Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Gabor11 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (61)Időben csökkenő Időben csökkenő
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2009.01.07. 00:11
Koszi Hacsi elore is.
Remelem mindenki odaer akkorra, amikorra tervezi.
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2009.01.05. 17:43
Ipip,
Franciaban mindenhol 8-10 ora kozott van szombat reggel az apartman atadas.Persze lehet probalkozni :-)
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2009.01.05. 17:24
Sziasztok,
Egy nagy KERES !!!
Ha valaki kinnt van,meg tudna nezni,hogy a kinti SKISET sikolcsonzoken kernek e kauciot a silec atvetelekor? Voltunk mar olyan helyen a franciaknal,ahol kertek a hitel kartyat,es lefoglaltak rola 300 (!) eurot kauciora.Jo lenne ezt tudni elore,hogy mire szamitsunk.

Az utazasrol...En tobbet szamolnek mint 12 orat kocsi eseten.Az,hogy nyaron hogy mesz ennyi kilometert az tok mindegy.Milano korul mindig nagy dugok lehetnek,es altalaban vannak is.Az utvonal tervezok csak az effektiv uttal szamolnak,tankolassal, bio breakkel nem, ha jol tudom, es ez minimum 1 ora ilyen ut eseten.Nem beszelve arrol, hogy Puy utolso resze igencsak szerpentines felfele. Este,es foleg ha pechre rossz ido van necces lehet a feljutas.Este faradtan meg holancozni...hat...Altalaban mindenki igyekezni szokott meg nappal feljutni,ez olyan altalanos javaslat,persze fel lehet menni este is,meg rossz idoben is 1200 km vezetes utan.Ezenkivul ott van meg a Montgenevre hago is ugyebar,es ott se 100 -zal mesz felfele:-).Mi meg regebben az M1-A2-es uton haladva ejfel elott indultunk, es kb 3 ora ertunk Franciaba, ahol lehetett 120-130-as tempoval.Ennyi volt,de nem voltak tul jok az utviszonyok.Szoval a reggel 4 ora(!) az necces lehet.Evvel fel7 - 7 a hatar.Onnan ha 10 ora (sotetedesig) Puy,akkor az nagyon jo tempo,es akkor kattant minden.A buszok altalaban ugy pentek este 6 ora korul indulnak,es delre, kora delutanra mar oda tudnak erni,ha minden kattan.Brianconban szinte mindig van 1-2 orara vasarlas.

Velence hazafele jobban belefer.Szombat delben mar ott lehet lenni jobb esetben, es masnap delelottig/delig meg lehet nezni Velencet, igy csak 1 nap szallast kell fizetni.
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2008.12.30. 13:50
Itt erdemes esetleg szetnezni.Vannak 160 -as lecek is :-) http://www.flottasport.hu/
vagy, ha berles, akkor itt,es meg cipelni sem kell:http://www.skiset.co.uk/ (ertelemszeruen valamelyik felso 2 boltbol kell valasztani, kulonben jokat lehet setalni :-)
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2008.12.19. 14:43
Szerintem siman megeri a 20 EUROT, hogy nehany mailt el lehessen kuldeni :-))
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2008.12.16. 12:07
Hacsi, A lec vasarlasodhoz nagyon szurkolok. Nehez eset, foleg ha az az ember egy hosszabb ideje mar egy megszokott leccel ment. Szemelyes tapasztalat, hogy egy masik lec vasarlasnal nagy elony, ha mar ki tudtad elotte probalni. Az ismeretlen lec, nem biztos, hogy meg fog felelni megha az a legdragabb is ami kaphato, es mindenki eskuszik ra.Persze mindegyikkel lehet "valahogy" sielni, de nem mindegy, hogy milyen modon.En sok "szenvedos" si szezon utan jottem ra,milyen lec valo nekem.Nem vagyok nyavalygos, de nem kivanom senkinek,mit lehet atelni egy "rossz" leccel, meg ha az uj is. Szoval, tapasztalat, kiserletezgetes, majd utana specikusan egy lec vasarlasa az en mottom.Nyilvan igy macerasabb, mint megvenni a Hervisban egy "akcios" kezdo, vagy halado :-)))lecet, de igy viszont biztosan elvezni lehet majd a sielest, ugy ahogy szeretnenk.
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2008.12.11. 14:03
Sziasztok,
Javitottam a szamolasomat, Egyertelmuen a szloven-olasz resz a nyero szerintem.
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2008.12.10. 14:05
MM,
Ez a alapfelallas, hogy a deli sihelyek olaszon keresztul, mig az eszakiag svajcon. Probaljuk boncolgatni, hatha megeri az deli siterepek fele is Svajcon keresztul mennni. Ezert volt a "hat..." A "tuti" az persze meg mindig az "klasszikus" olasz "Alpes de Sud" fele. Austria gondolom mar kihagyhato a szerencsere vegig megepult M7-es, es a szloven (vegig ??) autopalya miatt.
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2008.12.10. 14:00
Nem tudom, hogy erdekel e barkit is itt, de most szakad :-)
http://www.paysdesecrins.com/meteo-climat-routes-webcams/webcams-photos-du-jour.aspx
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2008.12.10. 12:27
A Bregenz-Zurich-Genf utvonalon nincsen fizetos alagut, sot meg alagut sem nagyon van :-).
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2008.12.10. 12:24
Ujraszamoltam, javitottam...A Hegyeshalom-Svajc-Francia hatar autopalya dija ~14 euro (7.5 osztrak + 6.3 1-1 nap svajc). Az olasz-szloven reszen ~94 euro az autopalyadij (oda-vissza olasz 2x38.2+szloven feleves 17.5 ).Ez 80 EURO minusz eddig, csak hogy ebbol meg lejon a francia szakasz (svajc eseten), ami 65 EURO(~2x16+1x33(Frejus alagut) a viamichelin szerint.Kulonbseg igy csak 15 euro. Idoben ugy szamolom kb 2-3 oraval lehet tobb (+300 km). Szoval marad a "klasszikus" Milano-Torino, de mar Szlovenian utvonal. Most mar valamennyivel ~1oraval gyorsabb is, mint Graz fele A2-esen. Akinek tudtam segiteni az szolhat :-)
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2008.12.09. 20:53
Hali Bélapó, vagy barki mas :-))
A Bregenzi autos utvonal az merre ertendo ? Tovabb Genf fele, vagy lefele Milano fele ? Erdekelne, hogy hogy jon ki a + 1 nap szallas Svajcban !!!) az autopalya dijak megsporolasaval. Mi egyszer egy francia sieles kapcsan Innsbruckban aludtunk meg egy Youth hostelben a Linz-Salzburg-Innsbruck-Svajc-Genf-Fr. utvonalon.
http://www.youth-hostel-innsbruck.at/english/index.html

Ugy tudom, hogy a Szloven autopalya is teljesen kesz van 2009-re. Aki megjon meseljen ()
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2008.12.09. 19:01
Akit erdekel - en ugy tudom - sioktatas van mar az elso hettol kezdve, ugy 50 euro -t kell majd az 5 napra tervezni. Most tanuloknak, kezdoknek, tokeletes hely, mi is ezert megyunk ide tobben. Nagyon varom az e teli elso tapasztalatokat :-).
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2008.03.09. 15:15
En ha autoval mennek, mar a Nagykanizsa, Redics utvonalon mennek. (Joovre mar ez nem lesz kerdes, de mar most se "rosszabb"). Szloven oldalon Mariborig nehezkes, onnan mar jo. Kicsivel rovidebb, mint a "klasszikus" osztrak A2, es nincsen annyi hegy, es alagut, mint a Graz-Klagenfurt-Udine reszen, persze itt se az "alfoldi" terepet kell ide kepzelni.Svajc fele en nem mennnek, az tul nagy aldozat a sporolas aran. Epp eleg hosszu az ut igy is...Mindenkeppen erdekelne a tapasztalat !!! Ha megjottok, irjal az utrol majd legyszives reszletesen. Nagyon jo sielest,
Gabor
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2008.03.02. 15:35
Az egyik legpontosabb hoadatokat a skiinfo.fr, illetve a skifrance.fr oldalakon lehet megtudni. Persze ez sem 100%,de nagyjabol jo.
http://www.skifrance.fr/bn-730055-a.htm

http://www.skiinfo.com/Snowreport/valmeinier-EFRVALMEINIE-100-en.jhtml

Nekunk is nagyon jo volt a sielesunk. Nem irtam, mert mar mindent elmondtak elottem. Valmenierben a Grand Panorama szallas az nagyon jo. Kicsit messze van a kozponttol, de nem veszes. Valloire -ba erdemes atmenni, es menni egy kort a "Petit train" -nel.Ez egy nagyon jo palyarendszer. Jo valasztas.
Udv,
Gabor
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2008.01.15. 13:42
Hali Norbi, Sese,Csomix,
Koszi az infokat. Mi most a heten indulunk Valmeinier -be. Ha jol tudom nincsen busz osszekottetes Valloire -ral, igy valosziunuleg azt a szep falut most igy nem tudjuk megnezni, bar nagyon szivesen megneznenk :-), foleg, ha meg a jegszobrok is lesznek. Val Thorensbe (3 volgy) viszont szivesen atmennenk, bar a +extra 7900 Ft(~30 EUR) kicsit elgondolkoztat....Ha majd megjottunk irok egy kis elmenybeszamolot, addigra talan mar Csomix kollega is elmeseli a tapasztalatait. Ok elvileg most vannak ott.
Jo sielest aki meg megy, es persze lehet nekunk is szurkolni a jo hoert, es az idoert :-))
Udv mindenkinek,
Gabor11
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2007.11.27. 22:00
Szasztok,
Irhatna valaki egy kis elmenybeszamolot is:-), hamar erre jar.... A Valloire-Valmeinier kozotti kulonbsegek is erdekelnenek, illetve barmi egyeb hasznos dolog. Melyik telepules milyen szempontbol jobb, rosszabb valasztas. Egyebkent mi januar 19 -en mennenk, kb 8 - 10 fovel. Tudom kicsit necces idopont, de alitolag leszunk annyian a buszon, amennyi kell. Szoval elotte ne menjen senki, mert akkor soha az eletben nem lesz tele a buszunk :-))
Udv mindenkinek, ha meg valaki valaszol, annak meg :-))))
Gabor
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2007.11.27. 21:51
Brianconban mi is sieltunk egy napot. A palyarendszer az tenyleg fantasztikus, nekunk volt ho is. Szemet gyonyorkodteto valtozatos sielesunk volt. Draga a berlet (40 000 6 napra), dehat valamit valamiert.
Udv mindenkinek,
Gabor
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2007.11.27. 21:47
Az utazashoz....
A Svajci vs Olasz uthoz viszonyitva. A Svajci autopalya dij 38CHF. Vegig autopalya van. Az olasz kicsit rovidebb, idobe,m es tavolsagban is, de dragabb. Udine - Frejus kb 50 EUR, oda-vissza ut + Frejust alagut ha kell = 2*50+30= 130 EUR.Mindenki dontse el maga.En a deli (Briancon,Puy, Pr-Loup, Risoul stb), es a Savoya (Sybelles), helyeket olaszbol, mig a felso-Savoyat (La Clusaz a la kolbaszbol van a kerites is) Svajcon keresztul ernem el.
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2006.12.05. 18:31
Mi mar ketszer voltunk Puy - ben. Az egyik magyarok altal legnepszerubb sihely elsosorban az ar/ertek miatt. Siberlet + palyaszallas 30 - 35 korul van ev elejen. Ezert egy 60km -es, eszaki fekvesu, de tobb helyen napos palyarendszert kapunk, elvezetes palyakkal. Ket uj 6 vagy 8 fos gyorsulos lift van 1400 , es 1600 - on. Van egy uj, kek hosszabb palya is alaguttal, igaz ennek a vege kicsit botozgatos, de azert kellemesen elvezetes. Tudom, mindig az kellene, ami eppen nem jo, vagy nem megy, mert ez is a jofejseg egyfajta jele... A csucsra megmaradt a lassu szekes :-(, de nem hiszem, hogy csak ez kell a nagy boldogsaghoz, mert a tobbi palya is jol sielheto. Nekem pl. a korabban emlitett Pra Loup, hiaba nagyobb, annyira nem tetszett. Szinte csak olyan "na ezen is le tudok jonni" palya van, lazak (Pl. A Bergerie kek) nagyon keves. Nemelyik zold is rejtelyes modon zold, a Gimette felvono maga is eleg komoly. Puy -ben a felso regioban nagyon jo aron, igazan szep, uj, tagas, kenyelmes szallasok vannak, tehat a szallas is rendben. Szervezes igenyes, de mi megoldottuk a soforokkel a brianconi atutazast is. Magatol nem ment volna, de mi osszeszedtunk ra 25 embert. Osszesegeben egy jo sihely nalam. Aki unja a 10 -20 palyat 1 hetre, menjen nagyobb helyre, de a nagyobb palyarendszer nem mindig garancia a nagyobb elvezetu sielesre is. Ezt majd mIndenki megtapasztalja :-)))
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.