Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

tomace által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (16)Időben csökkenő Időben csökkenő
tomace
16 élménybeszámolót írt
16
7 éve tag
2021.02.12. 20:23
Ja és hazudnak a honlapon is, mert ott nyitva írnak bezárt pályákat, lifteket...
Előzmény: (tomace 211515)
tomace
16 élménybeszámolót írt
16
7 éve tag
2021.02.12. 16:49
Eddig tetszett, ez volt a kedvencem, de a mai nap utan par evig biztos kihagyom.
Tob problema van vele:
-nem mukodik a a kilepteto kapu, eleg gaz
-vmiert firekt nem inditjak el a hatso csakanyost es lezarva tartjak az a palyat is pedig tob. Ho van rajta mint a tobbi palyan!
- de ha mar a palyat lezarjak a felvono mehetne!
-igy 1 perc csuszas fel ora sorbanallas
- a suleftnel az ulesesnel meg a maszk hordast nagyon nezik, de hogy elore tolakodnak sort elozve azt szabad
- deposit visszakereskor is negyedoras sor.... inkabb ad el a kartyad vkinek a depositert, de hogy meg ezt is kialld...
tomace
16 élménybeszámolót írt
16
7 éve tag
2018.03.19. 20:49
Sajnos teljesen igazad van.
Előzmény: (Csatoth79 200703)
tomace
16 élménybeszámolót írt
16
7 éve tag
2018.03.19. 16:09
Mert?
Amugy a Flying Hirsh volt sok , ami egy jo talalmany, meg a Bombardino se rossz :) Ez pozitivuma helynek, ezekkel csak itt talalkoztam :)
Előzmény: (minerel 200757)
tomace
16 élménybeszámolót írt
16
7 éve tag
2018.03.19. 11:13
Sikerült a 4 napos hétvégére eljutnunk Murauba, életünkben először. Odaúton tippelgettünk, hogy mennyi magyar lesz én max 30%-ra tippeltem a párom 70%-ra, na a 95% lett volna a nyerő tipp :P
Sajnos pont mostanra szerveztek oda magyar OB-t, gondolom ezért volt ekkora tömeg, vagy mindig ekkora van?
Mindenesetre érdekes élmény volt.
A pályák nehézsége zöld, de mindegyik a feketének, pirosnak hívottak is, teljesen ideális kezdő / családos síelőknek.
Életem legszélesebb pályáival itt találkoztam, a pályák alig kanyarognak alig bukkanósak, szélesek és nyíl egyenesen mennek lefele a különbség egyedül a meredekségben van.
Piros pályán is közepes-lassú sebességgel le lehet jönni 0 kanyarodással. Sőt a legtöbb helyen nem is szabad, mert megállsz a pályán.
A negatívumok: nincs egy normális hütte sem sajnos ahol jót lehetne enni.
Illetve sajnos a mindenféle síkultúrát nélkülöző honfitársak. Az, hogy beállnak a sífelvonó kapujába és ott várnak percekig a lemaradozókra az teljesen normális, hogy a pálya közepén megállnak az is. Az is, hogy a léceket egyből a lift után csatolják fel, hogy ne lehessen elindulni a hegyről. Az se gond ha a 1-2 ember széles csorgó közepén nyom egy satuféket és megáll, hogy bevárja a társát. De az is tök oké, hogy áll a pályán és nem néz fel csak elindul miközben az emberek mennének el mellette.
Ja ami még gáz volt, hogy az utolsó sílift 4-kor bezár! és a hütték is így nehéz megvárni, hogy a tömeg lemenjen. Mivel a faluba csak fekete pályákon lehet lemenni és délutánra elég buckásak / vizesek a lenti pályák délután szép nagy torlódás alakul ott ki.
tomace
16 élménybeszámolót írt
16
7 éve tag
2018.01.30. 10:35
Kedves Mátraszentistván Sípark,

Köszönöm szépen a korrekt választ!
Az ötödik kapu szerintem sokat fog segíteni! :)
Illetve ha a kapuk előtt is kialakítotok egy "karámot", hogy az emberek rendesen sorba tudjanak állni és pl. az egyedül síelő síoktató ne tudjon balról bevágni a sor legelejére, az javítana a sorba állás morálján.

Plusz egy kérdés, én vagyok a béna, vagy mi mi lehet a gond?
A négyüléses alja pont olyan magasságban van, hogy ha beleülök akkor pont a bakancsom felső szára tartja az egész liftet.

PS. Magyarországon még mindig a Ti Síterepetek a legjobb :)
tomace
16 élménybeszámolót írt
16
7 éve tag
2018.01.29. 12:23
Mert egy kis odafigyeléssel lehetne csökkenteni a sorokat. Plusz normális síterepen hétvégén sincs tömeg, csak az országhatárt kell átlépni hozzá...
Előzmény: (Torio21 198764)
tomace
16 élménybeszámolót írt
16
7 éve tag
2018.01.28. 20:30
Ma kilátogattunk Mátraszentistvánra.
11:45-re értünk ki, már nagyon tele volt a hely, alig lehetett parkoló helyet találni, de ami nagyobb gáz volt, hogy akkora sártenger volt mindenhol a parkolóban, hogy csak na.

Pénztárnál, meg mindenhol máshol most is nagyon kedvesek voltak.

Viszont az a két pálya ami nyitva van az max 3-4 órára nyújt elég szórakozást, illetve nyújtana, ha a négyülésesnél nem kellene 10-15 percet sorban állni a pocsék kialakítása miatt.
Nincs single line, hogy mindig négy emberrel menjen fel a lift és ne 2-3-al, hogy ne alakuljanak ki kígyózó sorok.

A pálya, hát túl sok hó nincs rajta, de azért élvezhető. Ami gáz, hogy a bejárathoz nem lehet becsúszni, fel kell menni a tányérossal és az utolsó pát métert onnan felsétálni. Illetve a négyüléses előtti utolsó 100m-en azért rengeteg helyen kilátszik a föld.

A Hüttében kedvesek, de az nem normális, hogy a sor Hütte előtt kígyózik, mondjuk még így is gyorsabb mint Eplényben.
Az árak nem annyira elszálltak, a kaja meg finom.

Jó lenne ha lenne hó, de az az 1,8-2 km ami nyitva van az édes kevés. Hiába "szépítik" a 4-es, 5-ös,6-os pálya az egy és ugyanaz, ez ilyen magyar sajátosság, hogy egy pályát háromszor számolnak bele a síterületbe.
tomace
16 élménybeszámolót írt
16
7 éve tag
2017.01.22. 11:17
"Nyitva a fekete/piros FIS 1"

Nincs is fekete 1-es palya. Ezt, hogy kellene ertelmezni?
tomace
16 élménybeszámolót írt
16
7 éve tag
2017.01.14. 21:29
Lehet, kolcsonzesnel, penztarnal, etteremben is.
Előzmény: (blaho 192665)
tomace
16 élménybeszámolót írt
16
7 éve tag
2017.01.13. 21:40
Koszi! :)
Igazabol eddig Ausztriaban sieltem es utana nagyon meglepo volt, hogy milyen gyerek hibak vannak itt.
Előzmény: (TKata 192406)
tomace
16 élménybeszámolót írt
16
7 éve tag
2017.01.13. 21:30
Na igen, csak konkretan hazudnak, mind a Facebookon, mind a honlapjukon. 8:30kor irjak a palyakra, hogy nyitva vannak, de csak 13:00 korul nyitjak meg oket.
Előzmény: (bokaresz 192382)
tomace
16 élménybeszámolót írt
16
7 éve tag
2017.01.13. 21:27
Ha jol emlekszem en is azt irtam, hogy osszesegeben elvezheto, csak nagyon amator az egesz. Es szinte mindenen lehetne valtoztatni egy kis odafigyelessel.
Ausztriaban ilyen hozzaallasal egy ev utan csodbe menne a palya.
tomace
16 élménybeszámolót írt
16
7 éve tag
2017.01.09. 19:42
Haat azert ha a 4 ulesesig odacsusztal vegig a kapuig, keresztul a benazo tomegen akkor az csoda. Nem a hezagos sor vegeig, hanem a kapuig.
Viszont igazad van rosszul iram nem jeg golyok, hanem ratrakolas utan maradt osszetomorodott kemeny hogolyok, de baromi nagyok, ilyennel Ausztiaban seol nem talalkoztam, nem azt mondom, hogy nem lehet lemenni rajta, de szetmegy az ember terde rajta rendesen, meg meglepo mikor tlalkozik vele az ember.
Előzmény: (pinter14 192320)
tomace
16 élménybeszámolót írt
16
7 éve tag
2017.01.09. 10:55
Tegnap voltam eloszor Eplenyben, hat nagyon amator az egesz de azert 4-8 órára élvezhető.

9:30-ra ertunk oda, meg volt hely az also parkoloban, de 10:00-re mar megtelt.
Silec berles halado lec egy fajta van osszesen, hiaba ir a honlap kettot (az viszont eleg rossz). Hozzaertest se lattam tul sokat a kolcsonzoben a 185 cm-es magasagomhoz 160 cm-es leccel akartak kiszurni a szememet 170-175 helyet.
A silec beallitas kint tortenik a -15 fokban ahol 10 percet kell sorban allni kezedben a bakanccsal, hogy mire bemesz, hogy felved annyira kihul, hogy alig tudod mar felvenni.
Jegyvasarlasnal szinten 15 perc sorban allas, mert a penzarosok nincsenek a helyzet magaslatan, 10:15-kor sem tudnak mar visszadni.
Utana a hegy tetejen szembesulsz az atveressel, reggel ki van irva a honlapon, hogy melyik palyak vannak nyitva a valosgban zarva volt a Q2-es es az A4-es is... Vmikor 13:00 korul nyitottak meg oket.
Palya jelzesrol, hogy melyik palya kek-piros vagy fekete ne is almodj. Utiranyjelzo tablakrol szinten ne.
A negyulesesnel a kiszallas annyira rosszul van megcsinalva, hogy 2 percenkent meg kell allitani az egeszet.
Az ettermben mar 11:30-kor mar elfogyott a pogacsa a kiszolgalas meg itt is siralmasan lassu. A kaja viszont jo es viszonylag normalis aron van. Ja etterem ahol nem kint kell ulnod osszesen 1 db van.
A palyak A1,A7,A6,Q3 nagyon jok, mig a Q2,A4 nagyon gaz. A Q2,A4-es palyan 2 oklomnyi jeggolyok maradtak ratrakolas utan is vmint a palyak kozepen egy felmeter magas palyaelvalaszto mint az autopalyakon ;)
14:00-ig sorban allas nelkul lehetet hasznalni a negyulesest utana max 2-5 perc volt. A palyakon delig nem volt tomeg utana mar nagyon kellett kerulgetni a palya kozepen acsorgokat.
Ja az osszes palya ugy van megcsinalva, hogy nem lehet besielni a felvonohoz, mindenhol setalni kell hegynek fel, vagy mindenkeppen, vagy csak a palyan acsorgok miatt, egyedul az A4-esnel tudsz besielni a liftig.
Ja igen a kapukrol nem szolva, nem a normal fejmagasig ero kapuk vannak, hanem 50 cm-eresek, amig nem is erzekelig kabaton keresztul a jegyet, csak ha kifacsart pozban 10 masodpercig ott tartod pont a zsebet, ezert is lesznek sorok.
Szekreny megorzok, nem hallgattam vegig a panaszt, de vagy sor kerult vkinek a szekrenyebe a cipoi helyett vagy mindegyik kulcs nyitja az osszes szekrenyt, egyik eset se tul jo.
Intersportban semmilyen felszerelest nem lehet vasarolni, na jo lehet , hogy volt 2-3db sisak, fotokat tudsz venni naluk.

Osszesegeben elvezheto, ha mar nyitva van 4km palya, viszont ha kicsit hozzaertobbek lennenek akkor egy tok jo siterepet tudnanak csinalni belole.

Ja egy kerdes tudja vki, hogy a jegyen van vmi kaucio vagy sieles utan kuka? Mert errol se mondtak egy szot se.
tomace
16 élménybeszámolót írt
16
7 éve tag
2016.12.28. 21:11
Vagy en vagyok nagyon bena vagy Epleny teljesen hasznalhatatlan, vagy negyed oraja keresem a honlapjukon, hogy melyik paly van nyitva, sikertelenul...
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.