Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Chopok dél és észak
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Wellness Hotel Bystrá - "Smart choice" csomag - 2 éjtől
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Chopok dél és észak
2007.02.28. 20:40
fz:
1. Tényleg drágább, mint Szlovákia. Már néhány számolgatást láttam, leírok ide én is egy kalkulációt (utazás+síbérlet+üdítő+rántott hús+köret):
Legyen Chopok vs. Semmering, igaz én Chopokra egy napra nem megyek ki, akkor inkább Donovaly, Chopok-dél, Rózsahegy, stb...

Chopok 260 km:
-9l/100 km-rel számolva durván 12000 Ft +1050 Ft matrica = kb. 13000 Ft
-síbérlet = 6000 Ft (valóban, ennél Semmering nem sokkal drágább, de számolhattam volna pl. Rózsaheggyel, ami majdnem egy ezressel olcsóbb)
-üdítő kb 9 SK/dl x3=200 Ft
-étel kb 1200 Ft
Összesen kb 3fő/kocsival számolva: 11.700 Ft

Semmering 330 km:
- 9l/100 km-rel számolva durván 15000 Ft +osztrák matrica 2000 Ft +magyar matrica 1100 Ft = 18100 Ft
- síbérlet 7200 Ft
- 3dl üdítő kb 2Euró, 500 Ft
- étel kb 8Euró, 2000 Ft
Összesen kb 3fő/kocsival számolva: 15.700 Ft

Az tény, hogy külöbség már nem akkora, mint régen volt, de szerintem önmagában túlzó az a kijelentés, hogy "Szlovákia olyan drága,mint Ausztria" ! Viszont ha ezt a NAPI MEGTETT SÍ KM ARÁNYÁBAN SZÁMOLJUK - fz-nek igaza van - akkor valószínűleg Ausztria lesz a nyertes, de ez sem törvényszerű! Pl. Jasnán síeltem már előszezonban úgy, hogy szinte üresek voltak a sípályák, a közkedvelt Záhradky ülőliftnél egész nap 0 perc volt a "sorbanállás", viszont ugyanennél a felvonónál éltem át életem leghosszabb sorbanállását, 1 órát főszezonban!

2. "Az egy vicc, hogy egy 2000 m csúcsra nem tudják megoldani évtizedek óta a biztos feljutást mindkét oldalról, és nem kötik össze az északi és déli terepet." Igen, ez egy vicc... idén elvileg lehetséges lenne a feljutás mindkét oldalról, azonban a gyakorlat mást mutat sajnos :(.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.