Menü ≡
Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 36, rendezés:
patkaizsolt által küldött hozzászólások listája
Üzenet szövege
Feladó:  patkaizsoltFérfiHaladó síelő
Dátum: 2021.03.03. 12:23
Topik: Síelésünk kivesézése
patkaizsolt Hozzászólások: 36
Regisztrált: 2019.11.15.
1 síterepet értékelt

Épp az imént kíváncsiságból megnéztem Eplény webkamerát, mi a helyzet ott, hátha még idén belefér egy csúszás.

Ketten, mondom ketten vannak a pályán, amikor látom, hogy a második egyenes siklásban zúg lefelé, mint "atom", persze utoléri az előtte haladót, megijed, akkorát zúgott, hogy alig bírt felállni. Azért sikerült, pedig már gondolkodtam innen felhívom őket, nézzék meg, mert tuti a sérülés.

Magyarázza már el nekem valaki, ha egy síző ilyen tudással rendelkezik 1. mi történne vele egy zsúfolt pályán, 2. mi a fenéért nem vesz órákat, hogy legalább egy ilyen szituációt meg tudna oldani?

Elnézést ha nem ide illik, de hirtelen felindulásból nem tudtam, hová írjam ki magamból. ;)
Dátum: 2021.01.26. 08:24
Topik: Síelésünk kivesézése
1 síterepet értékelt

A sípályákon síelők egy része el sem jut odáig, mivel párszor sikerül tanulópályán hóekével lecsúszni, és irányba veszik a nagy pályákat élesben. ;)
Előzmény: (Lackó 211156)
Dátum: 2021.01.26. 08:18
Topik: Eplény Intersport Síaréna
1 síterepet értékelt

Ez jogos, sőt továbbmegyek, kicsit hasznos is volt, mivel a maszk melegítette az arcom, így - szerintem - nem volt kellemetlen a viselete.

A türelemmel is egyetértek, hozzátéve, hogy nagyon sok embernek végtelen a türelme, és vannak akiknek egy csepp sem. Egyébként sem. Az utakon fél perc miatti előny kedvéért hogyan veszélyeztetik az ott közlekedők életét?
Előzmény: (GGregory 211152)
h i r d e t é s

Dátum: 2021.01.26. 08:13
1 síterepet értékelt

Én értem, hogy az oktatóval tanulásba sok időt, és anyagiakat kell beleölni, de ettől függetlenül ellenzem, hogy valaki(k) (nagyon sokan) élesben kezdjenek el megismerkedni a léccel. Láttam olyant is bőven, aki, mire én kb. háromszor mentem le, lifteztem fel, a pálya felénél esett - kelt. Mondja el már valaki, ennek mennyi értelme van?
Előzmény: (Mona 211149)
Dátum: 2021.01.18. 08:49
1 síterepet értékelt

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Tegnap (01.17-én) voltam Eplényben.

Reggel 8 óra körül érkeztem, akkor már kb. 10-12 autó állt benn a parkolóban. A bejutás egyszerű volt, már az út elején parkoltatók irányítottak, mutatva az utat. A főbejárahoz érve szintén segítettek az autó megfelelő helyre parkolásában.

Online foglaltam felszerelést, de először a jegyért mentem, a pénztár már nyitva volt. kb. 2 perc sorbanállás volt, jegy megvéve, irány a kölcsönző. Még pár perc, a felszerelés meglett, a lécek beállítása egy pillanat műve.

A felvonók pontosan indultak, így irányba vettem a négyülésest. A sor előttem kb egy perc alatt elfogyott, irány felfelé.

Így az első csúszás a frissen ratrakolt pályán, lefelé talán ha öt emberrel találkoztam, csodálatos volt.

A következő sorbanállás még annyi ideig sem tartott, mint az első. Felfelé egy idősebb úr ült mellettem, aki teljes felszerelésben, maszkot viselve jött felfelé. Megfelelő távolság megvolt, aggódásra semmi ok nem volt. Felérve úgy döntöttem, hogy most az A7-esen megyek lefelé. Még itt sem volt semmi nyoma, hogy széttúrták volna a pályát, így itt is szinte "szűz" pályán sikerül lefelé csúszni. A kétüléses felvonónál nem volt senki, így felfelé egyedül mentem. A délelőtt folyamán csak ezen a pályán mentem lefelé. kb. fél 11 felé már szemmel is látható volt, hogy egyre többen vannak. A liftnél 10 mp-nál többet egyszer sem vártam. Ment az összes felvonó, mindenhol voltak, de semmi elviselhetetlen tömeg, így a délelőtti csúszást ez nem zavarta.

Ami kicsit negatívként éltem meg, hogy a pályán szerte széjjel mindenhol emberek heverésztek, mintha csak a strandon lennének. Szóval én megértem, ha elesnek, én is estem már eleget, de azért igyekezni szoktam, hogy a következő előtt ne csináljak forgalmi akadályt. Persze, ki lehet őket kerülni, nem lehetetlen, de mivel szemmel láthatón nagyon sokan épp a hétvégi nagy tömegben döntöttek úgy, hogy most akarnak megtanulni síelni, snowboard-ozni, akiknek nyilván nincs elég rutinjuk ehhez a manőverhez, kicsit veszélyesnek tűnt.

Ettől függetlenül csodálatos pár órát töltöttem el a pályán, egész délelőtt az A7-esen zavartalanul lehetett csúszni, sem lefelé, sem a felvonóknál nem volt fennakadás.

A hó gyönyörű szépen hullott, kb -5 fok volt, kicsit fújt a szél a hegytetőn, de a ruházat tette a dolgát, így ez sem jelentett problémát. Egyszóval igazi téli hangulat volt, egy pár órás csúszással, ami ezekben a "sehová sem lehet menni" időkben a testnek, és léleknek is kellett.

Dél körül visszamentem az A1 pályára, lefelé már látszott a pályán, hogy kezd buckásodni, de még élvezhető volt. A négyülésesnél már volt sor, de ment a csákányos is, ott aránylag gyorsan sorra lehetett kerülni. A négyüléses lift sorbanállásánál a távolságtartással voltak gondok, de csak nagyon kevés emberen nem volt fenn rendesen a maszk, a többség igyekezett tartani a szabályokat.

Dél után kifelé tartottam, ekkor már az alsó parkoló teljesen tele volt, a fenti parkolóban kellett leparkolni az autókat, ahonnal kisbusszal lehetett lejutni a főbejárathoz.

A létszám limit olyan szempontból működött, hogy a pályán volt hely mindenkinek, a legtöbbször egyedül ültem a felvonón, lehet csak nem voltam szimpatikus, :) de most ezt egyáltalán nem bántam. ;)

Összegzésképpen, az ott eltöltött pár óra tapasztalata az volt számomra, hogy egyáltalán nem volt veszélyesebb a járvány terjedése szempontjából, mintha az IKEA-ba mentem volna nézelődni, sőt. A személyzet minden segítséget megadott ahhoz, hogy élvezhető síelés legyen az ott eltöltött időben. Bár a lift többször megállt, de nem volt elviselhetetlen hosszú a felfelé út.

Aki még gondolkodik, de mégis hiányzik neki a síelés, szerintem, egészen nyugodtan egy napot betervezhet, a bezártság sem testnek, sem léleknek nem tesz jót.
Dátum: 2021.01.11. 08:00
1 síterepet értékelt

Be kell menni pl: Budaőrsön az IKEA-ba. Ami ugye zárt tér. Szóval lehet kivételeket találni. Vagy szombaton Velence korzó parkoló full tele, büfék működtek. Stb. Maradjunk annyiban, szerintem, ha mindenki igyekszik magára vigyázni, és legalább a mellette állóra figyelni, már előrébb lennénk. De amíg a boltban állsz a pénztárnál, és ketten lihegnek a nyakadba, addig a síterepen a síelés nem veszélyesebb. Szerintem.
Dátum: 2021.01.07. 13:04
Topik: Mátraszentistván Sípark
1 síterepet értékelt

Má mennek is a hóágyúk.
Előzmény: (Viri 210652)
mszi.JPG
Dátum: 2020.12.14. 12:58
Topik: Eplény jegyárak
1 síterepet értékelt

Ha valaki síelni szeretne, és nincs más lehetősége, az úgyis megveszi. Sokan vannak, akik így, vagy úgy, oda kényszerülnek. Akinek van más lehetősége, az menjen oda. Amire pedig van igény, annak mindig maasabb lesz az ára.
A hazai időjárási viszonyokat ismerve nem igazán hosszú a síszezon. A bevételt pedig termelni kell, ha nem akarnak becsődölni.
Dátum: 2020.12.02. 13:58
Topik: Az élvezeti síelő
1 síterepet értékelt

Sajnos sokmindenkié, de azért pár nap itthoni síelésben reménykedem még.
Előzmény: (csabor 209973)
Dátum: 2020.12.01. 15:26
1 síterepet értékelt

Hóágyú is, ratrak is a webkamerán. Tán készül valami?
eplany.JPG
Dátum: 2020.11.23. 07:55
Topik: Milyen telünk lesz?
1 síterepet értékelt

Sok ilyet olvastam már, amelyek nem jöttek be. Mindenesetre a mínuszok már ide értek, s ha maradnak, akkor talán lesz - valamilyen - hó a síterepeken.
Dátum: 2020.07.28. 09:03
Topik: Időjárás Magyarországon
1 síterepet értékelt

Már lehet az is segítene, ha egyszerűen csak hideg lenne. Legalább hóágyúzott pályák lennének! :D
1 síterepet értékelt

Köszönet a beszámolóért.

Bár nálam a nyár más sporté, így marad a télre a síelés. Szeptember-októberttől felkészülés, és remélhetjük, lesz annyira tél, hogy pár napot lehet csúszni itthon is! :D
Előzmény: (hu1zam 209340)
Dátum: 2020.04.22. 07:51
Topik: Párhuzamos kanyarodás tanulása mikor?
1 síterepet értékelt

Érdekes, hogy osztrák módszert ekézzük, miközben úgy gondolom, hogy komolyabb múlttal rendelkeznek, mint a magyarok. Én azt gondolnám, jobban is ismerik ezt a sportot.
Előzmény: (Lackó 209180)
Dátum: 2020.03.03. 13:37
Topik: Semmering - Stuhleck
1 síterepet értékelt

Én ilyenkor biztosan vinnék. Tett már jó szolgálatot, hogy épp volt nálunk.
Dátum: 2020.02.25. 15:28
Topik: Koronavírus-járvány
1 síterepet értékelt

Ez egy olyan dolog, amit figyelembe kell venni, és tudni kell róla. De pl: a HIV vírus a mai napig is fertőz, és életeket olt ki, de már nem beszélünk róla annyit, főleg nagyon sokan alkalmi partner választáskor nem is gondol rá.

Szóval az én véleményem, hogy tudunk róla, tudomásul vesszük, megtehetünk sok dolgot, hogy biztonságban érezzük magunkat, de ettől mi nem fogjuk megakadályozni a terjedését. Nem élhet mindenki bezárva a négyfal között.
Dátum: 2020.02.24. 09:26
1 síterepet értékelt

Hogy magamnak válaszoljak, néhány gondolat. :D

Szombaton reggel korán érkeztük meg Eplénybe. (Visegrág zárva, így ide vezetett az utunk). Még mentek a hóágyúk. -1, -2 fok körül volt. A nap éppenhogy felkelt. Épp ideális.

Gyors bejelentkeztünk az oktatásra, majd irány a kölcsönző. Az oktató a megbeszélt időpontra ott volt, rendkívül kedvesen terelgetett bennünket a pálya felé. Bemelegítés után az első csúszás, majd további, és sokadik. Közben türelmesen figyelt, és magyarázott, javítgatta a hibákat. A két óra csúszás végére kellemesen elfáradva, de fejlődve, és élményekkel gazdagon mentünk tovább. Nekem ő volt a negyedik oktató, aki a síelés alapjait oktatta, de maximálisan elégedett voltam. A magyarázat érthető volt, a figyelem türelmes, a feladatok végrehajthatóak, a terhelés fokozatos, és elviselhető. Maga a tanpálya - bár sok tapasztalatom nem volt - azt hiszem nagyon jó. Ami hibát feldeztek fel rajta, azonnal javították.

A sztori egy érdekes tapasztalattal is zárult. Ahogy álltunk a pálya tetején, bevárva a többieket, egyszer hangos puffanás, csattanás. Oldalra nézve egy férfi feküdt a földön, rögtön a tanpálya kerítésének tövében. Ahogy utólag kiderült, szerencsételen a nagy pályán lezúgva elvesztette a kontrollt a sebesség felett, elesett, és így csapódott be oda. Szerencsére nem ütött el senkit, és nem történt nagyon komoly sérülés.

Folyt.köv. a következő szezonban! :D
Dátum: 2020.02.20. 10:36
1 síterepet értékelt

Az előbb hívtak, hogy szombaton várnak szeretettel, mert nyitva lesznek. Esély van rá.
Előzmény: (kissgery 208508)
Dátum: 2020.02.17. 12:21
Topik: Oxigényes víz vs ágyaspálinka
1 síterepet értékelt

Ezt ismerem, de tudomásom szerint ez a Nemzetközi Síszövetség állította össze. Én inkább arra gondoltam, hogy törvényi/jogszabályi erőre emelve, megfelelő ellenőrzés, és következmények meghatározása segíthetne valamelyest, bár nem valószínű, hogy teljesen kiszűrné/megszüntetné.

Igazából ez kérdésem is, mert lehet, ez valahol működik is!?
Előzmény: (WéberF 208438)
Dátum: 2020.02.17. 08:44
Topik: Oxigényes víz vs ágyaspálinka
1 síterepet értékelt

Talán enyhítene a helyzeten egyfajta törvénybe foglalt síKRESZ, bár a problémát teljesen az sem oldaná meg.
Előzmény: (Sörapu. 208435)

következőutolsó laponként: összesen 36, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »