Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Valmorel / Saint Francois Longchamp
síterep infó oldal
ÜZENETEK (166)Időben csökkenő Időben csökkenő
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2015.01.14. 12:15
Előre is köszi, sok sikert.
Valamennyi hó jön, és egy kis hideg is, de továbbra is nagy a szórás az előrejelzésekben. Szurkolok Nektek, jó utat!
Előzmény: (Daddy 177834)
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2015.01.14. 10:42
Van itt egy Hóvadász fórum. Biztos ismeritek, de ha esetleg mégsem, akkor idézek Golo friss irásából:
"Több hullámban várható havazás, ami majd fokozatosan az egész Alpokra kiterjed, persze nem egyformán. A legtöbb havat most a nyugati és déli részek fogják kapni. Aki tehát a jövő heti turnusra utazik Franciaországba, az megnyugodhat."
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2015.01.14. 07:42
Mi most indulunk szombaton, így látni fogjuk a változás (ha lesz) irányát. Ha módom nyílik rá, megírom. Már csak a fogyasztásra vitt tüzes víz mennyiségének megbecsülése miatt is.
Előzmény: (- Marky - 177812)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2015.01.13. 21:14
Juj, ennyire ne bíztass :)
Azért ha hideg van, egy hét alatt lehet csinálni jelentős mélységű havat, lásd Eplény.

Ha erre még rájön 20-30cm az égből, az már egy olyan réteg, ami eltakarhatja a jeget szerintem.

Ez persze a best case scenario, imádkozás indul, a legrosszabb esetben 3 nap alatt megisszuk az összes pálinkákat, aztán lesz vmi :)
Előzmény: (chasso 177763)
chasso
9 élménybeszámolót írt
9
13 éve tag
2015.01.13. 14:38
Az a baj, hogy az ágyúk sem segítenek ha jégre ágyúznak és az idő enyhe. Úgy fog kinézni a pálya, mintha egy üvegasztalra búzadarát szórnál ... :(
Előzmény: (- Marky - 177752)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2015.01.13. 12:11
Köszi, az itthonról elérhető infok alapján kb erre számítottam. Sajnálom, hogy Nektek nem lett tökéletes... :( Ahogy mondani szokás: "Innen szép nyerni" - ami ránk vontakozik...:)

Gondolkodtam átfoglaláson, de pont tegnap néztem át a nagyobb terepek hóadatait, Valmorel még így is simán a középmezőnyben van.. Ilyen ez a tél...

Talán indulásig még 20-30 cm összejön, de rohadt nagy a szórás a különböző előrejelzésekben. Hideg talán lesz, remélem az ágyúkat belövik legalább addig.
Előzmény: (chasso 177744)
chasso
9 élménybeszámolót írt
9
13 éve tag
2015.01.13. 10:47
Sziasztok,
Hazaértünk. Ennyit még egy síelés előtt soha nem idegeskedtem! A helyzet valóban nem túl jó. A síterep abból a havazásból tengődik, ami karácsony után esett. Viszont ezt is jól tönkretette az első délelőttünkön leesett eső mennyisége. Ezt követően volt 4 gyönyörű napunk, szinte felhő nélkül. A pályák fele van/volt üzemben. Akkor még - jóindulattal fogalmazva - síelhető állapotban voltak. Viszont az átázott hó megfagyott, rétege nagyon vékony, a hóágyúk ritkán tudnak működni, mert nincs/nem volt elég hideg és ha mentek is a műhó minősége nagyon silány. Gyakorlatilag az üzemben lévő pályák 90% nagyon jeges és kemény. Van ahol akár tükörjéggé alakult délutánra. A másik oldalon ugyanez a helyzet. Általában délután ott síeltünk, mert az volt a 100%-ig napos. Ha erre az állapotra nem esik rá 2-3 nap alatt 80-100cm hó, akkor ebből élvezhető pályák az idén már aligha lesznek. Lényegében nem panaszkodom, mert jól éreztük magunkat köszönhetően a gyönyörű időnek és a sítudásunknak. A kislányom és a gyengébben síelők viszont már szenvedett a jégen. A jó piros és fekete pályákon látszik, hogy az idén még ratrack nem járt. Illetve még egy észrevétel: nem értem mire kapták meg 2014-ben a "Most improved family resort" díjat. Az infrastruktúra nagyon elmaradott. Szinte csak iszonyat lassú székek és förtelmes tányérosok. Még francia viszonylatban is.
Szorítok nektek!
Előzmény: (- Marky - 177548)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2015.01.10. 13:18
Szia,
Ahogy nézem, hamarosan hazaértek, kíváncsi vagyok mt tapasztaltatok. A jelentések és a kamera képek nem voltak túl bíztatóak, de nyilván azért sok részlet csak a helyszínen látszik. Remélem azért jól éreztétek magatokat
Előzmény: (chasso 176208)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2014.12.27. 13:26
C'est excellent!!!!
Előzmény: (- Marky - 176300)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2014.12.27. 11:49
Voilá :)
Doucy ma reggel, néhány órája havazik csak :)
Előzmény: (Daddy 176232)
Douchy.JPG
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2014.12.26. 16:22
Számomra az ad reményt, hogy a francia terepek felfedezése óta eltelt 15 év alatt még soha nem történt olyan, hogy hóhiány miatt problémám lett volna a pályán. Pedig volt(ak) olyan esztendő(k) amikor a mostanihoz hasonlóan nem akarta Holle anyó a párnáját jól megrázni. Olyan viszont többször történt, hogy 12-24 óra alatt esett 40-60 cm hó.
Előzmény: (chasso 176208)
chasso
9 élménybeszámolót írt
9
13 éve tag
2014.12.26. 11:24
Sziasztok. Mi viszont 9 nap múlva már a pályán leszünk. Nagyon remélem! Illetve bízom benne, hogy ami most jön - havazás és hideg - az már elég feltétel, hogy kinyissák a pályákat. Továbbá Daddy korábbi tapasztalatai is vigasztalnak. Az alsó pályák szinte mind rendelkeznek hóágyúval, a felsőkön meg remélhetőleg az égiek adnak elég havat, hogy a ratrack ne szikrázzon. :)
Előzmény: (- Marky - 176175)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2014.12.25. 20:04
Köszi az infokat. Buszos turnus leszünk, úgyhogy marad a taxi, vagy vmi alternatív megoldás - pl stoppolunk, vagy felkérjük magunkat vmi boltba szállító teherautóra :) - ha nagyon mehetnékünk lesz

Ha esetleg semmi nem jön össze, akkor spontán apartman buli, ha sok magyar lesz.

(vagy este 8tól alvás, sehol nem alszom olyan jól, mint a hegyekben)

Ja, igen, egy kevésbé fontos info, jön a hó :)

30-40 cm-t mondanak a legkonzervatívabb előrejelzések is a hétvégére. A legdurvábbat egyelőre nem merem elhinni, az túl szép...

Bő 4 hét már csak...
Előzmény: (Daddy 175868)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2014.12.19. 16:25
Mi három éve laktunk Douchyban. Az akkor tapasztaltak szerint, ez egy csendes kis hely, ahol az az esti "kikapcsolódás" amit magadnak szervezel. Valmorel központja gyalogosan elég messze van (kocsival is kb. 15 perc szűk szerpentin), így az ottani programot csak akkor tervezhetitek ha van valaki aki (ha kocsival mentek)"feláldozza magát" és vezeti a járművet. Egyébként érdemes este is megnézni Valmorel központját, mert nagyon hangulatos és szép képeket lehet az itteni fényekről készíteni. Szerintem este szebb mint nappal. Ezt csak azért tudom, mert a következő évben Valmorelben volt a szállásunk.
Egyébként mi Douchyval nagyon meg voltunk elégedve. A 14 óra körüli érkezésünkkor már átvehettük az apartmant (!!!), beszéltek a recepción angolul és kedvesek, segítőkészek voltak a hölgyek. Az életben maradáshoz "elengedhetetlen" feltételek megvannak. Van itt egy (kis) bolt, ahol ami kellett minden volt, van néhány étterem, sportbolt stb..A síelés részéről e rovatban már korábban írtam, így azt nem ismételném.
Előzmény: (- Marky - 175853)
morfologus
141 élménybeszámolót írt
141
11 éve tag
2014.12.19. 10:48
Szia,

Mi tavaly voltunk február elején nagyszerű hóviszonyok között.
Számunkra a két negatívum, hogy a falucska annyira kicsi, hogy nem volt semmi esti szórakozási lehetőség, illetve a hazacsúszó sok km-es zöld pálya snowboarddal nem volt hatalmas élmény.
Előzmény: (- Marky - 175853)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2014.12.19. 08:33
Szia chasso,

Mi is ide készülünk majd, csak január végén.
Ha érkezés után megosztanád majd a tapasztalatokat, azt nagyon megköszönnénk.

Mi is Douchyban leszünk, leginkább a "faluval' kapcsolatban lenne jó tudni, hogy van e olyan hely, ahova el lehet menni este "kikapcsolódni". ;)

Valmorel központba készültünk, de az iroda oda nem indított turnust januárban. Valmorel éjszkakai élete pezsgőbnek tűnik, ha esetleg ki tudnátok deríteni infot arról, hogy lehet átjutni, szuper lenne.

Szurkolok, hogy nektek (is) legyen havatok érkezésig!
Előzmény: (chasso 175780)
chasso
9 élménybeszámolót írt
9
13 éve tag
2014.12.17. 19:18
Köszi Daddy! Remélem a jó szokás megmaradt. :-) Mi (is) Doucyban leszünk.
Előzmény: (Daddy 175777)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2014.12.17. 17:58
Mi voltunk itt a márciusi "melegben" is. A folyamatosan olvadó pályákat minden éjszaka úgy rendbe hozták, hogy reggelente nem is hittünk a szemünknek. Ha ez a hozzáállásuk még "aktuális", akkor a szokásosnál kisebb hómennyiség esetén sem kell aggódnotok. Az itteni hóhelyzet számomra sem közömbös, mert január közepétől én is itt (pontosabban, az átsíelhető szomszédban) foglaltam szállást.
Előzmény: (chasso 175745)
chasso
9 élménybeszámolót írt
9
13 éve tag
2014.12.16. 21:44
Üdv!
Jan. 3.-tól mennénk, de itt még nagyon nincs hó. :(
Irodával megyünk. Van valakinek tapasztalata az ilyen "ne adj Isten" esetre?
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2014.12.15. 19:15
Próbáljatok informálódni jegy ügyben, aztán majd írjátok meg mi volt. Az biztos, hogy akár átnéztek majd a másik oldalra, akár nem, én mindenképp irigykedni fogok!
Előzmény: (The Mule 175646)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.