Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Kovix által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kovix
8 élménybeszámolót írt
8
8 éve tag
2016.03.15. 15:12
http://www.origo.hu/utazas/europa/20160302-remalomma-valt-a-sihetvegenk-chopok-jasna-sipalya.html

Chopoker Neked külön figyelmedbe ajánlom a cikket, mert az az érzésem, hogy Te a síközpontnak/nál dolgozol. Remélem a cikkben leírtakat továbbítani tudod az illetékeseknek.
Kösz
Kovix
8 élménybeszámolót írt
8
8 éve tag
Topik: Donovaly
2016.01.08. 11:07
Kösz az infót!
Előzmény: (pattyski 185725)
Kovix
8 élménybeszámolót írt
8
8 éve tag
Topik: Donovaly
2016.01.07. 16:05
Szia Pattyski!

De jó lenne, ha tényleg 60-70 cm-es hó esne szloviba!
Hol láttad az előrejelzést?
Előzmény: (pattyski 185700)
Kovix
8 élménybeszámolót írt
8
8 éve tag
2016.01.07. 12:37
Szia Chopoker!

Félreértettél engem, mert Én a 30.-i állapotokról írtam.
18.-án még a pályákon "viszonylag jó" hó volt, nem mentek tönkre a leceink, ezért is mentem vissza 30.-án.
18.-án Mi biztosan 38 €-t fizettünk az egynapos jegyért. (ezekszerint kihasználták, hogy nemtudunk szlovákul?) Bár az ártáblán a kassza mellett biztosan 38 € szerepelt.
Én lezárt pályán nem síeltem, csak nyitottakon. De 30.-án ahogy többen is írták a nyitott pályák is kövesek/sziklások voltak.
Tömegigény? Igen a többi szlovák síterep ki se nyitott ilyen körülmények között, ezért mindenki Jasnára ment. Továbbá ahogy írtam a Jasna.sk-n nem volt feltüntetve, hogy kiálló sziklák stb. vannak. (Korrekt tájékoztatásnál nem lett volna tömegigény)
A 10 cm-es hó mellett úgy alakulnak ki nagy buckák, hogy a hóágyú alatt 15-20 m2-en 3-4 méteres hóbuckák jönnek létre. Biztosan láttál már ilyet. Máshol körülötte meg nincs hó.
Véleményem, hogy hosszútávon nem lesz jó Jasnának ennyire profitorientált felfogás, mert egy 200 ezres léc, ha tönkremegy nem szívesen megy vissza a síző.

Remélhetőleg lesz annyi hó, hogy a női világkupa futam ne maradjon el, mert az nagyon negatív reklám lenne. Ott nem a Jasnai pályamunkások/üzemeltetők fognak dönteni a pálya állapotáról.

De ahogy írtad is jobb folytatást kívánok Én is és bízok a természetes hó érkezésében!
Előzmény: (Chopoker 185695)
Kovix
8 élménybeszámolót írt
8
8 éve tag
2016.01.06. 22:56
Szia Chopoker!

Volt egy hozzászólásom 2015.12.30.-án az aznapi csalódásomrról.
Bemásolom Neked, ha nem olvastad volna, hogy teljes legyen a kép:

"Sziasztok!

Ma 2015.12.30.-án voltam Chopok/Jasnán.
Gyakran járok ide szeretem ezt a helyet, de ilyen körülményekkel még nem találkoztam!
Sajnos a pályák csak nagyon kis része (kevesebb mint harmada van nyitva), síelni persze csak teljes áron 38 €/nap lehet.
A hóágyuk folyamatosan mentek és az ebből kialakult nagy buckákon/dombokon lehet csak síelni. (nem kellemes)
A déli oldalon az összes működő pálya használhatatlan, mert olyan kevés rajtuk a hó, hogy mindenhol hóekézve kell jönni és figyelni a köveket, ha nem akarjuk kukába dobni a leceket, a baleset veszélyről nem is beszélve.
Az északin az 5, 14, 11-es síelhető már ha nevezhetjük annak az embertelen tömeg miatt. Viszont az északi oldalt található 5A átcsúszó pálya a zöld jelzés ellenére csak a síléc levételével gyalog tehető meg a kövek és sár miatt.
Javaslom mindenkinek, hogy a következő 2-3 napban ne menjetek, mert olyan mennyiségű havat képtelenség gyártani, hogy ezeket a pályákat rendbe hozzák.
A vicc az, hogy a profit mindennél fontosabb és mellékes, hogy hány pár lec és snowboard megy tönkre és esetleg hányan fejelik szét esés közben az egy-két méterenként megtalálható sziklákat, köveket. Reálisan nézve a déli oldalt ki sem szabadna nyitni, az északit pedig csak helyenként.

Ezen felül délelőtt az északi oldalon egy órát áltak a felvonók áramszünet miatt."

Tehát:
Mindenki tudja, hogy az interneten feltüntetett információk a pályák állapotról nem a valósak, mindig szépítenek rajtuk, hogy vonzzák a sízőket.
Amiket "eltitkoltak":
-kivannak a sziklák/kövek
-csak 10 cm hó van, a neten feltüntetett 30-50 helyett
-hóbuckákon kell síelni működő hóágyuk mellett
Ha a fentieket olvasnád a jasna.sk-n, Te mennél? Ki menne? Nem írják le a valóságot. Ez nem irányadó. (Tapasztaltabb síelők tudják)

30.-i napról:
Rosszul tudod, mert aznap mínusz volt még lent a parkolóban is, a hóágyuk működtek, ahogy 30.-án írtam is.

A korrektségről annyit, hogy tőlünk nyugatabbra ilyen hóhelyzetben nem teljes áron síelsz (mint ahogy le is írták előttem), az meg szinte lehetetlen nyugaton, hogy a weblapon jónak nevezett pályákon kiálló sziklák és kövek között síeljünk! Nem az lenne a korrekt, ha ilyen pályát nem nyitnának meg? Merthogy ez balesetveszélyes, élvezhetetlen és még a léc is tönkremegy.
De nem tehetik meg inkább megnyitják, mert kell a síelő és a pénz.
Az árral és a síelhető pályahosszal tisztában voltam, hogy ez így 38 € lesz, ebben igazad van!

Ha csak akkor síelnék amikor a legtöbb tényező ideális akkor Szlovákiába nem költenék sok €-t.
De megjegyzem Chopok/Jasna Szlovákia első számú síterepe 50-60 cm természetes hóval!
Imádom!
Csak azt nem amikor lehúznak 38 €-val és köves pályán kell sízni.
Előzmény: (Chopoker 185660)
Kovix
8 élménybeszámolót írt
8
8 éve tag
2016.01.06. 16:29
Szia Chopoker!

Nemtudom ki miről írogatott itt, de Chopok/Jasnán karácsony előtt dec. 18.-án síeltünk a barátommal és teljes áron volt a jegy azaz 38 €!!! 20-25%-os nyitvatartás mellett az nem túl korrekt. Igaz akkor még nem volt olyan köves, mint dec. 30.-án. (az már síelésre alkalmatlan volt)
Chopok 38 €-t akkor ér ha van 50-60 cm természetes hó és ki lehet használni az adottságait, ami egyébként nagyon jó.

Véleményem még, hogy az osztrák sí központokat ne hasonlítsd a szlovákokkal semmilyen formában, mert nem egy súlycsoport a kettő.
Előzmény: (Chopoker 185483)
Kovix
8 élménybeszámolót írt
8
8 éve tag
2015.12.30. 20:16
Sziasztok!

Ma 2015.12.30.-án voltam Chopok/Jasnán.
Gyakran járok ide szeretem ezt a helyet, de ilyen körülményekkel még nem találkoztam!
Sajnos a pályák csak nagyon kis része (kevesebb mint harmada van nyitva), síelni persze csak teljes áron 38 €/nap lehet.
A hóágyuk folyamatosan mentek és az ebből kialakult nagy buckákon/dombokon lehet csak síelni. (nem kellemes)
A déli oldalon az összes működő pálya használhatatlan, mert olyan kevés rajtuk a hó, hogy mindenhol hóekézve kell jönni és figyelni a köveket, ha nem akarjuk kukába dobni a leceket, a baleset veszélyről nem is beszélve.
Az északin az 5, 14, 11-es síelhető már ha nevezhetjük annak az embertelen tömeg miatt. Viszont az északi oldalt található 5A átcsúszó pálya a zöld jelzés ellenére csak a síléc levételével gyalog tehető meg a kövek és sár miatt.
Javaslom mindenkinek, hogy a következő 2-3 napban ne menjetek, mert olyan mennyiségű havat képtelenség gyártani, hogy ezeket a pályákat rendbe hozzák.
A vicc az, hogy a profit mindennél fontosabb és mellékes, hogy hány pár lec és snowboard megy tönkre és esetleg hányan fejelik szét esés közben az egy-két méterenként megtalálható sziklákat, köveket. Reálisan nézve a déli oldalt ki sem szabadna nyitni, az északit pedig csak helyenként.

Ezen felül délelőtt az északi oldalon egy órát áltak a felvonók áramszünet miatt.
Kovix
8 élménybeszámolót írt
8
8 éve tag
2015.12.30. 20:16
Sziasztok!

Ma 2015.12.30.-án voltam Chopok/Jasnán.
Gyakran járok ide szeretem ezt a helyet, de ilyen körülményekkel még nem találkoztam!
Sajnos a pályák csak nagyon kis része (kevesebb mint harmada van nyitva), síelni persze csak teljes áron 38 €/nap lehet.
A hóágyuk folyamatosan mentek és az ebből kialakult nagy buckákon/dombokon lehet csak síelni. (nem kellemes)
A déli oldalon az összes működő pálya használhatatlan, mert olyan kevés rajtuk a hó, hogy mindenhol hóekézve kell jönni és figyelni a köveket, ha nem akarjuk kukába dobni a leceket, a baleset veszélyről nem is beszélve.
Az északin az 5, 14, 11-es síelhető már ha nevezhetjük annak az embertelen tömeg miatt. Viszont az északi oldalt található 5A átcsúszó pálya a zöld jelzés ellenére csak a síléc levételével gyalog tehető meg a kövek és sár miatt.
Javaslom mindenkinek, hogy a következő 2-3 napban ne menjetek, mert olyan mennyiségű havat képtelenség gyártani, hogy ezeket a pályákat rendbe hozzák.
A vicc az, hogy a profit mindennél fontosabb és mellékes, hogy hány pár lec és snowboard megy tönkre és esetleg hányan fejelik szét esés közben az egy-két méterenként megtalálható sziklákat, köveket. Reálisan nézve a déli oldalt ki sem szabadna nyitni, az északit pedig csak helyenként.

Ezen felül délelőtt az északi oldalon egy órát áltak a felvonók áramszünet miatt.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.