Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Mátraszentistván Sípark topikból

ÜZENETEK (13)Időben csökkenő Időben csökkenő
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2023.12.30. 16:00
Azt irod: mi már régóta nem járunk ebbe a sícentrumba. Akkor miért írsz úgy, mintha ezek friss infok lennének?
Előzmény: (csani74 219989)
csani74
20 élménybeszámolót írt
20
4 éve tag
2023.12.30. 14:40
Nos... Ezt az álmodat, hogy korrekten tájékoztatnak felejtsd el..☺ 140km távolságból szoktunk telefonálni indulás előtt, és kérdezzük meg az aktuális állapotot... Soha nem az van amit mondanak, jegy visszavétel nincs... Általában azt szokta mondani a pénztáros, hogy amikor hívtam, még azok az állapotok, minőségek voltak amiket ő mondott.. ( próbálom elképzelni , ahogy reggel végig megy a pályákon, hogy a valós állapotokról meggyőződjön.)☺ Amennyiben itt beírsz valamit amit negatívumként tapasztalsz, azonnal rád ugranak vagy négyen öten, és próbálnak megcáfolni.. ( már megszoktuk) ☺
Az új trükk , hogy a kamerákra csak ráírták hogy live. Az alsó kamerát átállították, így már nem látni amikor gatya a pálya, és annak a harácsolásnak sem látod többé a nyomát amit mi többször megéltünk. Történetesen annyi embert engedtek be a centrumban, hogy az alsó liftnél teljes pájaszélességben 3- 4 kanyarban megtekerve kígyóvonalban vártuk a sorunkat, a sor vége majdnem a hídnál volt... Amikor megkérdeztük , hogy ezt hogy képzelik, annyi volt a válasz. Mi a probléma? A pályákon van hó, a felvonók működnek(csiga tempóban) lehet síelni. Mi már régen nem járunk ebbe a sícentrumba... Azt hogy az üzemeltető a pénzéhségéről lemod, majd limitálja a belépők számát egy korrekt létszámra, hogy mindenki jól járjon szerintem felejtsd el...
Előzmény: (magnum56 219865)
Tervező
85 élménybeszámolót írt
85
9 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2023.12.27. 14:09
Abban a szerencsében, de inkább megtiszteltetésben részesültem, hogy mindkettőjüket személyesen ismertem. (Pali bácsit jobban, vele többet találkoztam)
Ami a" sí-megszállottságuknál "is fontosabb, hogy becsületes, szorgalmas, tisztességes, igaz emberek voltak, akiket példaképül lehet állítani .
Sok ilyen ember kellene az országnak és a világnak is.
(Boda Pál gyermekorvos volt, és mesélte, nem hogy valaki nála született, hanem még az illető gyereke, unokája is....87 évesen válltörés után két héttel busszal ment Franciaországba sízni)
Előzmény: (WéberF 219891)
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2023.12.25. 20:07
Sátoraljaújhelyen Boda Pali bácsi és még egy fanatikus síelő-oktató (szégyenlem, de nem ugrik be a neve - majd az újhelyiek kiegészítenek) az 50-es években tudatosan fenyőtű alapon kialakított pályán tartottak edzéseket, oktatásokat! WFeri
Amíg nem olvasták, nem szóltak hozzá - egy kiegészítés:
P.S.: Ha már az újhelyiek nem fedezték fel - az egyébként nagyon nem idevaló - bejegyzéseket, akkor megjegyzem, hogy utánanéztem: HOMONNAI NÁNDOR, mindenki Nándi bácsija volt, aki fenyőágas, fenyőtűs edzéseket tartott Sátoraljaújhelyt!!
Előzmény: (gaboca 219885)
Zobo
5 élménybeszámolót írt
5
5 éve tag
2023.12.25. 14:18
Szerintem ezek a “jeges részek” még inkább a kilátszó pálya alap besorolásba esnek, nem a megolvadt és visszafagyott jeges felületnek, amivel együtt is teljesen okés volt a pálya nekem. De ezen nem veszünk össze, csak nekem a jeges pálya máshol kezdődik.
Előzmény: (Robin 219886)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2023.12.25. 08:26
Én is 23-án voltam de akkor nem egy pályán csúsztunk mert 11 órától rengeteg jeges rész jött elő. Először a pálya alsó részén aztán már fent is ! Ezt az ismerőseim is megerősítik.
Előzmény: (Zobo 219867)
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2023.12.24. 13:37
Nagyon próbáltam kibírni, de nem megy... :-)



https://www.instagram.com/flowryder/reel/C1DdRfbvOpP/
Előzmény: (zojuhasz 219852)
Zobo
5 élménybeszámolót írt
5
5 éve tag
2023.12.23. 15:58
Mi ma - tehát egy nappal később - voltunk és nem találkoztunk jeges pályákkal (vagy pályával, mert igazából ez egy pálya:(. Láttam a bejegyzésed és örülök, hogy nem fújtam le miatta a síelést. Pár helyen dél körül kint volt a pálya alap, de jeges nem volt sehol. És ha ma nem, akkor tegnap se lehetett olyan, amilyennek leírtad. Most voltunk itt először és kellemes meglepetés volt a pálya minősége. A lift mondjuk nagyon lassú, ami igazából azért gáz, mert a viszonylag rövid pályán nem melegszel ki, viszont a lassú liften átfagysz cserébe. De közel van, ma kevesen voltak, szép a táj, kedves a pénztáros, és annyira nem is drága. De a 3 órás vagy félnapos jegy bőven elég, mert megunod. Ha minden pálya megy, akkor persze más a helyzet, de így is jó nap volt.
Előzmény: (zojuhasz 219852)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2023.12.23. 12:05
Mindenki megérti, hogy a rossz időjárás ellen nincs mit tenni. Ez nem az üzemeltetők hibája.
De az őszinte tájékoztatást sokan elvárnák. Ha jeges a pálya és erős a szél, akkor pl. a kisgyermekes családok nem indulnának útnak.
Tudom, hogy ez azon a napon bevételkiesés a pályatulajdonosnak, de szerintem rosszabb, ha a félretájékoztatás miatt sokan csalódnak és többé nem jönnek ide vissza.
Előzmény: (Krampusz 219863)
Krampusz
369 élménybeszámolót írt
369
16 éve tag
2023.12.23. 11:33
A tegnap reggeli pálya nem volt olyan veszélyes, mint aminek leírod. Tudom, ott voltam nyitáskor, az elsők között csúsztam. Véleményemet az is alátámasztja, hogy a síiskolában a kezdők is jól elboldogultak. (Ezt is láttam) Ha a tegnapi pálya neked gondot okozott, akkor cseréld le a piktogrammodat kékre. Tény, hogy a szél szépen kifényesítette a pályát, de nem annyira, amin nem lehetett csúszni. Ráadásul az 5-ös pálya meredekebb részére pálya volt tűzve, úgyhogy az igazán nehéz részre nem tudtál rámenni.
Előzmény: (zojuhasz 219857)
zojuhasz
3 élménybeszámolót írt
3
4 hónapja tag
2023.12.23. 07:52
" 5-ös pálya - Piros nehézségű rész a Sípark felső részén." nagyon eldugva ennyi áll a sípark weboldalán. És sajnos ez a rész kikerülhetetlen (hiába van 5-ös számmal jelezve), mindenkinek átt kell síelnie magát, mert a 4 üléses felvonó és a csákányos is oda teszi le az embert. Vigyázzatok magatokra és családtagjaitokra, legfőképpen a nem piros tudású és nem frissen élezett "jármúvel" próbálkozók!
Előzmény: (magnum56 219853)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2023.12.22. 21:01
A weblapjukról:

Nyitva vagyunk, változatlan előszezoni árakkal:
Átlagos hóvastagság: 40-70 cm
Előzmény: (zojuhasz 219852)
zojuhasz
3 élménybeszámolót írt
3
4 hónapja tag
2023.12.22. 19:10
A mai napon a pálya alkalmatlan volt. Totál egybefagyott jég a pálya 100%-án, hó pedig semmi. Sumákolás helyett ("A mai napon erős szél várható"), inkább figyelmeztetni kellett volna mindenkit az extrém veszélyekre! Úgy látszik a bevétel fontosabb, mint a vendégek testi épsége, valamint a hely jóhírének megtartása. Elkeserítő az üzemeltetők hozzáállása! :(
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.