Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Hova érdemes síelni menni az Olaszoknál?

ÜZENETEK (84)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.11.10. 13:44
Szerintem Livigno vagy Tonale jó választás lehet ilyenkor. Azokat a helyeket kerüld, ahol télen sincs annyi hó, pl Dolomitok egy része
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2006.11.10. 13:32
Nem véletlen a "húsvéti(tavaszi)" szünet, mert Barátnőm tanár és nem lesz náluk sem síszünet, sem sítábor ahova el lehetne menni, így akkor érünk csak rá.
Alapjában véve az Alpokra gondoltam. Már nézegettem néhány helyet a neten de szívesen olvasnék tapasztalatokat olyanoktól akik voltak már Olaszországban ebben az időben. Minden hely érdekel, ahol van ilyenkor hó és hosszú piros és kék pályák vannak, esteleg 1-2 fekete az expertebbeknek (nekem nem olyan fontos :-) ).
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.11.09. 15:29
Pont a húsvéti(tavaszi) szünetet fogjátok ki ezzel, szóval érdemesebb nagyobb helyet kinézni.
Hova gondoltad, Alpok, Appeninnek? Ha Alpok, akkor melyik része; Friauls-Venetien, Südtirol, nyugatabbra?
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2006.11.09. 11:13
Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy hosszabb, egész hetes síelésre csak a fent nevezett időpontban lenne lehetőségünk. Még csak Szlovákiában és Ausztriában síeltem, de szeretnénk kipróbálni Olaszországot vagy Fro-t is. Persze tudom, hogy az időjárás nem kiszámítható, de nagyon örülnék, ha meg tudnátok velem osztani az említett időintervallumra vonatkozó tapasztalataitokat/tanácsaitokat. Olyan helyet keresnék, ami viszonylag kezdőknek és haladóbbaknak is egyaránt élvezhető.
A segítséget előre is köszönöm!
Gergő

Fro-nál is indítottam 1 hasonló témájú topicot.
Nagymama
5 élménybeszámolót írt
5
18 éve tag
2006.02.22. 16:42
A sorokat olvasva.. lenne egy javaslatom elsősorban a FORUM Müködtetőinek !! Jelen formában szinte lehetetlen a véleményeken eligazodni, sokszor teljesen ellentétesek, és miért ? Szerintem azért mert az egyiket egy 20 éves remekül sielő srác a másikat egy kezdő hölgy, netán egy nagymama... irta.Talán jó lenne, ha az "üzenet szövege" négyzet elején lenne egy kis táblázat ahová - természetesern nem kötelezően- be lehetne irni néhány adatot. Pl: kor ,nem, situdás stb. Várom a véleményeket ill a Fórum szerkesztőinek véleményét. Természetesen ez minden országra vonatkozó javaslat. Jó sielést mindenkinek !!
Judys6
8 élménybeszámolót írt
8
18 éve tag
2006.02.18. 23:26
Mindenkinek ajánlom Plose-t Süd Tirolban. Szuper, nincs tömeg és remek a pályarendszer. Gyönyörű az egész vidék. kb. 50 km egybefüggő sielés. Sok felvonó, nem jegesek a pályák.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.01.27. 21:40
"A magasság 3000 m-nél kezdődik síben, az olszoknál szinte nincs 3000 m-es csúccsal rendelkező terep. "
magyarul számodra az a terep,ahol nincs 3000 m-es csúcs ,az nem is jöhet számításba nálad ?
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2006.01.25. 19:17
Kedves fz!

Természetesen nem tudom, hogy kinek mi számít magasnak. Nekem a 2000 méteres az már magas. Bocs de alföldi születésű vagyok. Sieltem már több alkalommal is 3000 méteren, de ezek általában gleccserek voltak. Nem egyszer igen rossz időjárásban. Aztán meg azt is megfigyeltem, hogy ott fönt kicsivel hamarabb fogy el a szusz. Mi amolyan kis sportos család vagyunk, telente 3 alkalommal megyünk sielni. Természetesen nem rendelkezem nagy tapasztalattal, csak azt tudom ajánlani másoknak amit már én is megtapasztaltam. Na a Sella Ronda az ilyen. Melyek az én szempontjaim? szeretem, ha nincs tömeg, jó állapotúak a pályák. Ha nem kell ugyanazon a pályán többször is menni. Nem rajongok a meredek pályákért. Legyen Hütte mindenhol. A csákányos felvonókat is , ha lehet elkerülöm.
Az is fontos, hogy 1000 km-en belül legyen a terep Bp-től. Ugye akinek családja van, tötyörgős feleséggel, meg két gyerekkel az is másképpen választ. Szóval, ha a Sella Ronda közepes, akkor én beérem ezzel a középszerrel.

Üdv.: Kulacs
kisgergg
1 élménybeszámolót írt
1
18 éve tag
2006.01.25. 07:00
Kérném valaki segítségét please!!
Szombaton megyünk Kronplatzra és magyar síoktatót keresünk.2005-ig mindig volt valaki ezévtől pedig infónk szerint senki!!
Ha valaki mégis tudna segíteni vagy egy elérhetőséggel vagy egy konkrét infóval nagyon nagyon megköszönném!!!
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2006.01.24. 10:40
Szia Fz!
"Nálam a síterepek értékelése teljesen független attól, hogy milyen volt az idő, meg a hó, mikor ott jártam." Hat, nem tudom. Nalam azert szamit. Mi eppen azert szeretjuk januarban az olasz terepeket, mert 95%-ban jo az ido, van eleg ho a palyakon (mellette nem biztos) igy nagyon kellemes a sieles. Pl. Egy gleccser tuti tud lenni oktober vegen, november elejen vagy aprilisban, de januarban nem szivesen megyek 3000m magasba, -20-... fokba esetleg zuhogo hoesesbe, kodbe sielni, ha nem muszaj.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2006.01.23. 15:09
Ja, még annyit, hogy a Sella Ronda terepei közül Arabba és Selva valóban elérik a közepes helyek szintjét önállóan...
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2006.01.23. 15:07
Kulacs,

Nálam a síterepek értékelése teljesen független attól, hogy milyen volt az idő, meg a hó, mikor ott jártam. Val di Fiemmében pl. a hat napból 5 nap verőfény volt.

A tételes állításokkal lehet vitatkozni, azt szívesen veszem.

Az olasz terepek nincsenek magasan, ha magas terepeket keresel, Európában menj Svájcba, vagy Val Thorens, Val d'Isere, Les 2 Alpes, Alpe d'Huez valamelyikére Franciaországban.

A magasság 3000 m-nél kezdődik síben, az olszoknál szinte nincs 3000 m-es csúccsal rendelkező terep.

A nap egyébként Franciaországban később megy le, mivel nyugatabbra van...

kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2006.01.13. 21:39
Kedves Fz!

Azért szerintem a Sella Ronda terepei önállóan is megállják a helyüket. Az a négy csákányos meg valszeg a múlté, mert én olyanokat nem láttam ott...
Olaszország előnye, hogy a pályákat reggelre mindig a lehető legjobb állapotba hozzák. Pl. ha esik a hó Ausztriában a ratakok este végig szaladnak és utánna eshet a hó egész éjjel, reggelre már egy órán belül buckásodik. Az olaszok ilyenkor hajnalban-reggel nyomják a pályákat, így sokkal jobb rajt sízni délelőtt.
Ha valaki kékpályákat keres irány Alta Badia és az erről elnevezett topic.
A siterepek minősítése azért nem fair, mert szerintem a sízés 90%-ban az időjárástól függ. Mivel egy terep egyévben max 6 napot kap egy sízőtől, ha ekkor rossz az idő nem fog a terep sem tetszeni.
Kora tavasszal számomra nincs jobb mint az olasz terepek. Jó magasan fekszenek, hó még van, este 6kor sötétedik, általában napos az idő.
Kulacs
shefield
1 élménybeszámolót írt
1
18 éve tag
2006.01.13. 12:12
Kedves mindenki!

Évek óta Olaszországba járok, csak ajánlani tudom mindenkinek!!!
Családosok figyelem: 8 év alatt ingyenes bérlet!!
Vannak nagyon trendi helyek pl. Livigno, Cortina de keveset hallani Kronplatzról, fantasztikus!
A világ egyik legmodernebben felszerelt sípályája,
Csákány: felejtsd el!! CSak kabin és 6 személyes beülős!! Érdemes ellátogatni a honlapra dolomitisuperski.com/Plan De Corones
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2006.01.05. 17:57
Egyébként nekem Olaszország eddig nem jött be túlzottan. Ahol eddig voltam:

Sella Ronda: bár egyszer élmény körbe menni, de a terepei önállóan kicsik, rengeteg a déli fekvésű pálya, a liftrendszere sz*r, a négy egymást követő csákány, amelyikkel a Dantercepieces gondola tetejéhez lehet feljutni Val Gardena mögott, valami botrány, 1 órát mész fel, ahol egy kabin felvinne 10 oerc alatt. Arabba és Val Gardena azért önállóan is jó.

Cortina d'Ampezzo: széttagolt két kis terep, gyönyörű táj, sí szempontból közepes.

Val di Fiemme: nem szeretném megbántani a rajongóit, de nem számottevő, három tök különálló terep, a Pampeago a legnagyobb, ha jól emlékszem, az sincs több, mint 50 km.

Livigno: szintén a város két végén két különálló kb 50 km-es terep, az egyiken legalább van normál szintkülönbség, jó közepes hely.

Cervinia: szuper, de leginkább azért, mert össze van kötve a svájvi Zermatt-al.

Máshol nem voltam, de pl. Sestriere-ről és Sappadáról szinte csak rosszat hallottam.

Olaszországban bosszantó még, hogy kevés a pályaszállás, bunkók a helyiek (tisztelet a kivételnek), és a megközelítés is nehézkes, mert vagy a szűk A2-esen mész, vagy kerülsz, és Bolzanotól egy elég vacak hegyi út megy befelé a terepekhez.
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2006.01.05. 17:49
Engem az érdekelne, hogy Monterosa Ski nevű helyen volt-e valaki?
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.11.23. 17:52
s mennyire igaz :)
gut-dass-wir-Schneekanonen-haben...jpg
wilmots
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2005.11.03. 13:50
Ha valaki a Val di Sole sírégió bármely síterepét szeretné igénybe venni, de még nem tudja hogy jut el oda, vagy netán még szállása sincsen én segítek!
Akciós utazás jó busszal 10.000 Ft/fő
Szállás ,ha nincs segítek szerezni.
Érd.: wilmots@freemail.hu
Judys6
8 élménybeszámolót írt
8
18 éve tag
2005.10.27. 23:33
Kérem adjatok tanácsot, mert kaptam ajánlatot Val D,Isaro/Südtirolba -Plose, Gitschberg stb./ Milyen pályák vannak ott, és egyáltalán 2 serdülő korú gyermekemmel érdemes-e oda menni. Keresek hosszú széles kék pályákat is nem csak nehezeket.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.