Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

csaba01 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (18)Időben csökkenő Időben csökkenő
csaba01
18 élménybeszámolót írt
18
9 éve tag
2023.01.11. 19:05
Szia! Mi is tervezzük meglátogatni Bovec-et! Ugyanaz a jegy jó mindkét oldalon? A országhatár nem okoz gondot, ugyanúgy lehet sielni mint egy sima pályarendeszert?
Előzmény: (barabi76 217096)
csaba01
18 élménybeszámolót írt
18
9 éve tag
2022.01.19. 11:05
Sziasztok! Jahorinán Január 29-től Február 3-ig van egy 3szintes nyaraló lefoglalva. Visszamondás miatt van 4 szabad hely a szálláson, ha érdekel hívj és mondom a részleteket. 70/3816635
csaba01
18 élménybeszámolót írt
18
9 éve tag
2019.01.20. 22:51
Köszönöm a válaszokat! Ma ismét meglátogattuk az Arehot és az üzemeltető megkeresése és segítsége után könnyen odataláltunk a Pisker alsó parkolójához. Ruše településen keresztül kell megközelíteni. Rušeban egy fából készült tábla jelzi a Pisker felirattal az irányt majd tovább haladva végig ki van táblázva. Azt kaptuk a parkolótól amit vártunk:nagy üres parkoló pár autóval,sorban állás nélküli pénztár bankkártyás fizetési lehetőséggel, a síterep legjobb parkolója tudom ajánlani.
csaba01
18 élménybeszámolót írt
18
9 éve tag
2019.01.08. 16:59
Szia!
Köszönöm, de engem az a parkoló érdekelne ami közvetlen az Areh-i pálya ülőliftjének az aljánál található!
Közvetlen ezen pályán akarok síelni, ezért szeretnék itt megállni az autóval!

Köszönöm előre - mindenkinek - a segítséget!
Előzmény: (Zoltán52 203213)
csaba01
18 élménybeszámolót írt
18
9 éve tag
2019.01.07. 13:28
Sziasztok! Valaki parkolt-e már az Arehen a PiskerII ülőlift beszállójánál lévő parkolóban? Érdekelne a parkoló megközelítése.
csaba01
18 élménybeszámolót írt
18
9 éve tag
2018.02.14. 13:54
Szia!
Félreértesz a kiépítés alatt nem a lift árára gondolok hanem magának a pálya kiépítésének és kiszolgáló egységeinek a munkálataira és költségeire.Magyarul ha már egyszer megépítenek egy 500 méteres új pályaszakaszt és 1000 méteres pályaszakaszt alkalmassá tesznek egy ülőlift "fogadására" akkor egy ilyen komoly beruházás hallatán egy gyorsabb liftre számítottam.
Előzmény: (arsenal 199452)
csaba01
18 élménybeszámolót írt
18
9 éve tag
2018.02.12. 23:00
Sziasztok!
Bubek67 teljesen igazad van nagyon fontos a gyerekek sportra nevelése, és a helyes technika elsajátítása valamint a szabadidő hasznos eltöltése a téli időszakban is,erre a célra tökéletesek a tanulópályák húzós liftel.
Nagyúr egyetértek veled valóban szükség van ilyen pályákra is de ennek a lankás tanulópályának az élvezeti értéke nincs összhangban a beruházás mértékével.Azzal nem értek egyet hogy milyen sanyarú a hazai hógyártók élete, hiszen senki sem kényszeríti őket erre a munkára, vállalkozások üzemelteteik a pályákat haszon reményében, és ez így helyes.
Syorg58 a 7 es felső szakasza valóban tökéletes még a középhaladóknak is ara hogy gyakoroljanak csiszolják a tudásukat pontosan ezért is örültem a hírnek hogy megduplázzák a hosszát viszont az új rész élvezhetetlenül lankás.
Összegezve:anno nagyon megörültem a hírnek az eplényi fejlesztések kapcsán, mert elképzeltem hogy milyen szuper lesz síelni a 7 es en 1km hosszan egy laza tempóval,majd felrepít egy kétüléses lift és indulhatunk újra, miközben az 1 es pályán nem lesznek tanulók ez lesz a haladók Mekkája.Ehhez képest 2018 ban sikerült Eplényben megépíteni és üzembe helyezni egy elavult nagyon lassú 2 üléses liftet,megjegyzem egy korszerű gyors lift kiépítése is ugyanennyibe került volna, sajnálom a sípálya látogatása után nagyon csalódott vagyok.
csaba01
18 élménybeszámolót írt
18
9 éve tag
2018.02.11. 22:45
"Síelésre alkalmatlan" ez jutott ma délután eszembe amikor először sikerült levánszorogni az új 7 es pályaszakaszon.Ezt csak itthon lehet megcsinálni, bűn lassú felvonó egy lejtés nélküli pályára nagyon sok millióért.
Sorban állás tényleg nincs mindenki az 1 es pályán próbálkozik továbbra is mert a 7es ugye alkalmatlan.
Természetesen nagyon jól éreztük magunkat csak soha többé nem megyünk.
Előzmény: (rogina 199304)
csaba01
18 élménybeszámolót írt
18
9 éve tag
2018.02.11. 10:57
Sziasztok!
Így hogy megy a kétüléses van e sorbanállás hétvégén?
csaba01
18 élménybeszámolót írt
18
9 éve tag
2018.01.13. 11:04
Szia!
Teljesen egyetértek veled.Nagyon örültem amikor meghallottam az új fejlesztéseket és hogy bővül a pályarendszer amikor közzétették az új jegyárakat kicsit meglepődtem,de gondoltam ha nem lesz sorban állás és működik 2db üléses felvonó ez még elmegy.
Számomra az a meglepő hogy ugyanannyiba kerül a jegy akkor is ha csak az A1 es síelhető, ez így már NAGYON drága.
Előzmény: (Tasí2016 198012)
csaba01
18 élménybeszámolót írt
18
9 éve tag
2017.02.27. 13:53
Csütörtöktől (02.23.) vasárnapig (02.26) voltunk a Jahorinán. Most voltunk először, összességében nekünk nagyon tetszett, habár a pályák karbantartása nem az igazi, éjszaka ratrakolnak az igaz de a kritikus pontokra nem fordítanak nagyobb figyelmet, így ezeken a részeken nagyon hamar megjelenik a jég-sár-kő egyveleg. Csütörtökön az 1es 2es 3as pályákat használtuk dél körül voltak olyan 20-40 méteres szakaszok ahol már csak minimális hó maradt inkább csak sár és kő (volt aki itt le is csatolt mert féltette a léceit), a 3as pályarendszer volt jobb állapotban és itt találtunk olyan "útvonalat"amely kevés köves részt érintett, és nekünk nagyon megfelelt, síeltünk is zárásig.
Pénteken az erős szél miatt nem mentek a hatülésesek így maradt a Poljice tányéros felvonója, nem baj jutott idő a csapatunk kezdőbbjeivel is foglalkozni meg persze több időt eltölteni a tányéros kiszállójánál található Peggy kávézó-étteremben ahol állítólag isteni a forrócsoki, én inkább a Szarajevói Prémium nevű csatos üvegben kapható sört kóstolgattam,érdemes felülni az emeletre nagyon hangulatos a berendezés és gyönyörű a kilátás.
Szombat reggelre esett kb 40 cm friss hó és ezzel felejthetetlenné tette számunkra Jahorinát. Mivel az éjszaka második felére váltott csak át az eső hóra sőt még egész délelőtt is havazott nem sikerült éjszaka teljesen letömöríteniük a havat a pályákon így számunkra kicsit furcsa volt a megszokottnál nagyobb hóban síelni, de tetszett a kihívás, a fenyveseken átvezető pályarészek és az egész boszniai táj pazar látványt nyújtott.
Vasárnap reggelre terveztünk még egy rövid csúszást a még jó állapotban lévő pályákon de ez sajnos nem jött össze, a szél miatt nem indították el a Poljice hatülésest ezért a friss hó hírére idesereglett tömeg a tányérossal próbált feljutni a várakozási idő 30-60 perc lett!Úgy döntöttünk hogy a tányéros kiszállójától megpróbálunk átjutni a 3as pályára(nem könnyű kell botozni rendesen) mert az Ogorjelica hatüléses működik.Amikor átértünk és megláttuk a hatüléses előtt várakozó embertömeget rájöttünk hogy ez a délelőtt nem a sielésről szól sajnos,30-40 perces sorban állás után jutottunk fel a 3as pálya tetejére ahonnan már csak annyi időnk maradt hogy lecsússzunk a plusz fokokban megvizesedett megroggyant havon a szállásig.
A szállásunk (egy teljes nyaralót béreltünk)a Sator nevű nyaraló övezetben volt erdei ösvényen tudtunk lecsúszni a felvonóhoz és visszafelé is sílécen érkeztünk a szállásig,ha továbbcsúsztunk 100métert akkor Villa Planinska Idilla-hoz érkeztünk aminek a földszintjén konoba-étterem működik balkáni specialitásokkal(paszulj szárma csevap stb)csapolt Jelen sör kapható jók az árak vendégszerető a személyzet.
Összegezve nekünk nagyon bejött Jahorina de figyelni kell az időjárást mert ha kevés a hó és plusszok vannak hamar megjelenik a kő a pályán,a hétvégét kerülni kell a tömeg miatt hét közben viszont nincs sorban állás, az árak olcsóbbak mint nyugatabra. Sok helyen elfogadják az eurót síbérletet is euróban fizettem, sőt még váltottam is eurót a pénztárban 1 euró=1.95 KM (konvertibilis márka).
Jahorina-072.jpg
Jahorina-051.jpg
Jahorina-056.jpg
Jahorina-058.jpg
Jahorina-069.jpg
Jahorina-076.jpg
csaba01
18 élménybeszámolót írt
18
9 éve tag
2017.02.04. 14:30
Sziasztok! Holnapra[vasárnap]tervezünk egy egynapost van-e valaki aki ma volt,milyenek a pálya viszonyok?
csaba01
18 élménybeszámolót írt
18
9 éve tag
2017.01.18. 08:33
A szerdai és péntek esti síelések előtt közvetlenül van-e pályakarbantartás, ratrakolás, gondolkodom egy esti csúszáson,de nem szeretnék szétsíelt kijegesedett pályán kínlódni.Mi a tapasztalat?
csaba01
18 élménybeszámolót írt
18
9 éve tag
2016.02.04. 21:37
Sziasztok!
Az idén szeretnénk először meglátogatni Jahorinát februárra már képtelenség jó szállást találni elfogadható áron, tisztában vagyok vele hogy minden év másmilyen és kiszámíthatatlan és senki sem jós, de ha több évre tekintenénk vissza március elején Jahorinán a síelésre milyen esély van?
Köszönettel:Csaba
csaba01
18 élménybeszámolót írt
18
9 éve tag
2015.02.28. 09:53
Sziasztok!
Holnap(vasárnap) megyünk egy egynaposra most mennénk először erre a síterepre ha van valakinek friss infója nagyon szívesen fogadom , de bármilyen tanácsot szívesen fogadok.
csaba01
18 élménybeszámolót írt
18
9 éve tag
2015.02.16. 12:46
Nagyon szépen köszönöm a tájékoztatást, amit írtál az valóban úgy is volt.Tegnap meglátogattuk Eplényt és nagyon jól éreztük magunkat. A meredek fekete pályán kívül az összes többit kipróbáltuk és valóban mindegyik vállalható.Az időjáráshoz képest a pályák állaga is jó volt. Panaszra nem lehet okunk talán csak annyit jegyeznék meg hogy a beléptető rendszer nagyon nehezen olvassa a zsebben lévő kártyát, és a pályák elején lehetne egy egyszerű tájékoztató hogy melyik pályáról is van szó meg néhány alap infó róla, de ezek csak észrevételek. Összességében egy nagyon jó délutánunk volt csodálatos élménnyel, mindenkinek csak ajánlani tudom a változatos pályarendszert.
Bízom benne hogy pénteken még használhatók lesznek a pályák mert kecsegtetőnek tűnik az esti 40%-os engedmény a hétközi árakból, nekünk megtetszett a síaréna.
Előzmény: (Szkíta1 180488)
csaba01
18 élménybeszámolót írt
18
9 éve tag
2015.02.14. 12:32
Kezdő tudású síelő lévén érdeklődöm hogy van-e arra lehetőség hogy a pályarendszer elejétől a végéig csak kék pályán síelve érjük el valamelyik felvonót Eplényben?
Holnap(vasárnap)mindenképpen Veszprémben járunk arra gondoltam akkor már benéznénk Eplénybe 3-4 órás csúszásra, kisfiamnak harmadszor lesz léc a lábán aki ismeri a pályát melyik felvonókat illetve pályákat ajánlaná nekünk?
csaba01
18 élménybeszámolót írt
18
9 éve tag
2015.02.03. 09:40
Sziasztok!
Tudom hogy már ezren kérdezték de én is felteszem a kérdést az én szemszögemből.
168cm, emberes 100kg súly, kezdő sítudás 40 pár éves kor a kamasz gyerekeim "kedvéért" csatolok fel lécet, évente párszor jutunk el síelni. Legtöbben azt javasolják állig érjen a léc nekem a 150cm ér kb az államig.
Az lenne a kérdés hogy választhatok-e 140-es hosszúságút és azzal könnyebb lenne-e a fordulás valamint a fájós térdeket is talán jobban kímélné,vagy szerintetek mi lenne a jó megoldás a síléc hosszával kapcsolatban?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.