Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

gyf által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (532)Időben csökkenő Időben csökkenő
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2018.12.03. 19:33
Azoknak, akik kétkedve fogadják, mire is jó elmenni egy vezetett túrára a sípálya mellett, legyen itt az idén januári beszámolóm a FB-ról.
Profi cuccok, nem leharcolt ódon motyók, jó szervezés és jó társaság.
Az árak? Még jó hogy lehet kapni... Viszont az ember hobbija minden pént megér, amig ki tudja fizetni.

Alpinskitour: Bevezetés a túrasízés világába:
A hétvégén részt vettem az Alpinskitour bevezetés a túrasízés világába programján. Az uticél végül Lackenhof lett. Sokunknak abszolút új volt a sítúrázás. A felszerelés lényegi részét: léc, kötés, fóka, firnvas, lapát, szonda, pieps az Alpinskitour adta. Nos, itt megismerhettük, milyen a jó túrasí felszerelés. A felszerelés átvétele után elindultunk a Kis-Ötcher-re. Direktben fel. Az elmúlt hetek tavaszias időjárása és a mostani fagyok miatt kellemetlen jeges alap volt, amit még a túrabot is nehezen fogott. Előkerültek a firvasak is. Velük már könnyebb volt haladni. Mivel a használható terület a felvonó alatti 20 méter széles sáv volt, faltól falig csoszogtunk, majd forduló. Igen, felmehettünk volna a kék familienabfahrt-on is, de itt a határok tágítása, gyakorlás volt a cél. A ködben nem láttuk a tetőt, csak annyi bíztatott, hogy a felvonóoszlopok sorszáma, lassan csökkent. Végül felértünk. Fókaleszedés, csomagolás, sífék aktiválás. Újra felvéve a léceket, nagyon csúsztak. Könnyelműség részemről egyből jeges fekete pályán indítani az idei szezont, de most ezt dobta a gép. A széles, könnyű túraléc meglepetésre szépen tartott és több megállóval, csoportosan ereszkedtünk le a középső hüttéig, majd tovább a parkolóba.
A parkoló mellett egy kis havas területen Mészi lavinaismereti bevezetőt tartott, még az akumlátoros légzsákját is felfújta a kedvünkért. Köszönet érte!
Másnap a Nagy-Ötcher lett a menü. Mérések szerint 300 szintméter/óra sebességgel(?) csoszogtunk felfele, szűk 2 óra alatt elértük a felvonó tetején lévő hüttét. A viharos szél és a kevés hó maradásra kényszerített, így a bónuszok, a hegytető és a gerinctúra elmaradtak. Kár, de most ezt adta a nap. A lesiklás élvezetes volt, a tegnapinál lényegesen kellemesebb pályán. A hómezőn újra pieps játék volt: egy eltemetett, piepszel töltött kesztyűt kellett megtalálni. Furcsa érzés volt megtalálni a kesztyűt, ami az életben emberi kézben folytatódik. A hegy nem játék, de ésszel nagyszerű játszótér!
Összességében remek két napot töltöttem a társakkal. Közelebb kerültem a sítúrázás világához, remek felszerelést próbálhattam, remek embereket ismertem meg!
Remélem, még találkozunk!
Feri
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2018.12.03. 19:21
Guten Ábend kedves sporttársak!
Először is a vagy fel vagy le OK a cucc felvetésre:
Volt, de eladtam egy régi K2 MtBaker 175 hosszú, 100mm derekú lécet. Classic camber profil, béna volt mélyhóban (én is), de vasalt, jeges pályán szépen ment. 2.9kg/léc volt a tömege, a kötés egy Naxo NX21-es volt. Szerintem ez fel is le is jó volt.
Aztán rám mosolygott a szerencse egy Atomic Automatic 186-tal, szép hintaló rockerrel, 125mm-es derékkal. Ez a léc Fritschi Diamir kötéssel 3,4kg/léc.
Nos, evvel a léccel kifagyott havas pályán olyan szép íveket húztam, hogy csak na! Nagyon élveztem, stabil volt, király volt! :-)
Cipő:
Mivel eddig csak alpin kötésbe való bakancsom volt, csakis az ún. frame binding jöhetett szóba, mint a NAXO és a Diamir. Ezek hátránya, hogy több a súlyuk, és a bakanccsal emelgeted szinte a komplett kötést is.
A tech binding vagy PIN-es kötés az igazi truvály, könnyű és pöpec, de... nem igazán van megoldva DIN szerinti oldás. Ezek azok a kötések, aminek az eleje úgy néz ki, mint egy vadcsapda és a bakancs orrába épített zsákfuratba akad be a kötés tüskéje.
A Dynafit Radical kötést már úgy reklámozzák, hogy ennek van DIN szerinti oldása.
A pin-es orr, alpin szerű hátsó tőke látszik ésszerű kompromisszumnak számomra.
Ilyen a Marker Kingpin. Ebből van a 10 és 13-as típus. A 10-essel van valami problem, a neten olvasható, 13-ból van több is az ismeretségi körben, megelégedéssel használja.
A must-have kategória nálam a Fritschi Tecton, meg is írtam a jézuskának. Ennél korrektül meg van oldva az orr oldalirányú oldása és a hátsó tőke oldása is.
Jó még a Salomon túrakötése, ez transformerként alakul, felfele pin-es lefele átalakul alpesi kötéssé. Ennek hátránya, hogy csak 0-10fokos sarokemelést lehet beállítani, míg a többiek 0-7-12 fok három fokozatban.
Tehát szerintem no para, egy modern(ebb) túraléc lefele is OK!!!!
Bocs, ha hosszú lett, de folytatom! :-)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
Topik: Csorba-tó
2018.01.29. 10:46
A kollégák Bachledova Dolinán találtak kivilágított pályát, oda mentek esti sízésre.
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2018.01.29. 10:36
@JKosi:
A parkolásról: A pályáknál kevés a parkoló, így csak a legkorábban érkezőket engedik fel. Amint megtelik a parkoló Biela Put-nál vagy Lucki-nál, lezárják a völgy bejáratát és buszokkal viszik fel a népeket. Elég zsufi, csecsemővel ellenjavalt.
Visszafele még gázabb a sztori, mi tegnap 14:30-kor hagytuk abba a sízést Luckinál, 15:30-kor jutottunk fel a lefele menő buszra. Előtte egy busz jött, de az már tömve volt a Biela Put-ról érkező népekkel.
Utána valószínű sűrüsödtek a buszok, mert sok busz ment felfele, míg várakoztunk.
Összességében ez a síbuszos történet sok kompromisszumot kíván.
Előzmény: (jkosi 198630)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
Topik: Csorba-tó
2018.01.23. 02:24
Sziasztok!

Régebben volt esti sízés Csorba-tón. Most semmi infót nem találok róla.
Tudtok róla, hogy a Magas -Tátrában hol van esti sízés?
Köszi!
F
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2018.01.09. 08:44
Mmmmorgen...
Hogy én is beleszóljak, bár ezt nem kérdezte a kolléga, de leginkább a 110kg-ból kellene faragni. Tapasztalatból mondom. Én 180 vagyok és sokkal könyebben állok fel a saját pocakomtól, ha "csak" 95kg vagyok, mint ha 102... Kezdőként még nehezeb lesz. Egy kis diéta, kis sport és lefaragódik. Itt nyerhetsz a legtöbbet, leginkább élvezetet.
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2017.11.19. 18:10
A tavalyi szezonban besértődtek és azóta itt nem kommunikálnak. Ennyike... :-(
Marad a tapasztalatok megosztása a sporttársak között.
Előzmény: (Viri 196615)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2017.02.22. 00:41
Lajos, ha megvan vegleges megoldás, kérlek, tedd közkinccsé a technológiát. Levi bakancsa is elvált a talpától.
Előzmény: (minerel 194358)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2017.02.22. 00:29
Szia Scottisch!
Véleményem szerint a két legfontosabb fícsör a dupla lencse és a hogy legyen sárga.
Dupla lencse = kevésbé párásodik
Sárga = felhős időben kontrasztosabb képet ad
+1 illeszkedjen a bukódhoz, ne legyen huzat a keret és a bukó között
Első szárnypróbálgatásra véleményem szerint a Deca-s dupla lencsés cuccok is OK-k, de " ó, jajj, mit mondok " egy Aldi-s dupla lencsés is OK.
Bármennyire kúl a sötét lencse, a sárgát jobban kihasználod ( amennyiben nem annyira érzékeny a fényre a szemed, hogy ejjel , nappal napszemüvegben jarsz.
F
Előzmény: (scottish 194443)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2017.02.22. 00:28
Szia Scottisch!
Véleményem szerint a két legfontosabb fícsör a dupla lencse és a hogy legyen sárga.
Dupla lencse = kevésbé párásodik
Sárga = felhős időben kontrasztosabb képet ad
+1 illeszkedjen a bukódhoz, ne legyen huzat a keret és a bukó között
Első szárnypróbálgatásra véleményem szerint a Deca-s dupla lencsés cuccok is OK-k, de " ó, jajj, mit mondok " egy Aldi-s dupla lencsés is OK.
Bármennyire kúl a sötét lencse, a sárgát jobban kihasználod ( amennyiben nem annyira érzékeny a fényre a szemed, hogy ejjel , nappal napszemüvegben jarsz.
F
Előzmény: (scottish 194443)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2017.01.31. 20:38
Laci, ha tizen x óra után is tetszik a board és nem szegték kedvedet az esések, menj el hóra is okatóval. Visegrád, Eplény, MSZI, mindegy, felhoznak élvezhető szintre, ahonnan már magadtól is megy.
Idén is Eplényben oktat az a srác, aki 2 éve 2x1 privát óra alatt megszerettette a fiammal a boardot.
10eFt/óra plusz bérlet sok? Igen, bár ez ember hobbija minden pénzt megér, amíg ki tudja fizetni... :-)
Előzmény: (SoosLaci 193551)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2017.01.18. 15:49
Én is úgy tudom, a szuperszerdán és pénteken nincs karbantartás. Csak VIP este esetén van de az külön zsé, magasabb áron.
Most penteken 01.20-án 14 órakor bezárnak.
Előzmény: (minerel 192878)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2017.01.17. 08:07
Bár ők ide nem írják, de jó ha tudjátok... Jan 20-án, pénteken 14 órakor zárnak, utána zártkörű rendezvény lesz.
forrás: FB és a honlapjuk
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2017.01.16. 11:46
Jól látom, hogy a kapu okozta a nagyobb bajt?
Persze azon túl, hogy a jobb léc nem oldott le...
Kellene valami gyorsulásmérő chip a kötésre, ami ilyenkor lerobbantja a lécet....
Ok, ok, ez az ötlet finomításra szorul, de néha az az érzésem, hogy a sebességi versenyek amolyan gladiátorviadalok...
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2017.01.16. 10:43
Dolny Morava - ékszer az erdőben.

Úgy tűnik, én leszek a sihu csehországi tudósítója, hiszen az évi 1x csehországi síeléssel a kiérdemlem a legaktívabb csehországi fórumozó címet. A mellőzöttség oka, hogy a hosszú odaút nem hoz annyival kiemelkedőbb élményt. A távoság kb Schladmingnak megfelelő és azért ez nem a schaldmingi sírégió.

2017-re az élet Dolny Morava-t hozta elém (http://www.dolnimorava.cz/ ). A 4 órás út utolsó fél órája ment jól karbantartott alsóbbrendű úton, előtte autópálya vagy 2 sávos gyorsforgalmi.

Bár a pályáról kellene írnom, de nem mehetek el szó nélkül a Holtel Vista 4 csillagos pályaszállás mellett, amelynek szlogenje: "Pályáról a termálba!" Igen, a recepció az 1. szinten van, szobák a 2-4. szinten, konferenciatermek a -1-en, termál, wellness a -2-n, parkoló a -3. szinten. Pazar kiszolgálás, udvarias személyzet, finom ételek, szép, modern hotel.
A mellékelt kép a hotel ajtajából, a recepció elöl készült, ez a pálya részben piros, részben fekete.

A hegytetőn látható acélszerkezet egy Skywalk nevű kilátó és attrakció, előrevetítve, hogy itt nem csak az alpesi sízés az időtöltés.
Először az alpesi síről: A terepet 2 ülős lift , két csákányos plusz a bébipálya szolgálja ki. A hotellel szemben két piros pálya ereszkedik le a hegyről, a szemben lévő alja kellemes gyakorlópálya egy csákányossal. Az ülős végétől indul egy jojós felvonó a hegy legmagasabb pontjára, ahonnan egy focipálya szélességű piros ad lehetőséget a faltól-falig karcolni vágyóknak.

A távolabbi pálya még hosszabb, laposabb kék résszel, funparkkal, mini boardercross pályával szórakoztat.
A pályák szélesek, nem lejtenek oldalra, nagyon jó tempósan lehet sízni, deszkázni rajtuk. Az erdő nekem sűrűnek tűnik, de lehet csak nekem...
A kétpályarészt síbusz köti össze alul, de a lécen el lehet jutni egyikről a másikra és vissza.

Van éjszaki szánkózás, a szánkóra 300CZK kauciót kell fizetni és minden felvonózásra külön jegyet kell váltani, akár előre is. A szánkót a tetőn adják. Mi szombaton voltunk, sok vendég akart szánkózni, ennek eredménye az lett, hogy a hegytetőn a hóviharban kellett vagy fél órát várni a szánkóra. Melegedő, forraltborozó nincs ennek a felvonónak a tetején.

Van kiépített sífutópálya, lehet bérelni fat-bike-ot, a hely nyáron is élő, élhető üdülőhely lehet túra és kerékpár és MTB útvonalakkal.

Ha ki kellene valami negatívumot emelni, akkor az az lenne, hogy a hely cseh és lengyel vendégekre van ráállva, így elég ritka az angolt beszélő személyzet. A recepción kívül egy pincér és az egyik síkölcsönzős srác beszélt angolul.

A néhai Csehszlovák sí kultúrára jellemző, hogy minden faluban van egy felvonó. Éjszaka láttuk, hogy a völgy lejjebbi falvában van kivilágított pálya, éjszakai sízéssel. Hazafele jövet egy nagyobbacska falu iskolája mögött , a kézilabda pályán túl ott volt az iskola sípályája.
Szóval a terület meg van szórva kicsi pályákkal, de semmilyen médiumon nem láttam összefoglalót, hol mi is van. A cseh televízió sportcsatornájának van az osztrákhoz hasonló kamerakép összefoglalója.

Tartalmas pár napot lehet itt tölteni, pláne, ha a sízés csak az egyik szabadidős foglalatosság a sok közül.
2017-01-15-08.50.28.jpg
2017-01-15-09.10.01.jpg
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2017.01.09. 23:21
Sziasztok!
Nekem az ALDI-s aláöltözők váltak be, 2-3000Ft/db és jól működnek minden sportnál: futás, bicaj, túra, sí.
Fölé veszek egy DECA-s futó pulóvert, ez is kb 3.000Ft.
Ezután rétegek, vagy semmi, vagy egy vékony futódzseki vagy vékony szellőző fölső aztán a síkabát.
Túrázáshoz nagyon keveset veszek fel, síhez kicsit többet.
A hétvégi -12fokban nagyon kevésnek bizonyult a vékony zoknim. Ilyet még nem tapasztaltam, eddig mindig kényelmes volt, nem fázott a lábam. Most viszont úgy elfagyott, hogy a nap végén Schladmingból indulva Eisenstadtnál kezdett szúrni a lábujjam, akkor indult meg a keringés...
Sajna, vastagabb zokni nem fér be a cipőbe, most megy az agyalás....
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
Topik: Snowboard
2017.01.04. 22:57
Én is láttam a képet! Szép!
Milyen hosszú?
Mikor avatod?
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2017.01.04. 22:05
Akár én is írhattam volna sneeuww kolléga hozzászólását. Annyit tennék hozzá, hogy én 14 órakor jöttem el és a 4-es pálya még nem ment. Kár érte. Ha nem ígerik, nem számítok rá....
Jó volt egyet síelni!!
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2017.01.03. 03:49
még szerencse, hogy van egy balos, ami ép, az lehet a minta a javítónak.
Nyilván valami suszterrel vagy lószerszám készítővel kellene megvarratni, de lehet, hogy a vízállóság szenvedne csorbát...
Én még nem találtam olyan ragasztót, ami bírna ilyen terhelést.
Nem jelenti, hogy nincs, de itt nem lehet rendesen megtisztítani a felületeket.
Előzmény: (Bélapó 191707)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2016.12.30. 22:37
Minerel biztos valahol netmentes helyen deszkázik, különben már mondta volna, hogy hanyagold a műanyagot deszkával.
Én is ezt mondom....
Itthon is van hó pár helyen és van oktatás is. Próbáld meg valamelyik hazai pályán, havon, oktatóval és meglesz az elmeny!
A fiammal Eplenyben oktatódtunk. Ő jó sítudással, 2x1 óra eplényi SB oktatás után nem hajlandó visszaallni lécre, pláne viszabújni abba a nehez, merev síbakancsba....
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.