Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡
Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 231, rendezés:
bouquetk által küldött hozzászólások listája
Üzenet szövege
Feladó:  bouquetkFérfi
Dátum: 2020.07.07. 15:05
Topik: Koronavírus-járvány
bouquetk Hozzászólások: 237
Regisztrált: 2011.11.29.
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Vettem a fáradtságot és rákerestem. Lefordítom az én helyzetemre. Pécsett, ahol élek az egész szezonban kb. három síelésre alkalmas havas nap volt. A vírus miatt akkor sem ment a 60 éves felvonó. Azért ennek a használata kicsit baleset-veszélyesebb, mint amikhez szokva vagyunk. A kezeletlen pályáról nem is beszélve. Én mondjuk szeretem, de nem én vagyok az átlag. Menjek Eplénybe? A bruttó 8 km-re? Kb. 3 óra oda és annyi vissza is. Ugye nem gondolod komolyan. A legközelebbi valamennyire is használható pálya Maribor, már túl van azon a határon amit napi síelésre be lehetne vállalni rendszeresen, és arról nem is szólva, hogy itt bőven kell kompromisszumot kötni. A vége az, hogy számomra nincs más alternatíva csak Ausztria. Jellemzően ide járok már jó ideje, és ahogy mondják, bizonyos szint fölött nem megyünk bizonyos szint alá. Ha ez valami ok miatt nem megy, úgy elengedem az egészet. Szerencsére, ahogy melegszenek a telek, lehet itthon montizni.
Előzmény: (skioutlet 209342)
Dátum: 2020.04.06. 16:16
Topik: Túrázás Svájcban
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Kedves Kata!

Egyetértünk. Több más portálon is kiveséztük ezt. Az a többségi álláspont, hogyha nem tilos, akkor lehet menni, felelősen, ésszel, a határokat nem feszegetve. Egyébként pont ez a követendő itthon is pl. a terepfutás bringázás során.
Előzmény: (TKata 209142)
Dátum: 2020.04.06. 12:11
Topik: Túrázás Svájcban
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Azért Dél-Tirol nem az egész Alpok, már miért ne menjen ott, ahol nem tilos? Poénnak ez elég gyenge volt.
h i r d e t é s

Dátum: 2020.03.31. 09:13
Topik: Pécs - Misinatető
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A fókás léc akkor halad optimálisan, ha minél kisebbet emelünk, és hosszan ki tudjuk csúsztatni. Akkor van baj, ha a fóka átnedvesedik és rátapad a hó, ezzel akár lehetetlenné is teszi a csúszást, és így lépkedni kell, ami lassú és fárasztó. Ez a gond alapvetően nedves hónál jön elő, vagy ha pl. véletlenül átmész valami vízen. Szakboltokban lehet kapni erre külön impregnáló spray-t, és vaxot is. Én azt használom ami éppen otthon van, sima folyékony vax, sífutó vax, gyertya.
Előzmény: (skalipat 209115)
Dátum: 2020.03.30. 16:06
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
A történelem ismétli önmagát. Ezt a sztorit egyszer már megírtam ide, szinte napra hét évvel ezelőtt, 2013. márciusában. Most ismét lejött 30-40 cm hó, és én persze újra mentem. 25-én reggel 6-kor kinézve az ablakon minden, az út is fehér. Eldőlt, menni kell. Készülök, pakolok, mint már annyiszor, mi jön, mi marad. Csak az fura kicsit, hogy mindezt otthon teszem. Nem kell sietni, nincs autózás és hosszú a nap. Megy a matek, hogy melyik léccel? Hajlanék a szélesebbek felé, arra gondolva, hogy a pályán milyen jó is lenne. Végül győz a józan ész, oda is kell jutni, meg ott felfele is. 9 előtt indulok. A hó kicsit nedves, alul olvad is. A vax a fókán Remeterétig tart ki, itt egy darab gyertyával újítom fel. Két futón kívül senki. Van itt egy nyiladék, abban szoktam léccel közlekedni, át is váltok rá. Menet közben ütögetem le az ágakról a havat, hogy visszafele ne zavarjon. Lapisban áll pár autó, de ember sehol. Felérek a Rotary D-i oldalára és éppen utolérek pár túrázót, amikor újra meg kell állnom vaxolni. A TV torony környékén már többen vannak, főleg szánkózók. Kihasználják, hogy nincs iskola. Miközben szerelek át, egy autóból rám köszön Péter, a sípálya mindenese, gondnoka stb. Megörülünk egymásnak, jó lesz együtt csúszni, mászni. Lecsúszom a turista úton, majd a felső kövesen a pályára. Mire indulnék befut Péter is. Megbeszéljük, hogy lecsúszunk, majd eltúrázunk Kisrét fele. A pálya egészen kiváló. Mindig elcsodálkozom, hogy ez az ős öreg Ski Trab lécem milyen jó. Csodaszépen úszik fel, pedig csak 80-as a dereka, igaz könnyű. A menet olyan jó volt, hogy ismétlést kívánt. Beszélgetve igen hamar felfókáztunk. A második menet után indultunk Kisrétre, majd amerre adja magát. Végül egy hosszú irtáson fel a Rortáry É-i oldalára. Itt útjaink elváltak, Péter visszacsúszott, és meg toronyiránt fel a János kilátóhoz. Innen már haza tudok csúszni. Jó kis menet volt lefele, hamar hazaértem. Volt még egy feladatom, megtartani a szezonzárót a kertben. Kb. 80 méter kék pálya. Ha már lúd, legyen léc teszt is. Előszedtem a 95-öst, meg a 116-ost is egy-egy körre. Annyira jó volt, hogy a szélesebbel mennem kellett még egy ráadást. És ezzel, ezt az igencsak különös, rövidre sikerült, elemeiben azért parádés szezont 19 nappal bezártam.
Dátum: 2020.03.25. 15:45
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Tökéletes porhó, ez volt ma.
Dátum: 2020.03.22. 17:08
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Jó lenne, de inkább csak a fele lesz. Egyébként 2013-ban március végén lejött 30 centi. Lett egy pazar nap belőle. Be is számoltam róla. Azért reménykedem egy kis túrasíben, sajnos a felvonó most nem opció.
Dátum: 2020.03.20. 08:52
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Azért én ezt átgondolnám.
Dátum: 2020.03.11. 08:15
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Mondjuk a szauna pont javallott.
Előzmény: (zizi 208948)
Dátum: 2020.03.06. 13:34
Topik: Saalbach - Hinterglemm
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

https://www.almhuette-saalbach.com/

Ettől pályább szállás nincs. Ehhez, és a minőségéhez igazodik az ára is.
Előzmény: (joce29 208869)
Dátum: 2020.02.28. 09:11
Topik: Melyik lécet válasszam?
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Az, hogy hova fog menni és hova nem, az sok esetben nem rajta múlik. Kb. 100 olyan esetet tudnék felsorolni, ahol egyébként jó pályákon is katasztrofális viszonyok alakultak ki. Egyébként meg mindenben teljesen igazad van. Végső soron két vasalódeszkával is meg lehet tanulni sízni, úgyhogy ezt az értelmetlen és meddő vitát és befejeztem.
Előzmény: (gaboca 208740)
Dátum: 2020.02.27. 09:25
Topik: Külföldi kiadás csökkentés Revolut bankkártyával
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Dátum: 2020.02.27. 09:14
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Mert a GS nem tanuló léc, normális használata feltételez egy magabiztos sítudást. Másrészt olyan mint egy kabrió autó, ahhoz, hogy igazán élvezd nagyon össze kell állnia mindennek. Jó pályák, úgy kb. nyitás után egy órával, amikor egy picit már megsüti a nap, így pont jól bele tud kapni a léc, nincs senki, és tolod ahogy a csövön kifér. Ezzel szemben, a méteres buckák között vergődve forgatni 17-20-as rádiuszú kemény és nehéz GS-t kezdőként.
Persze ez csak az én véleményem és tapasztalatom. Pár éve van ilyen lécem, közel testmagasságú, igazi fegyver. Kellett pár nap, míg összebarátkoztunk.
Előzmény: (Lackó 208689)
Dátum: 2020.02.26. 09:14
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Meg a nyitott öreg kétülésesek. Majd a végén sajnálni fogjuk, hogy az egyesülősök eltűntek.
Előzmény: (Ike 208673)
Dátum: 2020.02.26. 09:12
Topik: Innerkrems
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Neked meg nekem igen. A nagy többséget ezek a dolgok nem érdeklik.
Előzmény: (golo 208667)
Dátum: 2020.02.26. 08:50
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

GS-t semmiképp.
Előzmény: (Lackó 208665)
Dátum: 2020.02.24. 11:38
Topik: Obertauern
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Erről a komfort zóna kilépésről tudnék hosszan írni, nincs is ezzel baj. De ha valami ennyire görcsösen fog, az egész más. Nem akarlak elkeseríteni, de ez nem sítudás-sínemtudás kérdése. Nyilván a Te döntésed, de elég sok olyan család van, ahol egyesek mennek mások nem.
Előzmény: (tibma 208591)
Dátum: 2020.02.24. 11:15
Topik: Obertauern
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Már ne haragudj, de mi a jó Neked ebben? Miért nem engeded el az egészet, és csinálsz valami olyat, amit élvezel is?
Előzmény: (tibma 208576)
Dátum: 2020.02.04. 10:05
Topik: Külföldi kiadás csökkentés Revolut bankkártyával
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Valahol azt olvastam, hogy útdíjat, autópálya kapunál fizetni nem lehet vele. Ehhez képest Graz felett a fizetős alagútnál simán elfogadta az automata. Továbbra is csak jó tapasztalatom van. A múltkor kértek a brexit miatt ismét személyazonosító iratot. Kb. 5 perc volt elküldeni. Amióta megvan, csak ezt a kártyát használom kinn.
Dátum: 2020.01.27. 10:14
Topik: Balesetbiztosítás
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Amit írtál azért az barokkos túlzás. Sajnos volt már szükség a biztosításra, és a kártyához járó abszolút jó volt. A biztosító lebeszélte a kórházzal, ahol vártak, és egy fillér nélkül minden működött.
Amire tényleg figyelni kell, hogy a pályán elvégzett mentés úgy tűnik nincs benne. Egy friss eseménynél pár száz méteres szállításnál 1800 eurós számlát adtak. Nyilván azért ilyen durva, mert a biztosítónak szánták, de ha ezt ki kell fizetni..
És ugye alap, hogy mindig nálunk van az EUB-s kártya, a biztosítási papír, és telefonszám.
Előzmény: (Lackó 207838)

következőutolsó laponként: összesen 231, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
INGYENES TANÁCSADÁS » UTASBIZTOSÍTÁS -10% »
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »