Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Mátraszentistván Sípark topikból

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
SíoktatóPark
39 élménybeszámolót írt
39
13 éve tag
2023.03.08. 08:03
Pökhendiség? Személyeskedés? Gumicsont rágás évek óta. Fárasztó, belefárasztó dolog. Lehet így is csinálni. Feltehetőleg olyan is, aki évek óta nem járt a sípályán (szinte ismerősnek adja ki magát) jön el ítélkezni. Ennek azok a fórumozók a kárvallottjai, akik értelmesen és jó szándékkal kérdeznek. És nagyon helyesen alkotnak véleményt, legyen az pozitív vagy negatív! Aztán voltak, vannak, lesznek, akik becsapják maguk mögött ezt az ajtót, és nem nyitnak be többet az elsötétedett szobába. Kár, hogy akik bemennek majd a fényt keresni, végül csak a sötét árnyakkal találkoznak. Elvész egy lehetőség, ahol meg lehetett volna tudni terveket, bennfentes információkat. Az igazi érdeklődőknek. Köszönjük így nem. Majd más formában biztos.
Előzmény: (magnum56 218471)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2023.03.07. 21:04
Teljesen igazad van, a kommunikáció színvonalán is lenne mit javítani, de szerintem kommunikációs szakember, szóvivő, jogász, meg ilyesmi van ott bőven. Hozzáértő műszaki szakember nincs.
De ha valaki tanácsot próbálna adni, azt meg sértésnek veszik.
Előzmény: (- Marky - 218468)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2023.03.07. 20:56
Szerintem nem a halott pályákat kellene ajánlgatni kibérelésre, hanem az élőt kellene hozzáértéssel üzemeltetni és fejleszteni.
Azt írtam, hogy sokat lehetne javítani a terepen, mert a jó adottságok sincsenek kihasználva. Ezt most is fenntartom.
Ha valóban hozzáértő lennél, akkor megkérdezted volna, hogy mi a javaslatom. De ehelyett ismét csak kioktattál a magas lóról.

Ha valakitől kapsz egy ingyenes jótanácsot, érdemes meghallgatni. Azután eldöntheted, hogy megfogadod-e, vagy sem. De aki meg sem hallgatja...
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2023.03.07. 20:42
Szívesen reagálnék erre az ismereteim teljes tudatában ,egyenlőre nem teszem ! :))
Előzmény: (- Marky - 218468)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2023.03.07. 20:24
Lehet, hogy a lent leírtak mind igazak, de egy kommunikációs szakemberre érdemes lenne költeni, mert ez a kioktató stílus messze van a profizmustól...

Nem tudom mi a nagyobb gáz: ha ezek a beírások a tulajdonos tudtával, vagy anélkül íródnak. Abba bele se merek gondolni, hogy maga a tulajdonos a szerző....
VÁrpád
266 élménybeszámolót írt
266
4 éve tag
2023.03.06. 22:28
Megtérülő befektetés lenne, vagy csak kényelmi megoldás? Társadalmi munka keretébe beleférne? Lenne anyagigénye, esetleg fizetett szakmunka, tervköteles? Pályáztatható? Környezetkárosító? Vagy csak pár tömlő amit a beülős lábtartójára húznánk? Napelempark?Földmunka az alsó kanyartól a beülősig? Esetleg G Lajos elmü támogatás? Parkoló leaszfaltozás? Több síléctartó a hütténél? Ha van hideg és hó akkor minden hasonló tolerálható! Kivéve mikor síelőtársaim a kötésig tapossák a lécem a nyakamba lihegve! De ez nem a sípark hibája! Ebbe ennyi van! A karbantartáson kívül , és az apparátus kifizetésén, közműszámlák kifizetésén kívül, a mai időjárási körülmények között, a jelenlegi anyag és munkadíj árak tudatában, minden ráköltött fillér kidobott pénz! Bizonyára egy jó zsíros pályázatot fel lehetne nyalni, majd két év múlva hó és hideg nemléte miatt a vállalások nem teljesítése miatt becsődölne! Számtalan lehetőség van amin változtatni lehetne de szerintem nem most van itt az ideje! Ahogy mondtad sok minden történt az elmúlt éveid alatt, a nullában az a bíztató, hogy van hová fejlődni! Ez a fejlődés sok plussz állandó költséget hozott magával! Ez az én véleményem! Remélem nem sért senkit! Nem gond ha más másképp gondolja!
Előzmény: (magnum56 218448)
SíoktatóPark
39 élménybeszámolót írt
39
13 éve tag
2023.03.06. 21:27
Ki lehet bérelni a bagolyírtási vagy a mátraszentimrei pályát és ki lehet próbálni a javaslatokat. Aztán meglátjuk, hogy a nemzeti parkkal meg a többi hatósággal hogy sikerül zöldágra vergődni, hogy a pálya aljában a kanyart okosabban megcsináld.
Előzmény: (magnum56 218448)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2023.03.06. 20:48
"Fejleszteni? Mit?"

Lehetne fejleszteni, csak érteni kellene hozzá.
Én 60 éve ismerem a pályát, itt nőttem fel. Volt is néhány javaslatom, de nem fogadták meg, inkább kioktattak vagy lehurrogtak.
Pedig lényegesen jobbá lehetne tenni a terepet.
Persze az időjárás ellen nem lehet mit tenni.
De sok máson lehetne javítani.
Előzmény: (VÁrpád 218442)
VÁrpád
266 élménybeszámolót írt
266
4 éve tag
2023.03.06. 17:15
A hó hiány miatt dögledeznek minden mínuszos légáramlatot a lehetőség szerint kihasználnak! Fejleszteni? Mit? A hegyet elforgatni északabbra, magasabbra építeni 1000 m el nem tudják! Itt a medence alján igen törékeny az időjárás! Természetes hó felhőből jön, viszont ha több napot befelhősödik felmelegszik a levegő! Tiszta száraz időben mínuszban lehet jó havat csinálni! Idén is a felmelegedett hegyre fújtak, a hó maga alá szorította a felmelegedett talajt mint egy szigetelő paplanként alulról olvasztotta önmagát ! Ez volt látható tán január utolsó hetében mikor megállították a ratrakot és csak a felső tanulópályát indították el! Látszólag jó hó volt! Én is írtam,, ha nincs hó nyitva vannak, ha van akkor zárva vannak”! Természetesen ennek is meg volt az oka! Szloviban is küzdenek mindenhol, hol vagyunk mi tőlük domborzatilag! Akkor lessz mo-n jó hó ha visszafoglaljuk az elcsatolt területeket! Tehát soha!
EC9132F6-EF7E-464B-93B7-7E68A7F93DF5.png
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.