Szőllös Noa ismét érmet nyert az ifjúsági téli olimpián!

2020.01.11. Bata Attila

A már izraeli színekben induló Szőllős Noa tegnap szuper-g versenyben nyert bronzérmet. A tegnapi bravúrt ma még fokozni tudta, az összetett versenyben a második helyet szerezte meg.
Január 9-22. között a svájci Lausanne-ban rendezik a III. Téli Ifjúsági Olimpiai Játékokat, melyen 1880 fiatal (15-18 éves) sportoló vesz részt, akik kvalifikációs rendszer alapján vívták ki az indulás jogát. A Magyar Sí Szövetség öt versenyzőt indított a játékokon. Már nem magyar állampolgárként, hanem izraeli színekben versenyezve eddig Szőllős Noa szállítja a legnagyobb sikereket.

A mai alpesi összetett versenyben második helyen végzett, beékelődve két alpesi "nagyhatalom" sportolói közé. Noát az osztrák versenyző 95 századdal előzte meg, még a harmadik helyezett svájci előtt 16 századdal végzett.

Noa szuper-g futamot a 3. leggyorsabban teljesítette, majd szlalomban a 10. helyen végzett, így jött ki időeredmények alapján összetettben a második hely.

Tóth Zita szuper-g-ben 16., szlalomban 22. lett és 4:22 másodperc hátránnyal az elsőhöz képest a 17. helyen végzett.

A fiúk mai versenyében ritka eset történt, századra azonos idővel végzett az élen egy norvég és egy francia versenyző. A magyar Trunk Tamás 53-as rajtszámmal indult, de a szlalom versenyen nem ért célba.

Tegnap a szuper-g versenyt rendezték, hol a 26-os rajtszámmal induló Szőlős Noa futama után egyből az élre ugrott, de sajnos két utána következő versenyző megelőzte, nagyon kevéssel. A verseny szorosságára jellemző, hogy az első helyezettől 9, a másodiktól pedig csak 1 századmásodperccel maradt le.
Bronzérem tegnap
A magyar színekben induló Tóth Zita 40-es rajtszámmal, már elhasználódott pályán jó síelést bemutatva a 16. helyen végzett.

A fiúk között Trunk Tamás a végén indulva, 53-as rajtszámmal, ugyanebben a versenyszámban végül 54. helyen végzett a 63 fős mezőnyben.

Szőllős Noa azért indult izraeli színekben, mert a Magyar Sí Szövetség egy vitatott sportorvosi igazolás miatt kétéves (!) eltiltással sújtotta őt és két testvérét 2017-ben. Hihetetlen nonszensz egy akkor 14 éves kislányra olyan büntetést kiróni, amelyet doppingvétséget elkövető atlétákra szoktak. Ezek után a Szőllős család úgy döntött, hogy a jövőben izraeli színekben indul.

A témáról akkor többször is írtunk ezek a cikkek lentebb találhatók.