Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

patkaizsolt által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (43)Időben csökkenő Időben csökkenő
patkaizsolt
43 élménybeszámolót írt
43
4 éve tag
2020.04.22. 07:51
Érdekes, hogy osztrák módszert ekézzük, miközben úgy gondolom, hogy komolyabb múlttal rendelkeznek, mint a magyarok. Én azt gondolnám, jobban is ismerik ezt a sportot.
Előzmény: (Lackó 209180)
patkaizsolt
43 élménybeszámolót írt
43
4 éve tag
2020.03.03. 13:37
Én ilyenkor biztosan vinnék. Tett már jó szolgálatot, hogy épp volt nálunk.
patkaizsolt
43 élménybeszámolót írt
43
4 éve tag
2020.02.25. 15:28
Ez egy olyan dolog, amit figyelembe kell venni, és tudni kell róla. De pl: a HIV vírus a mai napig is fertőz, és életeket olt ki, de már nem beszélünk róla annyit, főleg nagyon sokan alkalmi partner választáskor nem is gondol rá.

Szóval az én véleményem, hogy tudunk róla, tudomásul vesszük, megtehetünk sok dolgot, hogy biztonságban érezzük magunkat, de ettől mi nem fogjuk megakadályozni a terjedését. Nem élhet mindenki bezárva a négyfal között.
patkaizsolt
43 élménybeszámolót írt
43
4 éve tag
2020.02.24. 09:26
Hogy magamnak válaszoljak, néhány gondolat. :D

Szombaton reggel korán érkeztük meg Eplénybe. (Visegrág zárva, így ide vezetett az utunk). Még mentek a hóágyúk. -1, -2 fok körül volt. A nap éppenhogy felkelt. Épp ideális.

Gyors bejelentkeztünk az oktatásra, majd irány a kölcsönző. Az oktató a megbeszélt időpontra ott volt, rendkívül kedvesen terelgetett bennünket a pálya felé. Bemelegítés után az első csúszás, majd további, és sokadik. Közben türelmesen figyelt, és magyarázott, javítgatta a hibákat. A két óra csúszás végére kellemesen elfáradva, de fejlődve, és élményekkel gazdagon mentünk tovább. Nekem ő volt a negyedik oktató, aki a síelés alapjait oktatta, de maximálisan elégedett voltam. A magyarázat érthető volt, a figyelem türelmes, a feladatok végrehajthatóak, a terhelés fokozatos, és elviselhető. Maga a tanpálya - bár sok tapasztalatom nem volt - azt hiszem nagyon jó. Ami hibát feldeztek fel rajta, azonnal javították.

A sztori egy érdekes tapasztalattal is zárult. Ahogy álltunk a pálya tetején, bevárva a többieket, egyszer hangos puffanás, csattanás. Oldalra nézve egy férfi feküdt a földön, rögtön a tanpálya kerítésének tövében. Ahogy utólag kiderült, szerencsételen a nagy pályán lezúgva elvesztette a kontrollt a sebesség felett, elesett, és így csapódott be oda. Szerencsére nem ütött el senkit, és nem történt nagyon komoly sérülés.

Folyt.köv. a következő szezonban! :D
patkaizsolt
43 élménybeszámolót írt
43
4 éve tag
2020.02.20. 10:36
Az előbb hívtak, hogy szombaton várnak szeretettel, mert nyitva lesznek. Esély van rá.
Előzmény: (kissgery 208508)
patkaizsolt
43 élménybeszámolót írt
43
4 éve tag
2020.02.17. 12:21
Ezt ismerem, de tudomásom szerint ez a Nemzetközi Síszövetség állította össze. Én inkább arra gondoltam, hogy törvényi/jogszabályi erőre emelve, megfelelő ellenőrzés, és következmények meghatározása segíthetne valamelyest, bár nem valószínű, hogy teljesen kiszűrné/megszüntetné.

Igazából ez kérdésem is, mert lehet, ez valahol működik is!?
Előzmény: (WéberF 208438)
patkaizsolt
43 élménybeszámolót írt
43
4 éve tag
2020.02.17. 08:44
Talán enyhítene a helyzeten egyfajta törvénybe foglalt síKRESZ, bár a problémát teljesen az sem oldaná meg.
Előzmény: (Sörapu. 208435)
patkaizsolt
43 élménybeszámolót írt
43
4 éve tag
2020.02.07. 15:19
Én még tanuló fázisban vagyok, így nem sok szavazati jogom van, de...

A minap belenéztem Eplény egyik webkamera felvételébe. Azt tapasztaltam, hogy nagyon sokan pontosan úgy jönnek lefelé a pályán, ahogy az oktatóm többször szajkózza, hogy NE. Pl: felső testtel "rángatta" a jobbra-balra léceket, így akarta kanyarodásra ösztökélni. Azért megnézném az ilyen lazán síelő profilját itt, hogy a sí tudás milyenre van nála állítva. :-D
patkaizsolt
43 élménybeszámolót írt
43
4 éve tag
2020.02.07. 15:17
Én még tanuló fázisban vagyok, így nem sok szavazati jogom van, de...

A minap belenéztem Eplény egyik webkamera felvételébe. Azt tapasztaltam, hogy nagyon sokan pontosan úgy jönnek lefelé a pályán, ahogy az oktatóm többször szajkózza, hogy NE. Pl: felső testtel "rángatta" a jobbra-balra léceket, így akarta kanyarodásra ösztökélni. Azért megnézném az ilyen lazán síelő profilját itt, hogy a sí tudás milyenre van nála állítva. :-D
patkaizsolt
43 élménybeszámolót írt
43
4 éve tag
2020.02.07. 15:08
Ezt még ebben az évben szerintem párszor le lehet majd írni :(
patkaizsolt
43 élménybeszámolót írt
43
4 éve tag
2020.02.03. 09:05
Nem okoskodni akarok, csak segíteni. Talán ez legközelebb segít:

https://www.idokep.hu/webkamera/sipark_siiskola
Előzmény: (csani74 208036)
msz-sipark.JPG
patkaizsolt
43 élménybeszámolót írt
43
4 éve tag
2020.01.24. 12:35
Igen, hasonlót tapasztaltam már. Olaszországban, nagy betűkkel Olasz Étterem, és tájföldi tuljadonos.

Mindazonáltal, bár Kreischbergen nem jártam, de Ausztriát oda vissza, még egyszer sem csalódtam kajában.
Előzmény: (TZoli 207785)
patkaizsolt
43 élménybeszámolót írt
43
4 éve tag
2020.01.24. 07:30
A kajás részhez egy megjegyzés.

Tavaly olaszban voltunk, ahol meséli az idegenvezető, hogy sok turista szidja az olasz kajákat, mert nem az "otthoni" ízek. Mondja, hogy aki külföldre utazik, ne akarjon otthoni ízeket, mert ha azt akar, akkor egyen otthon. Más ország, más szokások, más fűszerek satöbbi. Egyetértek.

Szóval ha én külföldre megyek, akkor nem otthoni kaját választok, hanem helyi "specialitást". Azért megyek oda, hogy megismerjem, kipróbáljam, átéljem. Aztán, hogy az mennyire ízlik, az már egyén függő. Itthon sem eszem meg minden magyar "specialitást", mert egyszerűen nem ízlik.
Előzmény: (tomika 207743)
patkaizsolt
43 élménybeszámolót írt
43
4 éve tag
2020.01.24. 07:17
Ez a video nagyon nagy. Tiszta kabaré! :D

Egyébként tegnap épp a 12. órát vettem oktatónál, és mondhatom, egy csomó mindent oktató nélkül nem tanul meg a síelő. (Bár eddig sem voltak bennem kétségek.) Közben meséli az oktatóm, hogy tegnapelőtt érkeztek vissza táborból, és higgyem el, megdöbbentően sokan vannak, akik élesben, a pályán akarnak "maszekba" megtanulni síelni.
Előzmény: (Sörapu. 207771)
patkaizsolt
43 élménybeszámolót írt
43
4 éve tag
2020.01.22. 09:51
Köszönöm a választ, megfontolom.

Visegrád is elérhető közelségben van, így nem jelentene problémát ott elkezdeni a hóval ismerkedést.
Előzmény: (RM 207723)
patkaizsolt
43 élménybeszámolót írt
43
4 éve tag
2020.01.20. 11:45
Mi osztrákból kaptunk büntetést, simán rendszám alapján. Uniós ország, nem tart semeddig kideríteni a tulajdonost.
patkaizsolt
43 élménybeszámolót írt
43
4 éve tag
2020.01.16. 10:51
Ide is adok egy pontot! :D
Előzmény: (magnum56 207512)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.