Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
laponként:
összesen 46
, rendezés:
D.Dani által küldött hozzászólások listája
Üzenet szövege
Feladó:  D.DaniFérfiProfi síelő
Dátum: 2021.02.18. 16:27
Topik: Svájc - hova utazzak?
D.Dani Hozzászólások: 47
Regisztrált: 2009.07.02.
42 síterepet értékelt

Szia! Én Arosa-Lenzerheide síterepét ajánlom, viszonylag közel van, és Sankt Moritznál talán nagyobb is, többségében modern liftekkel, és ha előre lefoglalod a bérletet, akkor az is meglepően olcsó tud lenni, akár az osztrák árak alá is tud menni. A pályák nagy része piros, a sítérkép jobboldali harmadában (Lenzerheide-West) a kékek és a feketék is gyakorlatilag pirosak, Lenzerheide-Oston a kékek még mindig nem kékek, a feketék itt már izmosabbak, és Arosában van talán a legkorrektebb pályaminősítés ;) Szállás szempontból Graubünden kanton saját honlapját ajánlom, elég kényelmetlen a honlap, de sok szállás rajta van. Utazni Németországon keresztül a legkönnyebb, de nem tudom, hogy az elmúlt 2 hétben nem történtek-e szigorítások arra. Ha délről kéne menni, akkor inkább Sankt Moritz.
Előzmény: (Bspeder 211675)
Dátum: 2021.02.14. 20:10
Topik: Meddig maradnak zárva az olasz síterepek?
42 síterepet értékelt

Egyébként ez tuti hiteles? Nem értek olaszul, angolul és németül még eddig csak egy-egy helyen hozták le, vagyis egy-egy helyen találtam meg, sok helyen csak azt, hogy virológusok nem támogatják. Olyat meg azért személyesen is láttam már, hogy valami félremagyarázást, riogatást 1-2 újság átvesz, de a többség nem.
Dátum: 2021.02.14. 20:06
Topik: Meddig maradnak zárva az olasz síterepek?
42 síterepet értékelt

Szerintem ez azért felháborító, hogy egy nappal a nyitás előtt gondolják meg magukat. A döntés jogosságán sokáig el lehetne vitatkozni, de ebben a formában szerintem elfogadhatatlan, főleg a síterepeknek és az ott dolgozóknak.
h i r d e t é s
Dátum: 2021.02.06. 15:38
Topik: Zermatt - Matterhorn
42 síterepet értékelt

Ez friss? Mi történt itt, te jó ég?
Előzmény: (MM 211426)
Dátum: 2021.01.23. 08:39
Topik: Határátlépés tapasztalatok
42 síterepet értékelt

Köszönöm szépen. Robiskus, ez már a regisztrációs szabály után volt?
Dátum: 2021.01.22. 12:21
42 síterepet értékelt

Köszönöm a válaszokat, én is úgy tidtam, hogy az átutazáshoz nem kell, inkább az érdekelne, hogy hogy bizonyítom be, hogy csak átutazom. Erről nem tudtok valamit?
Dátum: 2021.01.22. 08:34
42 síterepet értékelt

Sziasztok, ha át akarok utazni Ausztrián, ahhoz legjobb tudomásom szerint nem kell regisztrálni. Tud valaki valamit arról, hogy ez gyakorlatban hogy néz ki? Hogy ellenőrzik, hogy tényleg csak átutazom? (Mármint ténykeg csak az átutazás a cél, nem azért kérdezem)
Dátum: 2021.01.04. 11:09
42 síterepet értékelt

Nyitás, mint határnyitás vagy mint a szállások kinyitása?
Dátum: 2020.12.23. 09:43
Topik: Moderátorok segítése
42 síterepet értékelt

Sziasztok! Az FFP-s cikk alatt kicsit elszaladt velünk a ló, lehet, hogy érdemes lenne valami offtopikba áthelyezni az utolsó kb. 10-15 hozzászólást, vagy ha a többi érintettnek sincs ellenére, akkor akár törölni is lehet.
Dátum: 2020.12.17. 19:02
42 síterepet értékelt

Igen. Esetleg még a 19-es, 70-es, 51-es, 52-es pályákat ajánlom kipróbálásra, ha még nem volt. De a 28-ast feltétlen. (Mivel frissen nyitott, ezért a hóminőségre nem esküszöm meg, de a vonalvezetése, meg az, hogy általában tök üres az egész, az mindenképp megér egy próbát)
Dátum: 2020.12.17. 18:23
42 síterepet értékelt

Péter, meddig maradtok? Holnap még lesztek? Láttam egy friss fotóalbumot az alpinforum nevű oldalon, és a White Hare nevű pálya (Hochtäli nagykabin mellett) feltehetően holnap már nyit. Azt ki ne hagyjátok!!!
Dátum: 2020.12.15. 17:18
Topik: Mátraszentistván Sípark
42 síterepet értékelt

Itt a sielok.hu-n nézd meg a mátraszentistváni előrejelzést!
Előzmény: (Henroy 210267)
Dátum: 2020.12.14. 16:58
Topik: Mátraszentistván Sípark
42 síterepet értékelt

Sziasztok! Elvileg napok óta éjszakánként -3, néhol -5 alá megy a hőmérséklet fenn is, lenn is, a hóágyúk mégse indultak el, pedig lett volna vagy másfél hét, amikor tudtak volna működni. Van valami ötletetek, hogy miért?
Dátum: 2020.12.11. 23:59
Topik: Eplény jegyárak
42 síterepet értékelt

Nagyrészt egyet értek veled. Ami mentségükre szóljon, hogy 330-500 méter magasságban azért nem ugyanannyiba kerül megcsinálni egy pályát, mint 1000-rel magasabban, és ahogy a többiektől olvastam egész jó minőséget csináltak. De szerintem is kellene némi kedvezményt adni, amiért csak egy pálya van.
Előzmény: (sirgesa 210150)
Dátum: 2020.11.13. 11:37
Topik: Melyik a jobb: a karving vagy a párhuzamos-farolós technika?
42 síterepet értékelt

Szerintem érdemes minél több technikát megtanulni, mert nagyon függ a pályától, hogy mit érdemes használni, és aki kevés technikát tud, annak sokféle hó lehet kínszenvedés.

Konkrétan a Carving vagy klasszik farolós technika kérdéshez: utóbbit szerintem nem lehet megúszni, aki azt nem tudja, az nagyjából semmit se tud. A carving meg nagyon élvezetes, csak ritkán lehet biztonságosan használni, egy kisebb jégfolton is elég nagyot lehet zakózni.

Érdemes-e az idősebbeknek megtanulni? Szerintem akinek megvan a bátorsága, megvan a stabil fékezési tudása, és az izomzata ahhoz, hogy nagy sebességről meg tudjon állni, akkor igen (nem tudom pontosan kiket értettetek idősebbnek, de mondjuk 60 fölött már nem triviális, hogy ezek megvannak). Ha ezek közül valamelyik nincs meg, akkor szerintem nincs sok értelme / veszélyes.

Egy-két saját tapasztalat a témában: a carvingot a tökéletes, friss pályák mellett előszeretettel szoktam használni a puha, enyhén trutyis, de még nem nagyon buckás pályákon, tipikusan tavasszal, melegben dél körül van ilyen. Kicsit hátrébb kell terhelni. Nagyon jól lehet így haladni, élvezetes, ha fékezni kell, az azért combos.
A jegesebb (nem tükörjég, de hosszasabban kemény, kicsit jeges) pályákon meg a következő technika jött be nekem: a léc élén, de nem teljesen a léc irányába haladva, kicsit rolózós módon, magas súlyponttal szoktam menni. Ez minden, csak nem elegáns, viszont nagyon praktikus, élvezetes, gyors, és nem utolsó sorban biztonságos.
Dátum: 2020.11.01. 11:45
Topik: Koronavírus-járvány
42 síterepet értékelt

A Stubaier Gletscher és a Hintertuxer Gletscher már bejelentette a zárást.
Dátum: 2020.10.20. 12:37
Topik: Ki milyen síszezonra számít?
42 síterepet értékelt

Azt eddig is lehetett. Viszont amit a cikk végén írnak, az azért egy kicsit bíztató.
Előzmény: (name 209548)
Dátum: 2020.10.19. 10:34
42 síterepet értékelt

Két teszt jelenleg 40000 forintba fáj, egy komolyabb síelés ennek a többszörösébe, szóval szerintem nem kéne az egész idényt úgy, ahogy van elengedni. Nyilván van olyan, akinek ez a pénzkülönbség már nem engedhető meg, de ők felteszem máskor is csak egy, viszonylag olcsó síelést szoktak vállalni. Ezen kívül valamikor szeptember környékén helyezték kilátásba, hogy Ausztriából is elég lesz a szlovákokhoz, lengyelekhez, csehekhez hasonlóan egy teszt, ha ez tényleg bekövetkezik, akkor pláne nem hinném, hogy nagyon sokunknak el kéne halasztani a komplett idényt. Persze ahogy a kolléga is írta, a hónapokkal előre szervezett, csoportos síelések valószínűleg nem kivitelezhetőek. Emellett azt se felejtsük el, hogy a szezon második fele még 4-5 hónap, addig még kb. akármi történhet, ha csak abba belegondoltok, hogy mi volt 2-3 hónapja, mi volt az előtt 2-3 hónappal, és az előtt 2-3 hónappal.
Dátum: 2020.10.15. 21:52
42 síterepet értékelt

Milyen hírek? Ez érdekelne.
Előzmény: (BAnna 209491)
Dátum: 2020.10.11. 22:37
42 síterepet értékelt

Én nem vagyok ennyire pesszimista. Ha nem romlik tovább a helyzet, akkor szerintem idővel meg fogják nyitni a határokat. Az osztrákok is lobbizni fognak érte, talán maguk a síelők is, és sok más határ nyitva van hasonló számok mellett. Ősszel elég jelképesen szeptember 1-jén zártak le, nem lepődnék meg, ha mondjuk december 1. lenne a nyitás
elsőelőzőkövetkezőutolsó
laponként:
összesen 46
, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
Havazás Előrejelzés
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2022 - Síelők Bt.