Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Chopoker által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (393)Időben csökkenő Időben csökkenő
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
Topik: Normafa
2012.02.04. 10:59
Köszi az infót. A mai terveket azt hiszem bebuktuk. Holnap indulásra készen állok. Ha valaki este tudna egy aktuális állapotról írni, az tök jó lenne. Remélem holnap végre sífuthatunk már!
Előzmény: (boardza 132965)
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2012.02.02. 22:41
Az nagyon jó, de csak 1 napra mentek? Jön a hó hozzánk is, nem bízol benne? Persze a szombat még bizonytalan, de remélem vasárnap már itthon is tudunk sífutni. Én is rá vagyok indulva. Hányan szoktatok menni?
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2012.02.02. 21:00
Szerintem kifejezetten jó, hogy "előre ijesztgetik" a népet. Így várhatóan kevesebb dilettáns tervez útnak indulni hétvégén. Az, hogy mekkora szél lesz, és mennyi hó, majd kiderül, vitatkozni nem érdemes rajta. Erős szélben, -10C alatt kevesen szeretnek csúszni, még Chopokon is ritkán van ilyen, bár most éppen napok óta ez van. Persze Golo más, tudom hallomásból. Két hete avval csúszott, akivel én egy hete a Chopokon. Egy szeles -10 nem riasztja el a freeride-tól, ahogyan engem sem, sőt megmászik érte, ha kell. Legyen igaza Csabinak, bár félek, hogy inkább Golo-nak lesz. Abban Csabinak viszont igaza van, hogy mindenkit óvatosságra int. Várom kíváncsian a téli fejleményeket, és amint lehet megyek sífutni!
Előzmény: (golo 133029)
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
Topik: Normafa
2012.02.02. 10:38
Gondolom sokan várjuk a hétvégére írt havazást. Jó lenne a sífutópályát mihamarabb használatba venni. Pontosan nem tudom milyen módon és kik szokták "megcsinálni", de ha olvassa ezt bennfenntes, akkor tájékoztathatna, mert ha tudnék segíteni, akár be is szállnék.
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
Topik: Tále
2012.02.02. 10:30
Infóra lenne szükségem. A sífutópálya miből áll? Fektetett nyom van klasszikus stílusra, esetleg korcsolyázni is lehet úgy van kialakítva? Ha valaki ment már körbe, írjon légyszi néhány sort a tudnivalókról! Kezeltség, hossz, nehézség stb.
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2012.01.27. 11:48
Szerdán és csütörtökön csúsztam ChD-n. Óriási hó, de fagyott "dűnés" felső rész. Freeride inkább csak az alsóbb részeken élvezetes, kicsivel az erdő bejáratok felett és onnan lefelé. Mivel keddre esett utoljára hó, ezért már kevés érintetlen rész maradt az erdőben is, amit keresni kell.
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2012.01.27. 11:40
Tegnap voltam ChD-n, hihettek a liftinfónak. Az É-i oldalon szerintem a szezonban először ment a csúcsra húzós és a kétüléses is. Átjönni sok értelme mégsincs, mert sok élményt nem fog adni a kezelt pályához szokottaknak a lefagyott felső rész. Ráadásul ChD-n siverseny is lesz szombaton, így a várhatóan erősen leterhelt Krupova felvonó nehezítheti a visszajutást. Nagy hóra igen, de friss hóra ne számítsatok! További részletek a ChD-ben.
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2011.12.09. 20:39
Szerintem a vásárló által kijelölt 1.naptól az utána következő 9. nap végéig érvényes a "heti matrica".
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2010.03.12. 19:15
Sajnos a felkínált szállásra már helyben lecsaptak, így tárgytalan. Amúgy ma a déli oldalon csúsztunk. Van kb. 10cm szűzhó, a többit ma éjszakára megrendeltük. Az idő ma király volt, ha így maradna a hétvégére azt értékelnénk! Jó ünnepi csúszást mindenkinek!
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2010.03.11. 22:04
HaliHÓ!

Jasna felvonóitól kb. 5km-re, a hegyre vezető úton, egy péntek-szombat-vasárnapra lefoglalt szoba+konyhasarok+WC, zuhanyzó átadó (28m2) francia ágy+1ágy. Van ott WiFi, így elvileg megtudom nézni sielés után, hogy van-e érdeklődő. Találkozás: 18h-kor a Tri Studnicky hotel előtt, ismertetőjel: OPEL . 16EUR/nap/fő. Pénteken reggel indulunk, így ha valaki addig jelentkezik, akkor tel. szám esetén felhívom. Egész hétvégére havazást jósolnak.
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2009.04.27. 14:11
isu, én is voltam, mondhatom: szenzációs volt! D-i oldalról mentünk fel. Alul nagyon lehangoló volt a kép, amit a gyönyörű tavaszi idő enyhített. Mindkét oldalon járt a csúcsra a felvonó, ezért átcsúsztunk. A felső rész meglehetősen kemény volt még 10-11h körül is, de lejjebb hihetetlenűl jó minőségű (bár persze kásás) hó volt. Nagyon változó a hóvastagság kb. 0-100cm, de lefelé sok helyen 10-20cm havon lehetett csúszni, viszont ezerrel lehetett száguldozni, mert nagyon jól lehetett íveket is húzni, és fékezni is. Ami meglepő, hogy fékezéskor sem tapasztaltam köveket, persze figyelni kellett a kilátszó sziklákat azért nagyon. Zahradky 6-oshoz éppen, hogy belehetett csúszni. Többen félmeztelenül síeltek, volt egy csaj aki bikiniben! :-) Voltak jelmezesek is, valami buli lehetett. A D-i oldalon a Kosodrevina hotel alatt csináltak egy pályát és 3-4 felfújt gumicsónakkal zúzott le, kb. 50 szlovák fiatal. Aki ott volt bulira vette a figurát, szerintem úgy, mint mi csak kevesen csúsztak, mert a jó idő miatt sokan inkább napozgattak. Én meglepődtem, hogy ennyire jó volt a helyzet még.
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2009.02.23. 14:43
Sajnálom, hogy első beírásommal egy újabb indulatlavinát indítottam el. Ismét elolvastam, de én semmi bántó és kivetnivaló véleményt nem találok benne. Azt hiszem djpeti feleslegesen mellreszívta, majd teljesen berágott. A bejegyzésem hangneme egyáltalán nem indokolja az álarc mögé bújást (nem is értettem az IP cím féle rablómesét). Lehet itt valaki mellé állni, akár Mil, akár djpeti mellé, de ilyen szinten megsértődni felesleges! Én Mil gondolkodásához állok közel, bár ezekszerint hiba volt nevét leírnom, én semmiképpen sem védeni szerettem volna, szerintem nincs is rá szüksége, mint ahogy nekem sem volt és lesz. Nem érzem, hogy bárkit is megbántottam és bocsánatot kellene kérnem. Ha valaki talál bármi kivetnivalót előbbi levelemben, szerintem annak üldözési mániája van.
Chopoker
422 élménybeszámolót írt
422
16 éve tag
2009.02.19. 13:15
Minden ember hajlamos túlzásokba, szélsőségekbe esni, ez nyilván Mil esetében is megtörténhet. Valószínűleg arra gondolt, hogy az emberek nagy többsége besorolható a leírt két kategóriába. Ő nagyon szeret jó helyeken csúszni, mint én is, ezért mentegeti Szlovákiát. Teljesen igaza van! Persze indulás előtt tájékozódik, hogy mik a viszonyok. Én 15 éve járok oda Bp-ről, 3-8 alkalom/év, függően attól, hogy mikor milyen szezon van. Nagyon jó hely, ez elvitathatatlan, bár valószínűleg ez a mondatom ismét haszontalan leveleket provokál ki egyesekből! Az, hogy még mindig lényegesen olcsóbb is, most már ez sem kérdés (amióta ott is euróban mérik a sört), még ha évről-evre csökken is a különbség. Erről kár végtelenül vitatkozni. Az, hogy kevésbé színvonalas síterepek vannak, az sosem volt kérdés. Aki azt hiszi, hogy Ny felé sose nincs negatív tapasztalat (ilyen djpeti is), az vagy elfogult, vagy rosszul informált. Az, hogy jobban csinálják a vendéglátást, az tény, de még nálunk is jobban ám, ne legyünk elfogultak. Az, hogy Ny felé nem lesz panaszunk, az NEM IGAZ! Nem írok konkrétumokat, mert olyan sokat tudnék, hogy annyit nem írnék, de nem is ez a lényeg, Ny felé tényleg nagyon jó helyek vannak, mindentől függetlenül. Egy lényegi dologról még soha senki nem tudott meggyőzni. A kétnapos csúszás esetén (Bp-ről indulva) nálam nincs más alternatíva. 3 napos esetén már elgondolkodok, 4 naptól meg már nincs kérdés. Baromi jó most a helyzet mindenhol, irány K és Ny, kinek mennyi ideje és pénze van! :-) Pattyskinek meg kitartás, szerintem jövőre ismét divatba jön Szlovákia és Donovaly is ismét!
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.