Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Melyik lécet válasszam?

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Melyik lécet válasszam?
2023.12.18. 16:22
"...mint egy fagyott mokus vagy patkany kuporog"
:-D Komoly duma, tetszik!


"NEM FEL ALLNI AZ UJ KANYARBA"

Nem értünk mindenben egyet, de ebben biztosan igen. A tehermentesítéses vitánál én is kifejtettem, hogy az öncélú felácsorgásnak semmi értelme sincs, sőt még rosszabb, mintha valaki maradna inkább rottyantott helyzetben.

Ahogy helyesn írod, a leendő következő kanyarba, a "semmibe", a völgy felé kell nyújtani, betolni a felsőtestet és ezáltal a súlypontot átvinni a leendő kanyar középpontja felé.
(Nyilván nem a hátrahagyott seggel, derékből előrehajolásra gondolok, amit jobb, ha inkább nem is csinál valaki.)

Sokan azt hiszik, hogy ez a "semmibe nyúlás" valami ördögi dolog, amit csak száguldva tudnak a profik.
Pedig nem. Akik úgy tanítanak síelni, mint mondjuk én is, mi már a legelső napon ezt ültetjük a tanulókba. Már a "hóekében" is, persze amennyit a tempó enged. Később is alapkövetelmény.

Írtam már talán a napokban, hogy az általunk tanított "hóekében" a külső oldal nyúlik, a belső húzódik össze.
Amikor erre alapozva sikerül összerakni a már párhuzamos lendületet, akkor persze az egész test nyúlik. És ideális esetben jó irányba...

Ez nem egy profi technika, amit csak a kiválasztottak képesek megcsinálni.
A legtöbb középhaladó síelőnél hiányzik, és ha ezt rendbetesszük, akkor kategóriákat tud javulni a sítudása.

Rövidlendületbe nem megyek bele, mert te nagyon a versenytechnikák felől nézed a dolgokat. Nincs is ezzel semmmi baj, neked ez tetszik, ezt akarod megtanulni. De persze mivel az tűzött pályában, időre megy, ezért a mozgás és a megoldások is mások, mint az "utcai" síelésnél.
Mindkettő irányzat tökéletes lehet, ha úgy síeli valaki. ;-)
Előzmény: (endre77 219742)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.