Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Nordica Vili által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (77)Időben csökkenő Időben csökkenő
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2016.01.30. 06:15
Hoagyuzzunk!!!!!
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2015.02.12. 20:20
Kedves Rera
Igen ez az a nehany pont ahova agyuzni kell, mint olvashattad pontosan leírtam, ezeket fényképezted.
Ugye megtaláltad a pályarendszer masik 95% -at is, ahol hibatlan a ho.
Mart ha nem az hiba lenne.
En nem hazudtam.....
Előzmény: (Rera 180330)
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2015.02.12. 14:28
A célunk az , hogy az 1,1/b, 6,7 , pályákon kivul a tobbi pálya is tartosan üzemelhessen. Ezek 95%-a most is igen vastag horeteggel van betakarva.
A hoagyuzas ezert ma ejjel a 7-es letoresen es az Uloszekes kiszallonal lesz, hogy ott tovabb vastagitsuk a horeteget.
Holnaptól a 2,3,4 , pályákat agyuzik , hogy hibátlanok legyenek.
Most a 2-es palyan 1 helyen, a 3-as palyan 3 helyen, 4-es palyan 2 helyen vekony a horeteg, de mindegyik élvezetesen , jol sielheto most is.
Ez mindegyik egy éjszakai agyuzassal eltüntethető.
Igy hetvegere mind kivalo állapotban lesz.
Egyedül az 5-os palyan van csak természete ho, illetve a meredeken agyuzunk 2-2 nagy kupakot, de azt azert csak profiknak ajánlom.
Nézzetek meg a hetvegen , minden felvono üzemel!
Iden idáig kozel 200 000 M3 havat gyártottunk, es Holle anyó is adott.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2015.02.05. 21:37
Kedves Bandi
Az allírásaid rosszindulatúak, es félre vezetőnek.
Pl: minden nap 2 penztar van nyitva, igaz egy épületben, ha ez neked nem tunt fel, furcsa, ezenkívül minden nap a harmadik hely az oktatas szervezo, ahol jegyet árulnak.
Ha kell ki nyitunk ideiglenesen a Holle anyóban ideiglenes 1-2 pénztárat, szombaton. A Holle 2 jegy pénztárában nem volt sor egyaltalan.
Nem igaz hogy fel orat kellett várnom a bérletért.
Bocs , de ez az igazság.....
A 3-4-5 palyara leírtuk, hogy természetes ho van, fent elhaloztuk ,es csak a vekony horeteg tabla mellett lehetett besielni.
Igen , a kinézete ezeknek nem volt szép, de en tobb mint 10x lejottem rajtuk, sielhetoek voltak.
Igen vekony horeteg volt, ezt állítottuk, igy volt.
Most is mennek ott az agyuk.
Mindegyik nap ratrakoljuk a vekony horeteg et is, látnod kellett a havon, ennek nyomát.
Nincsen félre vezetés, es foleg nagy mellény.
A nagyképűséget mashol találod meg , nem itt.
Előzmény: (bandi188 179658)
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2015.02.05. 16:15
Tudomasul kell venni hogy Európában a sipalyak alja minimum 700-1500 m -elfeljebb van
Epleny alja 334m tszf , ez sok mindent meghatároz.
Ha délután ratrakolni akarunk, 4 kor be kell zarni, az cca másfél ora, utana 2 ora míg kifagyjon, ha kifagy egyaltalan , nyitas 8 kor.
Szerintem az lenne a rosszabb valtozat, maradunk az eddigInel.
A 40% jelentos kedvezmeny.
Ausztriában egy kis helyen a napijegy most 40eur, jobb helyeken 55-60Eur
Nalunk az esti kedvezményes sieles felnőttnek 2700Ft, azaz kevesebb mint 9Eur. Ez 4 ora.
A napijegy 5300 Ft azaz 16,5 Eur
Szerintem az ar értek arányunk kiemelkedően jo.
Mindenkit szívesen látunk, ezert az árért, ezzel a szolgáltatással, hétvégetol minden pálya nyitva.
Előzmény: (- Marky - 179639)
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2015.02.04. 21:33
Kedves Macky
Nem szeretnek kioktató nak tűnni, de veled egyutt sokan nem értik a ratrakolas lényeget.
Ez hármas funkció:
1, Toló lappal az buckakat el egyengeti, gödröket betölteni, a puha havat a megfelelő helyre tolni
2, a frezerrel , azaz a hátul levo daraloval a megtomorodott, havat esetleges jeget feldaralni, felpuhitani , egyenletesen puhára tenni
3, a leghatso simitoval egyenletesen lenyomni, ennek lesz barazdalt nyoma.
Ezutan jön a legfontosabb, amit a termeszet kell adjon, ezt a feldarált puha lesimitott réteget a termeszet ossze fogyasztja, igy reggelre egy tökéletesen sielheto , egyenletes keménysége réteg lesz, amin jo sielni, es sokáig tart.
Ha kimarad az éjszakai fegy , akkor a ratrakolas eredménye egy feldarált puha réteg , ami sielhetetlen, es fel ora alatt óriási buckak lesznek.
Ez a sipálya üzemeltetők réme!!!!!!!!!,
No , ha most belegondolsz, ha du megratrakolnank a palyat, akkor feldralnank a kemeny alapot is, es fel órán belul 4x akkora buckak lennének, mont elotte.
No ekkor szidnál te engem nagyon , es igazad is lenne, hogy nem ertek a pálya készítéséhez.
No ezert nem ratrakolunk délután mert nem tennénk jot vele.
Az teny, hogy délután általában meleg van, es meg este is a ratrakolt rétegnek 3-5 ora kell ahoz , hogy kifagyjon, ez délután nem történne meg.
Remelem jol el tudtam mondani, es ezutan te is meg tudod értetni a többiekkel , miert lenne káros a napközbeni ratrakolas
Nordica Vili, akinek ezutan talan elhiszed, hogy jot akar Neked, nem lustaságbol, spórolásbol nem ratrakol.
Ha kerdes van , varom tisztelettel
Előzmény: (- Marky - 179536)
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2015.02.04. 21:13
Kedves Tuckey
A legnagyobb forgalmat mondom.
Elmult szombaton az uloszekesnel csúcsidőben a sor 15 perc volt, ekkor a csakanyosokon 5 percnél kevesebb, a 3-as cskanyoson 3 perc.
Csúcsidőben kivul , azaz 12-15 ora elott , utan akar este 9 ig uloszekes 2-10 perces , csakanyosok sorbanallas nelkul
Vasarnap ennek kb a fele,
Hétköznapokon. Csakanyosok szinte várakozás nelkul, solyom max 5 perc
Előzmény: (tuckey 179531)
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2015.02.01. 06:32
6 tornyos es 4 mobil agyu van a 4-es palyan most
Aluli este 6 kori dúltak az agyuk , es ahogyan fent is hul , folyamatosan inditjuk oket
A2-es palyan 3 agyu megy, reggelig.
De agyuzzuk az 1- es , es 6- os palyat is,
Sőt a 4- es meredek letoresen 2 agyu megy este 6-tol
Szóval nem sajnáljuk a penzt , energiát,nyomjuk ami belefér.
Előzmény: (KCsabika 179202)
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2015.01.30. 13:42
Négy kotrógép egesz ejjel de 10-ig kitakarította az osszes parkolót, a fent ketto nagyot is, a levezető ut nedves aszfalt.
Valojaban tegnap es ma ejjel 40 azaz negyven cm ho esett, ezt az előző 25-el egyutt minden palyan , meg az ötösön is 2x le ratrakoltuk.
Csodálatosan nez ki.
Ahol nem volt hoagyuzas, ott 15 cm ratrakolt tomor ho van, ahol agyuztunk is, 50-120cm a ho.
Tobb evente egyszer van ilyen.
Ma de kicsit esett az eso, de most atváltott havazasba, es kifagynak a palyak, friss ho kerul rajuk, ejjel agyuzunk ujra.
Előzmény: (minerel 179096)
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2015.01.28. 08:51
Kérem az alábbi címre küldjed el nekem konkrét észrevételedet, hogy orvosolhassuk az esetleges hibát, nekem címezve, így tudsz segíteni nekünk.
oktatas@siarena.hu
Köszönettel Nordica Vili
Előzmény: (Dentcraft 178855)
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2015.01.27. 21:04
Köszönjük a dicséretet, jólesik az elismerés.
Tényleg nagyon sokat dolgoznak a kollégák azért, hogy "havasok"-nak nevezhessed jogosan Eplényt.
A 30-40 cm természetes hó mellé gyártottunk kb 300-400 cm természetes hónak megfelelő tömör havat,-- nem tévedés a szám --- így alakult ki az 1-es pályán az 50-100cm tömörített hóréteg.
Ma éjjel tovább folytatjuk a hókészítést.
Gyertek máskor, és mondjátok el élményeiteket a barátaitoknak.
Előzmény: (kócos 178818)
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2015.01.24. 06:10
Időjárás jelentés szerint még két napon keresztül közepes hóesés, azaz 20-25cm természetes hó is várható. Most indítjuk az ágyúkat.
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2015.01.24. 00:35
Fent már havazik, középen és lent már havas eső.
Alakul, zuhan a hőmérséklet
Előzmény: (csabor 178504)
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2015.01.23. 13:42
Most esik az eső, amely a meteorológia szerint éjszaka , cca. éjfél körül átvált havazásba.
Reméljük hó ágyúzni is tudunk, ehhez -2C kell . Várhatónam hidegebb lesz.
Este ratrakolunk, és ha kell akkor reggel is ratrakolunk.
Tanulópályán most is van hó bőven, es a nagy, 1-es pálya is hibátlan.
Ha nem tudunk ma éjjel ágyúzni, akkor is bőven van hó tanulón és 1-en.
Szél feltámad,de ENY lesz és úgy tűnik nem viharos, és akkor mehet az ülőszékes is.
Ha viharossá erősödik a szél, ez esetleg vasárnapra várható, akkor a csákányosok mennek, amivel ugyanúgy feljutsz a csúcsra is.
Oktatásra jelentkezz be még ma web felületen.
Holnap találkozunk.
Előzmény: (Dentcraft 178460)
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2015.01.23. 11:06
Kedves Szkita
Én tegnap este is lesíeltem a 7-es pályán , minden nap végigjárom a pályákat léccel, igenis síelhető.
Persze nem hibátlan, mint az 1-es. Web kamerán látszik , csak meg kell nézni hogy néhány helyen, a felület kb 5%-án kilyukadt a pálya, több tartalék hó nincsen. a felület 20 % pedig kopottas, enyhén elszíneződött. aki kipróbálja és ezt választja , szíve vágya, kb a síelők 30%-a aki itt jön le, a 70% megy az egyesen.
Az 1-es hibátlan volt még tegnap is, 50-90 cm tömött fehér hó.
Légyszi kelj fel és gyere el nézzed meg.
Egyébként a web kamerákat azért szereltük fel, hogy még otthonról is mindenki láthassa a tény helyzetet.
A kommunikációnk szerintem valós és korrekt, egyetlen hibánk, hogy az 1-es pályán több a hó mint közzétettük.
Ez talán megbocsátható....
Előzmény: (Szkíta1 178442)
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2015.01.19. 18:06
Kösz Joe.
Vegre egy realis ember, aki ertekeli a sok munkat, erofeszitést, es akinek az a fontos hogy ho legyen, sok , es jo vastag, feher, hogy sielni lehessen.
Tolmacsolom a kollegaimnak érrekelesed.
Gyere maskor is, mondd el mindenkinek milyen sok es feher havunk van az 1 -es palyan.
Köszönjuk hogy latod a lenyeget, nem azon szomorkodsz, hogy a palyan kivul nincsen ho.
Szerintunk ott nem olyan fontos, persze jo lenne ha oda is adna Holle anyo.....
Mi a palyara koncentralunk, az pedig szuper.
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2015.01.15. 06:25
Igazad van , esti zaras 20 00.
Utana fel oraval nem megy a felvono, es nincsen senki a palyan.
Sőt , egyik felvono sem megy ilyenkor, egyik palyan sincsen senki, fél oraja bezartunk.
Az eso viszunt nem esik, nem esett a meteorologiai allomas azt mutetja csapadeknak, hogy az elozo ejjel hoagyuzott ho bele olvadt napkozben , este a merőbe.
En ott voltam 20 35-ig.
Te merre jartal?
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2014.12.26. 09:32
Én hiszek benne!!
A teljes csapat pedig rettentően dolgozni fog!!
Ma du. kezdünk a kérdés csak az, mikor, 12 és 18 óra között.
Ez elég Neked ahhoz hogy Te is elhiggyed?
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2014.12.25. 08:18
Az angyalkák egyedül Eplényben hoztak havat karácsonyra.
A T1 tanulópályán már 15 cm van.
Sajnos a hegytetőn még +6C van , de ma megjön a lehűlés.
Már biztos hogy 28-án vasárnap nyit a sólyom , Azaz Az OMV MAXX Motion , 1-es csákányos és a tanuló felvonó, 1-es T1-es pályákkal.
Utána napközben is ágyúzunk, és szilveszterre szinte minden pálya nyitható.
27-én 12-18 óra között hóágyúzási bemutató, nyitva a kemencés büfé, várjuk, én személy szerint is várom az érdeklődőket.
Addtovább a hírt, minél többen találkozzunk 28-án.
Nordica Vili
77 élménybeszámolót írt
77
14 éve tag
2014.04.01. 14:54
Jovo heten eros lehules jon, ha minden igaz jelentos hoesessel.
Varhatoan beinditjuk a hoagyukat is , es remelhetoen 8-10 napon keresztul lehet majd sielni.
Holnap kezdjuk a csakanyosok visszaszereleset.
Elso 2 nap ingyenes lesz a sieles, utana 50% aron.
A tel talan most visszadja azt amit eddig elvett.
Bizzunk benne, hogy igy lesz.
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.