Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik lécet válasszam? topikból

ÜZENETEK (12)Időben csökkenő Időben csökkenő
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2023.12.05. 19:08
"Keresek valamit, ami beillik egy 66 és 96-os derekú léc közé, de nem tudom a 80as vagy 84es lenne e a jobb választás.

Keresek egy olyan lécet, ami megbocsájtóbb ha nem teszem oda magam nonstop 100%ban és a túrt pályákon is könnyebb velük lavírozni."

Ez éppen olyan, amilyet keresel. Élmény vele menni, és nem igényel sok energiát. Én ennek az elődjét használom.

https://sielok.hu/apro/hirdetes/59042/
Előzmény: (- Marky - 219467)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2023.12.05. 12:48
Szia Árpi!

Tudnál többet mesélni a Deacon 80, 84esekről? Volt szerencséd mindkettőt kipróbálni?

A "problémám" az, hogy két nagyon jó, de pihenni nem nagyon hagyó lécem van (Supershape iSpeed és Mantra M5), és a sítúrák 3-4. napja után ezek már nagyon el tudnak fárasztalni, mert ezekkel nem nagyon lehet az erővel spórolni.

Keresek egy olyan lécet, ami megbocsájtóbb ha nem teszem oda magam nonstop 100%ban és a túrt pályákon is könnyebb velük lavírozni.

Keresek valamit, ami beillik egy 66 és 96-os derekú léc közé, de nem tudom a 80as vagy 84es lenne e a jobb választás.

Tudom, próbáljak bérelni, de nem tudom lesz e lehetőség mindkettőre, ezért kérdezlek, hátha Neked volt szerencséd hozzájuk.

Előre is köszönöm a segítséged
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2023.11.28. 11:46
Megnéztem az Atomic Redster Q7.8-a lécet, nagyon szép és bizonyára jó is.
Mivel ez titán erősítéses, és 100% camber, kemény lécnek tűnik. Így azokat az előnyöket nem fogod megkapni, amelyeket egy közepesen kemény, rockeres léc adhat. Viszont jeges pályán az Q7 jobb lehet.
El kell döntened, hogy melyik fontosabb számodra, mert mindentudó, mindenféle havon maximumot nyújtó léc nem létezik.

Még csak annyi adalék, hogy a fiamnak (aki éppen olyan korú és magasságú, mint te) ugyanaz a Rossignol Experience léce van, mint nekem, csak rövidebb, 167-es. Tavaly Karácsonyra akartam neki venni egy keményebb 90-es derékszélességű lécet, mert ő szeret porhóban pályán kívül síelni. De azt mondta, hogy nem kell neki a mostanitól keményebb léc, mert megszerette a puhábbat. (Előtte egy kemény Völkl léce volt.)
Előzmény: (lroberto 219351)
lroberto
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2023.11.28. 09:39
Szia, köszönöm a tanácsot.
Igen a rockeresből hosszabb kell, ahogy olvastam.
Sok tapasztalatom ugye nincs, mint írtam sokáig használtam a D2 SL-t, szerettem mert bár profi léc, de valalhogy meg tudták csinálni, hogy lassabb tempónál se legyen szenvedés vele.
Azért is nézegettem az Atomic léceket, de ahogy látom már nincs meg ez a technológia. A Redster Q7-et néztem, annak a köepe 75, illetve van a Q7.8-nak meg 85. Ez a léc 100% camber. Nem tudom egyébként miben más egy rockeresebb felépítés.
Igen próbálgatni kellene, de kb. 2 hetet szoktam menni a szezonban. Az egy hét az 1-1 napokból jön össze, kb amikor kedvem van, süt a nap és épp nincs dolgom :) . Szentpista, BP közeli szlovák terepek. Itt azért korlátozott a bérlés, illetve 1 hét turrach. Mondjuk ott lehetne 2 naponta váltogatni...
Előzmény: (magnum56 219350)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2023.11.28. 08:16
Szia Roberto!
Hasonló tanácsot tudnék adni, egy kis eltéréssel. Én is keskeny kemény SL lécről váltottam szélesebbre, és egyáltalán nem bántam meg. 182 cm magas vagyok, kissé 100 kiló felett.
A szélesebb léc szerintem is előnyösebb, ha nem versenyzésre használod. Ezek a lécek általában rockeresek, tehát hosszabb kell belőlük. Nekem 176-os van (Rossignol Experience 132-83-120), de még lehetne hosszabb is. Ez egy közepesen kemény léc, ezért összetúrt pályán is simán megy. Nagyon élvezetes vele a siklás, sokkal kevesebb energiát igényel, mint a kemény léc, de az igaz, hogy ez nem dob ki a kanyarból, hanem lágyan, simán veszi a kanyarokat. Nagyobb sebességnél is stabil, szereti a gyors hosszú íveket.

Még annyi tanácsot adnék, hogy ha próbálsz ilyet, akkor ne csak egyetlen napra béreld ki, mert elsőre nekem is furcsa volt a széles léc, és kellett néhány nap mire ráéreztem. De ma már nem állnék vissza a keskeny kemény lécre. (Kivéve ha a pálya nagyon jeges, ezen nyilván előnyösebb az SL léc.)

A cipő esetében a Tecnica Mach1-et én is ajánlani tudom. Az enyémnek 110 a flexe, amit a magam részéről elegendő keménynek találok. HV jelű, vagyis széles építésű, kényelmes, mégis jól tart.

Ez persze csak az én véleményem. A profi sízők lehet, hogy keményebb lécet és cipőt ajánlanának.
Előzmény: (lroberto 219343)
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2023.11.27. 22:51
Én Besztercebányán vettem a Kutik Sportban. Előre leemaileztem a fickóval, hogy legyen raktáron alá-fölé méret.
Elvileg Magyarországon is kellene lennie márkaboltnak, mert itt gyártják.
Előzmény: (lroberto 219347)
lroberto
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2023.11.27. 22:36
És ilyet hol lehet mo-n próbálni?
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2023.11.27. 21:59
Tecnika Mach 1 130 HV. Csak 1 példa. Nekem MV van. Egy zseni.
Előzmény: (lroberto 219343)
lroberto
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2023.11.27. 21:55
Köszönöm a tanácsot.
Igen a súlyom miatt tisztában vagyok vele, hogy a kemény lécek jöhetnek számításba. A redster Q7-nek 75-ös a közepe, pont ezért gondoltam erre, de ezek szerint ez is kevés...
A jelenlegi D2 SL 160-as méret, ami full camber, ha jól tudom, így ilyen felépítés esetén maradnék ebbe a mérettartományban.
Egyébként ezzel tényleg meg vagyok/voltam elégedve jó állapotú pályán :)
A cipő egy 110-es Head Adapt Edge. Sajnos amikor vettem, a magas rüszt és a széles lábfej miatt szinte csak ezt éreztem "kényelmesnek" + még csináltattam bele egy bauerfeind betétet, ami szintén emelt egy picit a rüsztömön.
130-as flexben szinte nem is találok széles lábfejre cipőt.
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2023.11.27. 21:41
https://m.youtube.com/watch?v=IWMG7PHQvRQ
Jeff és Bob szerintem a legjobb a témában.
Előzmény: (lroberto 219339)
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2023.11.27. 20:55
A D2 Race SL-nek 67 a közepe. Nem csodálom, hogy a széttúrt pályán szenvedsz vele. Én is elég szép és költséges utat jártam be a Volkl Racetiger SL UVO-tól a 2023/24-es Deacon 84-ig.
A tömeged miatt (én is 100 vagyok beöltözve) csak komoly lécet ajánlanék. Ilyen egész napos, all-condition feladatra pedig a 80-86-os kategóriát.
Legjobban a Volkl modellpalettát ismerem, hiszen az egész család ezen megy 10+ éve.
Én kipróbálnám a Deacon 80-ast vagy a 84-est. Én maximálisan meg vagyok vele elégedve. 80 alatti lécet ne vegyél ha a túrt hó a problémád. Én végigjártam.
Ja! És tesztelj! Méretet is! Én lehet utólag 177 helyett 172-est vennék. Majd belenövök. Nem vész.
Még 1 dolog. Bakancsod tökéletesen jó és elég kemény? A súlyodhoz csak a 130 jó vagy afelett.
Előzmény: (lroberto 219339)
lroberto
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2023.11.27. 19:56
Sziasztok,

síléc vásárlásban kérnék tanácsot. Haladó tudással rendelkezem, általában pályán síelek. A tempóból már kezdek visszavenni. 178cm, 110kg.
Egy 160-as Atomic D2 Race SL léccel síelek kb 11 éve. A léc kezdi megadni magát, a hátulja elkezdett foszlani.
A délutáni széttúrt pályákon szoktam szenvedni.

Egy redster q7 revoban gondolkodom, jó választás lehet?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.