Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Atomic szakértőktől kérnék segítséget topikból

ÜZENETEK (17)Időben csökkenő Időben csökkenő
szemi
17 élménybeszámolót írt
17
14 éve tag
2010.02.22. 19:43
Persze saját kárán tanul az ember, pedig olvastam itt a
fórumon a szorít-nagy problémáról. Nem voltam még a Hervisbe,
csak gondoltam ott elég nagy a választék arra, hogy típusra
belőjem a méretet. Üdv. Szemi
szemi
17 élménybeszámolót írt
17
14 éve tag
2010.02.22. 19:37
Hosszú kihagyás után nem rég kezdtem újra. Igazad van
attól, hogy még tudom uralni a lécet a sítudásom még
nem biztos és a terheléssel vannak még problémák.
Egy lágy sível lehet, hogy ezeket észre sem veszem.
Mikor célszerű egy keményebb lécre váltani? Üdv. Szemi
Előzmény: (ozsi 85521)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2010.02.22. 09:02
Ha nagyobb sebességnél kanyarban bizonytalan a léc, akkor túl puha vagy terhelési hibák vannak a síelésben.

Ha már Atomic a topic címe, maradnék ennél a márkánál: Nekem egyik szlalom sí sem szitált az utóbbi évek modelljei közül (SL9, SL11, ST - kék, nem beszélve az SL D2-ről, amelyiket nem nagyon lehet zavarba hozni). De próbáltam Drive lécet is, és az is meglepően stabil volt, rendesen terhelve nagyon jól viselte magát.

Persze a D2 lécekre jellemző leginkább az, hogy keményednek a terhelésnek megfelelően. Az azonban biztos, hogy ha egy sí úgy kénytelen száguldani, hogy nincs igazán élére állítva és nincs komolyn terhleve, akkor bizonytalan lesz. Ilyent tényleg egy hosszú sugarú, kemény sí visel el.
Előzmény: (szemi 85434)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.02.21. 21:11
Most voltunk pár szaküzletben és sehol nem mértek semmit.
Eddig minden nagy üzletben láttam talphossz mérőt (szaküzletben sosem) csak használni kellene.
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2010.02.21. 21:04
Helló Szemi!

Hacsak nincs 47-es lábad, akkor nagy a 30-30,5-es cipő. Nekem 44,5-es lábam van, az 28,5-es méret, és 29-es cipőm van.
Szerintem jobban jártál volna, ha a Hervis helyett egy szaküzletbe mész, ahol lemérik a lábad hosszát és szélességét, és ennek megfelelő cipőt ajánlanak.
Nagyanyám mondta, hogy fiam, nem vagyunk olyan gazdagok, hogy olcsó dolgot vegyünk. És ez igaz a szolgáltatásokra is....

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (szemi 85477)
szemi
17 élménybeszámolót írt
17
14 éve tag
2010.02.21. 19:58
Valószínűleg igazatok lesz ! Elég lett volna Nordicaból az
ugyancsak 290-295-ös méret, állítólag az amúgy is egy kicsit
szélesebb fazonú. Hát a második csatot ráhúzom rendesen, hogy tartson. Nincs mese, bemegyek majd egy Hervisbe és végig próbálom a kínálatot.Kezdhetem ezt is előröl. Köszi
Előzmény: (maci-laci 85456)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.02.21. 17:10
A lábfejednél ha nem tudod rendesen meghúzni akkor tud a lábad jobbra-ballra mozogni a bakancsban és ekkor bíz szitál a léc eleje ha megereszted.
Előzmény: (szemi 85448)
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2010.02.21. 16:03
Hol szorított? Rövid volt, vagy széleségben volt szűk? Mert ha szélesebb a lábfejed és az előző hosszra jó volt, akkor nem biztos, hogy most a megfelelő cipőd van. Minden márkának van keskenyebb és szélesebb típusai.
Lehet, hogy a nagyobb cipőméret most azért fogja a lábadat, mert annyira meghúzod a csatokat, hogy az már deformálódik is? A cipő kérdés nem egyszerű.
Mekkora a flexe? Ha előredőlsz benne, most hol van a lábújjad, és hol volt a régi cipődben?
De a léc szitálását okozhatja a nem megfelő terhelés is.
Előzmény: (szemi 85448)
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2010.02.21. 15:40
A 14 m-es sugár nem jelenti azt, hogy nem lehet a sít megereszteni. Én 13 -as, sőt 11,5 -ös sugárral is szoktam 70 km/h sebességgel menni. Persze az élén vezetve a léceket és ilyenkor nem szűk íveket húzok. Azért ez már olyan sebesség aminél a többi ott síelőre is kiemelten kell figyelni. Egy sípályán ez már bőven elég. Akinek ez nem elég az a tűzött pályára menjen, mert ott nem veszélyezteti a többi síelőt.
Egyébként az r 17 sugarú léc is lapján vezetve beszitál, és még 70-el sem kell hozzá menni. Élén meg amúgy is gyorsabb a sí. Na meg élvezetesebb is.
Tanuláshoz meg szerintem is jobban járnál egy kisebb sugarú szlalom léccel, mint lesiklóval. Nekem egy explosiv space carbon léc 11,5-ös sugárral segített sokat a carving technika elsajátításában. Mióta ez a lécem van ( 3 éve) a testvére egy explosív gs léc már nem is volt a lábamon.
Az idén pedig egy 165 cm-es Elan SLX -en álltam. Fantasztikus élmény volt. Na persze ahoz Lackó Síoktatónak is nagy szerepe volt akitől sokat tanultam.
Előzmény: (szemi 85434)
szemi
17 élménybeszámolót írt
17
14 éve tag
2010.02.21. 14:57
Szia ! Azt honnan tudom, hogy nagy a bakancsom ? Én úgy érzem
pont jó, szorosan fogja a lábam. Most cseréltem, a Munari
290-295-ös szorított alig tudtam felvenni, vettem helyette egy Nordica 300-305-ös méretűt.
Előzmény: (maci-laci 85440)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.02.21. 12:49
"ha meg megengedtem akkor meg beszitált az eleje"
Régebben magam is tapasztaltam a leírt problémát de miután lecseréltem a bakancsomat megszűnt a szitálás.Egyszerűen nagy volt a bakancsom és ez okozta a galibát.
Előzmény: (szemi 85434)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2010.02.21. 12:30
A lécet talpon vezetve majd az összes be fog szitálni nagyobb sebességnél, a pályán síelés lényege mostanság az élről élre váltott ívek húzása.
Előzmény: (szemi 85434)
szemi
17 élménybeszámolót írt
17
14 éve tag
2010.02.21. 11:47
Nem vitatom, logikus az amit írsz bizonyára így is van a gyakorlatban, de akkor mi a megoldás ? A kék pályán a nap
végére már untam magam a 163 cm-es 14-es sível, ha meg megengedtem akkor meg beszitált az eleje. Továbbra is keresem az optimális sílécet.Kérhetem a segítségeteket? Nincs módom próbálgatni a különböző típusok között.A 182 cm-es magassághoz 88 kg-hoz gondolom a 163 és 170 cm hosszban kell gondolkodni.
Az általam kigondolt típusok; Atomic GS 9,az új típusúakat nem ismerem, Head iXRC 600 új kiadású, 800 (akár a régebbi is talán jó, az új?) Nordica ? Ott annyi féle van, hogy nem ismerem ki magam. Nem tudom melyik lécnél olvastam, hogy
lehet szép íveket rajzolni, de nem hozza zavarba a sízőt, ha
egy kicsit "száguldozni" van kedve. A fórumon megjelenő írások elméleti síkon segítenek, de az igazi megoldást minden képen a konkrét javaslatok jelentik. Köszönettel
Előzmény: (ozsi 85334)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2010.02.19. 23:36
Szerintem 14-16 m sugár felett csak az válasszon lécet, aki valóban tudja, mit csinál... Legalábbis, borítékolható, hogy meg fog szenvedni a tanulással, vagy mehet a kölcsönzőbe kivenni egy tényleg használható lécet.

Nem tudom, milyen lehetett a sítudásod, de az átlagos síelőnek tökéletes zsákutca egy 14-16 m feletti léc. Az alapszabály az lehet, hogy maradni kell a 11-12 m sugárnál, és a keménységet kell a tuidásnak megfelelően választani.

Egyszerűen csak arra kell gondolni, hogy a mai pályaviszonyok mellett mekkora hely kell egy 16-18 m-es sível ahhoz, hogy élre tegye valaki. Ismerve a sebesség és a sugár közötti összefüggéseket, máris kiszámolható, hogy egy hosszabb sugarú sível ugyanahhoz az élvezeti értékhez nagyságendekkel nagyobb sebesség, és négyzetesen több baleseti kockázat tartozik.

Vagy mondok egy másik érvet: 35 év síeléssel a hátam mögött, kb. átlag-kicsit átlag feletti fizikummal, elfogadható sítudással fel sem merül bennem egy 12 m feletti sí beszerzése. És egyetlen tanítványomnak sem javasolnék egy ilyen sít, mert érdekelt vagyok a tanulásuk sikerében.
Előzmény: (szemi 82049)
szemi
17 élménybeszámolót írt
17
14 éve tag
2010.01.27. 20:05
Szia ! Köszi a választ. Sejtettem, hogy nagyok ezek a lécek.
Az állapotukat sajnos csak kép alapján tudom megítélni illetőleg amit az eladó ismertetője tartalmaz. A portálon
elolvastam minden ajánlást használt léc vásárlással
kapcsolatban. Elméletben tisztában vagyok azzal, hogy mire kellene figyelni ,de távolság miatt csak így oldható meg. Üdv.Szemi
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2010.01.26. 21:46
Helló Szemi!

A léc állapotától függ meg főleg a paramétereidtől, de szerintem mindkettő nagy lesz neked, meg a geometriájuk sem az újrakezdőknek kedvez. A Beta Race rohadt régi, feltehetőleg kihajtott béllel, az XTR Fire meg egy kölcsönzői típus, korai éveiben szezononként 60-90 napot sízett, feltehetőleg szintén zéró rugalmassággal, szűzhártya vastagságú talppal.
Persze ezt csak látatlanban tippelem.

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (szemi 81936)
szemi
17 élménybeszámolót írt
17
14 éve tag
2010.01.26. 21:32
Most kezdtem újra a síelést. Két kinézett síléc közül
melyiket javasoljátok megvételre. Atomic Beta Race GS 9.21
180 cm R:16 (állítólag) vagy Fischer XTR Fire 175 cm R:19
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.