Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

davidpeter által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (139)Időben csökkenő Időben csökkenő
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
Topik: D3O
2007.12.05. 15:50
Mindenek előtt:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


A dolog egy olyan cuccról szól, ami hajlékony, mint a gumi, így könnyen beépíthető ruhákba a kényelem csökkenése nélkül. Azonban gyors fizikai behatásra megkeményedik és olyan lesz, mint egy páncél. Vajon mi mást csinálnának belőle, mnt védőfelszerelést?
Nem tudja valaki, hogy ilyet vajon mennyiért vesztegetnek és hozzáférhető-e szerény hazánkban?
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.12.04. 20:31
Köszi, bíztató a szombat előtt!
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.12.04. 11:03
Fazoletto:
"Erre tudom ajánlani a back-protectort :D menjünk full páncélban ki a pályára, mert barmok mindíg vannak..."
:D Csak az a kár, hogy igaz...
Mikor tanultam síelni, egy másik tanulócsapat egyik tagja betévedt a sorainkba (ahogy a tekegolyó szokott betévedni a kuglik közé), mikor egymásra vártunk egy meredek szakasz alján. Összefejelt az egyik társammal, akin volt sisak, a pusztító csajon viszont nem. Amíg odaértek az övéi,szépen megdagadt a feje, míg az "áldozat" csaupán elesett a lendülettől és lecsatolt a léce. Nem kell mondani a tanulásgot, ugye?
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.12.04. 10:47
Sziasztok! Tud valaki valami infót mondani arról, hogy mi van, illetve mi várható Stuhlecken? A webkamerák nem mennek, így nem tdok meggyőződni az állapotokról, de nagyon szeretnék menni szombaton, ha nem léc- (és izület-) gyilkos a pálya. Néztem az időjáráselőrejelzést, de Stani havas ígérete helyett meleget és esőt láttam csak a három napos prognózisban (még a hegyen is plusz fokot ígérnek péntekre!)
Bármilyen infót szívesen veszek!
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.12.03. 22:27
maci-laci 1! A soraidat nem vettem sértésnek, valóban igazad van abban, hogy fontos valami vízálló felsőöltözet, ahogy ezt én is mondtam. És az esőkabátnál nincs is jobb :-) (Most már nem hangoztatom olyan vadul, mert saját népem árulójaként szülinapomra kaptam egy rendes síkabátt, hozzátartozik, hogy most ez az egyetlen hordható kabátom) De a többiben viszont azzal értek egyet, hogy pamut pólóban normál kesztyűvel is lehet csúszni. Az egész csak némi agyi előkészület kérdése: jól kell ruhát választani, hogy ne legyen túl meleg vagy túl hideg. Éredemes több öltözetet vinni, esetleg valahova lerakni (akár autó a talabfart végén, akár kaukciós csomagmegörző) Ilyenekkel mindenhol meg tudtam oldani, ha esetleg melegem volt. Bizony, mind a három síterepen :-) Az aláöltözetek egyébként nagyon jók, amikor el tudják vezetni a vizet. Egy sícuccos alatt viszont szerintem már nem sok választja el őket a pólótól. Ilyen cuccaim egyébként túrázásból, hegymászásból vannak...
A megfázás ellen egyébként két dolog segít: nem megállni és egy adag forraltbor :-)
Még egy dolog: ha valami nem vízálló ruha rádfagy, de nem ér közvetlenül a bőrödhöz (mondjuk mert van alatta egy jager alsó (szintén pamut elég), akkor nem fázol meg, sőt, remek hőszigetelő. Igaz, hogy kényelmetlen, és az első hüttében töltött pihenő után azonnali tüdőgyulladás, de síelni megyünk, nem hüttézni...
Zárógondolatként viszont azt említeném meg, hogy igazság szerint akinek van pénze síelni, annak már nem megerőltetés (általában) egy rendes anorák beszerzése. Ezen kívül minden más pótolható luxus... Tényleg a Hervisben néha nagyon jókat ki lehet fogni.
És majd elfelejtem: mindig becsatolt sisak. Saját tapasztalat...
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.12.02. 12:22
Hát, én előző évben kezdtem a síelést és elég puritánra vettem a figurát, bár mg kell hagyni, hideg is csak véletlenül, elvétve volt (mondjuk mínusz 5 alatt). Szóval nekem bejött az, hogy a melegítőre esőkabátot és esőnadrágot (ugyanaz az anyag, csak gatyába) húztam. Be egyszer sem ázott, és (bár én extrém hidegtűrő vagyok) egyszer sem fáztam, inkább melegem volt. Igaz, szellőzése nuku, de nekem ez volt készleten a túrázó múlt miatt. Kesztyűt sem misztifikáltam túl, egy egyszerű béléses kötött kesztyűt hordtam. A teteje mindig beázott, aztán ez ráfagyott és onnantól jól szigetelt (bár a komfortérzet egy páncélkesztyűvel vetekedett).És minden másnapra tökéletesen megszáradt...
Szerintem az összes ilyen cucc, hogy pl. goratexes kesztyű csak vállik elengedhetetlenül fontossá, ha már valaki megvette és hozzászokott. Kétségtelenül jó, de ha valakinek nincs elég pénze, simán meg lehet oldani pár trükkel. Egy szimpla síkesztyű is szerintem jó, ha az ember aláhúz egy vékony szövet ötuljast, akkor meg pláne (ilyenkor abba izzadsz és nem a főkesztyűbe, a kis szövet meg este megszárad). Ami tényleg fontos, az valami vízálló nadrág és kabát. Egyébként az első porhavas pálya után tocsogsz a vízben (ha meleg van. Ha nem, akkor páncélkesztyű effektus...) Nameg sisak élkül se mennék soha, de ez egy teljesen más téma és saját tapasztalat...
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.04.09. 19:13
A lécet ugyan nem ismerem, de van két tippem: először is az egyéb síelőket érdeklő topicban próblákozz, mert ez a dolog oda való, másrészt pedig ajánlom az atomic hivatalos honlapját. Bár istenítenek rajta mindent és a magyar fordítás nem az igazi, de ott biztos van info...
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.03.28. 19:46
Azt hiszem, lényeget megértettem, ha ismét léc lesz a lábamon, majd próbálom orvosolni a hibáimat (kezdésnek szerintem a hatásosabb előre terhelés lesz a gyógyír). Köszönöm az elemzést, egyáltalán nem vette el a kedvem. elvégre tökéletes sohase lehet az ember, de az az élvezet, amikor közelíteni próbálja...
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.03.26. 22:04
SAját tapasztalatom szintén az, hogy a multik semmivel sem rosszabbak eladás terén. Akciós Fischer RX 6 lécemet pl. korrektül, lefoljázva nyújtották át, semmi sérülés nem volt rajta (ami esetleg rossz szálításra vagy raktározásra utalna). Mind ár, mind minőség szempontjából úgy érzem, jutányos volt. A szervízben már nem volt ilyen fényes a helyzet: a kötésbeállítás nem nyerte el a tetszésemet, itthon saját kezüleg korrigáltam mind a hosszot, mind a kötéserőt és így már jól teljesít a cucc. De minden ilyen jellegű dolgot azóta egy (elég neves) szakszervízre bízok.
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.03.25. 16:31
Számtalan helyen láttam, hogy szóba került sílécvásárlással kapcsolatban az, hogy szaküzletben, vagy mondjuk Hervisben érdemes-e vásárolni lécet bakancsot, vagy bármi mást.
Minthogy én is szeretnék tisztább képet kapni a dologról, gondoltam legyen egy hely, ahova gyűjtjük a véleményeket olyan témákban, mint pl.
Miben más egy multinál vett léc, mintha egy síszaküzletben vásárolnánk ugyanazt?
Gond-e, ha tavalyi modellt vásárolunk?
Érdemes-e gyári versenykategóriás lécet (itt értem azokat a léceket, amiket a gyártók ált. Race vagy hasonló néven hirdetnek, azaz a márka csúcskategóriáját) használtan venni?
Mi a vélemény a kölcsönzők szezonvégi tapasztalatáról?
Szóval jöhet véleméyn, tapasztalat, vagy bármi más!
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.03.25. 16:21
Bár nem régóta síelek, van egy problémám, amivel nem tudok megkűzdeni: bármilyen sebességnél hajlamosak a léceim berezegni, azaz elveszti a két léc a párhuzamosságát és általában a völgy felőli léc szitálni kezd, majd fut tovább rendesen. Mivel viszonylag szélesen síelek (a léceim és a térdeim között körülbelül 2 kézfejnyi, esetleg pár centivel több távolság van), ez nem okozott olyan szempontból gondot, hogy a léceim egymásra csúsztak volna, de érezhetően a stabilitás rovására megy.
Gyanúm szerint nem fordítom eléggé élére a lécet, így nem tud belekapni a hóba és ezért vannak ezek a nemkívánatos mozgások, de valahogy jobban az istennek se akar menni a karcolás.
Kérdezem, hogy felálított elméletemben láttok-e valami rációt, és ha igen, milyen rávezetőgyakorlatokkal lehetne ezt a hibát kiszűrni? A lécem egyébként Fischer RX6 170 centi hosszú és azt hiszem 15 méter a rádiusza.
Még egy nem annyira idevágó kérdés:
Másik gondom az, hogy néha nehezen terhelek előre nagyobb sebességnél. Segythet ezen a bakancs szárának előredöntése?
A válaszokat előre is köszönöm
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.03.23. 20:04
Jah és a legjobb: a hatosülős tetejéről indulva van kellő mennyiségű hó, hogy egy kis off-piste kalandban is kipróbálhassa magát az ember, délutánra ráadásul egy buzgó hódeszkás profi ugratósáncot ásott a pálya szélénél a mélyhóban...
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.03.23. 20:01
Ma voltunk Stuhlecken, gondoltam megosztom a tapasztalatokat:
Bár sok hó esett és napközben is amíg lehetett, hóágyúztak, igazából csak a 10 11-es pálya az, ami használható. A talabfart már reggel helyenként földes és kopott volt, délutánra az alja csak a lécek gyilkolására volt alkalmas.
Az előbb említett két piros pálya viszont remek, így aki nem unja el magát, ha ezekre korlátozódik, egész jól szórakozhat. Bár meg kell jegyezni, ez se az a kemény, ratrackos pálya, délutánra már kissé buckás és nagyon porhanyós volt (annyira vitte a szél a megbolygatott havat, hogy aki esett, meteorbecsapódás szerű felhőt hozott létre maga körül), de aki tud síelni, az jót száguldozhat. Vicces volt a délután: akkora lett a köd, hogy az elöttem menő hatosülős síliftet sem láttam, és szemüvegben nem lehetett megkülönböztetni a havat semmitől, abszolút vakon ment a sízés. Szemüveg nélkül a szél által sodort jégszilánkok voltak veszedelmesek. És azért szabad szemmel is csak tejföl borított mindent...
Egyébiránt a hétvégére még havat mondanak és a csúcson hideg is van, szóval javulnak a viszonyok, de mindent egybevéve egy napnál többre semmiképp sem javasolnaám a helyet, de egy napot egy társaság nagyon jól tud eltölteni!
Jah, és egyébként tényleg 0 a lifteknél a várakozási idő...
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.03.22. 16:49
Hirschenkogel-en érdemes ilyenkor csúszni inkább, vagy marad a jó öreg Stuhleck? Előbbire több havat mondanak, de utóbbin jóval több pálya és lift jár. Vélemény?
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.03.20. 16:55
Kinek mi a véleménye, milyen lehet most a Stuhleck? Elvileg szinte zéró mennyiségű pálya üzemel, de talán az elmúlt napok havazása segített annyit a helyen, hogy egy napot kellemesen el lehessen tölteni és a webkamera képek is bíztatóak.
Ha valakinek megbízható infója vagy női megérzése van, írjon!
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.03.13. 20:45
VILLÁMHÍRDETÉS SZOMBATHELYIEK ÉS KÖRNYÉKBELIEK RÉSZÉRE!
HOSSZÚ HÉTVÉGE ELSŐ NAPJÁN, MÁRCIUS 15 CSÜTÖRTÖKÖN EGY NAPOS KIRUCCANÁST TERVEZÜNK KORALPE SÍTERÜLETÉRE SZEMÉLYAUTÓVAL (CITROEN XARA). AZ AUTÓBA A SÍCUCCAL EGYÜTT EGÉSZSÉGESEN 3 FŐ FÉR SOFŐRT BELESZÁMOLVA (SAJNA NNCS TETŐBOX, DE HA VALAKINEK KELL, 4EN IS TUDNAK NYOMOROGNI), ÉS EBBŐL EGY HELY (FOCIS BALESET MIATT) MEGÜRESEDETT. A MARADÉK KETTŐT VÉGZŐS GIMISEK (18 ÉVEN FELÜLIEK) TÖLTIK BE. AMENNYIBEN VAN JELENTKEZŐ A HARMADIK HELYRE, SZÍVESEN VÁROM A davidpeter@freemail.hu E-MAIL CÍMRE. SOFŐRÜNK EGY EGY ÉVES JOGOSÍTVÁNNYAL RENDELKEZŐ EGYED, ÉLETÉBEN EDDIG EGYBEN MÉG CSAK 100 KILÓMÉTERT VEZETETT, SZAKASZOSAN BŐ PÁREZRET, KORALPEN PEDIG ODA VISSZA 400. AKIT EZ MEGRETTENT, NE JELENTKEZZEN!
FELTÉTELEK:
AZ UTAZÁSI KÖLTSÉG EGYHARMADÁNAK (ELŐRELÁTHATÓLAG 6000 FORINT BENZIN ODAVISSZA + OSZTRÁK AUTÓPÁLYAMATRICA) FIZETÉSE
18. ÉLETÉV BETÖLTÉSE (MI SE VAGYUNK SOKKAL TÖBBEK, DE AKKOR SE CSŐSZKÖDNI MEGYÜNK)
LEGALÁBB BIZTOS ALAPSZÍNTŰ SÍ VAGY BOARD TUDÁS (ATTÓL FÜGG MIVEL JÖN AZ ILLETŐ)
ELVISELHETŐ TERMÉSZET :-)
ELŐNYT JELENT, HA VALAKI MÁR JÁRT KORALPE KÖRNYÉKÉN, MI UGYANIS MÉG NEM, BÁR GPS-SZEL CSAK ODATALÁLUNK...
e-mail cím: davidpeter@freemail.hu. A komoly szándékú jelentkezők küldjenek egy lehetőleg mobilszámot, hogy egyeztetni tudjunk.
FONTOS: A SZERVEZŐDÉS BARÁTI ALAPÚ (EBBE FELEBARÁTAINK IS BELETARTOZNAK), SEMMILYEN JOGI FELELŐSSÉGET NEM VÁLLALUNK.
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.03.11. 20:36
Érdeklődnék, hogy milyen, a nyugati határvéghez közeli (Szombathely és körnéyke) sípályákról tudtok, ahol ilyenkor még lehet havat találni (kézenfekvő lenne Semmering, de ott már két hete is alig volt valami fehér). Szeretnék az ünnepek alatt egy vagy két napra leruccanni valahova, de minthogy nem régóta űzöm a sportot, tanácstalan vagyok a helyeket illetően. Minden segítséget előre köszönök!
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.03.09. 08:18
Én nem rég vettem egy ilyen lécet a 170 centis kiadásból. Minthogy életemben először síeltem hosszúléccel (eddig egy 120 centis Atomic volt a talpalávaló), egy kicsit nehezen indult a dolog a pocsék hóban, méteres buckák között (hát igen, azért a rövid lécek jobban fordulnak...)
Másnapra azonban a ledolgozott pályák kellemesen felfagytak, és itt kijött, hogy igenis remek a léc, jól kontrollálható és rendkívül stabilan visel 80 km/h körüli tempót is (sebességmérős pálya).
Bár a topic kissé elavult, de ha mégis valaki kedvet kapna egy ilyen léc vásárlásához, én csak támogatni tudom!
UI: szerintem, bár evileg ez egy haladó léc, a középhaladók is nyugottan benevezhetnek rá, ha van bennük kellő lelkesedés és kitartás! Három nap alatt lazán kezesbáránnyá lehet tenni... (Még a buckák között is lazán jöttem a harmadik napon, pedig nálam tapasztaltabbak mondták, hogy ők ilyen pályára be nem mennek... :-)
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2007.03.01. 22:12
Van egy új, Fischer RX6 lécem, és egy hozzá tartozó FS10 jelölésű, egyébként Tyrolla kötés. A beállítást szervízben végezték, de szerintem picit szűkre szabták a helyet a bakancsnak. Szerintetek mekkora gond, hogy a belépéskor abakancs egy kicsit beleakad a kötés peremébe, és úgy "csusszan be" a kötésbe, ha egyébként viszont masszívan tart?
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.