Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Weinebene
síterep infó oldal
ÜZENETEK (73)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kopeczky Soma
1 élménybeszámolót írt
1
1 hónapja tag
2024.02.25. 22:24
Szombaton voltunk kint 1 napra. Többek közt amiatt is esett a választás weinebenere mert előtte nap esett 30cm friss hó, ami nagyon jót tett mind a pályának, mind a környékének, mert nagyon hangulatos volt. Én először voltam itt, de akivel mentem ő jól ismerte, ami sokat segített a tájékozódásban. Én annyira még nem vagyok profi síelő, de itt nagyon élveztem a pályákat és a “pirosokon” is könnyedén letudtam jönni. A hütték nagyon hangulatosak, a pályák mellettiek remekek egy-egy 15 perces szünetre és egy bambira. A parkoló melletti nagy hüttében pedig remek a konyha és az ára is elfogadható. De mindenkinek ajánlom, hogy 2 után menjen és akkor elkerülheti a tömeget. A pályákon amúgy nem volt nagy tömeg, és a lifteknél is csak 2 alkalom volt amikor várni kellett, de akkor se többet 1-2 percnél.
Én mindenkinek tudom ajánlani aki most akarja elkezdeni a síelést, vagy úgy érzi, hogy még szüksége van gyakorlásra, vagy egyszerűen szereti a hangulatos erdei pályákat amiken kitud kapcsolódni kicsit.
nagyzee
9 élménybeszámolót írt
9
6 éve tag
2020.03.09. 12:16
Úgy látszik, nem túl népszerű a hely, de nekünk ismét bevált. Március 8-án voltunk, nagyon jó kemény hó volt mindenütt, a 4 párhuzamos piros pálya teljesen síelhető, az alsó kékeknél csak a széleken, de így is jól elvoltunk. Semmi bucka, csak a széles, sima , letaposott pálya. Ajánlom. Az árak sem durvák, szerintem Semmering, Mönichkirchent mellett ez még egy jó lehetőség lehet akár egy egy napos síelésre is.
nagyzee
9 élménybeszámolót írt
9
6 éve tag
2018.03.19. 21:06
2018.03.18-án próbáltuk ki Weinebene pályáit. A meglevő stabil 100cm tartós hó mellett 10cm friss hó, és durva köd fogadott, a parkolóból elindulva a kasszát sem találtuk meg, de páran segítettek, így beváltottuk a YodelYou kuponokat és felmentunk az első lifttel, amit megtaláltunk. A pályák nem túl hosszúak, nem túl gyorsak, könnyen síelhetők, de a köd sajnos sokat rontott a hangulaton. Ülős felvonó nincs, de a pályahosszak nem is indokolnák. Egy napos szórakozásnak szép időben tökéletesen megfelelne a hely, és a jegyárak is nagyon kedvezőek. A nap végét a lenti parkoló melletti étteremben májgombóclevessel és borgácsgulyással zártuk.
SonKöl
27 élménybeszámolót írt
27
12 éve tag
2016.02.22. 22:00
Sziasztok!
Némi friss infó a helyről:
Tegnap próbáltuk ki ezt a síterepet, Budapestről, egy napos síelés keretében...Ugyan tegnap zökkenőmentesen, száraz úton lehetett haladni, de így is 4,5 órás a táv, de havazás esetén Deutschlandsbergtől tuti a hólánc szerelés, a 16%-os emelkedő okán.
Délelőtt felhőmentes napsütés, 5-6 fokkal, és széllel (erdőhatár felett), de délutánra befelhősödött, mely a pályák állapotának kifejezetten jót tett, picit gyorsabbá váltak. Amúgy nagyon tapadós, kifejezetten lassú volt a hó.
A pályák a könnyebb kategóriába tartoznak, zöld, kék és enyhébb piros szintűek, viszonylag szélesek, carvingra is alkalmasak, azonban számomra rövidnek tűntek.
Kb. 2 óráig a lifteknél 5-8 perces sorbanállás volt jellemző, ezen időszak alatt rövidnek tűntek a pályák, többet felvonózott és várt az ember, mint amennyit síelt. Egyedül a hátsó 13-as liftnél nem tapasztaltunk várakozást, igaz ehhez déli tájolású pályák tartoznak, melyeket leginkább megviselt a meleg.
De később megszűnt a sorban állás, így már élvezhető meneteket lehetett síelni, az aktív/passzív arány kedvezőre fordult.
A lifteknél várakozások egyik indoka lehet, hogy horvátok síversenyt rendeztek, sok fiatal versenyzővel.
Meglepő volt, hogy ugyan érintős síbérletet adtak, de nem a kauciós fajtát, szóval olyan régebbi típust, azonban kifejezetten könnyedén lehetett áthaladni a kapukon.

Összegezve: hangulatos a síközpont, kiváltképp családoknak javasolt, de egy napra is érdemes ellátogatni, igaz nem ilyen távolságból (Budapest).
Pécsi Sándor
1 élménybeszámolót írt
1
9 éve tag
2015.01.11. 19:16
Sziasztok
Tegnap (01.10) voltunk Weinebenen. Előtte tájékozódva 50-50 cm-es havat írtak. Hát azt kerestük....
Lehetett csúszni, de a felső pályákon - főleg a lejtő felső szakaszában - "füves" szakaszokon kellett átküzdeni magunkat. A lenti pályaszakaszok kásásak voltak. A felső szakaszról a parkoló felé csúszva vízben, vízátfolyásban kellett áthaladnunk. Ezt többünk léce erősen megsínylette. A szél erős volt, arra számítottunk, de csúszás közben nem lehetett érezni.
Ettől függetlenül remek kis terep, ajánlani tudom mindenkinek, de előtte a webkamera felvételeket jó alaposan át kell tanulmányozni :))
bence84
92 élménybeszámolót írt
92
13 éve tag
2015.01.06. 15:03
Jobbulást :(
2 centit hamar lesöpör a rengeteg ember, nem hiszem hogy jobb a helyzet.
Előzmény: (Yovena 177209)
Yovena
21 élménybeszámolót írt
21
12 éve tag
2015.01.06. 12:31
Sajnos igen, az egész terep egy jégtábla volt... és ha jól tudom azóta max. 2 cm hó esett :( Boarddal borzasztó volt,sajnos annyit estem mint már rég nem, sikerült is egy húzódást összeszednem, azóta sántikálok. Pár ismerősöm ma kiment, majd megírom mit mondtak, most milyen. De sajnos így hogy jelentős havazás nem volt, szerintem nem történt csoda, főleg ha a nép ugyanannyi... kár amúgy mert mi nagyon szeretjük Weinebenet, de egyelőre tanácstalanok vagyunk, hova menjünk hétvégén?
Előzmény: (bence84 177183)
bence84
92 élménybeszámolót írt
92
13 éve tag
2015.01.06. 00:14
Mi is szombaton voltunk itt! Azt hittem, hogy a léceim éle ment el, már el akartam vinni élezni. De akkor szerinted is vastag jégpáncél volt az egész terep? Borzalom volt az állandó sorban állás is. Egy darabig hanyagolni fogom ezt a terepet :(
Előzmény: (Yovena 177044)
Yovena
21 élménybeszámolót írt
21
12 éve tag
2015.01.04. 20:49
1-én és 3-án jártunk Weinebenen. Első nap nem volt problémánk a hellyel, viszont péntekre sajnos a hegy jégpályává változott. Jól ismerjük a terepet, szeretjük is, és eddig nem csalódtunk benne, de sajnos most elég kedvetlenül róttuk a köröket. Ezt még tetézte a nagy tömeg is, akik minden liftnél feltorlódtak, ilyet a helyen szintén ritkán látni. Sajnos a pályákon elég kevés hó van még mindig, amit ráhóágyúztak, azt a szél lefújta. Síelö is volt a boardos csapatunkban, ö jobban ki tudta élvezni a gyors pályákat, még ha jegesek is voltak, de a boardosok estek-keltek. Nem vagyunk már kezdök, de csak nagyon lassan tudtunk haladni, mert sajna már a pályák szélei sem puhák, ott is összefagyott a hó, és kevés a fékezhető felület. Profik biztos jobban kezelik a hely jelenlegi állapotát, a snowparkot is megnyitották már, és elég sokan használták az elemeket, de inkább csak olyanok akik amúgy is versenyezni szoktak.
Szóval sajnos Weinebenére nagyon ráférne jó pár centi friss hó, mert ha ez igy marad, inkább "túlélésröl" szól 1-1 lecsúszás, nem az élvezetről. Kezdőknek most nem ajánlanám, ezt az amúgy nagyon kezdő és gyermekbarát helyet.
bence84
92 élménybeszámolót írt
92
13 éve tag
2015.01.01. 21:39
Holnap (pénteken) megyünk hárman Weinebene-re, akinek kedve van, jöjjön :)
Előzmény: (bence84 176414)
bence84
92 élménybeszámolót írt
92
13 éve tag
2014.12.28. 18:25
Weinebene egy remek adottságú terep, kellemes meredekségű pályákkal és szép erdei hangulattal. Ma leesett 20 cm friss hó, kis aggodalommal indultam emiatt útnak. A sporttársak egy másik topicban leírták, hogy mi szokott lenni ilyen esetekben a terepen, ami tökéletesen megfelelt a valóságnak. Nem mintha egy másodpercig is kételkedtem volna bennük :) Deutschlandsberg szélén fel kellett tenni a hóláncot, utána még kb 25 km volt az út a parkolóig. Szakadó hóesés, -13°C, erős szél volt. Csak 2 órás síbérletet vettem, mert ez volt életem első szűz/porhavas élménye és féltem, hogy nem tudom jól megtanulni a mozgást. Alaptalan volt, mert kb elsőre ráéreztem és szuper csúszásaim voltak a 20-50 cm friss hóbuckákban és hófúvásban. Folyamatosan járt 1-2 ratrak, néha volt elegyengetett nyom, de alapból kezeletlen volt az egész pályarendszer. Aki mostanában jönne, annak a keddet javaslom, mert 2 nap alatt be fogják tömöríteni és jó lesz! A hegy tetején azonban még most is voltak füves, kavicsos foltok, mert a nagy szél levitt róla minden friss havat. A terep hátránya, hogy csak csákányos felvonók vannak és elég lassúak. Tömeg viszont nem volt. A terep ideális kezdőknek és családosoknak.

Pár képet lőttem:
https://sielok.hu/fotoalbum/889887/kep/1/
bence84
92 élménybeszámolót írt
92
13 éve tag
2014.12.27. 22:55
Holnap 10-11 között tervezek indulni, egy helyem van Graz Eggenbergből. Remélem a 20 cm friss hó jó lesz :)
Előzmény: (bence84 176090)
bence84
92 élménybeszámolót írt
92
13 éve tag
2014.12.24. 17:08
Szia Arsenal, köszönöm! Ismertem és 2 hete vettem is belépőt Kreischbergre kb 35€-ért, de a helyszínen csak 25€ volt, így nem használtam fel. A kérdés, hogy akciósak-e még ezek a Grazhoz közeli kis terepek? Mert ha igen, akkor nem éri meg a yodelyou.

Yovena, igen, egész januárban járni fogok és szerintem februárban is. Amíg hó lesz :)
Előzmény: (arsenal 176079)
Yovena
21 élménybeszámolót írt
21
12 éve tag
2014.12.24. 14:24
Igen, Graziak vagyunk már 3 éve, és minden évben a Ski Südautobahn bérletet vesszük meg. Ebben 4 pálya van benne: Koralpe, Weinebene, Salzstiegl és Hebalm. Eddig leginkább Weinebenere jártunk a snowpark miatt, Hebalmra pedig hétköznap estire. Viszont a Koralpe idén ujítás a bérletben és úgy vettem észre fejlesztgetnek (pl snowpark ott is) Ugyhogy meglátjuk idén is marad e Weinebene kedvencnek vagy Koralpe übereli. Most Magyarországon vagyunk, de ha gondolod késöbb összebeszélhetünk, ha terveztek még menni akár Weinebenere, akár máshová.
Előzmény: (bence84 176073)
arsenal
264 élménybeszámolót írt
264
17 éve tag
2014.12.24. 12:24
Weinebene benne van a 'Skihappyhour" akcióban, érdemes kihasználni:
https://ski.yodelyou.com/de/partner/skipass-weinebene-kaernten
Előzmény: (bence84 176075)
bence84
92 élménybeszámolót írt
92
13 éve tag
2014.12.24. 10:27
Vasárnap megyek Weinebene-re! Grazból indulok, elvileg van nálam 2 hely a kocsiban, ha a család nem akar jönni. Ez egyelőre rizikós ajánlat. Remélem jön közületek valaki :)
Jegyárakat tudjátok?
bence84
92 élménybeszámolót írt
92
13 éve tag
2014.12.24. 09:51
Köszi Yovena, úgy látszik lassan jön a hó :)
http://www.bergfex.com/steiermark/wetter/schneevorhersage/?t=48_72
Látom, Te is Grazból szoktál eljárni. Mik a kedvenc pályáid?
Előzmény: (Yovena 176018)
Yovena
21 élménybeszámolót írt
21
12 éve tag
2014.12.22. 21:55
Hello! Ugyan nem voltunk még kint idén, de jól ismerjük a terepet. Kellemes családias hely, nem tudom mennyire ismeritek. Viszont utolsó infóm szerint még csak a kisebb hegy megy működő liftekkel, 20-30 cm hóval. A nagyobb, hosszabb pályákat még nem sikerült kellöen behavazni.Viszont ha kisgyerekkel mentek szerintem egy könnyed besízésre, tanulásra a kis hegy is elegendő egy jó nap eltöltésére.
Előzmény: (bence84 176010)
bence84
92 élménybeszámolót írt
92
13 éve tag
2014.12.22. 21:04
Sziasztok!
Pénteken ide tervezünk menni családilag, 2 kisgyerekkel. Ahogy látom, egy része már nyitva van. Volt mostanában valaki? Írhatnátok, hogy milyen. Köszi!
simiandrás
20 élménybeszámolót írt
20
17 éve tag
2014.01.18. 22:44
Sziasztok! Mi 5 evig jartunk ide:http://www.urlaubambauernhof.at/koralpenblick#tab=info
Nagyon kedves csaladi panzio. A palyatol, kb 8-10 perc autozasra. Adnak egy kedvezmenyre jogosito kupont. A szobak, tipikus fa boritasu, tiszta,meleg, a tobbsegehez terasz is van.
Nagyon szerettuk a helyet. Jaa, es az ar nem az egekben van!
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.