Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovénia
Maribor Pohorje
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Forest Apartments Videc - 6=7 éjszaka
ÜZENETEK (563)Időben csökkenő Időben csökkenő
Fehervari Nora
2 élménybeszámolót írt
2
4 éve tag
2020.01.21. 08:40
Sziasztok!

Nem jártunk még Mariboron síelni, februárban utaznánk. Volt már valaki síelni ott idén télen? Megosztaná a tapasztalatait?

Hálásan köszönöm,

F. Nóra
Fehervari Nora
2 élménybeszámolót írt
2
4 éve tag
2020.01.09. 22:47
Sziasztok!
Jart valaki mar iden telen a palyan? Mik a tapasztok?

Koszonom,
N.
Varga Viki
1 élménybeszámolót írt
1
5 éve tag
2019.02.01. 11:30
Sziasztok,
Szeretnék érdeklődni, hogy van-e síoktatás gyerekeknek? Ha igen mennyiért? Köszönöm szépen!
Persze érdekelne az aktuális hóhelyzet is :-)
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2019.01.26. 23:54
Itt egy, azaz két térkép, segítségül az érdeklődőknek!
Előzmény: (csaba01 203855)
terkep1-p1.jpg
terkep-p1.jpg
csaba01
18 élménybeszámolót írt
18
9 éve tag
2019.01.20. 22:51
Köszönöm a válaszokat! Ma ismét meglátogattuk az Arehot és az üzemeltető megkeresése és segítsége után könnyen odataláltunk a Pisker alsó parkolójához. Ruše településen keresztül kell megközelíteni. Rušeban egy fából készült tábla jelzi a Pisker felirattal az irányt majd tovább haladva végig ki van táblázva. Azt kaptuk a parkolótól amit vártunk:nagy üres parkoló pár autóval,sorban állás nélküli pénztár bankkártyás fizetési lehetőséggel, a síterep legjobb parkolója tudom ajánlani.
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2019.01.10. 01:25
Én sem voltam a Pisker pálya alsó parkolóban, csak fent az Areh nagy parkolójában. A Bergfex térkép nem jelöl csak valami köves / föld utat az általad keresett parkolóhoz. Ez a parkoló is 900 méter felett van már- tehát mindenképpen hegyet kell mászni. Ha erre mész, akkor át kell menned Mariboron és utána még csalinkázhatsz a hegyoldalban. Talán mégis egyszerűbb Zoltán52 által leírt megközelítés. Az eléggé egyértelmű és kitáblázott megközelítés.
Ha mégis az eredeti megoldás érdekel, akkor talán Ruše (Maribortól nyugatra) tűnik jó kiindulópontnak. (Areska cesta, Lobnica útvonal?)
Előzmény: (csaba01 203225)
csaba01
18 élménybeszámolót írt
18
9 éve tag
2019.01.08. 16:59
Szia!
Köszönöm, de engem az a parkoló érdekelne ami közvetlen az Areh-i pálya ülőliftjének az aljánál található!
Közvetlen ezen pályán akarok síelni, ezért szeretnék itt megállni az autóval!

Köszönöm előre - mindenkinek - a segítséget!
Előzmény: (Zoltán52 203213)
Zoltán52
23 élménybeszámolót írt
23
13 éve tag
2019.01.08. 14:21
Az idén még nem voltam de régebben sokszor.
Autópályán a Maribor központi lehajtója után a Spodnje Hoce városrész lehajtónál jobbra a hegy felé ha jól emlékszem Pohorje feliratot követve hosszan egy kanyargó főúton tízen egy két kilométer után van egy elágazás jobbra Pohorje balra Areh. Az út egy régi szállodához vezet ott van egy elég nagy parkoló, illetve a kápolna felé vezető útnál is lehet parkolni. A jegypénztár ott a szálló mellett van. A buborékoshoz egy erdei úton kell lesíelni , egész addig amíg nagy tisztásra érsz és ott lemehetsz az aló beszállóhoz. A parkolóhoz vagy a felső állomástól egy kevésbé lejtős erdei úton mész vissza, vagy meredekebb erdei úton a csákányoshoz lesíelsz, ami felvisz a jegypénztárhoz.
Persze ha a kabinos lifthez lemenő pálya síelhető az a legjobb mert hosszú, szép, és kabinnal tudsz visszamenni. A kabinos lift alsó állomásához könnyebb és rövidebb az autózás. Viszont a felső állomásról csak busszal tudsz átmenni az Arehre, a buszra érvényes a bérlet, az út fél óra oda.
Jó síelést.
csaba01
18 élménybeszámolót írt
18
9 éve tag
2019.01.07. 13:28
Sziasztok! Valaki parkolt-e már az Arehen a PiskerII ülőlift beszállójánál lévő parkolóban? Érdekelne a parkoló megközelítése.
Lengyel István
42 élménybeszámolót írt
42
8 éve tag
2019.01.05. 02:12
Köszönöm! Ma itt jártunk, ami lett volna kérdés,arra a válasz meglett így. 🙂
Előzmény: (nimbus2 203030)
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2019.01.04. 22:05
Szia!

Nem tudom ki számít tapasztaltnak :) de jópárszor síeltünk ott az elmúlt években, kérdezz bátran itt vagy privátban.
Lengyel István
42 élménybeszámolót írt
42
8 éve tag
2019.01.02. 20:08
Üdv!
Tapasztalt Mariboros sporttársat keresnék, volna pár kérdésem....
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2018.12.05. 15:28
Ez az új "csodagép" inkább arra való, hogy erősebb felmelegedés esetén 1-1 kritikusabb szakaszt el tudjanak látni kellő mennyiségű műhóval, az egész síterep behavazására ez nyilván kevés.

Ami viszont ennél sokkal fontosabb, hogy az idei szezonra összesen 30 új hóágyú áll majd üzembe: https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/maribor-pohorje-25-millios-fejlesztesek-a-siterepen/ , illetve a távolabbi fejlesztések is inkább a hóbiztosságra fektetik majd a hangsúlyt.
Előzmény: (Sertz 202224)
Sertz
30 élménybeszámolót írt
30
14 éve tag
2018.12.05. 10:00
Egy korábbi cikkben olvastam, hogy ezzel az új csoda hógyártó géppel szeretnék menteni a hóhiányos szezonokat Mariborban.: https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/pohorje-mar-20-fokban-is-tudnak-havat-gyartani/

Pár hete vissza-vissza nézek erre a webkamerára ahol látni a gépet működés közben: https://www.visitpohorje.si/en/live-cam/ Visit Pohorje – Snežni stadion

Hát nem vagyok nyugott a januári síeléssel kapcsolatban ez vajon ennyit tud?
peterbarta
2 élménybeszámolót írt
2
6 éve tag
2018.02.27. 22:47
Nagyon köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet! Hiába, az ember néha azt olvas, amit látni szeretne...Talán jövőre már tényleg megnyitja kapuit a jó öreg Areh Hotel... Jaj, de szerettük azt a retró puritanizmusát! 😁
Konrád Leo
128 élménybeszámolót írt
128
7 éve tag
2018.02.27. 14:26
Bocs, hogy bele okoskodok, de "Mariborban 4 napot, a Hotel Arenaban szálltunk meg". Nem Areh, hanem Arena- én is benéztem először.
peterbarta
2 élménybeszámolót írt
2
6 éve tag
2018.02.27. 13:14
Szia!
Ezek szerint a Hotel Areh újra megnyitott? Milyen oldalon, vagy irodán keresztül sikerült foglalnotok?
Előre is köszi!
Előzmény: (mesihajdu 199722)
mesihajdu
1 élménybeszámolót írt
1
6 éve tag
2018.02.19. 14:10
Egy héttel ezelőtt töltöttünk Mariborban 4 napot, a Hotel Arenaban szálltunk meg. A szállás tökéletes volt, felszereltség, állapot, wellness, étkezés és elhelyezkedés szempontjából is. Szerencsénk volt, mert mielőtt mentünk, és az ott tartózkodásunk alatt is sok hó esett, így szinte minden lift járt és minden pálya nyitva volt. A hegynek a hotel felőli oldalát síeltük leginkább, azt jó tudni, hogy az a pálya, amelyik a kabinos felvonóhoz visz szinte minden nap elég rossz állapotban volt, hol a föld és a kövek látszottak ki foltokban, hol pedig hatalmas jeges részek voltak. Egyszer mentünk át a másik oldalra, sajnos elkövettük azt a hibát, hogy az átkötő pályákat választottuk a síbusz helyett, ezt senkinek nem ajánlom, aki nem akar fél órákat taposni. A hegy másik felén is jó pályák lettek volna, de mire odáig jutottunk, a sok küzdés elvette a kedvünket. A hüttében az árak nem voltak olyan vészesek, egy forró csoki/kakaó/üdítő 2 €, sör/bombardino 2,80 €, pizza (egész) 7,50 €, melegszendvics 3,50 €. Összességében az egész terepre 10/8-at adnék, nekünk kevés volt ez a 4 nap, biztos visszamegyünk még!
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2018.02.18. 21:11
Szia!

Boardosok valóban nem tudják végigcsúszni az egész terepet az összekötő erdei utak miatt, de azért vannak itt jó pályák. Sajnálom, hogy nem tájékozódtatok előre és nem a megfelelő helyen próbálkoztatok, a síbusz átvisz Areh-re 15 perc alatt, ahonnan a 23 és 24-es könnyen elérhető, ezekre nem panaszkodhat senki, egy gyors tárcsás és egy 6 üléses szolgálja ki a pályákat.
Illetve a bolfenki oldalon az 5a-5b is elég jó lejtésű, teljesen az Arénáig le lehetett csúszni a héten, 4 napot voltunk kint, a 7-es és 8-as fekete kivételével minden pályán tudtunk síelni, mert van elég hó alacsonyan is.

A képen a 23-24-es pályák felső része látható, kell ennél jobb? :)
Előzmény: (Ulci 199331)
20180215-142235.jpg
Ulci
1 élménybeszámolót írt
1
6 éve tag
2018.02.12. 12:21
Röviden: Boardosok válasszatok másik síterületet. Vagy ha kipróbáljátok, nagyon waxoljátok meg azt a deszkát. Ez a síelőkre is igaz, és aki nem tud korcsolyázva közlekedni mindenképpen vigyen botot és gyúrjon karra. Hacsak nem tesz benneteket boldoggá egy pálya és rengeteg gyaloglás harminc euróért.
Hosszabban:
Másfél napra terveztünk menni egy barátommal, de minthogy kicsit elnavigáltuk az utat, már nem volt érdemes másfélnapos jegyet venni. Helyette felsétáltunk (pontosabban felizzadtuk magunkat) az éjszakai pálya tetejéig. Akkor ért végett a nappali síelés, ezért abban a szerencsében volt részünk, hogy a ratrakok után suhanhattunk lefelé. Viszont a ratrakok csak a felső részt csinálták meg, a pálya alsó része tükörjég volt néhol műhó foltokkal. Azt nem élveztem, pedig frissen élezett deszkával mentem. Már délután megfigyeltem, hogy nagyon kevés a snowboardos alak a pályán, 90-95%-ban csak síelők voltak, aminek az okát meg is tudtuk másnap. A pályákat összekötő részek boarddal csak frissen waxolt deszkával lehet megtenni, úgyis rengeteg helyen le kell csatolni, de soha nem lehetett tudni, hogy most 20 méterért csatolsz, vagy 200-ért. Mi elmentünk a Partizankaig, bár a velem lévő srác végig gyalogolta az egészet, néhol szánkóként használva a boardot. A 12-es egy nagyon kényelmes pálya, az nagyon tetszett, ráadásul a csáklyás felvonó mellett szűzhavazni is lehet egy kicsit-
A hátránya a pályának, hogy egy dupla csáklyás felvonó visz fel a tetejére és a viszonylag kevés ember ellenére rengeteget kellett várni. Fura, hogy a térképen két felvonót jelöl. Vagy nagyon eldugták a másikat, vagy csak egy volt. Eredetileg át akartunk jutni Arehig, de minthogy ezen a részen is gyalogolni kellett meggondoltuk magunkat és a 14-esen vissza csúsztunk/gyalogoltunk Partizankahoz. Nekem majdnem végig jött a deszka, csak egyszer kellett lecsatolni, de friss wax volt rajta, a velem lévő srácnak teljesen esélytelen volt.
Videc és Partizanka között két összekötő út van, a 14-es és a 13-as. Mind a kettő le volt zárva és azt mondták, hogy csak gyalog járható. Minthogy vissza akartunk jutni, elindultunk, de ez igazából egyik irányból sem pálya, kis részeken egyenes, néhol leejt, néhol emelkedik, igazából ránézésre egyik irányból sem síelhető át, még léccel begugolva sem. Itt még a lécesek is gyalogoltak. Ha el tudod engedni azt a csalódottságot, hogy sok pénzt adsz ki sok gyaloglásért, akkor gyönyörű, behavazott fenyvesek, de ha tényleg boardozni készülsz, vagy ne adj isten síelni, akkor inkább próbáld ki a Bolfenk és Radvanje közti pályát, aztán buszozz át Arehba. Ha nem sajnálod az időt, ugyanis, a busz sem 5-10 percenként jár. :(
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.