Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Waxoljunk - Hotwax topic

ÜZENETEK (52)Időben csökkenő Időben csökkenő
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2019.01.21. 12:42
Rendesen viszem fel:-) HA vastagabbon akarom akkor csak vékonyan felvasalom és nem citlingelek, mi értelme van vastagon felvinni és abból lehúzni valamennyit...?
Előzmény: (vanczi 203876)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2019.01.21. 11:06
Miert nem viszel fel rendes réteget? Aztan annyit huzol le belole, amennyit akarsz... en van hogy kicsit vastagabbra hagyom meg rajta a waxot, de ez csak ugy kivitelezheto egyenletesen, ha elotte teszek is ra normalisan.

Egyébkent a lec fordulekonysagahoz nagy mertekben hozzajarul a talp strukturajanak melysege. Egyszer olyan agresszivra csinaltak meg a strukturat nekem, hogy porhoban nem birtam rendesen forgatni, mert a talp ragaszkodott a menetiranyhoz. Állitolag az viszont kasas, vizes hoban mukodik jol. Utana megcsinaltak atlagosra, egybol jo lett. De volt is regen olyan sím, amivel csak akkor lehetett jol menni, ha volt rajta wax rendesen. Feltehetoen ott is a tul mely struktura volt a gond.
Előzmény: (gaboca 203865)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2019.01.21. 10:55
Szia, rutinos vagyok, de róka semmi kép.

1. Azt jól teszed, ha magad vaxolsz. Nem bonyolult, időt pénzt lehet megtakarítani és tudsz variálni: vizeshó vagy jégdara.
2. Akkor kell vaxolni, ha kikopik az előző, vagy ha változik a hó állaga. Ez lehet akár 1 nap (hidegen készített műhó) vagy 10 is (vizes hó).
3. Minden körülmények között fontos a vax, nem pályafüggő. A talp ha kiszárad, bolyhosodik, beletapad a hó, a jég, szarul csúszik, lehet menni csiszolni, polirozni. Érdemes lehúzni a vaxot és kidobni, én gyűlölöm ha foltos a talp, illetve az újravaxolásnál úgy is le kell szedni a maradékot. A polírozás turista szinten inkább esztétikai kérdés (én szoktam), mint ahogy a talpon a karcolások és a barázdák (amiket nem lehet feltölteni).

Ha nem tudsz meleg vaxolni, mert nem viszed magaddal a cuccod, a hidegvaxok is nagyon jók, ha megfelelően vannak bedolgozva a talpba.
Előzmény: (boomen 203834)
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2019.01.21. 08:36
Én is kipróbáltam, nem volt érezhető, főleg a kontroll csoport miatt mondom ezt, barátnőm lécén is így volt, de nem tudott róla, nem tett szóvá semmit, csúszásbeli különbségről, a felvonóra várva azért érezhetően tapadósabb volt.
Én alapból is vékony réteget viszek fel, nem csöpögtetem, szárazon bedörzsölöm a talpat és azt vasalom rá. Rendes vax vasalót hátul kicsit megemelve, végig tologatva szinte tükörszerű felület érhető el.
Előzmény: (boomen 203834)
Olasz Gergő
573 élménybeszámolót írt
573
17 éve tag
2019.01.21. 07:27
Csak arra tudok válaszolni amit írsz. A mi szintünkön elég hideg vagy meleg hóra waxolni, de kell, már csak azért is hogy a sí talpa ne szőrösödjön és száradjon ki. A sí nem csak lefelé csúszik jobban hanem könnyebb forgatni ez által kanyarodni is.
Előzmény: (boomen 203846)
boomen
12 élménybeszámolót írt
12
6 éve tag
2019.01.20. 18:09
Kicsit konstruktívabb véleményeket vártam. Nem hiszem, hogy a szavaiddal élve hülyeség vagy helyesebben felesleges a vax. Talán nem fogalmaztam világosan?
Olasz Gergő
573 élménybeszámolót írt
573
17 éve tag
2019.01.20. 10:33
Szerintem se waxolj, hülyeség, csak szennyezed a környezetet!
Előzmény: (boomen 203834)
boomen
12 élménybeszámolót írt
12
6 éve tag
2019.01.20. 09:53
Sziasztok!
Első szezonomat -ami tavaly volt- végig síeltem vax, síszerviz nélkül és mindig leértem a pálya aljára.
Az idei szezont új léccel kezdtem és próbáltam kicsit beásni magam a vax témába, lett egy álláspontom.
1. Magam vaxolom
Pontosan nem tudom, hogy a síszervizekben hogyan csinálják, amit láttam ez a két hengeres, -egyik csiszol, másik vaxol- nem győzött meg. Egy napra biztos jó, csak pont a talpba nem dolgozódik be.
Olcsóbb, gyorsabb
2. 3-5 sínap után vax
3. Miért vaxolok? Karbantartás, ápolás
Hobbi, átlag, amatőr síelő számára egy helyen van nagy jelentősége a vaxnak a freerde-mélyhó síelésnél, egy kezelt pályán hatványozottan fontosabb az él. Az élezést, ha szükséges talpjavítást a szervizre bízom.
Tegnap kipróbáltam valamit amit egy német fórumon olvastam. Vaxolás után nem kapartam le, nem políroztam a talpat. Semmi hátrányt nem tapasztaltam a pályán pedig csak könnyű kis lejtésű kék volt. Előnyök: fele idő, 90%-kal kevesebb kosz.
Szívesen fogadom rutinosabb rókák véleményét :-)
Fidosan
189 élménybeszámolót írt
189
13 éve tag
2018.12.25. 23:35
Szia igen, én régóta használom, az all temp, all mountain hot vaxot szoktam rendelni, az a green universal HC nevű és 115 fokra állított vasalóval kell felvinni, szezon végén is jó vele levaxolni mielőtt elrakod meg szezonban is szinte minden hóviszonyban jól működik
Előzmény: (Angyal87 202656)
Angyal87
1 élménybeszámolót írt
1
5 éve tag
2018.12.22. 15:27
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a Data waxokkal kapcsolatban?
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2016.10.28. 14:09
Félreértettél, írásom a gyertyázással kapcsolatban született ;) A margón szelezném meg, hogy kokobsk sporttársnak van némi rálátása a témára mert ha nem csal az emlékezetem léceket is épít. Volt szerencsém az egyikkel csúszni pár kört Sátoraljaújhelyen.
Előzmény: (Dave 189900)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2016.10.28. 10:00
Nem sítalpat akartam javítani, kifejezetten waxolási kérdéseim támadtak. És bár a talpjavítás fórumban tényleg volt néha offolás wax irányba, nem találtam túl sok választ a saját wax témájú kérdéseimre.
Itt pár nap leforgása alatt sokkal többet tudtam meg a srácoktól koncentráltan wax témakörben, mint amennyi a talpjavító topicban szétszórt offolásként szerepel. Igen szép mennyiségű tapasztalat jött eddig össze, simán megér egy dedikált topic-ot.
Előzmény: (maci-laci 189898)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2016.10.27. 21:58
Nincs új a nap alatt ! Nem mellesleg ezt a módszert is már átrágtuk csak a frissebb fórumozók nem tudják merre található és valljuk be ki az aki sok évre vissza olvas :D
https://sielok.hu/forum/index.php?method=range&list=message&rollid=1651&fromlist=message&frommethod=showhtmllist&fromid=1651&offset=440
Előzmény: (kokobsk 189896)
kokobsk
136 élménybeszámolót írt
136
15 éve tag
2016.10.27. 19:55
Most hogy itt van halottak napja megjegyeznem hogy a gyertyák paraffinból készülnek.( vannak extrák is pl méhviasz de az most minket nem érdekel) pl egy kb 10 ft-os teamécsessel egy pár sít meg lehet waxolni.
És működik, edzésre mi is ilyet használunk, csak versenyekre rakjuk fel a megfelelő hőmérsékletű waxot.
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2016.10.27. 19:34
Csak teoretikusan, de tegyük fel, hogy felteszek egy -7 és +15 köztinek írt wax-ot, mert Visegrádra mászkálok Lackó síoktatását erősíteni [jó-jó, igazából gyengíteni 3:) ]. Majd hirtelen bejön egy Muraui síhét, a szerelésen még a melegre való wax van, ami többek tapasztalata szerint hidegben vissza tudja fogni a lécet nagy hidegben. Az előrejelzés pedig közli hogy a síterepen az aktuális -10 tovább fog zuhanni -15 fokig. Ilyenkor ha van rá lehetőség akkor célwaxol az ember, nem? Túlgondolom? Kenjem rá az újat és kész?
Előzmény: (jóska63 189891)
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2016.10.27. 18:06
én meg azt nem értem minek kiszedni a régit?

a senyezett régi waxot lecitlingeled jöhet egy réz kefe és az új wax, ami benemaradt az nem baj
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2016.10.26. 20:59
Egyszerű vax kendő mindent kiszed, a régi vaxot, a szennyződést mindent! És 20 cent a bekerülési költsége.a vegyszereket kerülném!
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2016.10.26. 09:46
Nincs mit, vegyész múltamból fogva volt alkalmam megtapasztalni. Mikor nagyüzemileg ment a Grignard reakció, aminek az oldószere az éter volt, az úton mindenki kerülte a csatorna fedőket. Mert azok néha alacsonyan szálltak. Le is álltunk vele egy idő után.
Egy kicsit irodalmazva azt találtam, hogy a köznapi nyelven paraffin viasz 20-40 szénatomot tartalmazó szénhidrogének keveréke, és a legtöbb szerves oldószerekben, alkoholban és néhány észterben is könnyen oldódik.
Szerintem a legjobb a kistestvére, az alacsonyabb szénláncú szénhidrogének keveréke, azaz a benzin. Kapható festékboltokban pl a benzines folttisztító. 1 L 680 Ft. Közel se annyira veszélyes mint az éter. Nem tiszta könnyűbenzin, tartalmaz ketonokat és tisztítást fokozó adalékokat is.
A metanollal nem próbálkoznék, mert az erősen mérgező. Szerintem az etil-alkohol kétesélyes, ki kellene próbálni. Absz alkohol vagy denaturált szesz formában vásárolható.
Kedvelt poláros oldószer az aceton (ami egy keton), vagy az észterek közül jó lehet az etil-acetát. Jó festék és zsíroldók. A legtöbb körömlakk lemosók ezek keveréke, elegye. De a legtöbb festék hígító is mint pl a Nitro-hígító is, ilyen keton-észter keverékek elegye. Ezeket viszont nem tudom, nem-e túl jók, azaz nem kezdi-e el a léc talpából az egyéb összetevőket, színezéket, lágyítót stb. is kiszedni.
Előzmény: (Dave 189877)
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2016.10.26. 09:00
Brrr.... Köszi, ezt jó tudni.
Előzmény: (TZoli 189876)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.