Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

nahar által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (27)Időben csökkenő Időben csökkenő
nahar
27 élménybeszámolót írt
27
18 éve tag
2007.03.08. 14:11
Sziasztok!

Most vettem egy új Fischer RX4-es lécet, amin Railflex2 kötésrendszer van. A beállított méret kicsi nekem, ezért szétszedtem a kötést. Az alján van egy skála, amin be lehet állítani a talpméretet. A probléma: nem tudom mihez kell viszonyítani a skálát(melyik a jelölés, amihez képest be kell lőni) Valaki látott (csinált) már ilyet?

Előre is köszi.
N.
nahar
27 élménybeszámolót írt
27
18 éve tag
2007.02.15. 12:25
Szia Lordus!
A pillanatnyi helyzetet meg tudod nézni itt:

http://www.martinskehole.sk/content.php?menu=conditions&submenu=0&subsubmenu=0

Egy olyan lift nem megy, aminél nagyszerűen lehetne tanítani és itt van a funpark is. A kékségről annyit, hogy a piros pálya is inkább kék (tényleg) illetve csak azért piros néhol, mert keskeny (út). Különben ha már síelt valaki, akkor nyugodtan viheted. Ha egy napra mész, akkor számolj kb 4-4,5 óra menetidőt, de nem a távolság nagy csak sz@r az út. Mi soha nem vettünk matricát, igaz nem is én navigáltam. Jas. Dolinától meg ne félj, fagyzugos völgyben fekszik, hóágyújuk van, eddig mindig volt ott is hó szépen.
Jó síelést!
N.
nahar
27 élménybeszámolót írt
27
18 éve tag
2007.02.15. 00:06
Szia Lordus!
Minden évben megyünk Martinba, persze idén még nem voltunk a botrányos hóviszonyok miatt. A teljes terep még mindig nincs nyitva. (1pálya+1felvonó zárva) A pályák nagy része kék, de azért meredekebbek, mint donovalyn. Minden pálya nagyon kellemes és rendesen kezelik is őket. A kedvenc terepem Szlovákiában mert olcsó, emberi léptékű és tényleg kiváló adottságú.Gyönyörű a környezet és nem fekapott. Gyenge pontjuk a felvonók elavultsága (1978-83-as telepítésű indítópálcás tányérosok és akkorát rántanak, mint egy vadló), egy büfé szolgálja ki a pályát és csak kocsival lehet feljutni (du.1-ig felfelé, utána lefelé egyirányú a szerpentin) Az együlésest már leszerelték, bár jelölik a térképen (a hozzá tartozó pálya sem működik). Az alapfelvonó is egy Poma, kezdőknek elsőre nem ajánlott. Érdemes lenne egy napot a Martintól 10 km-re levő Jasenska Dolinán kezdenetek tanulni és csak második nap menni Holé-ra. Itt van esti síelés is, át lehet jönni délutánonként Holéról ide. Martint egy kis gyakorlás után csak ajánlani tudom, mert tényleg nagyon jó pályák vannak. A város nem egy nagy szám, de van Tesco és egy jó szállás:
http://www.penzion-cierna-pani.sk/
nahar
27 élménybeszámolót írt
27
18 éve tag
2006.11.15. 17:52
Sziasztok!
Most olvastam először erről a Neckermann-féle sícsekkről Alsó-Ausztriába. Felhívtam a Neckermannt, de teljesen értetlenül álltak a kérdéshez. Nem tudja valaki véletlenül, hogy idén mi a helyzet?
Válaszokat előre köszi.
nahar
27 élménybeszámolót írt
27
18 éve tag
2006.11.08. 15:03
Sziasztok!
Tudna nekem valaki infot adni arról, hogy a szilveszteri hétvégén hogy vannak nyitva a kisebb határközeli terepek? (Annaberg, Mariazell, Niederalp) És mennyivel drágább a bérlet?
Nem találtam a weblapjukon semmit.
Köszi előre is!
nahar
27 élménybeszámolót írt
27
18 éve tag
2006.10.26. 12:19
Ámbár nincs közel a határhoz, de azért egy kis info: (az tavalyi élménybeszámolókból másoltam ki)

Üdv Mindenkinek! Vasárnap jöttünk haza Innerkremsből, igencsak elégedetten. A terep kb.530 km-re van Bp.-től, Gmünd városától nem messze, 10 lift (1 db 4-es buborékos, 1 db régebbi 2-es ülős, 8 csákányos) és 45 km pálya van, ami kiegészülne 60 km-re és 16 liftre, de egy részét felújítják. Érdekessége, hogy itt van az alpesi teljesítménymérő központ és ezért jónéhány olimpiai és vb csapat itt edz. Most éppen a horvátok voltak itt, hihetetlen közelről látni síelni őket. Síhinta alakzatban vannak a pályák, 3 völgyön-hegyen lehet közlekedni. A pályák nagyon szépen gondozottak és voltak olyan órák(!) amikor egyedül voltunk az egész kék pályarészen. Várakozni 4 nap alatt egyszer sem kellett. A piros pályák vezetése nagyon dinamikus és váltopzatos, de volt olyan versenypálya ahol szerintem halandó ember nem megy le józanon. A hozzá vezető csákányos felvonó meredeksége 55% volt! A hó tökéletes, viszont sajnos a a szél minden nap erős volt, ami néhány pályarészen nagyon zavart. Utolsó napra esett 20 cm friss hó, úgyhogy ment a szűzhavazás...:)
Honfitársaink közül szinte senkivel sem találkoztunk, ami nem baj.
Bérletet a car-tournál vásároltuk még itthon, nagyon jó áron (4 nap 18500).

A szállásunk mesébe illő helyen 1300 méter magasan a szomszéd völgyben volt egy 200 éves malomépületben, természetesen gyönyörűen felújítva. 7-en voltunk, de elférnek 9-en is. A háziak lesték minen szavunkat, hihetelen kedvességgel fogadtak (pl.minden reggel friss bocitej, befűtöttek nekünk mire hazaértünk, stb.) Mindennel együtt fizettünk a szállásért 6 napra fejenként 55(!) Eurót(~kb14000/fő). Ez hihetetlen olcsó.

Címük:
http://www.gamperhof.at.tf/

Azért is jó, mert több terepet el lehet érni tőlük 20-30 km-n belül. (Katchberg, Bad Kleinkirchem,...) Mindenkinek csak ajánlani tudom!
További jó telet mindenkinek!

Esti sielés csütörtök esténként volt 1 pályán. A hütték közül a 2 üléses tetejénél levő volt a legjobb.
Remélem segítettem.
nahar
27 élménybeszámolót írt
27
18 éve tag
Topik: Innerkrems
2006.02.15. 00:45
Üdv Mindenkinek! Vasárnap jöttünk haza Innerkremsből, igencsak elégedetten. A terep kb.530 km-re van Bp.-től, Gmünd városától nem messze, 10 lift (1 db 4-es buborékos, 1 db régebbi 2-es ülős, 8 csákányos) és 45 km pálya van, ami kiegészülne 60 km-re és 16 liftre, de egy részét felújítják. Érdekessége, hogy itt van az alpesi teljesítménymérő központ és ezért jónéhány olimpiai és vb csapat itt edz. Most éppen a horvátok voltak itt, hihetetlen közelről látni síelni őket. Síhinta alakzatban vannak a pályák, 3 völgyön-hegyen lehet közlekedni. A pályák nagyon szépen gondozottak és voltak olyan órák(!) amikor egyedül voltunk az egész kék pályarészen. Várakozni 4 nap alatt egyszer sem kellett. A piros pályák vezetése nagyon dinamikus és váltopzatos, de volt olyan versenypálya ahol szerintem halandó ember nem megy le józanon. A hozzá vezető csákányos felvonó meredeksége 55% volt! A hó tökéletes, viszont sajnos a a szél minden nap erős volt, ami néhány pályarészen nagyon zavart. Utolsó napra esett 20 cm friss hó, úgyhogy ment a szűzhavazás...:)
Honfitársaink közül szinte senkivel sem találkoztunk, ami nem baj.
Bérletet a car-tournál vásároltuk még itthon, nagyon jó áron (4 nap 18500).

A szállásunk mesébe illő helyen 1300 méter magasan a szomszéd völgyben volt egy 200 éves malomépületben, természetesen gyönyörűen felújítva. 7-en voltunk, de elférnek 9-en is. A háziak lesték minen szavunkat, hihetelen kedvességgel fogadtak (pl.minden reggel friss bocitej, befűtöttek nekünk mire hazaértünk, stb.) Mindennel együtt fizettünk a szállásért 6 napra fejenként 55(!) Eurót(~kb14000/fő). Ez hihetetlen olcsó.

Címük:
http://www.gamperhof.at.tf/

Azért is jó, mert több terepet el lehet érni tőlük 20-30 km-n belül. (Katchberg, Bad Kleinkirchem,...) Mindenkinek csak ajánlani tudom!
További jó telet mindenkinek!
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.