Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Olaszország
Falcade - Tre Valli
síterep infó oldal
ÜZENETEK (52)Időben csökkenő Időben csökkenő
szilviam2
3 élménybeszámolót írt
3
7 éve tag
2024.01.04. 07:47
2023 dec.25-29-ig voltunk ezen a síterepen, nekünk ez volt az első Dolomitos látogatásunk de úgy érzem nem az utolsó!
Szlovénia felől, érkeztünk az olasz autópálya 2 részen volt fizetős, melynek díja 5,5 Eur mindkét szakasz, Falcade felől mentünk fel az 1918 m -es magasságban fekvő Passo San Pellegrino kis nem is tudom mibe, hiszen csak a síterephez kapcsolható szállások voltak itt. Mi a Residence Rododendro apartmanház egyik lakásban laktunk, ami síelve megközelíthető.
Az út nekünk 2 megállóval odafele 9 óra visszafelé 8,5 órába telt, De megérte!!.
A síterep hatalmas nagy élményt nyújtott, csodálatos környezet, nagy széles változtatos, hosszú pályák, eloszló tömeg (abszolut nem érezhető ) és még így sem tudtunk mindent besíelni, erre a terepre kevés a 3 sínap.
Ezt még megfejelte, hogy itt rendezik a 2024-es női lesikló világkupát , emiatt a világ minden tájáról már voltak versenyzők, külön élmény volt velük síelni, és természetesen lemenni a LA VOLATA (41-es) világkupa pályáján.
Ami nekem furcsa volt, hogy nincs ingyenes mosdó a terepen, csak úgy tudsz elmenni, ha beülsz a Hüttébe, amúgy fizetős! 0,5 Eur.
Az időjárás sajnos elég meleg volt, napsütéses +7 hegyen +0 és 1 a völgyben, szinte végig az ottlétünk alatt, sajnos ez látszott is, mivel napközben eléggé olvadt , de jól bírta a hegy, emitt a Margheritaról a Falcadeba vezeő 20-as Innamorati pálya nem volt nyitva, de a La Buseig lesíelve majd onnét a 30-as La Buse-Molino pályán lehetett menni a faluig. Nekem a kedvenc a 42-es Le Caviette volt , aminek egy része az erdőben megy, kevésbbé volt felkapott, így néha rajtam kívül még egy-két síző lézengett.
Összességében a meleg ellenére jól bírták a pályák, délutánra már nagyon buckásodott de reggelre minden kisimult és maradt is hó rajta...
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2020.02.04. 10:17
Most ide beilleszthetném az ezelőtt két évvel írtakat, annyira hasonló volt a túra mindenféle pozitív szempontból :))
Első nyugdíjas hetemet Falcade-ban töltöttem egy nagyobb, jól síző baráti társasággal, január 25. és február 1. között.
Utazás: Érd-Szombathely-Lienz-Cortina-Passo Falzarego-Falcade, annak ellenére, hogy csak az autópályáról letérve volt nagyobb forgalom, mégis majdnem 9 óra volt az út... Lehet, hogy legközelebb Szlovénián keresztül megyünk, a csapat egy része azon az úton gyorsabban megérkezett, annak ellenére, hogy az a verzió hosszabb.
Lakhely: Falcade Caverson része, Residence Panorama (most is tartja a magas színvonalát és még mindig a pálya mellett van. Jó tudni: van egy emberük, aki turnusváltáskor a frissen érkezőknek 20% kedvezménnyel szállítja a bérletet!).
Pályak: decemberben lehullott vagy másfél méter hó, azóta azzal gazdálkodnak, kifogástalanul. Egyik nap esett még 5 cm, ez jót tett a tájnak...
Négy napot a helyi pályákon (Falcade, Passo San Pellegrino) töltöttünk, egy napra elautóztunk Moenába (Alpe de Lusia), mivel oda is érvényes a bérlet. Utolsó nap nem bírtuk ki és elugrottunk Civetta/Alleghe pályáira (kb. 20 km autózás). Nem bántuk meg. Habár ez egy plusz napi bérlet költséget jelentett, a kiváló pályák, a gyönyörű idő feledtette azt a "potom" 47 ajrót.
Továbbra is ajánlom Falcade-t és környékét mindenkinek, kezdőknek, haladóknak, profiknak. Sorállás jóformán nincs, az elért maximális sebességünk (sível a pályán): 105 km/h :))
82113826-3335723353110489-4348033455188082688-o.jpg
20200127-092218-1.jpg
84063699-3344302155585942-7932022988973539328-o.jpg
Col-Margherita-palyai-1.jpg
Falcade-alkonyatkor-1.jpg
Passo-Falzarego-1.jpg
85001150-198366641314619-7289565605991022592-n.jpg
barabi76
19 élménybeszámolót írt
19
13 éve tag
2020.01.06. 20:04
Nekem a Dolomitok a kedvencem. Ezen a síterepen két napot síeltünk, és nagyon jól éreztük magunkat. A Passo San Pellegrino kék pályái, tányéros felvonói megfelelőek voltak a teljesen kezdő (egy napos sítudással rendelkező), négy éves kisfiamnak. Önállóan felvonózott, és jött lefelé a kék pályákon, mint a golyó. :) Ezeken a pályákon is van azért egy-két meredekebb letörés, ami kell a lendületes síeléshez. A pályák többi része zömében piros és fekete, mindegyik kiválóan kezelt. A feketék közül a Cima Uomo alól induló, 52-es pálya komoly felkészültséget igényel, mert igen meredek letörések is vannak rajta, amik délutánra jegesednek. A Col Margherita 41-es fekete pályája szintén kiváló, nincs olyan meredek, mint az előzőekben írt 52-es, így délután is vállalható. Az ide vezető 100 személyes felvonó gyors, hatékony, nem jellemző a várakozás. Szinte az összes pálya 2000m feletti, széles, élvezetes vonalvezetésű és lejtésű. Kipróbáltuk a Col Margheritaról induló, 10km hosszú 20-as pályát is (Innamorati). Igen élvezetes az eleje, később néhol lökni kell magunkat, de nem vészes. Félúton le kell csatolni, hogy átmenjünk a műúton, de aztán megint lehet csúszni. A végén, Falcade előtt van egy piros szakasz, mely elég szűk, technikás. Nagyon élveztük ezt is, de egyszer elég kipróbálni, inkább a felső szakaszokat ajánlom. Elég sok ember megfordul itt, de a várakozás nem jellemző, ahogyan a tömeg sem a pályákon, egyrészt a hatékony felvonók miatt, másrészt a széles pályák miatt. A jegy nem olcsó, de egyszer érdemes ide is ellátogatni, ajánlom mindenkinek.
Gyöngyi 1
24 élménybeszámolót írt
24
14 éve tag
2019.02.24. 18:53
Letelt az egy hét, hazajöttünk. Nagyon jó volt az idő, ragyogó napsütés +2-3 fok napközben. a pályák reggel nagyon szépen meg voltak csinálva-persze délután már buckásodtak. Síeltünk Bellamonte-ban is, ahol a hosszú kék és az enyhe piros pályákat jártuk be.A Falcade-ipályákat egészen megváltoztatták, mióta kb. 15 ott jártunk-rendben voltak. Kétszer átmentünk a Cool Margaritán San Pellegrino-ra. Ott igen enyhe piros pályákon mentünk, ragyogó napsütéssel és jó hüttékkel.
Én kicsit féltem,mert a térdemet műtötték, hogy hogyan fog menni a síelés, de nem volt probléma.Kicsit óvatosabb lettem és az előzetes injekció is jót tett.
A Residence Panorama nevű apartmanházban laktunk, ami nagyon szép, jól felszerelt tágas apartmanunk volt.Az előtte lejövő kék panoráma út nagyon szép, de több helyen hajtós. A Le Buse-től lejövő feketét nem mertem kipróbálni... háztól lefelé menő pirosban van egy meredekebb letörés, attól egy kicsit megijedtem először, de azért abszolváltam azt is.
A pályákon jó hangulat, buli, zene mindenhol, megint azt mondtuk, hogy csakis Olaszországba megyünk síelni!
Gyöngyi 1
24 élménybeszámolót írt
24
14 éve tag
2019.02.16. 19:01
Megérkeztünk! Holnap kipróbáljuk!
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2019.02.14. 21:33
Ma a parkolóban 18 fokot mutatott a nem fekete kocsim. Kicsit sok, de jó meleg volt! Sok a hó a pályák még bírják. Szél nincs, ragyog a nap.
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2019.02.13. 21:27
Cavalese, innen kevergünk szerte szét.
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2019.02.13. 21:26
Majd elfelejtettem, elfogyott a szél! Gyönyörű napos idő, szélcsend, remek hó.
Kicsit lehetne hidegebb, mert mégiscsak tél van.
Gyöngyi 1
24 élménybeszámolót írt
24
14 éve tag
2019.02.13. 08:25
Ajaj! Szombaton jövünk! Hol szálltatok meg?
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2019.02.12. 19:28
Nem őshonos, hanem kabinos. Bolond gép!
Előzmény: (csabor 204709)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2019.02.12. 19:26
Ma a szél miatt a fülkés és őshonos felvonókat lezártàk Moenan, Bellamonten, Falcaden, Passo San Pellegrinón. Kevés csúszási lehetőség volt.
Gyöngyi 1
24 élménybeszámolót írt
24
14 éve tag
2019.01.29. 11:28
Igen még valamennyire emlékszem rá, bár érdekes módon én Falcadén is több kék pályára emlékeztem, de elővettük a 15 évvel ezelőtti sítérképet és azon is inkább piros pályák voltak.Akkoriban még a Cool margarita aljába is le tudtam síelni, most már nem biztos hogy vállalkozom rá.
(Sajnos elkopott a porc a térdemből, előző héten kapok egy injekciót-remélem az segíteni fog.Meg elég sokat edzek a szobabiciklin.)
Előzmény: (Lackó 204172)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2019.01.28. 21:38
Szívesen.
Szerintem bemelegítésre San Pellegrino talán még jobb is, mint Bellamonte, meg közelebb is van.
Persze Bellamonte is jó, ott a hosszú kék pálya tökéletes, de akkor le kell autózni egészen Bellamonteig.
De ezek szerint ezeket ismered.
Gyöngyi 1
24 élménybeszámolót írt
24
14 éve tag
2019.01.28. 14:50
Köszi, akkor marad Bellamonte első napra. Ott majd visszajön az önbizalmam-remélem!
Előzmény: (Lackó 204140)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2019.01.28. 09:33
A ház előtti pálya nem nehéz, inkább az állapotával szoktak gondok lenni délutánra. Ezért írtam, hogy első napra talán mást választanék.
Meg ugye a nehéz egy relatív dolog. :-)
Gyöngyi 1
24 élménybeszámolót írt
24
14 éve tag
2019.01.28. 07:09
Köszönöm szépen a választ!
Jól értelmezem, hogy a hosszú kék pályán vannak meredek részek? Azért csodálkozom, mert úgy emlékeztem, hogy a pirosak is elég lankásak, mert kb. 15 éve voltunk már egyszer itt, akkor Caviola-ban volt szállásunk. Sajnos ezek szerint nem voltam elég körültekintő a szállás választásánál...
Úgy gondolom, hogy első napon átmegyünk Bellamontéba, ott kipróbálom mit bír a lábam.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2019.01.27. 15:43
Elnézést, úton voltam, csak most tudok írni.

Párszor síeltem már ott, viszonylag tűrhetően ismerem a pályákat.

A ti szállásotok nagyon jó helyen van, de problémás térddel lehetnek gondok.

Ez a ház egy marha hosszú erdei pálya közepénél van, tehát reggel lefelé kell síelni, hogy becsatlakozz a pályákba, délután meg le kell csúszni a házhoz.

Szerintem reggel nem lesz gond a lecsúszással, mert akkor még frissen megcsinált a pálya, biztosan jó lesz.

A délutáni házhoz csúszással lehetnek gondok, ha összetúrják az erdei pályát. Hogy ez így lesz-e, azt nem lehet tudni, mert ez hótól és a síelők számától függ. Néha hibátlan még késő délután is. Néhol szűk, ott buckás szokott lenni délután, és vannak meredekebb letörések is.

Összességében a falcadei rész erősebb, a nehezebb pályák vannak többségben, a könnyűek San Pellegrino környékén vannak.

Ha teljesen biztosra akartok menni, akkor első nap fel kell menni autóval pár kilométert San Pellegrinora, ott közvetlenül a parkolóktól indulnak könnyű és közepes pályák vegyesen.

Ha meg belejöttél a síelésbe, akkor meg lehet próbálni második, harmadik napon a háztól lecsúszást.

Remélem tudtam segíteni. Jó sízést! :-)
Gyöngyi 1
24 élménybeszámolót írt
24
14 éve tag
2019.01.17. 09:40
Köszönöm szépen a választ! Azt hiszem akkor marad az autózás. Vagy lemegyünk a kabinos aljába vagy az oldalt lévő ülőszékeshez. Kicsit tartok tőle, hogy délután 4-kor már nem lesz a térdem topon és a 100-200 méter felfelé sok lenne neki!De majd kiderül, addig is erősítem.
teletabiii
56 élménybeszámolót írt
56
19 éve tag
2019.01.16. 23:51
Kedves Gyöngyi !

Pár éve mi is a Panoramaban száltunk meg, a következőket tudom mondani:
Első a lefele vezető út a felvonóhoz. Ez a szakasz nem lenne túl meredek, de vannak igencsak szűk részek, ahol a szinte csak a hóeke az egyetlen fékezési lehetőség, esetleg apró rövidlendületek. A pozitívum, hogy reggel kell erre mennetek, amikor még frissen ratrakolt a szakasz, a délutánt semmiképpen sem ajánlanám fájós térdel.
A fentről levezető piros helyenként elég sötétpiros, főleg a délutáni időszakban. A hosszú kék (Innamorati) viszont a maga nemében nagyon jó, de van néhány szakasza ahol lökdősni kell a lécet ill. egy helyütt egy 100-200 méteres felfele séta fog rád várni. Egy dolgot nem tudok, hogy a jelenlegi hóínségben járható-e, szerintem nem hóágyúzott.

Üdv. t.
következőutolsó
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
INGYENES TANÁCSADÁS
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.