Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

TNTSÁRVÁR által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (25)Időben csökkenő Időben csökkenő
TNTSÁRVÁR
25 élménybeszámolót írt
25
15 éve tag
2022.10.12. 19:43
Családi szinten,4-5 főre(főleg 18 év felett),szerintem a középosztálynak megfizethetetlen.Akiknél egyetemisták tanulnak fontosabb helye a cashnek,sajnos,A hüttézést már pár éve minimálra vettük,de terepeken egyre több hátizsákos, szendvicsezőt láttam minden fele.Ráadásul az eddigi szállásadonk,akivel már régóta jó viszonyt ápolunk,egészségügyi okokból nem adja ki a házát.Úgy döntöttünk idén a határ menti terepeket látogatjuk,ha nem jut rá akkor szkippeljük az idei szezont.Totál bizonytalan lett minden,senki nem tudja mi lesz télen.
TNTSÁRVÁR
25 élménybeszámolót írt
25
15 éve tag
2022.10.08. 20:21
Kedves síelők!Arra lennék nagyon kíváncsi,hányan merték lefoglalni ebben a bizonytalan helyzetben ausztriai síelésüket? Családunk 2 dolgozó felnőttből és 2 egyetemista gyermekből áll. Jobb helyeken 60-66 Euro egy napijegy, ez testvérek között is, 100-110 ezer forint. Még nincs szállás, kaja, üzemanyag, hütte. Nem akarom tudni, mennyi lenne egy hét. Hosszú évek után kimarad az idei szezon. Ha marad ez a szar helyzet, attól félek, el lehet felejteni a komolyabb síeléseket az átlag hofitársainknak. Ez a magyarok többségének már nemhogy luxus, hanem a lehetetlen kategória! Talán az egynapos, határmenti terepek maradnak megoldásnak, de azért ez nem ugyanaz a kategória. Nagy a csend mindenhol, kíváncsi vagyok a többiek véleményére!
TNTSÁRVÁR
25 élménybeszámolót írt
25
15 éve tag
2022.02.04. 15:01
Látom hasonló cipőben járunk.Meg lehertne kérdeznem melyik síterepen jártatok?Már gondolkodtunk Franciaországon,csak a távolság riasztott el bennünket.Amit írtál nagyon kedvező ár,meggondolandó.Esetleg megírhatnád az utazási iroda nevét is,ha lehet itt a fórumon!Ha mindkét gyerek egyetemista lesz,lehet hogy szorítani kell a nadrágszíjon...
Előzmény: (Brockey 215065)
TNTSÁRVÁR
25 élménybeszámolót írt
25
15 éve tag
2022.02.03. 09:14
Idén Ausztria 2 felnőtt + 2 lány (18 és 20 éves ,kb 2000 Euro volt,6 sínappal.A szállás 550 Euro(magánház),a felnőtt bérlet jobb helyeken 52 és 60 Euro között van,pálya függően.Ebben még nincs benn az utazási költség,a hütték,a sílécek karbantartása.Mi fapadosan megyünk,Hofer vásárlás,este főzünk.Napközben hátizsák, szenyó.Ha igen hideg van,minimál hütte.Szerintem átlag magyarnak 360 ft-os Euroval ez mocskos drága.Ha szállodába vagy drágább szállásra mennénk nem tudnánk kigazdálkodni.Amúgy, idén mocskos szerencsénk volt az időjárással,gyakorlatilag egy felhő sem volt a héten.Előtte, utána havazás,ahogy a nagykönyvben meg van írva!
TNTSÁRVÁR
25 élménybeszámolót írt
25
15 éve tag
2022.01.29. 13:13
Ma érkeztünk meg Ausztriából. Megjártuk Kitzbühelt, Saalbachot, Zell am Seet, Wildkogelt. Grüne Passt kérik minden jegy vásárlásnál, de csak utolsó oldalt csippantják le, sehol nem forgatnak vissza az első két oltásra.Aki ebbe a régióba indul és az első 2 oktása keleti, nyugodtan elindulhat. Nem is életszerű, hogy a telón visszaforgatnak, csippantják és ennyi.A személyit sehol nem kérték.Az FFP maszkot a legtöbb liftnél kérik, de kezelhető a hordása.Ráoperáltuk.a sisakra, liftnél felhúz, majd le. Rosszabbul hangzik, mint amilyen a gyakorlatban. Aki a héten volt kint, belenyúlt a tutiba. Csütörtökig nem volt felhő, pénteken jött meg a hóvihar, de ez még belefér. A pályákon nulla sor, nagyrészt helyiek voltak, valószínű kihasználták a jó időt. A pályák állapota tökéletes. Gyakorlatilag magyar szót nem hallottunk, a keleti népek közül többségében csehek és lengyelek vannak. Nagyon nem bántuk meg, hogy Ausztriába mentünk, igaz szerencsénk volt az időjárással. Volt benne rizikó de az eddigi legjobb családi síelés tudtuk le a héten.
TNTSÁRVÁR
25 élménybeszámolót írt
25
15 éve tag
2022.01.22. 18:28
Ma érkeztünk meg Kaprun mellé. A határon a szálláson, a kasszáknál csak a Grüner Pass utolsó QR kódját kérik, senki nem kíváncsi az első 2 oltás típusára. Nekem 2 Sinopharm van+1 Phizer.Szakad a hó, nagyon sok esett, a hét további részére jó időt jósolnak. A környéken több pályára megyünk, ha valami gebasz lesz, írok a keleti vakcinák miatt!
TNTSÁRVÁR
25 élménybeszámolót írt
25
15 éve tag
2022.01.08. 14:59
Köszönöm a válaszokat!Ha esetleg változást tapasztalna valaki a pénztárnál történő ellenőrzéskor,legyen szíves írjon a fórumon!Köszönöm előre is!Mindenkinek jó síelést!
Előzmény: (Stani 214117)
TNTSÁRVÁR
25 élménybeszámolót írt
25
15 éve tag
2022.01.06. 16:21
Sziasztok!Esetleg Zell Am See/Saalbach/Kitzbühel/Wildkogel/Kaprun környékről van valami info?Mennyire szőröznek a pénztárnál a Grüner Passal? 22-én mennénk,1 hétre.A család 3 tagjának 3 db nyugati oltása van.Nekem 2db Sinopharm+1db Phizer.Az alkalmazás zöld,csak attól tartok,elkezdik firtatni a 2 előző oltást!Nem szívesen rizikózok,de nem akarom kihagyni az idei szezont.Elég volt tavaly.Esetleg ha valaki a környéken lesz a hetekben,írhatna pár sort a tapasztalatokról!Előre is kösz!
TNTSÁRVÁR
25 élménybeszámolót írt
25
15 éve tag
2021.02.09. 10:49
A mi családunk már elengedte az idei ausztriai síelést.Munkahelyi és oktatási okokból a március már nem opció.Szállásadónk szerint is minimális az esély az útra.Valószínű a "mindenféle" Covid mutáns megadja a kegyelemdöfést az idei szezonnak.Lehet erőlködni,próbálkozni,kiskapukat keresni,de családostul nekiindulni a bizonytalannak,szerintem felelőtlenség.Nem beszélve a súlyos plusz költségekről,karanténról.A szabályok napi szinten változnak,totális lutri most egy utazás.Eplényben síeltünk 1 napot,de ez egy ideig elég volt.Nem vágyunk vissza...Esetleg,ha csoda történik,még maradnak az osztrák határ menti pályák.Bár erre nem sok esélyt látok.
TNTSÁRVÁR
25 élménybeszámolót írt
25
15 éve tag
2021.01.25. 17:48
Kedves Deni11111!
Szerencsés ember vagy,hogy a családodban nem volt covidos beteg,nem temettél el kollégát,nem kellett céges koszorú árába beszállnod.Azt nem tudom felfogni,hogy felnőtt ember 10 percig nem tudja eltakarni az arcát,amí a felvonóra áll sorban.
Mindenki únja már az egész hercehurcát,de ha nem tartjuk be a minimális előírásokat,még jövőre se megyünk síelni az Alpokba.Különben is hogyan jelentkezne már bárki is,hogy elkapta Eplényben a vírust!Ha el is kapta valaki,lehet tünetmentes,majd megfertőzi egy családtagját.Az ott sorban álló síelők töredéke olvassa ezt a fórumot így lehetetlen visszakövetni ki hol fertőződött meg.Ha már 2 beteg lett aznap,már az is sok.
A síterepek érdeke a szabályok betartása,mert ha sok a panasz ,hoznak egy rendeletet,majd roló a terepnek.Elég furcsálom,hogy 1 évvel a járvány kitörése után,még valaki nincs tisztában,hogy felelőséggel tartozunk egymás iránt.Az a pár perc símaszk,nem árthat senkinek,de életet menthet!
Előzmény: (Deni11111 211132)
TNTSÁRVÁR
25 élménybeszámolót írt
25
15 éve tag
2021.01.18. 19:58
Ma megvolt életem első magyarországi síelése,persze Eplényben.Mondhatni szkeptikus voltam,de kellemes csalódás volt,a tömeg ellenére.Ebből a dombból többet nem lehet kihozni,óriási respect az üzemeltetőknek!

Egyetelen kellemetlen élményünk volt:a liftre váró tömegben az emberek harmadán nem volt maszk!Finoman rászoltam egy 8-10 fős társaságra,akiknek fröcsögött a nyála,a nagy jókedveben:hol a símaszk,kendő?stb.Voltam én önkéntes rendőr,parkolóőr,közterület felügyelő,majd már veréssel fenyegettek...Ajánlom az üzemeltetőknek,valaki figyeljen a sorban álló tömegre,mert se a távolság tartás,se a maszkviselés nincs ellenőrizve!Ha ráharap a média,jól senki nem jön ki ebből.A közösségi médiában így is egyre jobban hergelnek a síelés ellen,főleg a vendéglátásból élők.Senkit sem éredekel,ha a pályán nem is,de a sorban takarja el az arcát,a sok felelőtlen ember.Tapasztaltból mondom, addig senki nem veszi komolyan a covidot,míg közvetlen családjából,kollégák,barátok közül el nem visz valakit...
TNTSÁRVÁR
25 élménybeszámolót írt
25
15 éve tag
2020.12.13. 17:16
Mindenkinek a szíve-joga eldönteni mire költi a nehezen megkeresett pénzét.4 tagú családunknak 46000 ft lenne egy nap a "magyar síparadicsomban".Azt hiszem, ezt kár tovább ragozni.Nekünk maradnak a sógorok,vagy kimarad a szezon.
Előzmény: (endre77 210203)
TNTSÁRVÁR
25 élménybeszámolót írt
25
15 éve tag
2020.12.13. 11:32
Nem tudom ki az a sültbolond,aki kifizet ennyi pénzt Eplényért,röhej.Inkább kivárom míg lehet menni síelni az osztrákokhoz.Ha nem engednek,inkább kihagyom a szezont,de senki ne nézzen madárnak.
TNTSÁRVÁR
25 élménybeszámolót írt
25
15 éve tag
2020.02.24. 21:37
Amúgy teljesen igazad van. Ennyi erővel influenza járvány idején sem mennénk síelni. Engem csak a karantén lehetősége zavar, mint opció. (legalább is a gyerekeimnél.)
Előzmény: (Lackó 208608)
TNTSÁRVÁR
25 élménybeszámolót írt
25
15 éve tag
2020.02.24. 12:47
Nem konkrétan az olasz esetre gondoltam.(Monjduk a velencei karnevált sem véletlen fújták le.)A nagy tömegű távol-keleti túristára,akik a ellepik a látványosságokat.Február elején volt szerencsém látni Hallstattban a tömeget,pedig még szezon sincs és ez csak 1 hely a sok közül.Ember legyen a talpán,aki kiszűri ennyi utas között a fertőzöttet.Ilyen mértékű turizmus mellett,szerintem idő kérdése,hogy felénk is befut a vírus.
Előzmény: (minerel 208587)
TNTSÁRVÁR
25 élménybeszámolót írt
25
15 éve tag
2020.02.24. 10:15
Elég aggasztó a helyzet.Gyermekeim a héten vannak gimis sítáborban Ausztriában.
Attól tartok nem tudják megállítani a vírust,ezért határ lezárások lesznek.Egész Európa tele van kínai turistákkal,ha tényleg hosszabb a lappangási idő,biztos a
továbbterjedés,hiába nézik hőkamerákkal a népet.
TNTSÁRVÁR
25 élménybeszámolót írt
25
15 éve tag
2014.02.21. 11:05
Esetleg van valakinek infója a pályák állapotáról?Nem tudom érdemes-e még kiugrani.Főleg a mariensee-i oldal érdekelne,mert gyerekkel mennénk.Az állandó plusszok gondolom nem tettek jót a pályáknak.Előre is kösz az infót!
TNTSÁRVÁR
25 élménybeszámolót írt
25
15 éve tag
2014.02.11. 09:12
Szombaton merészkedtünk ki.Reggel semmi sorbanállás,gyorsan feljutottunk a hegytetőre.A 10-es pályán már reggel akkora buckák voltak,hogy megszenvedtek a kezdő sielők.A tetőn akkora köd volt,hogy a léc elejét alig láttam.Inkább a lenti részt használtuk,főleg a 3-3A pályákat.Délutánra a tömeg nőtt,a pálya buckásodott,délután 3 óra felé már voltak élvezhetetlen szakaszok.Jobban karbantarthatnák a pályákat egy ekkora síterepen.De hát ebben az hóínséges időben ennek is örülni kell itt a határszélen.
TNTSÁRVÁR
25 élménybeszámolót írt
25
15 éve tag
2014.02.11. 09:02
Tegnap (10-én)látogattunk ki a síterepre,mert láttuk,hogy 20 cm friss hó esett vasárnap.Nem bántuk meg!Friss porhó,relatív kevés ember,kellemes idő.A mariensee-i oldal ritka jó állapotú volt,köszönhetően a friss hónak.Kellemesen elfáradtunk estére.Érdemes hétköznap menni(már aki megteheti) és minnél hamarabb,míg jó a pálya állapota.
TNTSÁRVÁR
25 élménybeszámolót írt
25
15 éve tag
2013.04.05. 15:03
Salomon sícipőmhöz nyomozok sarok-orr szettet,mert megérett a cserére.
A típusa Salomon Performa SP,méret :27,5. Kb.2007-es modell.
Esetleg tud valaki valamiféle megoldást?

Előre is köszönöm a segítséget!
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.