Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

lanci által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (15)Időben csökkenő Időben csökkenő
lanci
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2014.02.11. 21:37
En speciel sajnalom Fanningberget, mert hive vagyok a "tobb terep-tobb éllmény" elvnek ;) de nagyon remelem, h 2-3 even belul ujra oda látogatok. Igen, csoportos jegyrol van szó, arrol a 6eurosrol...
lanci
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2014.02.11. 10:46
Pár gondolat a "nagytáborban" velünk, megtörtént balesetekről.
1. eset: a csapatunkhoz tartozó közepes sítudású, nem túl edzett hölgy még a pályán egyszer elesett, érezte, hogy jól megrántotta a térdét, de még csúszott tovább 3-4kört. Majd a kocsihoz visszafelé botorkálva, egy hóbuckán megcsúszott és még tovább húzta a lábát. Gondolta első nap, nem kell orvos, hát még csak most kezdődik a buli. Este már fel kellett vinni neki a vacsorát a szobájába, mert nem tudott ráállni. Tanácsom ellenére nem rögtön a tamsweg-i kórházba mentek, hanem csak a legközelebbi település háziorvosáig. Ő persze vacakolt a biztosítással, mert nem volt eu-tb kártya, és nem volt komoly műszere a pontos diagnosztikához és a közösen közepesen tudott angol nyelvhasználat mellett, inkább abban maradtak a magyar biztosítóval, h küldenek érte Moskolcról!!! (bejelentett lakcím, holott évek óta Pesten él) betegszállítót. Innen már csak a sztori végét tudom, hogy a hölgyet otthon 1hét fekvésre ítélték, amíg lemegy a duzzanat, majd utána csak röntgen és uh. 6hét gipsz bokától combig és örökre maradandó fájdalom.... Remek!
2.eset Már a 4napon történt, tudván az előző eset hátulütőit. Szintén hölgy, fekete pálya, de tényleg tapasztalt, jó síző. Itt már az esésnél tudtuk, h komolyabb a sztori, mivel nem is tudott ráállni, motoros szán jött érte, rögtön levitték a pálya orvosához (Aineck) Ott helyben Uh!!! Mivel a sporttárs anyanyelvi szinten beszélt németül, jobban, mint a magyar biztosító kapcsolata, kibumlizta, hogy őt pedig ott, a sokat látott baleseti kórházban fogják megműteni, nem megy haza. A diagnózis:szalag szakadás és porcleválás. (a páciens maga fordította le a biztosító közvetítőjének, mert az nem értelmezte pontosan az e-mail diagbózist) Oké, műthetik ott, de menjen át (vitesse át magát 500euró) a tamsweg-i baleseti klinikára és onnan is kérjen szakvéleményt a műtéshez. (megjegyzem az aznapi pálya ügyeletes a tamswegi kórház főorvosa volt...)de jó, átmentek a pecsétért. Reggel 8-kor műtét, egy hétig benntartották, 3választásos menüből ment az étkezés, majd magyar betegszállítóval haza....

Tanulság: eu tb kártya nélkül sehova!!!! (ingyen van, nem éri meg az 5perc sorban állást, 10évre?)
Biztosító és biztosító között is elég nagy a különbség, csomagajánlattól függetlenül. Hozzáállás, nyelv,-szakmai tudás. Hiába utólag mindent fizet a biztosító, 300uró készpénz alatt nem szívesen állnak szóba senkivel. És....igen! A szóba állás! mindig ezt sulykolják az emberbe, de sokan fél vállról veszik: NYELVTUDÁS!!!! (nem konyhanyelv!) Minimum angol középfok, vagy a célállomás felhasználói szintű ismeret.....
lanci
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2014.02.11. 10:46
Pár gondolat a "nagytáborban" velünk, itt megtörtént balesetekről.
1. eset: a csapatunkhoz tartozó közepes sítudású, nem túl edzett hölgy még a pályán egyszer elesett, érezte, hogy jól megrántotta a térdét, de még csúszott tovább 3-4kört. Majd a kocsihoz visszafelé botorkálva, egy hóbuckán megcsúszott és még tovább húzta a lábát. Gondolta első nap, nem kell orvos, hát még csak most kezdődik a buli. Este már fel kellett vinni neki a vacsorát a szobájába, mert nem tudott ráállni. Tanácsom ellenére nem rögtön a tamsweg-i kórházba mentek, hanem csak a legközelebbi település háziorvosáig. Ő persze vacakolt a biztosítással, mert nem volt eu-tb kártya, és nem volt komoly műszere a pontos diagnosztikához és a közösen közepesen tudott angol nyelvhasználat mellett, inkább abban maradtak a magyar biztosítóval, h küldenek érte Moskolcról!!! (bejelentett lakcím, holott évek óta Pesten él) betegszállítót. Innen már csak a sztori végét tudom, hogy a hölgyet otthon 1hét fekvésre ítélték, amíg lemegy a duzzanat, majd utána csak röntgen és uh. 6hét gipsz bokától combig és örökre maradandó fájdalom.... Remek!
2.eset Már a 4napon történt, tudván az előző eset hátulütőit. Szintén hölgy, fekete pálya, de tényleg tapasztalt, jó síző. Itt már az esésnél tudtuk, h komolyabb a sztori, mivel nem is tudott ráállni, motoros szán jött érte, rögtön levitték a pálya orvosához (Aineck) Ott helyben Uh!!! Mivel a sporttárs anyanyelvi szinten beszélt németül, jobban, mint a magyar biztosító kapcsolata, kibumlizta, hogy őt pedig ott, a sokat látott baleseti kórházban fogják megműteni, nem megy haza. A diagnózis:szalag szakadás és porcleválás. (a páciens maga fordította le a biztosító közvetítőjének, mert az nem értelmezte pontosan az e-mail diagbózist) Oké, műthetik ott, de menjen át (vitesse át magát 500euró) a tamsweg-i baleseti klinikára és onnan is kérjen szakvéleményt a műtéshez. (megjegyzem az aznapi pálya ügyeletes a tamswegi kórház főorvosa volt...)de jó, átmentek a pecsétért. Reggel 8-kor műtét, egy hétig benntartották, 3választásos menüből ment az étkezés, majd magyar betegszállítóval haza....

Tanulság: eu tb kártya nélkül sehova!!!! (ingyen van, nem éri meg az 5perc sorban állást, 10évre?)
Biztosító és biztosító között is elég nagy a különbség, csomagajánlattól függetlenül. Hozzáállás, nyelv,-szakmai tudás. Hiába utólag mindent fizet a biztosító, 300uró készpénz alatt nem szívesen állnak szóba senkivel. És....igen! A szóba állás! mindig ezt sulykolják az emberbe, de sokan fél vállról veszik: NYELVTUDÁS!!!! (nem konyhanyelv!) Minimum angol középfok, vagy a célállomás felhasználói szintű ismeret.....
Előzmény: (lanci 169374)
lanci
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2014.02.11. 10:12
kicsit megkésve tudom csak leírni az itteni tapasztalatokat...
2hete, egy 26fős baráti társasággal töltöttük itt szokásos éves "nagytáborunkat". Kezdőbbek, profik, boardosok és síelők vegyesen. St.Michael domboldalában egy parasztházban volt a szállásunk, minden nap más-más pályát jártunk be, kocsival közlekedtünk a terepek között, mert a települések között busz nem jött volna fel úgysem a hegyre, ezért mindenképp elő kellett volna venni naponta az autókat, ezért a bérlethez nem kértük a buszos felárat.
Első napra mindenki belendült, hogy kezdjünk Obertauern-en, mert az a leghíresebb/hírhedtebb pályarendszer, többen jártak már itt korábban, azzal nem tudunk melléfogni. Vasárnap volt, így előre prognosztizálni lehetett a tömeget, ami mondjuk csak a parkolásnál okozott gondot, mert kb 20percbe tellett üres helyeket találni, viszont a felvonóknál nem volt soha nagyobb sor, mint kb 3-4perc. Jól kezelt, széles pályák vannak itt, mindenki megtalálja a tudásszintjének megfelelőt, sőt nyugodtan lehet menni "kirándulni" pályán kívülre is. Délutántól látványosan fogy a nép, mindenki megy Hüttézni, diszkózni!!! Erre a napra 10/8 (mert túl nagyok voltak az elvárásaim)
2.nap Katschbergnek indultunk, de az Aineck-i oldal vihar miatt zárva volt, ezért maradt "csak" a katsch-i hóhinta. Szép, széles, carvingozós pályákkal, de rettenetesen sok csákányos felvonóval. E miatt csak 10/9.
3.nap jött a házunk alatti Gosseck-Speiereck síterep. A legjobb pálya élmény! Változatos, jól belátható, mégis hatalmasnak tűnő terep, két hegyről-völgyig pályával, ami a hosszan csúszók mennyországa :-) A túrázni vágyó boardosok is élvezhetik itt a szűzhavazást, mert egy kellemes kürtő az egész hegyvonulat, így nehezen lehet eltévedni "túrázás"közben. A kezdőkre külön rész vár, nekik kitűnő gyakorló pályák vannak, így senki nem zavar senkit. Tele élménypontokkal a pálya, panorámapont, fotópont, stb. Ide nagyon szerettem volna még visszajönni, de ha nem is ezen a héten, de még 2-3szezon múlva biztos jövök! 10/10!!!
4.nap Vissza akartunk menni Katschbergre, mert jónak tűnt az idő, hátha ma az Aineck is nyitva lesz...lett!!! Újból egy hosszú pálya paradicsom, az A1 lett az új szerelem, holott a pálya alján már inkább vízisízni lehetett az enyhe idő miatt. De ezen az oldalon is sokat tudják élvezni az igasí sí élményt. Remek meredek piros-feketék, de a haladóknak is laza tempó mellett élvezhető széles pályák. Maradtunk is egész nap ezen az oldalon. 10/10.
5.nap már sokaknak nehezen ment a reggeli korán kelés így, az első szabad autóba beültem, így vitt utam 2sítárssal újra Obertauernre. Így 3-as kiscsopotban még élvezhetőbb volt, mint az első nap. Sokkal kevesebb ember, inkább most a csoportos ifi oktatás volt. (Még soha nem láttam ezelőtt 6-7éves profik lesikló edzését :-D)Mindhárman több 10éve síeltünk, így nem okozott komoly feladatot majd' körbecsúszni a 100km-ert. Végig toltuk az S7-et, ami minden csúcsra felmegy és le, majd tovább. (a körbecsúszós TRunde-kat nem akartuk a sok kék szakasz miatt) Levezetésnek pedig még kicsit bohóckodtunk a Funparban. (jelzem, h ekkora fun-parkot még sehol nem láttam, ahol ilyen profi felszerelésekkel várják a léceseket is, minden szinten és merészségi fokkal) 10/10. (merőben javított az első napi élményen, hogy megállók nélkül, a többiekre nem várva, szabadon mehettünk)
6.nap Leesett 20cm hó éjjel és kb 1méter volt a látótávolság, úgyhogy nem maradt más, mint a közeli Katschberg, mert azt már láttuk a-z-ig, nem okozhat komoly gondot a tájékozásban a köd. Hittük mi azt! de tényleg semmit nem láttunk! A fluoreszkáló pályaszél jelző "botok" talán segíthettek valamit, de elég kemény nap volt. De, hát jó magyar szokás szerint "megvettem a bérletet, lecsúszom az egész összeget" címszóval nem csatoltunk le, bírtuk délután 2ig. Majd gondolunk valami pihenőre, de fenn a hegyen nem találtunk nyitva Hüttét, a völgy véliek pedig tele voltak a nem csúszó "lustálkodókkal" elég illuminált állapotban már. Úgyhogy maradt egy búcsú-csúszás vissza a kocsiig, de így is le magunk előtt, h 3ig bírtuk ilyen időjárási körülmények között. Ezt inkább nem pontozom...
ÖSSZEGZÉS: Azért választottuk ezt a helyszínt, mert a bérletben 4helyszín volt, mindegyik elég sok km-rel. Viszonylag közel volt hozzánk, mert a csapat soproni, zalaegerszegi és pesti személyekből állt. A tavalyi olasz túra után sokkal olcsóbban jöttünk ki út-szállás-bérlet viszonylatban, így biztosan több hétvégi csúszás fér még a szezonban, akár 1napos, akár hosszú-hétvégés viszonylatban is. A szállásunktól minden pálya max 20perc kocsiútra volt. Fanningberg kimaradt, mert túl kicsinek találtuk és inkább családias, kezdő-haladók részére ajánlották. Max egy nagyon másnapos csúszásnak szántuk volna, de nem jött össze így sem. Talán majd idősebb korunkba itt ismertetjük meg a gyerekekkel a síelést, ha újból ezen a terepen leszünk... mert az biztos, h én szívesen jönnék a környékre vissza, mert csupa pozitív élményünk volt :-)
Más: sajnos az egy hét alatt két főt elvesztettünk, mindegyiket térdszalag szakadás miatt. Itt is megmutatkoztak a szokásos sztereotípiák, amiket érdemes lenne megfontolni... (folyt. egy új bejegyzésben, bár nem biztos, h jó helyre írom, majd a biztosítás topic-ba is átmásolom)
lanci
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2014.02.10. 22:12
A SkiPisten es a SkiAtlas 3 is jó, de mobilra túl sok helyet foglal.... Plussz ugye en mindig a cél terep saját alkalmazását is mindig letöltöm, sokszor hasznos tud az is lenni. iObertauern es a Val di Fassa teljesen megbízható. De nekem legjobban a SkiLine jön be, a csúszás dokumentálás miatt ;)
lanci
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2014.02.10. 22:09
En a skiline-t mar masfel évehasznalom, nagyon tuti, az egyik kedvenc!majd' az osszes europai palyaval kompatibilis, csak soha ne feledd a bérlet leadasa elott lefotózni a kódodat.... Kiír minden fontos adatot a csúszásodról, lehet postolni rögtöna facebookra, h irigykedjenek az otthoni kollegak ;-) évek utan is visszakovetheted, h hol mennyit mentél.
Amit én még favorizálok, az a WeSkiAustria/italy, vagy amelyik ország a célod. En minden reggel ezen néztem meg, h hol mennyi ho esett a környéken, hova érdemesebb elindulni (ha tobb palyarandszeres a bérleted) időjarast mutat, stb.
Jó barátod lesz...bizti!
Előzmény: (pokmalac1 159117)
lanci
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2014.02.10. 21:59
Azért majd írd meg lécci a végét a sztorinak! Pro es kontra is érdekel, bár nálam csak a jövő szezont veszélyezteti ez a dilemma, mert a gyermekvállalás egyenlőre még nem ilyen aktuális, de azt már tudom, hogy megszakadna a szívem, ha kimaradnék az éves nagytáborboól. (Max az lenne egyértelmű, hogy nagyon cidri időben, ködnem nem kockáztatnék...)
lanci
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2014.02.10. 21:51
2napja, szombaton voltam, elég nagy elvárásaim voltak, mert többektől kizárólag jókat hallottam... Ehhez képest a saját véleményem: rettenet. Tapasztalt síelő nem érezheti jol magát itt, mert egyszerűen nem tud belelendülni a sí élménybe. A kezdők pedig rettegnek a gyorsabb sporttársaktól. Kezdőbb boardosokat vittem ki, nekik so-so élvezhető volt a csúszás, mert nem túl meredekek a palyak, viszonylag szélesek, de elég nagy volt szombaton a tömeg. Delutan 2ig legalbb 5-8perceket vártunk a felvonóknál, pláne azért, mert a sok családos nem akar idegen sportolót beengedni, ezert 2-3 fővel jártak a 4-es felvonók, ebben a főszezoni napon... Kezdők, családosok tudják élvezni, de a jobb síelők mindenképp más pályát válasszanak.... Amúgy igen, egy kis természetes hó elkélne!
lanci
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2013.11.27. 16:45
Technikailag mit is jelent az "idén már nem nyit ki"? Mi a két ünnep között, 6főre már lefoglaltuk a szállásunkat Log pod Mangarton-ba... Mennyire megoldott ez az átbuszoztatás az olasz oldalra? És ott meddig besíelhetőek a pályák? Teszem azt a 7a és 7b még használható??? Vagy akkor ott egyedül a nagy, 501-es lift megy és a tetőn lehet csúszkálni és le a hegyről a két piroson? Mert akkor inkább már rögtön Tarvizio felé érdemesebb venni az utat... Van valakinek friss tapasztalata az ottani viszonyokról? Válaszokat előre is köszönöm.
lanci
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2013.03.04. 17:28
Nagyon jók! Andrea a Tiéd hihetetlenül frappáns! Tudsz szerzőt?
Igen, ilyeneket szeretnék még :-)
lanci
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2013.03.04. 16:08
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni: külföldön sok sporttárs ír feliratot a lécére, boardjára, ruházatára, stb. (pl: never summer, Thank god summer is over, right side of the sun....) Tudtok még ilyeneket írni ide? Köszönöm.
lanci
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2013.02.27. 21:43
Sziasztok! Január 3. hetét töltöttük itt egy komolyabb 34fős csapattal. 6-7fős apartmanokban laktunk, közepes árfekvésérét, ezért cserébe minden nap 15-20percet kocsikáztunk egy terepig. 3+3-as bérletünk volt, 2nap Latemar, 1nap Cermis fért bele ezen a terepen (2Fassa, 1TreValli). Egy személyes tapasztalat, amivel talán másoknak is segíthetek: ha nincs közvetlen busz a szállás és a pályák között, akkor mindenképp az autót ajánlom, mert a buszos csatlakozások "olaszosak". Egész napos síelés után Predazzo fő terén 40percet kellett várni a csatlakozásra, full vizes cuccokkal. A buszba ráadásul nem szakaszon lehet veled a felszerelés, lent a "csomiban" pedig úgy dobálják, húzzák-vonják a léceket, mint egy hentesboltban a csontokat :-( A pályákra nincs panasz, szép szélesek és mindenhol adott a lehetőség "szűzhavazni"... A hütték drágácskák, de egy kávé-tea, nasi minden nap beleférhet, már csak a hangulat, az olasz ízek miatt is.
Jajj, olyan szívesen vissza mennék! nincs valakinél még szabad hely?!? :-D
Előzmény: (solti 156201)
lanci
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2013.02.27. 21:28
Sziasztok! Én is most voltam januárban itt! Val di Fiemmében volt a szállásunk, de 3+3-as bérletünk volt a Domolit Supersky-nél. Voltunk kér napot még Fassan is, de nekem ez a TreValli tetszett a leginkább! Kellemes széles, carvingra termett pályák. Szuperül karban tartják és mindenki megtalálja a számára megfelelőt. Tele free pályaszakasszal, hosszú lesikló lehetőségekkel. A San Pellegrinoba levezető út egy túrával is felér. Tényleg csak ajánlani tudom mindenkinek! Bárcsak a közeljövőben újra lehetőségem nyílna visszatérni....
Előzmény: (Lackó 152620)
lanci
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2013.02.27. 21:09
köszönöm szépen az ötletet, ezt is és a "cipő-költő" betét is megrendelem, remélem még idén lesz lehetőségem kipróbálni...de már alternatívám is van még, kinéztem ugyanezt a baki egyel kisebb méretben, hátha az is segít a problémámon :-)
Előzmény: (gaboca 155743)
lanci
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2013.02.21. 19:59
Sziasztok! ugyan ez a problémám.... Csak! Nekem nem a pályán, hanem másnap izomláz formájában jelentkezik a fájdalom. A baj forrása az, h ha jó pozícióba becsatolok, akkor síelés közben felemelkedik a sarkam, de vissza már a vádlim mérete miatt nem csúszik, szóval folyamatosan csak emelkedik ki a sarkam és a végén már olyan, mintha fél "lábujjhegyen" síelnék. Viszont ha gyengébbre csatolok, akkor sem megy már vissza nap közben a sarkam. Minden csúszás után pedig elég macera a pálya alján újra belebújni a cipőbe és csatolgatni :-(
Nekem sarokmagasítót ajánlottak, de senki nem tudja, h hol lehet ilyet kapni-csináltatni....
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.