Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Románia
Cavnic - Kapnyikbánya
síterep infó oldal
ÜZENETEK (134)Időben csökkenő Időben csökkenő
ferencibettina
1 élménybeszámolót írt
1
5 éve tag
2019.01.05. 10:51
Sziasztok!

Mi tegnap voltunk itt síelni. Debrecenből indultunk, az út kb 4 óra volt nekünk, igaz először jártunk itt. Átlépve a határt (jótanács: a jogsi érvényességét ellenőrizzétek :) ) Érmihályfalván, egy kis benzinkúton vásároltunk matricát a fizetős útra (DN19). Az utak teljesen jól járhatók voltak, a hegyekben is. A sípálya környékén a parkolás nehézkes, mi a "fánkcsúszdával" szemben parkoltunk, egy fizetős parkolóban (10 lei), a parkolós figura segítőkész volt, törte a magyart, de megértettük. A pályán dolgozók nagy része beszélt magyarul, mindenki rendes volt. A pálya szerintünk nagyon jó volt, a terep elég lankás pár meredek résszel. Elég sokan voltak a beülős felvonónál a pálya aljánál, de pár percnél tovább nem kellett sorban állni. Ami rossz volt, hogy pár kóbor kutya rászabadult a pályára és kerülgetni kellett őket, illetve melegedni csak az étteremben lehet, ami ebéd környékén tele van.
Este kivilágított pályán nagyon hangulatos volt síelni, mi nagyon élveztük :)
Döbrögi
26 élménybeszámolót írt
26
8 éve tag
2018.01.21. 09:50
Sziasztok!
Hó van bőven a lejtők most is karbantartottak, személyzet még mindíg türelmes segítőkész!!! Az utak jók (éjjel 15-20cm hó esett de 9kor már feketére volt takarítva a szerpentin)!
Döbrögi
26 élménybeszámolót írt
26
8 éve tag
2017.03.16. 18:43
Sziasztok
Tegnap értünk haza egy körülményekhez képesti szuper csúszkálás után a SuperSkí pályáról.
Az 1, 2 pályák még biztosan jók lesznek a hétvégén Menjetek!!!!!
75LEI a napi jegy, alsó szakasz beülős.
Reggelre kicsit fagyos de frissen kezelt, délre szuper, háromra kissé mély a pálya ( 0-10C foknál szikrázó napsütésben).
Szállásnál, étteremben, pálya körül csak kedves segítőkész igazi vendéglátós emberekkel találkoztunk. Pedig feszegettük a határokat!!!!!
IMG-7159.JPG
IMG-7208.JPG
IMG-7226.JPG
IMG-7316.JPG
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
JTL
72 élménybeszámolót írt
72
8 éve tag
2017.03.13. 15:54
Köszi de kihagyjuk, az elmúlt két hétvége (Tátra Lomnic) miatt Sokkban vagyunk.Két hete szél miatt zárva, múlt hétvégén lavina zúdult a Lomnici nyeregre zárva,+12 fok . Du 1re meguntuk a latyak síelést, mire becuccoltunk a kocsiba megnyitották a Nyerget, így idegből hazajöttünk. A húsvéti szezonzárásig (Kitzsteinhorn) szünet. Pár napja előszedtem a motorokat , és megkezdtük a felkészülést a szezonra.Kellemes időtöltés L T.
Előzmény: (Döbrögi 194965)
Döbrögi
26 élménybeszámolót írt
26
8 éve tag
2017.03.13. 08:36
Megérkeztünk. Most reggeli után várjuk, hogy induljon a felvonó. Elmondád szerint jo a pálya, 1 után felvizesedik. Gyertek.
Előzmény: (JTL 194816)
Döbrögi
26 élménybeszámolót írt
26
8 éve tag
2017.03.07. 21:07
Köszönöm
Előzmény: (JTL 194816)
JTL
72 élménybeszámolót írt
72
8 éve tag
2017.03.07. 19:05
Buna Seara. A korábbi beszámolók még mindig helytállóak,változás csak a kétüléses felvonó.A legjobb útvonal Debrecen, Nyírábrány, Érmihályfalva Nagykároly Szatmárnémeti,Nagybánya, Felsőbánya majd a 184 számu úton Kapnikbánya. A síterep Kapnikbányát elhagyva kb 4kmre található. Az útdíjat időben megváltani, és a gyorshajtás lakott területen. Kellemes időtöltést, ha lesz időd pár sor infó jól jönne, 14-15 készülünk kapnikra. üdv Laci
Előzmény: (Döbrögi 194792)
Döbrögi
26 élménybeszámolót írt
26
8 éve tag
2017.03.06. 20:36
Sziasztok!
Vasárnap reggel indulunk, van egy három éjszakás foglalásunk a SuperSki-ben. Most megyünk először ide, Szolnokról. Valakinek jó tanácsa, figyelmeztetése!? Szivesen venném
útvonal javaslatot is elfogadok mert egyelőre a googli tervező és a GPSem nem ugyan azt az útvonalat tervezi (azonos paraméterek,110km külömbség, Debrecentől eltérő)
Köszönöm
JTL
72 élménybeszámolót írt
72
8 éve tag
2017.01.22. 19:43
Újra kapnikon, december közepe óta üzemel a kétüléses felvonó. Igaz csak a pálya közepéig jár, onnan a korongossal lehet tovább jutni a tetőig. Megint nagyszerű hétvégét töltöttünk itt. Gyönyörű környezetben ,rengeteg hó igazi téli hangulat. A parkolás még mindig borzalmas, ahol van egy autónyi hely oda beis állnak. Aki nem akar késő estig maradni inkább álljon le az út szélén. Ezt leszámítva minden ok, kiváló ár érték, nagyszerű hely bemelegítésre komolyabb sí túra előtt.
IMG-20170121-143642.jpg
IMG-20170121-143631.jpg
IMG-20170121-141919.jpg
IMG-20170121-105006.jpg
IMG-20170121-103259.jpg
IMG-20170121-103247.jpg
Meedea
60 élménybeszámolót írt
60
12 éve tag
2016.12.31. 09:52
Az érzés, amikor 1 év 10 hónap kihagyás után, remegő gyomorral és a kezdők izgalmával, újra lécre álltam...elmondhatatlan :-D

Nagyon jó a pálya, csak az utolsó 3 méteren van néhány jégfolt.
Az "új" 2 üléses felvonó nagyon meggyorsítja a haladást, kb 5 perces a várakozás délelőtt, amikor sokan vannak, 16 óra után 1 perc se.
A következő napokra hideget és havazást jósolnak, úgyhogy jövő héten terveink szerint újra megyünk :)
20161230-153202.jpg
Tibrider
162 élménybeszámolót írt
162
15 éve tag
2016.12.15. 21:29
Üdv mindenkinek. Úgy tűnik, született egy ülő felvonójuk is. Lassan nyit a fekete pálya is.
JTL
72 élménybeszámolót írt
72
8 éve tag
2016.02.06. 20:13
Csak megtudom erősíteni, miis itt töltöttük a mai napot. A pálya lassabb volt mint 2 hete, de a fekete 3 az mais tuti, várakozás nulla, igaz max tizen voltunk rajta. Ugyan a völgybevezető jobboldali pálya nem volt ratrakolva, deígyis jól lehetett rajta hasítani. Hamarosan visszatérünk!!!
Ba Guszti
9 élménybeszámolót írt
9
9 éve tag
2016.02.06. 19:42
Szabinyo ez a pálya nagyon jó, Magyar viszonylatban főleg
sajna te szezon kezdetkor voltál igy nem lehetett a pálya tökéletes
azon a napon mindenütt még gyatra pályák voltak , utána olvastam figyeltem a hójelentést
azért a fényképeidből itélve jót sieltél
szerintem több jóra emléxel vissza erről a helyről mint a francia siutadon :O
én tuti cavnicra megyek mint mátraszentistvánra vagy bánkutra esetleg eplénybe se
itt legalább sielhetek nem kell sorban állni mint máshol
nekem még szerencsém volt mindig tökéletes pálya várt itt
Előzmény: (szabinyo 185623)
Döbrögi
26 élménybeszámolót írt
26
8 éve tag
2016.02.02. 07:15
Köszönöm!
Kipróbáljuk
Előzmény: (JTL 187097)
JTL
72 élménybeszámolót írt
72
8 éve tag
2016.02.01. 20:45
Tökéletes síterep kezdőknek, elkerített rész várja az első lécre állókat. Több magyarul beszélő oktatójuk is van, sí illetve board egyaránt. A weboldalukon lehet informálódni superskicavnic.ro / scoala de ski alcímen. Árakról is részletes tájékoztatót találhatunk a weboldalon, telefonszám, e-mail cím is fent van. Nyugodtan lehet próbálkozni magyarul érdeklődni. Mi mindig magyar / angol nyelven írunk, s tört magyarsággal válaszolnak, mely teljesen jól érthető. A helyszínen is jól megértik a magyar nyelvet (bérlet pénztár, szálloda, kölcsönző, apres-ski bar...). Mindenkinek jó szívvel ajánljuk:-)
Előzmény: (Döbrögi 187089)
Döbrögi
26 élménybeszámolót írt
26
8 éve tag
2016.02.01. 16:47
Szia
Tapasztalataid alapjan ajanlanád e kezdő tarsasagunknak ezt a palyat vagy inkabb más alkalmasabb helyet. Ha igen lattal e oktatast ahová előzetesen bejelentkezhetnénk?
Üdvözlettel István
Előzmény: (JTL 186720)
JTL
72 élménybeszámolót írt
72
8 éve tag
2016.01.25. 16:33
Kapnikbánya classic, 2016 01 23-24. Több alkalommal síeltünk már itt a feleségemmel, és annyi élményben volt már részünk ezen a kis síterepen, hogy írásra késztetett. Az alábbi sorokat ajánlom kedvcsinálónak, vagy akiknek bármilyen aggodalma van Romániával kapcsolatban. Mátészalkaiak lévén nem nagy dolog Kapnikbánya elérése kb 150km úgy 2,5 óra utazási idő. Utunk a Csengersimai határátkelőn vezet, pár perc az átjutás migráns egy darab se. Pénzt érdemes már itthon váltani, a bátrabbak az átkelő előtti parkolóban is megtehetik a neppereknél, csak lassítani kell és máris intenek. A valutaváltóktól 5-6 a bankoktól akár 10ft kedvezőbb az árfolyam, még soha nem csaptak be. A bankkártya mindenütt ok kivéve a síbérlet vásárlás. Az útdíjat nem elfelejteni, javaslom az első benzinkutat jobboldalon, gyorsabb mint a mindenféle bódék, a legolcsóbb 5 nap 15 lei. Ja majd elfelejtem, a kúton kéregetők csak papírpénzt fogadnak el, a kocsi mellett 1,75 eurót és 150ft szedtem össze apróban így nem kaptak semmit. Innentől kezdve kiváló kátyúmentes! mondom kátyúmentes út vezet végig, már már hiányzott 1-2 gödör. A síterep kapnikbányát elhagyva kb 4km található az út mellett, nem lehet eltéveszteni. Szállásunk a pálya melletti Superski hotelben volt, 230 lei / szoba reggelivel, hétvégén mindig teltház, érdemes 2 héttel előre gondolni. A parkolás kautikus, nem irányítja senki, ahol van egy autónyi hely oda a román sporttársak be is állnak, nem törődve, hogy a másik kitud állni vagy se. Az egész napos bérlet 90lei. A felvonók mindegyike tányéros, megszakítás nélkül működnek, az ,hogy 3-4 ember fekszik a felvonó mellett, nem elég ok a leállításra, sőt aki kidől legalább 7-8 tányért várnia kell az újabb próbálkozásig. Az idő előrehaladtával, és az elfogyasztott alkohol mennyiségével arányosan, a felvonókezelők mind barátságosabbak, már már megölelnek, hogy újra látnak. Az 1 jelzésű pálya is inkább kék 1-2 kisebb letöréstől eltekintve.A 3 jelzésű teteje nekem inkább piros, az alsó részen van egy komolyabb letörés ami miatt feketének jelölik az egészet. A pályák nagyon jól kezeltek, még a késő esti órákban is kitűnően ellenáltak a tömegnek. Nagyon sok az önképző tanuló, főleg a délutáni óráktól zárásig, igaz a pályán fekve nem voltak zavaróak. Este 8,30ig bírtuk szusszal, kisebb nagyobb kihagyásokkal, vasárnap du 2 ig aztán start haza. Nagyon tuti kis síterület, ülőszékes felvonóval lenne az igazi, de sebaj alszunk egy párat, aztán visszatérünk. Sok minden kimaradt még a leírásból, ha kérdés merül fel szívesen válaszolunk. üdvözlettel L+T
Angel-A
4 élménybeszámolót írt
4
8 éve tag
2016.01.08. 20:44
Udv.

Szerintem a korabbi bejegyzes nem teljesen igaz, jobban mondva csak reszben.

A tanyeros felvono alatti nyomvonal helyzet, azon a napon , vagyis januar 6-an, valoban eleg rossz allapotban volt. Azota ezt a dolgot a palya kezeloi folyamatosan probaljak javitani, ha massal nem azzal hogy a felvonos alkalmazottak havat lapatolnak a kialakult godrogbe.

A palya minosegerol valo megjegyzes az tuti hogy nem igaz. A palyat minden reggel tokeletesen simara ratrakoljak, es ha jol tudom ezt pont a tulajdonos teszi.

Habar majdnem tobb mint harom evtizede sielek, es valamikor pont erre a nagybanyai videkre jartam edzotaborozni mint igazolt sizo, ezen a siterepen en is most jartam eloszor.

Januar 3-an mentem fel, es annyira megtetszett, hogy 4 ejszakat is ott aludtam, es 7-en jottem le errol a sitereprol. Tapasztalt es halado sizokent nem feltetlenul a palya komolysaga es nehezsegi foka fogott meg , hanem pont az , hogy latszott az egeszen az , hogy valaki nagyon is erdekelt, hogy ez a siterep jol mukodjon. Persze hozzajarult a jo hoviszony, es hogy szinte minden este havazott egy keveset, sot januar 7-en szinte egesz nap meseszeruen esett a ho. Es megismetlem, hogy a palyat minden reggel elsimitjak.

Ugyhogy semmi bucka.

Es annyira megtetszett a dolog, hogy januar 10-tol vissza is megyek egy par napra, foleg hogy az iden is megy az a kedvezmenyes ajanlat, amit egy regebbi bejegyzesben lattam.

http://www.hotelsuperski.ro/

Ha a vasarnapra elorejelzett eso nem tesz nagy karokat a palyaban, akkor szerintem erdemes szem elott tartani ezt a siterepet, foleg hogy a kovetkezo hetre szinte minden nap havazas van bejelezve.
Előzmény: (snackwell 181242)
ferrypappa
7 élménybeszámolót írt
7
14 éve tag
2016.01.06. 10:51
Köszönöm !
hát ez igen csak lehangoló !
Üdv
szabinyo
18 élménybeszámolót írt
18
12 éve tag
2016.01.06. 10:44
Udv. Eloszor jartam ezen a palyan, de eleg nagy csalodas volt.
A megkozelithetosege teljesen jo, utminosege is ok. Parkolo is van, bar nem sok. A palya hossza is rendben volna csakhogy nem gondozzak a palyat. Ez rendkivul kellemetlenne teszi a snowboardozast.
Nembeszelve arrol hogy a tanyeros felvono alatt abszolut el van hanyagolva a nyomvonal. Snowboarddal igazi kuzdelem feljutni, feler egy sikerrel. Nem csak a boardosokat erintette ez rosszul hanem a sielok is nemegyszer kiestek a jegbefagyott 15-25 cm !!!! mely vajatbol.
Ha ezek nem lennenek akkor meg talan mennek meg oda csuszkalni. De ennek tudataban nem valoszinu .
Egyebkent az arak olyanok mint itthon,es az emberek is segitokeszek.
A napijegy 90 lei. Egy forraltbor 2dl - 5lei.
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.