Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Szerbia: Kopaonik, Brezovica

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
palalaci
3 élménybeszámolót írt
3
18 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Szerbia: Kopaonik, Brezovica
2006.01.23. 07:26
sziasztok, egy pár info !
Először is sokszor jártam már szerbiában,jópárszor Kopaonikon is.Az utazás során a határátkeléstől kezdve szigorúan be kell tartani mindenféle közlekedési szabályt.Elsősorban a sebességkorláto-
zás és a biztonsági öv,így van esély hogy nem állí-
tanak meg,ugyanis tényleg a külföldiekre utaznak a rendőrök és zsebre dolgoznak.Ha megállít 90%hogy fizetni kell,ezért az autó legyen mindennel felsze-
relt(égőkészlet,eü doboz,vontatókötél,hólánc,háromszög,biztosítós ZÖLDKÁRTYA és minden izzó működjön az autón,a rendszámtáblavilágítás is)A határtól Belgrádig tuti hogy 2-3 helyen ott állnak(éjszaka is mérnek)
Belgrádtól lefelé az autópályán már bátrabban lehet menni,én még arra nem találkoztam velük,úgyhogy ott nem 120-al szoktam menni,viszont
a kijárat(cicevac)után megint lassul a tempó,de itt már inkább az út minősége miatt.Az autóút és autópálya díjak természetesen a nem szerb táblásoknak dupla és a hegyekbe érve tényleg kapsz
segítséget pénzért ha nem tudod magad felrakni a hóláncot, amire bizony hóesésben szükség lesz(téli gumi minimum).A lényeg,hogy Belgrádon túl már igazi szerbia és csak óvatosan minden duhajkodással,de ha felértek a városba az már egy teljesen másik miliö,nem véletlenül nevezik szerbia gyöngyszemének és nagyon sok pénzt költöttek fejlesztésre is.Szerintem ha valaki oda csöppenne azt mondaná valahová az alpokba érkezett,nagyon hangulatos síközpont.Aki magyarország déli részén lakik és szeret síelni ezt ajánlanám szlovákia helyett(tudomásom szerint ekkora pályarendszer nincs is szlovákiában,de még a közeli osztrákokon sem).Ár-szolgáltatás viszonyban nagyon jó,ratrakolt hosszú pályák,doppelmayr felvonók 2,a harmadikat nem tudták befejezni,25eu/4szem.ap./éj abszolut pályaszállás,3000ft körüli napijegy 40 km pálya.
Semmiféle rossz tapasztalatom nem volt a helyiekkel,úgyhogy hajrá Kopaonik!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.