Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

tioman által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (24)Időben csökkenő Időben csökkenő
tioman
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2016.11.27. 20:43
Egy freeride túrára szívesen beneveznék, bár még sose voltam. Ha van valami konkrét írj ide, vagy privátban ha van hely. Köszi
Zoli
Előzmény: (golo 190449)
tioman
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2016.11.21. 10:53
Én benne vagyok, bár 39 múltam :-) Engem első sorban a Salzburgi régió érdekelne.
Üdv Zoli
tioman
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2016.03.12. 11:48
Szia, velem beszéltél telón :-)
Üdv Zoli
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
tioman
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2016.01.14. 00:05
Mármint a Korua Shapes vagy a Hammer Stream? Én még az utam elején járok és próbálom megismerni a deszkámat. Nem szívesen dobál ki az ember több száz eurót ismeretlen formákra. Azért kipróbálni érdekes lenne.
Előzmény: (golo 186090)
tioman
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2016.01.13. 21:35
Ez egy Burton T7-es direction deszka, lehet hogy nem jó mélyhavas deszka, de ha lemegyek a pályáról, szeretném optimalizálni. Tavaly nem állítgattam és két óra után begörcsölt a hátsó lábam. Ezért szeretném a súlypontomat nem izomból hátul tartani. Elvileg a hátsó papucsot a REF ponttól 5-7 centivel hátrébb lehet tollni. ( Az elsőt csak 3-al.) A REF terpesz 53 cm, én ennyivel használom. Akkor 4 centivel kezdem. Kíváncsivá tettél a megoldásoddal, pont ezért írtam a kérdésemet :-)
Előzmény: (golo 186073)
tioman
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2016.01.13. 19:34
Ha már szóba jött az állítás. A Burton EST sínen koppra hátra toljam a kötést mély hóban? Van valami bevált szokás, hogy mennyire? Csak hogy ne kelljen centinként keresgélni a kiindulási alapot.
tioman
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2016.01.04. 18:58
Ok,elfogadom :)
Előzmény: (golo 185536)
tioman
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2016.01.04. 18:07
Hmm. Hiába van egy vonalba lefogva, ahhoz hogy emelkedjen az egyik oldal, süllyedni kell a másik oldalnak , kellő merevség esetén, különben minden kötés elemelkedne az EST rendszeren. Nem tudom csak hangosan gondolkodom, mert nem értem.
Előzmény: (golo 185532)
tioman
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2016.01.04. 17:37
Hogy tudott eltávolodni a laptól? Mi engedett? Vagy keresztbe volt a borda a tárcsán ha van rajta?
Előzmény: (golo 185511)
tioman
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2016.01.03. 22:37
Szia Bálint!
Elég sokat segítettek nekem itt a fórumon, ezért megpróbálok megfelelő hozzá nem értéssel egy-két dolgot megosztani veled. Ha esetleg butaságot írok majd kijavítanak :-)
Első és legfontosabb a cipő, előtte kár a kötést megvenni, mert mindenféleképpen bele kéne próbálni.
Szerintem a 44-45-s bakihoz az XL lenne jó, de életbe lép az első pont :-)
Ha már tudod, hogy dualsystemet akarsz, akkor majdnem mindegy melyiket választod, nagyon rosszul nem döntesz. Ezek (Flow, Apo, K2, Sp stb.) már mind nagyon jó kötések és inkább az árkategóriák közt van különbség (súly, anyag, merevség stb.), amihez már megfelelő tudás szükségeltetik, hogy ki tud használni az előnyeit. Meg kell venni valami neked kedvező árút, felcsatolni és csúszni :-) Aztán ha hátráltat, lecseréled.
Üdv Zoli
Előzmény: (mbalint95 185476)
tioman
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2015.12.29. 23:03
Köszi a segítséget, akkor L-es. Már kezdem röstellni magam, de újabb kérdés ütött szeget a fejembe. Eddig cappes orrpánt volt a kötéseimen. Ha áttérek a flow-ra, ennek hiánya mennyire lesz furcsa, szokatlan? Vagy észre se veszem?
tioman
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2015.12.28. 16:52
Még egy gyors kérdés. Mivel jár ha az XL-es flow kötést 42-es bakival használom? Most 43-as moto van, ami határ eset, de kicsit nagynak érzem (mármint a bakit) és esetleges baki cserénél nem akarok kötést cserélni. Köszi
Zoli
tioman
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2015.12.23. 21:31
Köszi az ötletet, már fel is hívtam, el is mentem megnézni (surferspoint). Kicsit már leapadt a készlet, de sikerült vennem egy párszor használt flow quatrot jó áron. Tényleg makulátlan, csak az a gondom, hogy nem tudom feltenni az EST sínre. Tárcsa elfogyott a store13-ban, Rudiéknak sincs, de ha lenne az is 10 rugó. Most vakarózom, hogy mi legyen. A drágább Flow kötések már jók az EST-re, talán abba kéne gondolkodnom.
Előzmény: (minerel 185006)
tioman
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2015.12.22. 00:25
Ez sajna kívül esik a nagy nehezen leszűkített körön. Persze ha valami kihagyhatatlan, alkalmi árat mondasz rá, lehet hogy elgondolkodok :-) Egyébként 43-as. Köszi az ajánlatot.
Zoli
tioman
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2015.12.21. 16:28
Köszi Zoli, érdekes megoldás, de nem venném fel az amúgy is túlzsúfolt és átláthatatlan palettámra. Lehet hogy jó a szisztéma, de nem nagyon terjed és így nehezen forrja ki magát.
tioman
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2015.12.21. 16:21
Uuuh, droid vs. alma? Pedig csak telefonálni akarok :-)
Megnézetm a Flow új kötéseit és el tudnék csábulni. Akkor zárjuk ki az Apo-t :-) Viszont elég széles a kínálat mind a Flow, mind az SP oldalán. Mindegyiknek megvan az alsó és felső kategóriája. Kérdés az ár érték arány, mert elég messze vagyok a tűztől ahhoz, hogy dilemma nélkül lekérjem a felső sort. A csúcs kategóriákkal biztos nem járnék rosszul, ha eltekintünk a felesleges pénzkidobástól. De nem szeretnék később bosszankodni a spóroláson. Tehát Flow NX2, Fuse Five, Alpha vagy SP One, Core, Brotherhood. Melyikre van nekem szükségem, enyhe középszintű, pályán csúszó, freeride-ra vágyó, parkot kerülő tudással, hogy könnyen csatoljak, de ne legyen rosszabb kötés a 4-5 éves Burton Cartelnél? Kicsit hosszú lett, de még így is sok minden leíratlan maradt :-)
Zoli
Előzmény: (minerel 184921)
tioman
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2015.12.20. 23:24
Köszönöm a gyors válaszokat. Tehát nem az a kérdés hogy melyik, hanem hogy kell-e a felhajtható támlás kötés. Bár az esetek 90 %-ban pályán csúszok, tehát nem lenne hátrány a beüzemelés. De lehet ha mély havat találnék, rákapnék teljesen :-) Igazából csak infó foszlányokból próbálok döntést hozni ( pl: Flow nem tart jól, APO hehéz stb.) Talán az SP-ről nem hallottam semmi rosszat. Viszont mindről olvastam jókat. ( Végig olvastam az APO, Flow fórumot.) Ha jól értem a dual rendszerűek teljes értékűen lehet használni mindkét felcsatolási lehetőséget??? Ha igen, akkor olyan kell :-)
Zoli
tioman
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2015.12.19. 21:21
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem boardkötés beállításával kapcsolatban. A hátsó támlát hogyan kell beállítani? Eddig ezzel nem sokat foglalkoztam, csak mintha olvastam, láttam, hallottam volna vagy mitudomén, hogy párhuzamosnak kell lennie a board élével?
A másik, hogy elkezdtem vágyni egy gyors csatos kötésre. Van egy burton kemény lapom (T7) EST sínnel, Cartel kötéssel. Nincs bajom vele, de ez a lehajolgatás már elfáraszt.
A flow-t kizártam, az SP szisztéma szimpinek tűnik, de nem ismerem. APO, K2, GNU? Várom a jó tanácsokat, tapasztalatokat. Melyikkel működne jobban, valamint ha felteszem a hagyományos kötést az EST-re (a megfelelő tárcsával) rontja-e a tulajdonságát, vagy csak szemfényvesztés.
Üdv Zoli
tioman
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2015.12.19. 18:59
Szia Tomi.
Klassz a protektorod, de a figurádat átszínezhetnéd már pirosra ;-) Még mindig gyalog mész a hegytetőre?
Üdv Zoli
tioman
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2015.12.18. 20:17
Sziasztok!
Én is benne lennék csak hó legyen. Mikor és hova?
Üdv Zoli
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.