.jpg
2009.-marcius-Schladming-058.jpg
2009.-marcius-Schladming-046.jpg
2009.-marcius-Schladming-042.jpg
2009.-marcius-Schladming-014.jpg
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.03.16. 14:55
https://www.hotel-guertl.at

Ski Amade
Hauser Kaibling-nál pályaszállás a Seilbahntól kb. 200m-re. Seilbahn előnye, hogy 12 perc alatt átszállás nélkül visz fel a csúcsra. A wellnes részleg új, medence, szauna, gőzfürdő, krauter bad, elysium kabin (ez egy gyógy- és relaxkabin nagyon supi) A családi szoba nagyon tágas, kényelmes.
Igazi gourmet konyha - válogatott alapanyogból, csak friss termékekkel minden külön szervírozva - lazac, steak, prosutto dinnyével... az ár ehhez igazodik 80 ajró/fő.

Gerlitzen
http://www.falkensteiner.com/de/hotel/urbani

Családközpontú szálloda, rengeteg gyerekprogrammal, babysitter szolgálattal korosztály szerint 2 játszóházzal. Wellnes részleg, (uszi, szauna, gőz)
relax szoba. alma narancs kirakva egész nap.. All.ink. light - egésznapos kaja, kávé, ücsi 55-60 ajróért/fő - 75%-os gyerek kedvezménnyel. Saját síbusz, kényelmes szobák. Hangulatos, otthonos hely, változatos svédasztallal, nagyon jól éreztük magunkat. Éhes, jó étvágyú síelőknek totál kifizetődő :)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.